اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت

سایت های بسیار زیادی در حال راه اندازی و فعالیت هستند. که ما با بسیاری از این سایت ها به صورت متعدد در ارتباط هستیم. این سایت ها هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اصول طراحی سایت را هر برنامه نویس، طراح و سئو کاری باید بداند. محتوای سایت بسیار مهم است اما در کنار آن نوع طراحی وب سایت و قالب سایت نیز اهمیت ویژه ای دارد. میزان بازدید از سایت به طراحی آن بستگی دارد. یک سایت نقش ویترینی گسترده برای کسب و کارهای مختلف را بازی میکند.

هرچه نوع طراحی و نوع محتوای سایت حرفه ای تر باشد این ویترین به بهترین نحو کسب و کار موردنظر را به نمایش عموم میگذارد. یک سایت بدون هیچ مانعی تنها با یک طراحی سایت خوب میتواند هویت خود را به بالاترین شکل به مردم معرفی نماید. در کنار طراحی سایت خوب که به کسب و کارتان هویت میبخشد. طراحی لوگو حرفه ای نیز نام تجارت شما را شخصی سازی میکند. و بدین صورت متمایز از سایرین خواهید بود. اصول طراحی سایت حرفه ای با شرکت طراحی سایت معتبر دئووب تماما رعایت میشود.

صنعت طراحی سایت همیشه در حال تغییر و تحول بوده است. زیرا هرچیزی که به دنیای اینترنت مرتبط باشد به طبع باید باید طبق نیاز روز تغییر کند. باید از آخرید اصول و روش های برای طراحی سایت استفاده شود. برای حرفه بودن و برتر بودن در این حوزه نیازی نیست که از سال ها پیش شروع کرده باشید. دقت، تمرکز، دانش نیز بسیار مهم است.

اصول طراحی سایت با الگوی F

یکی از اصول طراحی سایت استفاده از الگوی F است. هر طراح سایتی باید از روش های رایج برای طراحی سایت بهره ببرد. هر زمان کاربران وارد سایتی میشوند به دنبال الگوی F در سایت میگردند. الگوی F در طراحی سایت روش خواندن مطالب در سایت است. کاربر ابتدا از بالای سایت به چپ و راست مینگرد و در همان جهت به سمت پایین سایت اسکرول میکند.

بازدیدکنندگان به سمت چپ بیش از سمت راست سایت دقت میکنند. این اصل برای جاگذاری مطالب و نکات مهم در صفحات سایت مهم است. طراح سایت مانند یک تور لیدر در یک طراحی سایت آژانس مسافرتی میتواند با طراحی جریان حرکتی خلاقانه و چشمگیر به روان خواندن مطالب کمک کند. بازدیدکننده نباشد در جستجوی یک مطلب واحد شکست بخورد. پیروی از الگوی F باعث میشود تا کاربر به قسمت مختلف سایت که از اهمیت کمتری برخوردار هستند سرک نکشد و در وقت او صرفه جویی شود.

اصول طراحی سایت با الگوی F
اصول طراحی سایت ساده

اصول طراحی سایت ساده

یکی از اصول طراحی سایت، طراحی سایت ساده است. که بهترین گزینه برای صاحبان سایت میباشد. فرقی نمیکند که کسب و کار آنلاین شما در چه زمینه ای است. طراحی پیچیده، نمیتواند طراحی سایت جذاب و خوب را تضمین نماید. هرچه عناصر سایت پیچیده تر و بیشتر باشد باعث سردرگمی و حواس پرتی کاربر خواهد شد. هرچه طراحی سایت ساده تر و در عین حال شفاف تر باشد. باعث میشود که کاربر اجازه بیشتری برای حرکت و جستجو میان صفحات سایت را داشته باشد.

طراحان سایت گاهی برای یک طراحی سایت ساده بسیار فکر میکنند. زیرا باید خروجی پیچیده سایت را فیلتر کنند و آن را به شکل ملموس و ساده برای کاربر تبدیل نمایند. خروجی بسیار پیچیده باعث فراری دادن مشتریان و مخطبان شما خواهد شد. باید پیچیدگی های سایت را به صورت طبقه بندی شده ساده سازی کنید. باید در عین سادگی سایت جذاب و گرافیکی داشته باشد. این اصول را باید در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت اختصاصی رعایت کنید.

ناوبری مناسب سایت

یکی از اصول طراحی سایت که طراحان گاهی از آن چشم پوشی میکنند ناوبری مناسب سایت است. با گذشت زمان محتوا، صفحات و المان های صفحات و بخش ها افزایش پیدا میکنند. ناوبری مناسب سایت کمک میکند تا مسیر حرکت بازدیدکنندگان در سایت آسان و شفاف باشد. با لینک سازی داخلی مناسب و هوشمندانه صفحات و بخش های مختلف سایت را به هم پیوند میدهیم. و کاربر سایت به راحتی میتواند در میان صفحات سایت پیمایش کند.

 ناوبری هوشمندانه در سایت زمان جستجوی کاربر برای رسیدن به مطلب موردنظر را به میزان چشم گیری کاهش میدهد. برای مثال در یک طراحی سایت فروشگاهی دسترسی به محصولات مختلف و شبیه به هم کمک میکند که کاربر خرید خود را انجام دهد. در یک فروشگاه فروشنده خوب با توضیحات خوب و مناسب محصول را به فروش میرساند. و در سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای نیز این ناوبری ها نقش هدایت گر و فروشنده خوب را دارد.

اصول طراحی سایت خوب

هنگام طراحی سایت زیبایی را فراموش نکنید. و در اولویت اول قوانین طراحی سایت و اصول آن را رعایت نمایید. هر سایت شامل سه بخش اصلی هدر، بدنه و فوتر سایت است. که هر کدام از این بخش ها اصول مهمی را رعایت میکنند. در ادامه اصول طراحی سایت حرفه ای برای شما تضویح داده خواهد شد. که با استفاده از آن بتوانید یک سایت عالی با بازدید بالا داشته باشید.

اصل یکپارچگی

هنگام طراحی سایت حفظ یکپارچگی یک اصل بسیار مهم است. همه چیز باید متقارن و هماهنگ طراحی شود. از صفحه اصلی گرفته تا صفحات آخر که کمتر به چشم می آیند. وجود تغییرات کوچک در یک صفحه باعث میشود که کاربر تصور کند به صفحه دیگری وارد شده است. از ابزارهای طراحی سایت یکسان و مشابه در کل سایت استفاده نماییم. و این ابزارهای طراحی سامل تایپوگرافی، رنگ و المان گرافیکی سایت هستند. که سعی کنید تا حد امکان سبک طراحی صفحات سایت را تغییرزیاد ندهید.

 

اصول طراحی سایت

اصول طراحی سایت حرفه ای

باید بدانید که هنگام طراحی سایت باید چه نکات و اصولی را رعایت کنید. رعایت اصول طراحی سایت باعث میشود که سایت شما تاثیر خوبی بر روی مخاطبان داشته باشد. و بدین ترتیب رتبه های بهتری از گوگل به دست خواهید آورد. اگر به سایت خود برسید و نکات و اصول طراحی سایت حرفه ای را درنظر داشته باشید. در این صورت میتوانید بازدهی فوق العاده ای داشته باشید. که اگر به آن توجه نکنید تبدیل به یک سایت ضعیف و فراموش شدنی خواهید شد.

کدنویسی تمیز و بهینه

طراحی قالب سایت باید به بر اصول بهینه سازی سایت باشد. باید کدنویسی قالب سایت تمیز و بهینه باشد. تا بتوانید از دید گوگل نیز در رتبه های بالاتری قرار بگیرید. یکی از اصول سئو سایت کدنویسی و برنامه نویسی بهینه سایت است. البته این مسئله راحت نیست و باید زمان زیادی برای آن صرف شود. تا بتوانید مشکلات را بیابید. و بخش های مختلف را به گونه ای کدنویسی کنید تا در آینده قابلیت خوانایی و توسعه پذیری داشته باشد. و همچنین سایت شما بدون هیچگونه باگ و اروری باشد. که از منظر گوگل بسیار مهم و ارزشمند است.

سئو سایت

سئو یعنی باید سایت شما از اصول و قوانین استاندارد موتورهای جستجوگر بهره ببرد. طراحی سایت را مانند مواردی شده که دست در آن بسیار زیاد شده است. اما آیا همه این افراد و شرکت ها دانش و تجربه کافی را دارند ؟ روزانه میلیون ها جستجو در گوگل با کلمات کلیدی متفاوت صورت میگیرد. بخشی از این جستو ها در حیطه کاری شما است. که باید بتوانید کاربران از این قبیل را به سمت سایت خود هدایت کنید. برای این کار نیاز دارید که سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. تا به چشم مخاطبان و جستجوگر ها بیایید.

تجربه کاربری

اصول تجربه کاربری خوب نیاز به زیبایی شناسی و در عین حال تحلیل و منطق دارد. باید بتوانید کاربر را به گونه ای به بخش های مختلف سایت هداست کنید تا به مطالب مهم دسترسی داشته باشد. همه متن ها واضح و قابل فهم باشند.

سرعت بالای سایت

کاربران سایت ها میخواهند که در کسری از ثانیه به نیازهای خود برسند. اگر کاربر زیاد منتظر بماند صفحه سایت شما را میبندد و به سراغ سایت های دیگر میرود. این موضوع بر روی رتبه بندی سایت شما تاثیر زیادی خواهد داشت. برای افزایش سرعت سایت وردپرس مقاله را مطالعه نمایید. 

طراحی رابط کاربری

ظاهر سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین توجه ویژه ای به آن کنید زیرا اولین چیزی است که توجه کاربر را جلب خواهد کرد. اگر ظاهر سایت شما مجذوب کننده باشدو طراحی گرافیکی آن زیبا باشد طبیعتا کاربران مدت زمان بیستری در سایت میمانند.

 اصول طراحی سایت ریسپانسیو

یکی از اصول طراحی سایت حرفه ای جذب کاربران مختلف است. باید سایت شما توانایی پاسخگویی به تمام کاربران وب را داشته باشد. همانطور که میدانید کاربران این روزها از گوشی همراه خود بسیار استفاده میکنند. و اکثر کاربران اینترنت با گوشی همراه خود متصل شده اند. به همین دلیل سایت شما باید برای دیوایز های مختلف قابلیت نمایش صحیح و استاندارد را داشته باشد.

گوشی های هوشمند نقش مهمی در بازاریابی دارند و تعداد کاربران آن در حال افزایش است. بنابراین طراحی سایت ریسپانسیو یک از اصول مهم طراحی سایت است. سایت شما باید اندازه متفاوتی نسبت به دستگاه های مختلف داشته باشد. زیراطبق آمار درصد بالایی از بازدیدکنندگان سایت ها با گوشی همراه خود وارد شده اند.

اصول طراحی سایت ریسپانسیو
اصول طراحی سایت داینامیک

اصول طراحی سایت داینامیک

یکی از اصول طراحی سایت که پایه آن است داینامیک یا پویا بودن سایت شما است. توسعه پذیری سایت داینامیک بسیار راحت تر است. هرچه میزان داینامیک بودن سایت شما کمتر باشد. باعث میشود که توسعه پذیری آن کاهش پیدا کند. و در آینده به مشکل مواجه خواهید شد.

سعی کنید که بخش های مختلف سایت را به هم ارتباط بدهید و به صورت پله به پله ماژول های کوچکتر را به ماژول های بزرگ تر وصل نمایید. تا در نهایت با تغییرات جزئی و یاده در بخش اصلی سایت، تغییرات در کل صفحات سایت اعمال گردد. که اگر سایت شما داینامیک نباشد این مورد به وجود نمی آید. و مجبور خواهید بود که به صورت دستی صفحات مختلف سایت را مطابق با تغییرات اصلی، ویرایش نمایید.

اصول طراحی سایت توسعه پذیر

سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که قابلیت توسعه پذیری در آینده را داشته باشد. طراحی سایت توسعه پذیر یکی از اصول طراحی سایت حرفه ای است. همانطور که میدانید سایت جزو ابزارها و کاربردهایی است که روزانه در حال تغییر و شکل گیری است. زیرا این بخش از تکنولوژی به زندگی انسان ها گره خورده است. که در صورت نبود آن انسان ها با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد.

بنابراین از شرکت طراحی سایت معتبر در طراحی سایت خود استفاده کنید. و اعلام کنید که سایت شما را فول داینامیک و توسعه پذیر طراحی کنند. شرکت طراحی سایت حرفه ای باید بتواند از اصول لازم بهره ببرد تا به شویه ای نوین و بهینه سایت شما را طراحی کند. کدنویسی و ماژول نویسی سایت شما باید بهینه و شفاف باشد. بخش های مختلف سایت را به ماژول های مختلف تقسیم بندی کنید. و این ماژول ها را به هم ارتباط دهید. تا برای تغییرات نیازی نباشد که همه بخش های مختلف سایت را درگیر نمایید.

اصول طراحی سایت توسعه پذیر

تماس با ما

پشتیبانی واتس اپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها