شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
اینستاگرام مارکتینگ چیست ؟

اینستاگرام مارکتینگ چیست ؟

در واقع اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب است که بیش از 800 میلیون کاربر دارد. این شبکه یکی منابع مهم برای کسب درآمد است. به طوری که امروز برای هر تبلیغ کسب و کار افراد به این شبکه مراجعه میکنند. در واقع اینستاگرام مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی اصولی شبکه های اجتماعی است. که با انجام یک سری اصول و قواعد میتوانید باعث رنق کسب و کار خود شوید.

طبق آخرین آمار به دست آمده بیش از 25 میلیون کاربر هستند که در اینستاگرام پیج تجاری دارند. در واقع این افراد کسب و کار خود را بر بستر اینتساگرام راه اندازی کرده اند و اگر از بین رود دچار خسارت جبران ناپذیری میشوند. اینستاگرام مارکتینگ در ادامه خدمت شما توضیح داده خواهد شد بهتر است توجه فرمایید.

فهرست مطالب

نکات مهم اینستاگرام مارکتینگ

عوامل موثر در کسب و کار خود را شناسایی کنید

پیش از انجام هر اقدامی بهتر است که شناخت درستی از عوامل موثر در کار خود داشته باشید.

 شناخت مخاطب

یکی از مهمتری کارهایی که باید انجام دهید شناخت مخاطبان است. در واقع زمانی میتوانید برای فروش خود برنامه ریزی کنید که سلیقه مشتریان را شناسایی کرده باشید. باید بدانید که عمده مخاطبان شما شامل چه ویژگی هایی هستند. باید علایق، سن، جسنیبت و غیره را شنایی کرده و بر اساس آن بازاریابی اینترنتی خود را انجام دهید.

یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که ویژگی های مخاطبان خود را استخراج کنید. برای این کار میتوانید پرس و پاسخ در پیج خود قرار دهید. برای مثال یک استوری ایجاد کرده و در آن پرسشی در مورد سن و علاقه مخاطابن خود نوشته و بخواهید که رای بدهند. و در این صورت است که به راحتی میتوانید خصوصیت های مخطابان هدف خود را شناسایی کنید. و با استفاده از این اطلاعات میتوانید شروع به تولید محتوای بهینه برای سایت خود کنید.

بررسی رقیبان

در بازاریابی اینستاگرام شناخت رقیبان یکی از عوامل مهم در موفقیت است باید همواره به پیج رقیبان خود سر بزنید محتواهای آن ها را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف آن ها را شناسایی نمایید.

شناخت خود

قطعا شما نیز در اوایل شروع کار خود شناخت درستی از نحوه بازاریابی برای کسب و کار خود نداشته اید. بهتر است که نقاط قوت و ضعف خود را نسبت به رقیبان شناسایی کنید.  با شناخت این دو جنبه از کسب و کار خود میتوانید موارد یکه دچار ضعف شما است را برطرف کرده و از طرفی نیز مواردی که باعث قوت شما شده است را اصلاح نمایید.

هدف از بازاریابی در اینستاگرام

یکی از اشتباهات رایجی که وجود دارد این است که صاحبان کسب و کارها هدف خود را تعیین نکرده اند. فرض کنید که شما دارای یک برند در زمینه محصولات آرایشی هستید. در اینستاگرام تبلیغات گسترده و گزافی را انجام مدیهید اما به نتیجه ای که میخواهید نیرسید و در این صورت است که دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

شما سرمایه زیادی را ممکن است در این راه از دست بدهید. در اقع در بازاریابی اینستاگرامی چیزی که بسیار ارزش دارد این است که بتوانید محصولات خود را به مردن عادی به صورت مستقیم و بدون واسط به فروش برسانید و از این طریق برندسازی نیز برای خدمات و محصولات خود ایجاد کنید.

تکنیک های بازاریابی اینستاگرام

تکنیک های بازاریابی اینستاگرام

نوشتن بیو جذاب و متناسب در اینستاگرام خود

بیو اینستاگرام شما باید شامل اطلاعات کلی و مفیدی باشد. در واقع بیو پیج شما باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم :

  • جذاب بودن پروفایل و ارائه یک تصویر از کسب و کار خود
  •  هایلایت های پیج – تمام سولات مخاطبان خود را مانند نحوه سفارش، مدت زمان تحویل کالا، هزینه های جانبی مانند پست را بنویسید.
  • در متن بیو خود حتما به نوع کسب و کار و خلاصه ای از آن بپردازید تا باین روش مخاطبان متوجه شند که کسب و کار شما در مورد چه چیزی است.
  • تجاری کردن اکانت اینستاگرام

کسب و کارها میتوانند از حالت بیزینسی و تجاری ایسنتاگرام استفاده نمایند. در واقع مزیت اکانات های تجاری در اینستاگرام این است که شما به راحتی میتوانید آمار بازدید از سایت خود را تحلیل و بررسی نمایید.

استراتژی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

بهتر است که یک تقویم محتوایی داشته باشید و بر اساس آن محتوای اینستاگرام خود را تولید کنید. اگر ایده ای برای استوری و پست های خود ندراید بهتر است که اگر محصول جدیدی دارید آن را استوری کنید. ویدیوهایی از ارسال، بسته بندی محصول و تحویل به مشتری تهیه کنید. با استراتژی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت درست ، میتوانید تجربیات  رضایت مشتریان خود را نیز استوری کنید. لازم به ذکر است که مطلب برای استوری گذاشتن کم نیست اما اگر کسب و کار شما بسیار اصولی  حرفه ای بهتر است که استوری های مرتبط و حرفه ای بگذارید.

افزایش فالوور

در واقع یکی از اقدامات مهمی که باید برای اینستاگرام مارکتینگ انجام دهید جذب فالوور است. در واقع هر چه محتواهای شما ارزشمند تر و بهتر باشد باعث میشود که بتوانید فالوور های بیشتری را جذب کنید. بهتر است که برا یجذب فالوور موارد زیر را رعایت کنید :

استفاده از هشتک

در واقع هر پستی که منتشر میکنید باید به راحتی بتواند مخاطبان را به خود جذب نماید برای اینک کار میتوانید از هشتک های مرتبط  پرمخاطب استفاده کنید. در واقع به مرور زمان متوجه خواهید شد که کدام هشتگ ها برای شما بهتر است.

بازاریابی از طریق کامنت

یکی از تکنیک های مهم در بازاریابی اینستاگرام، کامنت مارکتینگ است. شما میتوانید در زیر پست های کسب و کارهای مختلف رفته و کامنتی را ارائه دهید. البته سعی کنید در جاهایی کامنت بگذارید که مرتبط بوده و باعث ترغیب کاربران شود که از پیج شما بازدید نمایند.

برگزاری مسابقه

شما میتوانید به مناسبت های مختلف مسابقه برگزار نمایید. به این صورت است که شرایط مسابقه را در پست و استوری قرار داده  برای آن جایزه ای را تعیین میکنید. در این صرت مخاطبان نیز ترغیب میشند که وارد صفحه شما شده  در قرعه کشی شرکت نمایند. برای مثال چند نفر وارد شده پست شما را لایک کرده  و کامنت بگذارند. یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که هدف شرکت در مسابقه باید به صورت واقعی باشد و مخاطبان واقعی وارد سایت شما شوند.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...