باید و نباید طراحی سایت

باید و نباید طراحی سایت

هر سیستمی شامل یک سری نکات است که باید رعایت کنید. باید و نباید طراحی سایت یک موضوع پیچیده است که نباید به چشم ساده به آن نگاه کرد. علم و تخصص متخصصان در این زمینه بسیار افزایش پیدا کده است. و طراحی سایت با وردپرس یا با جوملا کار مهمی نخواهد بود. باید علم تجربیات آنلاین را داشته باشید. و با توجه به آن طراحی سایت خود را انجام دهید. زیرا توقعات افراد از سایت ها بسیار بالا رفته است. و یک ساده ساده نمیتواند پاسخگوی نیاز مخاطبان شما باشد.

در گذشته سایت ها بسیار شلوغ طراحی میشدند. اما امروزه متوجه شده اند که باید صفحات و المان های سایت را دسته بندی کرد. امروز سادگی ظاهر سایت یکی از جنبه های مهم و اساسی در طراحی سایت است. کاربر به دنبال این است که در سایت شما بتواند به همه موارد دترسی شداته باشد. اگر به نیاز خود در زمان کم نرسد سایت شما را ترک میکند و به سراغ سایت دیگری میشرود. هرچقدر هم البمان های بصری زیبا داشته باشید موجب رضایت مندی کاربران سایت شما نخواهد شد. که جزو باید و نباید طراحی سایت است.

خدمات ارائه دهنده شرکت

باید ها و نباید ها در طراحی سایت

ماهیت سایت

کاربر باید پس از ورود به سایت شما متوجه ماهیت آن شود. تا مطالب و لینک هایی که قرار گرفته شده را بتواند به راحتی بخواند. زمانی که کاربر وارد سایت میشود. و قصد پیدا کردن یک هدف خاصی را دارد. اگر سایت شما ساختا مناسبی داشته باشد. کاربر در کمترین زمان متوجه ماهیت سایت شما خواهد شد. اما اگر از ساختار پیچیده ای استفاده کنید. تجربه کاربری نیز در نتیجه پایین است. که باید کاهش رضایت مخاطبان شما خواهد شد.

تغییر رنگ لینک

لینک ها عامل ارتباطی میان صفحات مختلف سایت هستند. بنابراین کاربر باید پس از کلیک برای لینک رنگ آن تغییر کند. تا کاربر دوباره به آن لینک یا صفحه بازنگردد. همچنین باید تمام لینک ها را بررسی کنید تا به صفحه درست هدایت شوند. در غیر این صورت به صفحات اشتباهی وارد خواهند شد. که این تکنیک باید و نباید طراحی سایت است.

باید ها و نباید ها در طراحی سایت

واکنشگرا بودن سایت

کاربران ممکن است با ابزارهای مختلفی وارد سایت شما شوند. این دستگاه ها هرکدام صفحات در ابعاد مختلف را دارا خواهند بود. سایت شما باید در تمام دستگاه ها به درستی نمایش داده شود. و کاربر نیازی نداشته باشد که بزرگ نمایی کند. نسخه دسکتاپ با نسخه موبایل و تبلت باید یکی باشد. باید المان ها در گوشی خوانا باشند. در غیر این صورت آن ها را حذف نمایید

پیمایش راحت میان المان ها

کاربرا باید در میان المان ها پیمایش کند. و این کارایی سایت شما را بالا خواهد برد. اگر پیشمایش کاربر در سایت سریع و راحت نباشد. ارزش خود را از دست خواهید داد. تمامی مراحل پیمایش کاربر در صفحات و در تراکنش ها باید قابل درک باشد. یعنی کاربر بداند که بر روی چه لینک هایی باید کلیک کند. که این نکته از باید و نباید طراحی سایت است.

باید نباید طراحی سایت

نباید ها در طراحی سایت

بازنشدن صفحه در یک تب جدید

زمانی که به یک لینک خارجی هدایت میکنید بهتر است که لینک در یک صفحه جدید باز شود. تا کاربران صفحه فعلی را از دست ندهند. بهتر است که این مسئله به صورت پیش فرض برای همه لینک ها اعمال شود

تکنولوژی های منسوخ

اگر زمان زیادی از طراحی سایت شما گذشته است.به فکر طراحی سایت یک قالب نو باشید. و از تکنولوژی های جدید برنامه نویسی و کدنویسی استفاده نمایید. شرکت طراحی سایت دئووب طراحی مجدد سایت را بعد از گذشت مدت زمان مشخصی از سایت شما پیشنهاد میدهد.

نباید ها در طراحی سایت

پاپ آپ

پنجره های پا آپ موجب اذیت شدن کاربر میشود. و هیچ کاربری علاقه به دیدن این پنجره ها را نخواهد داشت. بمابراین در هیچ کدام از بخش هاش سایت خود استفاده نکنید.

سرعت سایت

امروزه عصر ارتباطات استو . صبر و حوصله کاربران نسبت به قبل بسیار کمتر شده است. اگر سرعت بارگذاری صفحات پایین باشد باعث اذیت شدن کاربر میشود. و در نتیجه سایت شما را ترک خواهد کرد. شرکت طراحی سایت معتبر دئووب به این نکته بسیار اهمیت میدهد.

 

مقاله نکات مهم در طراحی سایت را مشاهده نمایید.

باید و نبایدهای طراحی سایت

اسلایدشو

اسلاید شو تا حد امکان در سایت استفاده نکنید زیرا سرعت سایت را کمی کاهش میدهد.در طراحی سایت فروشگاهی اسلایدشو کمک میکند که بتوانید محصولات مهم و اصلی سایت را به کاربران نمایش دهید. محصولات پر فروش و جدید خود را میتوانید در این اسلایدشو ها قرار دهید. اما این اسلایدشو ها زمان بندی مناسبی داشته باشند. که برای کاربر قابل دیدن باشند.

تبلیغات در سایت

از بنرهای تبلیغاتی بیش از اندازه در سایت خود استفاده نکنید. زیرا باعث میشود که کاربر نتواند به مطالب و موارد مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. متن های چشمک زن در سایت باعث اذیت شدن چشم مخاطب خواهد شد. و مطمئن باشید که هیچ تاثیری نخواهد گذاشت. و کاربر تمرکز خود را در پیدا کردن مطلب موردنظر از دست خواهد داد و در نتیجه از سایت خارح میشود.

تصاویر متحرک

استفاده از تصاویر متحرک یا GIF سال ها پیش در طراحی سایت بسیار مرسوم شده بود. این تصاویر دیگر جایگاهی در سایت ها ندارند. زیرا باعث کند شدن سرعت لود صفحات سایت شما میشوند. بهتر است که به جای تصاویر gif از تصاویر svg متحرک استفاده کنید. که البته توصیه ما این است که از این ها نیز استفاده نکنید. گوگل به سرعت لود سایت بیشتر از زیبایی آن اهمیت میدهد

تماس با ما

پشتیبانی واتس اپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها