طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی اپلیکیشن خبری

طراحی اپلیکیشن خبری یکی از موضوعات ساخت اپلیکیشن حرفه ای همگانی است. مردم عاشق این هستند که از اخبار روز اطلاع پیدا کنند. بسییاری از افراد روزنامه های خبری روز را مطالعه میکنند و بسیاری از مردم نیز در اینترنت اخبار را دنبال میکنند. همه ما به دنبال این هستیم که اطلاعات و اخبار مهم روز باخبر شویم.  اکثر مردم برای دنبال کردن اخبار لحظه ای اپ های مرتبط را در گوشی همراه خود نصب میکنند. تا بتوانند از نوتیفیکیشن هایی که ارسال میشود اطلاع پیدا کنند.

ساخت اپلیکیشن خبری اندروید و IOs باعث میشود که مرکز خبری شما بهتر از سایر سایت ها فعالیت داشته باشد. شما از این طریق میتوانید نسبت به رقبای خود در رده بالاتری قرار بگیرید. اگر اقدام به ساخت اپ خبری کنید بدانید که بازدیدگنندگان زیادی به خود جذب خواهید کرد. زیرا در ایران اپ های خبری مناسب وجود ندارند. هزینه ساخت اپلیکیشن در مقابل سودآوری شما و بهبود کسب و کار شما ناچیز است.

با گشترش تکنولوژی شما میتوانید از طریق اینترنت خود اخبار لحظه ای را دریافت نمایید. در گذشته شما باید منتظر میماندید تا روزنامه صبح روز بعد را بخوانید. افراد با خواندن روزنامه ها از اخبار اطلاع پیدا میکردند. اما حال به گونه ای شده است که سر تیتر های خبری در سایت ها و اپلیکیشن ها وجود داشته و شما در صورت تمایل به خواندن مطالب بیشتر در مورد خبر باید بر روی آن کلیک نمایید.

اهمیت طراحی اپلیکیشن خبری اندروید و Ios

اپلیکیشن های خبری یک گزینه بسیار مناسبی برای دسترسی به اطلاعات است. به جای اینکه به دکه های روزنامه فروشی مراجعه کنید میتوانید تنها اخبار را از تلفن همراه خود دنبال نمایید. هرچه از کاغذ کمتر استفاده شود برای محیط زیست نیز بهتر است. به همین دلیل است که نسخه های الکترونیکی کتاب، مجلات و روزنامه ها پرطرفدارتر است نسخه های فیزیکی شده اند. با طراحی اپلیکیشن خبری میتوانید کمک بزرگی به نسل جوان کنید. زیرا این افراد زمان زیادی را در گوشی هستند و بهتر است که از این طریق از اخبار و اطلاعات روز نیز باخبر باشند.

بسیاری از افراد در سراسر دنیا اخبار را از گوگل نیوز دریافت میکنند. که ترافیک قابل توجهی از وب را به خود اختصاص میدهد. با توجه به اینکه مردم زمان زیادی را در گوشی های همراه خد سپری میکنند استفاده از اپلیکیشن ها نیز بسیار افزایش پیدا کرده است. بسیاری از اخبار از سایت ها و تلویزیون ها در اپ ها زودتر قرار میگیرند.

گر ما در این بخش در مورد طراحی اپلیکیشن خبری صحبت میکنیم به این معنا نیست که شما سایت خود را نادیده بگیرید. ما این توضیحات را برای دوستانی عرض میکنیم که خود دارای سایت هستند و میخواهند که یک قدم به جلوتر پیشرفتی داشته باشند. ورگنه که سایت اولین قدم شما برای حضور موثر در اینترنت است که باید به بهترین شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن در تهران مراجعه نمایید.

اهمیت طراحی اپلیکیشن خبری اندروید و Ios

طراحی اپلیکیشن خبری 

چرا ساخت اپلیکیشن خبری ؟

چرا ساخت اپلیکیشن خبری ؟

 • اپلیکیشن های خبری بسیار محبوب هستند زیرا مردم اپ ها را نسبت به سایت بیشتر ترجیح میدهند. ممکن است که شما باید در گوگل جستجو کنید تا به سایت خبری دسترسی داشته باشید. اما در اپلیکیشن به این صورت است که باید شما با ورود به ا میتوانید اخبار را مشاهده نمایید.
 • اپلیکیشن های خبری میتوانند شخصی سازی اخبار کنند. برای مثال شما شخصی سازی میکنید که اطلاعاتی را کسب نمایید که مرتبط با حوزه کاری شما است.
 • تعامل کاربر با رسانه خبری از طریق اپ راحت تر از سایت است. شما در سایت قابلیت های بیشتری دارید که در سایت ممکن است وجود نداشته باشد.
 • کسب درآمد از اپلیکیشن خبری آسان تر است شما میتوانید تبلیغات مختلفی را ارائه دهید. میتوانید نوتیفیکیشن های تبلیغاتی به کاربران ارسال نمایید. که کاربران تنها با پرداخت هزینه ای  میتوانند این تبلیغات را مشاهده نکنند.
 • اپلیکیشن های خبری رابط کاربری و تجربه کاربری بهتری دارند. اببته همه این موارد به این شرط است که سایت و اپلیکیشن شما تمامی موارد را رعایت کرده باشد.

انواع اپلیکیشن های خبری

اپلیکیشن خبری برای مجله

همانطور که میدانید اکثر بازدید از سایت ها از طریق تلفن همراه انجام میشود. با داشتن یک استراتژی خوب میتوانید منجر به بالا رفتن ترافیک سایت و اپلیکیشن خود شوید. باید سایت خبری خود را برای موبایل نیز بهینه سازی کنید. بسیاری از سایت های خبری با رعایت اصول ریسپانسیو سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه سازی میکنند. بعضی از سایت ها نیز با ساخت اپلیکیشن خبری کسب و کار خود را بهینه میکنند. که باعث بازگشت بیشتر سرمایه و سودآوری بیشتر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید طراحی سایت مجله اینترنتی را مشاهده نمایید.

اپلیکیشن های درگاه خبری

در صورتی که صاحب یک منبع خبری هستید میتوانید از طریق ساخت اپلیکیشن خبری تعامل خود را با کربر بهبود دهید. مخاطبان شما از طریق اپ میتوانند در سفر، منزل، محل کار و در زمانی که خواستند به اخبرا مهم دست پیدا کنند. توسعه اپ خبری باعث افزایش مخاطبان شما خواهد شد. لازم به ذکر است که اکثر درآمد این اپ ها از طریق تبلیغات درون برنامه ای است.

گردآورنده اخبار

در این نوع از طراحی اپلیکیشن خبری، واقعی از اخبار وقایع مختلف در شهر ها و کشورهای مختلف گردآوری میشود. که اخبار موثق را میتوانید در قالب متن، ویدیو و تصویر دریافت نمایید. شما میتوانید از طریق این اپ ها درآمد زیادی را کسب نمایید. همانطور که میدانید افراد بیش از گذشته با تلفن های همراه خود وابسته هستند و اپ را به خواندن مجله ترجیح میدهند.

ویژگی های طراحی اپلیکیشن  خبری

محتوای با کیفیت باعث موفقیت یک رسانه خبری میشود. شما علاوه بر اینکه طراحی اپ و طراحی سایت حرفه ای میخواهید باید در مورد انتشار اخبار موثق ثابت قدم باشید. باید مطالبی که مینویسید طولانی نبوده و اصل مطلب را به صورت ساده بیان کنید. همانطور که میدانید اخبار ویدیویی کی از روش های محبوب میان کاربران است. مردم هیچ گاه محتوای ویدیویی را از دست نخواهند داد. همچنین مردم محتوای صوتی شامل پادکست ها را دوست دارند.

بنابراین سعی کنید محتوای شما جذاب و همه منظوره باشد. مردم همیشه امکان خواندن متن و ویدیو را ندارند. اخبار صوتی و تصویری باعث میشود که افراد در هنگام حرکت نیز گوش دهند. با توجه به اینکه ممکن است افراد نتوانند نوتیفیکیشن های یک سایت خبری را دریافت کنند. بهترین راه طراحی اپلیکیشن خبری است که بتوانند از آن طریق آن نوتیفیکیشن های خبری لحظه ای را دریافت نمایند. البته توجه کنید که طراحی سایت معتبر خبری نیز در کنار اپلیکیشن یک الزام است.

ویژگی های یک اپلیکیشن خبری خوب

 • امکان ایجاد پروفایل شخص کاربر
 • ایجاد فیلترهای هوشمند برای دسته بندی های اخبار
 • دریافت اخبار بر اساس موقعیت جغرافیایی
 • اعلان هایی برای اخبار مهم
 • اشتراک گذاری اخبار در شبکه های اجتماعی
 • امکان ذخیره اخبار و اطلاعت مهم در اپلیکیشن
 • امکان جستجوگر پیشرفته
 • ایجاد محتوای خبری وعلمی متنوع به صورت متنی، اینفوگرافیک، تصویر و ویدیو
 • سفارشی سازی تنظیمات برنامه برای کاربر و غیره
ویژگی های طراحی اپلیکیشن خبری

انواع اپلیکیشن های خبری مهم

گوگل نیوز

گوگل نیوز یکی از سرویس های مهم خبری در جهان است. این اپ خلاصه ای از مطالب علمی، خبری و داستانی را ارائه میدهد. که برای خواندن بیشتر میتواند آن ها را دنبال نمایید. از ویژگی های این اپلیکیشن تجزیه و تحلیل گزاش دهی منابع مختلف است. در این اپ 5 داستان در روز بر اساس علایق شما انتخاب میشود.

اپ نیویورک تایمز NewYork Times

یکی از بزرگترین روزنامه های آمریکایی روزنامه نیویورک تایمز است. که برای سیستم عامل های اندروید و IOs وجود دارد. برای دسترسی به تمامی قابلیت های این اپلیکیشن باید حق اشتراک پرداخت نمایید. از ویژگی های اصلی این اپ، ذخیره مقالات در موبایل است.

اپلیکیشن خبری BBC

این اپلیکیشن خبری یکی از اپ های مهم است که اخبار از سارسر دنیا را منتشر میکند. در این اپ این امکان وجود دارد که آلارمی برای دریافت اخبار های مهم داشته باشید. شخصی سازی اخبار باعث میشود که هر فرد اخباری را دریافت کند که نیاز دارد. همچنین در این اپلیکیشن پادکست های آموزش زبان، فیلم ها، داستان ها و غیره نیز وجود دارند که باعث محبوبیت هرچه بیشتر این اپلیکیشن شده است.

فلیپ بورد Flipboard

اپلیکیشن فلیپ بورد یک جمع کننده محتوا است. هدف اصلی ای اپلیکیشن این است که بهترین دایتان ها را برای مخاطبان خود جمع آوری میکنید. دسته بندی مناسب منابع، شخص سازی مطالب، ذخیره مطالب و غیره از مزیت های این اپلیکیشن است.

مزیت طراحی اپلیکیشن خبری بر سایت خبری

مزیت طراحی اپلیکیشن خبری بر  طراحی سایت خبری

در این بخش میخواهیم مزایای طراحی سایت خبری و ساخت اپلیکیشن خبری را به سمع و نظر شما برسانیم. سایت خبری اولین و مهمتری ابزار برای نمایش رسانه خبری شما است. زیرا افراد با سرچ اول به سایت شما دسترسی پیدا میکنند. ممکن است که عده ای اپ خبری دانلود نکرده باشند. بنابراین برای دیده شدن هر چه بهتر باید سئو سایت شما به درستی انجام شده و کاربران با جستجوی خبر سایت شما را مشاهده نمایند.

برای اینکه حرفه تر باشید و نسبت به سایر سایت های خبری برتری خود را نشان دهید. بهتر است که اقدام به طراحی اپلیکیشن خبری نیز کنید. ممکن است که افراد به صورت گذرا وارد سایت خبری شما شوند. اما با نصب اپلیکیشن خبری شما همیشه آن را در تلفن همراه خود خواهند داشت. و هر زمان که بخواهند میتوانند به اخبار و اطلاعات روز دسترسی پیدا کنند. مخاطبان استفاده از اپ ها به سایت ها بیشتر ترجیح میدهند. زیرا کار با رابط کاربری اپ ها بهتر است.

شما سایت ها را باید از طریق مرورگر مشاهده نمایید. که ممکن است لود آن بیشتر طول بشکد. همجینین اینکه نوتیفیکیشن از طریق اپلیکیشن خبری به کاربر ارسال میشود. ما همه این موارد را عرض کردیم که شما علاوه بر سایت خود اقدام به طراحی اپلیکیشن خبری نیز کنید. در غیر این صورت بدانید که هیچ گاه اپلیکیشن جای نبود سایت را پر نمیکند. شما اپلیکیشنی را ندیده اید که سایت نداشته باشد. البته منظور اپ های معتبر از این منظر هستند.