طراحی سایت فریلنسری

طراحی سایت فریلنسری

طراحی سایت فریلنسری شکل حرفه ای تری از طراحی سایت دایرکتوری مشاغل است. که فریلنسرها با تخصص های متفاوت در آن جا ثبت نام کرده و رزومه خود را قرار میدهند. در این سایت کارفرماها پروژه خود را برای برون سپاری قرار میدهند. هر فردی نیز میتواند به عنوان یک فریلنسر در این سایت ها فعالیت داشته باشد. و پروژه هایی که کارفرما ها تعریف کرده اند را مشاهده کرده و درخواست همکاری بدهند. در گذشته افراد مجبور بودند برای درآمدزایی، تمام روز در محل کار خود فعالیت داشته باشند. اما حال به گونه ای شده است که افراد میتوانند در منزل خود بوده و درآمد کسب کنند.

سایت های فریلنسری ایرانی از نمونه سایت های خارجی که از سال ها پیش فعالیت میکردند ساخته شدند. و کم کم در ایران نیز جا افتاد که افراد میتوانند پروژه هایی که نیاز دارند را در سایت های فریلنسری ثبت کرده تا افراد فریلنسر این کار را برای آن ها انجام بدهند. در واقع کلمه فریلنسر به افراد یا اشخاصی گفته میشود که به صورت آزاد و پروژه ای فعالیت داشته و محدود به زمان و مکان نیستند.

آنجایی که بیشتر افراد به ریموت کار کردن روی آورده اند. و همه چیز به سمت آنلاین شدن پیش میرود. شما میتوانید از این فرصت استفاده کرده و با طراحی سایت فریلنسری مشابه Freelancer که یک نمونه خارجی است میتوانید کاربران بسیار زیادی را بخ خود جلب کنید. به این شرط که طراحی سایت خلاقانه با امکانات حرفه ای داشته باشید.

مزایای طراحی سایت فریلنسری

 در واقع به توجه به شیوع بیماری کووید بسیاری از مشاغل و کسب و کارها رنگ و بوی جدیدی گرفتند. از مزایای طراحی سایت فریلنسری این است که شخص انجام دهنده پروژه آزاد بوده و محدودیت های یک کارمند را در یک شرکت ندارد. درآمدی که از این نوع شغل به دست می آید بستگی به پروژه ها و مدت زمانی که کار کرده اید بستگی دارد که میتواند مبالغ زیاد یا کم باشد.

برای مثال شما اگر در شرکت استخدام شوید ساعت کاری مشخص و حقوق ثابتی دارید. ولی از مزایای فریلنسری این است که شما محدودیت ساعت کاری نداشته و به تعداد پروژه هایی که انجام میدهید حقوق دریافت میکنید. فریلنسری میتوان به صورت تمام وقت یا پاره وقت به صورت آنلاین و دورکاری پروژه های کارفرماهای خود را انجام دهد و به ازای آن هزینه دریافت نماید. سایت های فریلنسری یک نوع طراحی سایت کاریابی محسوب میشوند. با این تفاوت که در سایت های کاریابی همکاری ها به صورت تمام وقت است اما در این سایت ها همکاری فریلنسر با شرکت یا شخص صرفا به صورت پروژه ای است. 

از مزیت های طراحی سایت فریلنسری برای فریلنسرها این است که میتوانند پروژه ها را خود را انجام کرده و مسئولیت انجام آن ها را بر عهده بگیرند. از آنجایی که عموما فریلسنرها در منزل کار میکنند ممکن است که کار و زندگی آن ها با هم ترکیب شود اما اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشند میتوانند این مشکل را حل نمایند. طراحی سایت فریلنسری یکی از انواع موضوعات وب سایت ها که توسط شرکت دئووب برای شما انجام خواهد شد.

سئو سایت فریلنسری

با توجه به آنکه سایت های فریلنسری زیادی به روی کار آمده اند شما باید به رقابت بپردازید تا جزو اولین سایت هایی باشید که افراد پروژه های خود را در آن قرار میدهند. و یا اینکه فریلنسرها در آن ثبت نام مینمایند. بدین منظور باید سئو سایت فریلنسری شما به صورت اصولی انجام شود. بدین ترتیب شما جزو نتایج اولیه در گوگل خواهید بود که بیشتر جستجوگرهای پروژه به سایت شما مراجعه میکنند. و از این طریق میتوانید تبدیل به برند شوید. بنابراین حتما بعاد از طراحی سایت فریلنسری به فکر سئو سایت اصولی نیز باشید. 

مزایای طراحی سایت فریلنسری
فریلنسر کیست ؟

فریلنسر کیست ؟

فریلنسر ها اشخاصی هستند که برای خود کار میکنند و نیازی به داشتن کارفرما ندارند. در واقع زندگی فریلنسرها نسبت به سایر افراد بسیار متفاوت است. ساعت کاری و ساعت زندگی و خواب این افراد همگی بر اساس نوع تیپ شخصیتی که دارند مشخص خواهد شد. همیشه این اصل را در زدگی فریلنسر خود رعایت نمایید. اول اینکه کار خود را رها نکرده و تا انتها پیش بروید. عجله نکنید و برای گرفتن پروژه دیگر فکر نکنید که یک مشتری از دیگری بهتر است.

یک فریلنسر میتواند با توجه به تخصصی که دارد در زمینه های مختلفی پروژه دریافت کند. بیشتر عمده فریلنسرها برنامه نویس، طراح سایت و اپلیکیشن هستند. بنابراین اگر میخواهید فریلنسر شوید باید دانش خود را تا میزان بالایی تقویت نمایید زیرا در پروژه ها تنها هستید صرفا باید منظم و سختگیر باشید.

مزیت فریلنسری

  • کار وزندگی دست خودتان است و میتوانید آن را مطابق با برنامه ریزی که دارید مدیریت نمایید
  • رئیس کارها خودتان هستید و کس به شما دستور نمیدهد
  • برای انتخاب پروژه،مشتریان،ساعت کاری،میزان پرداخت آزاد هستید
  • بر روی پروژه هایی کار خواهید کرد که علاقه بیشتری دارید. در یک شرکت شما مجبور هستید هر پروژه ای که دوست ندارید را نیز انجام دهید اما در حالت فریلنسری حق انتخاب دارید.

بهترین سایت های فریلنسری

طراحی سایت مشابه پارسکدرز : پارسکدرز در سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد و جزو اولین سایت های فریلنسری محسوب میشود.

طراحی سایت مشابه پونیشا : پونیشا فعالیت خود را از سال 2011 میلادی شروع کرد . در واقع شما هر مهارتی که داشته باشید میتوانید از آن طریق آن به صورت دوکاری فعالیت داشته باشید.

طراحی سایت فریلنسری

مراحل تبدیل شدن به یک فریلنسر

پیدا کردن هدف

نیاز است که با توجه به تخصصی که علاقه دارید دوره های لازم را بگذرانید تا مهارت های خود را افزایش دهید. سپس اهداف خود را برنامه ریزی کرده و بر روی مهارت های خود تمرکز کنید. برای مثال از رشته کاری شما در حیطه وب و نرم افزار است باید ببینید که بیشتر بر روی طراحی سایت، برنامه نویسی نرم افزار، طراحی اپلیکیشن، کدنویسی وب و غیره تسلط دارید یا دیگر رشته ها

شروع به ساختن اهداف خود کنید

شما میتوانید برای اینکه تخصص های خود را اعلام نمایید در شبکه هایی مانند لینکدین ، توییتر و فیسبوک رزمه کاری خود را قرار دهید. میتوانید یک طراحی سایت شخصی داشته و مهارت ها و پروژه های خود را در آن قارر دهید. در واقع وب سایت شخصی شما ویترینی از تجربه ها و مهارت های شما است. البته سایت های فریلنسری زیادی به روی کار آمده اند که توصیه میشود از آن ها استفاده کنید. و همچنین یک وبلاگ شخصی نیز داشته و و آموزش های متعددی را در آن قرار دهید.

ساختن نام تجاری شخصی

سعی کنید که با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی، وب سایت شخصی، وبلاگ ها و سایت های فریلنسری برندسازی نمایید. اینترنت یک منبع بسیار ارزشمند است و باعث بالاتر رفتن تعاملات افراد میشود.

سازمان دهی

باید بتوانید پروژه ها را مدیریت کنید. شما میتوانید مدیر یک پروژه حرفه ای باشید و سرپرستی خدمات مشتری را داشته باشید.

ساخت پروژه

میتوانید در ابتدا با کسب و کارهای کوچک شروع کنید و هزینه های کم دریافت نمایید. برای مثال میتوانید برای موسسات خیریه کار کنید.

شجاع باشید

ممکن است شما پروژه هایی را دریافت نمایید که از ادامه آن ها مطمئن نباشید. بنابراین شجاع باشید زیر هر پروژه دارای بخش هایی است که ممکن است در تخصص شما نباشد.

 

نکات تبدیل شدن به فریلنسر طراحی سایت

میانبری برای موفقیت به عنوان یک فریلنسر وجود ندارد ممکن است شما بیشتر از یک افراد کارمند کار کنید اما درآمد کمتری داشته باشید. اما با گذشت زمان با توجه به تجربه که به دست آورده اید میتوانید زمان کمتری کار کرده و درآمد بیشتری داشته باشید. اما فریلنسری یک شغل سختی است که باید به عنوان یک فرد مسئول پروژه همه چیز را بلد باشید.

شما میتوانید کدنویس وب یا طراح سایت باشید. این دو مقوله با هم تفاوت دارند. سعی کنید که در مورد بک اند، فرانت اند و UX اطلاعات کاملی داشته باشید و این مهارت های خود را به مرور قوی کنید.

در مورد دامنه ها، هاستینگ، وب سرورها، سئو سایت و غیره اطلاعات داشته باشید. باید بتوانید از پیکربندی یک هاست و دامنه تا تحویل وب سایت همگی را به تنهایی انجام بدهید.

طراحی گرافیکی

بهتر است که طراحی لوگو ، طراحی موشن گرافی، ایلاستریتور و غیره را به خوبی بلد باشید. در این صورت میتوانید کارهای یک سایت را از صفر تا صد انجام دهید.

ساخت نمونه کار

نمونه کاری برای خود بسیازید تا مشتریان نیز نمونه پروژه های پیشین شما را مشاهده نمایند.

قیمت گذاری خدمات

بهتر است خدماتی که ارائه میدهید را قیمت گذاری نمایید. تا بتوانند مشتریان شما تصمیم گیری نمایند.

نکات تبدیل شدن به فریلنسر طراحی سایت