نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت

قبل از شروع هر پروژه طراحی سایت باید هدف خود را مشخص کنید. باید بدانید که هدف اصلی شما از راه اندازی یک وب سایت چه چیزی است و گروه مخاطبان خود را بشناسید. هر سایتی لازم است با توجه به مخاطبین هدف و نیازهای کاربران طراحی شوند تا بدین صورت بتوانند پاسخگوی نیازهای کاربران باشند. نکات مهم طراحی سایت در این بخش خدمت شما آورده ایم تا بتوانید با مطالعه آن موارد مهم را در خاطر بسپارید.

یک طراحی سایت املاک با طراحی سایت صرافی یا سازمانی متفاوت است. و این تفاوت هم از نظر ساختاری و هم از نظر طراحی است. یک طراح سایت حرفه ای باید تفاوت میان سایت ها با موضوعات حتی مشابه ایجاد کند. یک طراح باید با کسب و کار شما آشنایی داشته باشد. چون اگر بدون برنامه ریزی قالب سایت طراحی شود. ممکن است که در ابتدا برای صاحب سایت کاربردی باشد. ولی بعد از مدتی کاربرد خود را از دست میدهد. و این شکست خسارت زیادی را به بار می آورد.

از دیگر نکات مهم طراحی سایت، اگر سایت به درستی از ابتدا طراحی و پیاده سازی نشود. ممکن است که بعد از مدتی مجبور باشید. که از صفر شروع کنید. که این موضوع اتلاف وقت و زمان برای شما خواهد داشت. طراحی مجدد سایت کار را برای شما سخت خواهد کرد. و شما را از هدف اصلی خود دور خواهد ساخت.

نکات کلیدی طراحی سایت

رنگ بندی قالب بسیار مهم است. هر سایت باید به توجه به نوع محتوای سایت یک ترکیب رنگ داشته باشد. برای مثال ترکیب رنگ یک طراحی سایت صنعتی با طراحی سایت هنری و یا سایت شرکتی متفاوت است. باید با توجه به علایق و سلایق مشتریان خود رنگ بندی قالب سایت را مشخص نمایید. سایت های رسمی برای مثال از رنگ های تیره با پس زمینه روش استفاده میکنند. از آن جایی که محتوای متنی در این سایت ها مهم است صرفا از رنگ بندی ساده استفاده میشود. از نکات مهم در طراحی سایت این است که چشم کاربر را هنگام مطالعه خسته نکند.

سایت های فروشگاهی و خدماتی از رنگ های با کنتراست بالا استفاده میکنند. چون هدف این سایت ها جذب مشتری است و افزایش فروش است. و این نوع رنگ بندی زنده جلوه زیبایی به سایت مبخشد. که مشتریان را دعوت به خرید از سایت کنند. اما یک طراحی سایت خبری صرفا برای ارائه اخبار روز است. و باید از رنگ های خنثی در رنگ بندی آن استفاده شود. برای قالب سایت از ترکیب 3- 4 رنگ استفاده کنید. رنگ های بیشتر منجر به شلوغ شدن سایت میشوند. که این از نکات مهم طراحی سایت است. شرکت طراحی سایت معتبر دئووب همه موارد را برای شما از ابتدا رعایت میکند.

نکات کلیدی طراحی سایت
اصول مهم در طراحی سایت

اصول مهم در طراحی سایت

بروزرسانی

یک سایت راکت هیچ ارزشی ندارد. زیرا کاربران در سایت شما وارد میشوند که محتواهای جدید شما را مشاهده کنند. یکی از اصول مهم سئو سایت و بودن در صفحه اول گوگل بروزرسانی سایت است. که این بروزرسانی میتواند فنی یا در زمینه طراحی باشد. و یا بروزرسانی محتوای سایت باشد. تا گوگل ببیند که شما بر روی سایت خود کار میکنید. در غیر این صورت رتبه شما را کاهش میدهد.

تکنولوژی

تکنولوژی کدنویسی و کتابخانه ها هنگام برنامه نویسی سایت مهم است. سعی کنید از فریم ورک های روز و نسخه های بروز زبان های برنامه نویسی را استفاده نمایید. که موجب بالا رفتن سرعت سایت شما خواهد شد. استفاده از تکنولوژی های قدیمی و منسوخ شده باعث کندی سایت شما میشود. و بعد از مزدت کمی مجبور به باز طراحی سایت خود خواهید بود.  که این از نکات مهم طراحی سایت میباشد.

برنامه ریزی

باید برای تمام مراحل پروژه شما برنامه ریزی صورت بگیرد. از مراجل اولیه تحقیق پروژه تا تحویل پروژه باید برای تمامی مراحل و جزئیات ان برنامه ریزی داشته باشید. در این صورت شما تمام کارها را طبق لیست انجام خواهید داد. و هیچ مرحله ای نیز فراموش نخواهد شد.

مقاله باید و نباید در طراحی سایت را مشاهده نمایید.

نکات بسیار مهم طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت  

 تعداد صفحات

در طراحی سایت نیازی نیست که صدتا صفحه برای ارائه خدمات و سرویس اهای خود استفاده کنید. بلکه میتوانید در صفحه اصلی سرویس های خود را به خوبی معرفی نمایید. و تعداد صفحات اضافه تر باید در بخش مقالات شما باشد. مدیریت صفحات اصلی برای شما بسیار راحت و آسان خواهد بود.

صفحه اصلی

صفحه اصلی سایت بیانگر نوع کسب و کار شما است. این صفحه اولیه صفحه ای است که کاربر به آن وارد شده. و با خدمات شما آشنا میشود. اگر این صفحه به درستی طراحی نشود. باعث افزایش میزان خروج کاربران از سایت میشود. این نرخ پرش بالا یک امتیاز منفی از سمت گوگل برای شما لحاظ خواهد شد. بنابراین سعی کنید در همین صفحه اول بازدیدکنندگان را به شمتریان خود تبدیل کنید. به طراحی سایت فروشگاهی دقت کنید. این صفحه را پر از محصولات و پیشنهادات ویژه خود میکنند. تا بتوانند کاربران را دعوت به خرید محصولات خود کنند. که نکات مهم طراحی سایت صفحه بسیار مهم و اساسی است.

تولید محتوا

برای موفقیت در اینترنت اگر اهداف بلند مدت دارید روی تولید محتوای سایت خود تمرکز داشته باشید. میان میلیون ها سایتی که وجود دارد محتوای خوب است که شما را به نتایج اولیه موتورهای جستجوگر میرساند. این محتوا میتواند شامل متن، ویدیو، پادکست، تصاویر و غیره باشد. تولید یک محتوای جذاب باعث بهبود سئو و بهینه سازی سایت شما میشود. برای افزایش بازدیدکنندگان باید به کیفیت تولید محتوایی که میکنید توجه نمایید.

نکات مهم در طراحی سایت

مقاله نحوه انتخاب نام دامنه را مشاهده نمایید.

نکات طلایی طراحی سایت

نکات طلایی طراحی سایت

اسپم

در سایت خود تا حد امکان از پاپ آپ استفاده نکنید. زیرا باعث میشود که سایت شما بسیار کند شود. و همین کندی منجر به کاهش رضایت کاربران میشود. از ارسال خبرنامه ها با طالب بی مورد به ایمیل کاربران خودداری کنید.

ویدیوها

برای آموزش مطالب یا معرفی محصولات بهتر است که از ویدیوهای متناسب و مرتبط استفاده نمایید. این ویدیوها سایت را جذاب تر میکنند که از نکات مهم طراحی سایت است. ویدیو نقش مهمی در افزایش رتبه سایت شما خواهد داشت. اغلب کاربران با مشاهده تیز تبلیغاتی مربوط به محصولات آن را خریداری کرده اند. و یک شرکتی میتواند خدماتی که ارائه میدهد را در قالب یک کلیپ به مخاطبان خود عرضه کند. انتشار ویدیو در سایت نرخ تبدیل کاربران را بالا میبرد و فروش را افزایش میدهد.

تصاویر

تصاویر قدرت بالایی در انتقال مفاهیم دارند. که یک تصاویر بیش از هزاران کلمه برای ارائه مفهوم خواهد بود. از یک تصویر مناسب استفاده کنید تا به بیان نکات بپردازد. ممکن است که کاربران متن شما را به خوبی نخوانند. ولی با ارائه تصاویر خوب میتوانید آن مفهوم را بسیار ساده به کاربر منتقل نمایید. برای مثال بیشتر افراد در سایت های فروشگاهی بر اساس تصاویر کالاها خرید خود را انجام میدهند. در طراحی سایت فروشگاه آنلاین این موارد را رعایت کنید.

وبلاگ

بخش وبلاگ در سایت باید باشد که از نکات مهم طراحی سایت است. شما باید بروزرسانی محتوای خود را در این بخش انجام دهید. وبلاگ شما منبعی برای جذب کاربران خواهد بود. زیرا از این طریق است که وارد سایت شما برای مشاهده موضوع میشوند. وبلاگ نویسی موجب بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر میشود.

نکات طراحی سایت

بخش بندی سایت

برای زیباتر شدن و خوانایی بهتر بهتر است که صفحات را به بخش های مختلف تقسیم بندی نمایید. و در هر بخش محتوای مناسب با آن را قرار دهید. این بخش بندی ها موجب نظم گیری در صفحات سایت شما میشود. که برای مخاطب نیز بسیار جذاب خواهد بود و از نکات مهم طراحی سایت است. چیدمان صحیح المان در صفحات سایت باعث بهبود تجربه کاربری میشود. زیرا کاربر به امکانات و مطالب سایت شما به خوبی دسترسی داشته است. و رضایت کاربر را دربر خواهد داشت که موجب میشود در سایت شما بیشتر بنماند.

سادگی قالب

قالب سایت باید در عین حرفه ای بودن ساده نیز باشد. قالب سایت میتواند همانچیزی که میخواهید را به مشتری ارادئه دهد. البته این به این معنا نیست که سایت شما نباید امکانات زیادی داشته باشد. بلکه هنر طراح حرفه ای سایت این است که در عین داشتن سایت پیچیده با امکانات زیاد، ظاهر سایت را ساده و کاربرپسند طراحی نماید. تا بتواند کابر با سایت تعامل خوبی داشته و موضوع اصلی به کاربر منتقل شود. شلوغی بیش از حد در سایت موجب ترک کاربر از سایت شده و باعث نارضایتی او میشود.

خاص بودن

قالب های فراوانی به صورت رایگان وجود دارند. که شما میتوانید از آن ها در طراحی سایت خود استفاده نمایید. اما این قالب ها را در سایت های زیادی میبینید. که از دید کابران تکراری خواه بود. قالب سایت باید همواره بروز رسانی شود. زیرا قالب های رایگان در اینترنت مشکلات فنی زیادی دارند. که برای بهبود باگ ها و توسعه آن ها با مشکلات زیادی مواجه هستید.

نکات طراحی سایت

لوگو

در طراحی سایت شخصی و طراحی سایت شرکتی باید از لوگو برای معرفی خود و شرکت استفاده نمایند. واترمارک نمایانگر هویت شما است. و باعث میشود که شما بهتر در ذهن مخاطبان خود باقی بمانید. لوگوی زیبا و حرفه ای در بالا سایت شخصیت برند شما را میازد. که نمایانگر نوع حوزه کاری و کسب و کار شما خواهد بود. که از نکات مهم طراحی سایت در وب است.

رنگ متن

رنگ متن بهتر است یا مشکی باید یا سفید. اگر رنگ متن شما سفید است از پس زمینه تیره استفاده کنید. و اگر رنگ متن شما تیره است از پس زمینه سفید استفاده کنید. تا چشم کاربر هنگام مطالبه مطالب شما خسته نشود. از رنگ های تند در محتوای متنی حتی برای لینک دهی نیز تا حد امکان استفاده نشود. اگر این موارد رعایت نشود کاربران سایت شما را ترک خواهند کرد. 

امنیت کدنویسی

در هنگام طراحی و کدنویسی قالب تا حد امکان دقت کافی داشته باشید. و باید تمام نفوذ هکر ها به سایت را ببندید. در طراحی سایت با وردپرس نیز تیم ما موارد امنیتی سایت شما را بررسی خواهند کرد. و از لحاظ نفوذپذیری بررسی خواهند کرد که چگونه بتوانید با سخت حفره های امنیتی جلوی ورود کنندگان غیر قانونی به سایت خود را بگیرید.

تست

اگر میخواهید که به خرید قالب آماده سایت بپردازید. بهتر است که در ابتدا آن را به صورت آزمایشی تست کنید. و سپس اگر مشکلی نداشت میتوانید آن را بر روی سایت بارگزاری نمایید. این موارد از نکات مهم طراحی سایت است.

تماس با ما

پشتیبانی واتس اپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها