شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
پست مهمان چیست ؟

پست مهمان یا guest post چیست ؟

یکی از روش هایی که برای دریافت بک لینک مناسب است استفاده از پست مهمان است. در این بخش قصد دارم بدانیم که پست مهمان چیست و چه تاثیر بر روی سئو سایت دارد. Guest post در واقع پستی که به جای انتشار در سایت خود در سایت های دیگر منتشر میکنید. برای مثال شما مقاله ای دارید و در بخش انجمن وب سازان مرصاد (دئووب) منتشر میکنید. در این صورت پست شما یک اعتبار به وب سایت شما میدهد که باعث بهینه سازی سئو خارجی سایت شما میشود. زیرا یک لینک از خارج از سایت به شما داده شده است.

مهمترین تاثیری که نوشته مهمان دارد دریافت بک لینک از سایت شما است. میتوانید مقاله ای بنویسید و در انتهای آن به سایت خود لینک بدهید. ممکن است که این لینک دهی تاثیر زیادی نداشته باشد اما اگر تعداد زیادی از این نوع لینک دهی ها انجام دهید تاثیر فوق العاده ای برای سایت شما خواهد شد.

فهرست مطالب

در لینک سازی خارجی گفته میشود که دریافت بک لینک یکی از موارد موثری است که باعث بهبود جایگاه سایت شما میشود و به سایت شما اعتبار میدهد. گوگل علاوه بر اینکه لینک های داخلی سایت شما را چک میکند به بک لینک هایی که به سایت شما می آید را بررسی میکند. هرچه سایت یکه به شما لینک داده معتبر تر و مرتبط تر باش سایت شما باشد رتبه شما را افزایش خواهد د اد.

هدف از انتشار پست مهمان

باید هدف خودرا از انتشار پست مهمان در سایت های دیگر مشخص کنید. این اهداف میتواند پیدا کردن مخاطب چدید باشد که از این طریق وارد سایت شما شوند. و یا اینکه میخواهید از این طریق اقدام به برندسازی کنید تا محبوبیت بیشتری کسب نمایید. و یا اینکه میخواهید با سایر وبلاگ نویسان و افراد در حوزه کاری خود ارتباط همکاری داشته باشید. اما هدف اصلی بهبود رتبه گوگل میتواند باشد زیرا شما اقدام به دریافت بک لینک از سایت های دیگر میکنید. که باعث میشود سایت شما را بروز نگه داشته و به آن اعتبار بدهد.

در واقع Guest post مانند خیابان دوطرفه است. همانطور که بر رو سایت شما اثر مثبت خواهد داشت. برای سایت میزبان نیز اثربخش خواهد بود. فقط نکته مهم این است که باید اصول سئو سایت را در پست های مهمان رعایت کنید تا در گوگل دیده شوید.

جذب مخاطبان برای پست مهمان

ارگ مطالب خود را در سایت های پربازدید قرار دهید کاربران جدیدتری شما را خواهند دید. اما با روش های زیر میتوانید مخاطبان را جذب نمایید. بهتر است که مطالب خود را در شبکه های اجتماعی معرفی نمایید. این مطالب را در شبکه های مختلف به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری پست شما را ببینند. لینک مطلبی که گذاشته اید را میتوانید در انجمن ها و وبلاگ های مرتبط با کسب و کار خود قرار دهید. بعضی از سایت ها برای پست مهمان مبلغی دریافت میکنند که به آن رپورتاژ آگهی گفته میشود.

بخش معرفی در پست مهمان

در انتهای پست مهمان بخشی برای معرفی نویسنده است که فرد میتواند لینک سایت خود را در آن قرار دهد. بهتر است که اطلاعات این بخش کامل و جامع باشد. بهتر است که انکرتکست لینک شما به درستی انخاب شود در یر این صورت استفاده بیش از اندازه از یک انکرتکست باعث جریمه شدن سایت توسط الگوریتم پنگوئن میشود. نوشتن guest post از سال 2013 مورد توجه گوگل قرار گرفت. که گوگل با بررسی اعلام کرد که کیفیت لینک های آمده از پست وبلاگ ها باعث میشود بر روی سئو سایت شما نقش موثری داشته باشد. اما اگر در انتشار پست مهمان زیاده روی کنید باعث میشود که نتیجه معکوس از آن دریافت کنید. یکی از سایت های فارسی زبان که میتوان در آن نوشته قرار داد سایت ویرگول است.

هدف از انتشار پست مهمان

موارد مهم در انتشار پست مهمان

گرفتن بک لینک از سایت های دیگر رایگان نیست. اما پست مهمان فرصت مناسبی برای شما خواهد بود که خود یک متن باکفیتی بنویسید و به سایت خود لینک دهید. بدون اینکه بخواهید هزینه ای را بابت آن پرداخت نمایید. قبل از اینکه پستی در سایتی منتشر کنید دقت کنید که سایت مربوطه مرتبط با کسب و کار شما بوده و اعتبار بالایی داشته باشد. در زیر نکاتی را آورده ایم که بهتر است در هنگام انتشار guest post در سایت های دیگر دقت کنید.

موضوع سایت

نوشتن مقاله و انتشار آن در سایت های دیگر همیشه نتیجه بخش نخواهد بود. زیرا اگر سایت یکه در آن پست مهمان منتشر میکنید موضوعی مشابه سایت شما نداشته باشد تاثیر معکوس نیز ممکن است داشته باشد.

اعتبار سایت هدف را درنظر بگیرید

اعتبار سایت یکه در آن نوشته مهمان منتشر میکنید بسیار مهم است. این سایت باید اعتبار بالایی داشته باشد. میتوایند از ابزار MOZ که برای اعتبارسنجی دامنه ها استفاده کنید.

سایت های پربازدید

از سایت هایی برای انتشار مقاله استفاده کنید که بازدید خوبی دارند. این مسئله هم باعث میشود که اعتبار لینک بالا رود و هم باعث میشود که کاربران بیشتری لینک سایت شما را ببینند و وارد سایت شما شوند.

انتشار مقاله جامع

تصور نکنید که مقاله ای در سایت دیگر منتشر میشود اهمیتی ندارد همانطور که در سایت خود برای انتشار مقالات وقت میگذارید برای پست مهمان نیز وقت بگذارید و یک مقاله باکیفیت ارائه دهید. زیرا قرار اسست که به سایت خود لینک دهید. هرچه کیفیت نوشته شما بالاتر باشد بر روی اعتبار لینک نیز تاثیر میگذارد.

انکرتکست

انکرتکست عنوانی است که برای لینک درنظر گرفته میشود و درون تگ لینک قرار دارد. انکرتکست برای گوگل بسیار مهم است که یکی از موارد مهم در سئو سایت داخلی است. در ضمن سعی کند که تنوع انکرتسکت های شما هوشمندانه باشد زیرا اگر از یک نوع عنوان و انکرتکست برای یک لینک زیاد استفاده کنید باعث بروز مشکلات میشود.

در تعداد بک لینک زیاده روی نکنید

اگر سایت شما به شما اجازه دریافت لینک را داد سعی نکنید که بیش از اندازه از آن بک لینک بگیرید. بهتر است که از سایت های مختلف برای صفحات مختلف بک لینک بگیرید.

اسپم

مراقب باشید که در هر سایتی اقدام به انتشار guest post نکنید. زیرا این سایت ها از نظر گوگل جریمه شده اند. و همین باعث میشود که اعتبار منفی سایت میزبان به سایت شما وارد شود.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...