شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
اصول سئو در تولید محتوا

اصول سئو در تولید محتوا

در کنار تولید محتوا با کیفیت در سایت خود که سئو داخلی استی میشود. باید به سئو خارجی سایت که یکی از اصل های آن دریافت بک لینک از سایت های دیگر است توجه کنید. برای داشتن رتبه بالا در گوگل فاکتورهای زیادی را باید رعایت کنید. که مهمترین آن ها لینک سازی  داخل و لینک سازی خارجی است. شما بدین وسیله میتوانید در نتایج اولیه گوگل دیده شوید. در این بخش در مورد چگونگی ایجاد بک لینک از سایت های دیگر صحبت میکنیم.

بک لینک یعنی سایتی یک لینک به وب سایت دیگر میدهد. در دنیای وب برای ارتباط دادن عناصر مختلف وب به هم دیگر از لینک دهی استفاده مکنیم. لینک ها در آدرس بالای مرورگر شما دیده میشوند. گوگل برای مشخص کردن وب سایت های معتبرتر از روش تایید توسط سایر سایت ها استفاده میکند. زمانی که سایتی به شما لینک میدهد یک تایید اعتبار برای شما خواهد بود که برای گوگل اهمیت دارد. البته باید توجه کنید که سایت لینک دهنده باید اعتبار خوبی داشته باشد.  زمانی که شما به سایت یلینک میدهید یک بک لینک به آن سایت داده اید. آن وب سایت یکه از شما لینک گرفته است در واقع یک بک لینک از سایت شما دریافت کرده است.

فهرست مطالب

اهمیت بک لینک

در گذشته شما برای اینکه سایتی را پیدا کنید باید آدرس آن را در مرورگر خود وارد میکردید. در غیر این صورت نمیتوانستید آن را در اینترنت بیابید. حال با توجه به شکل گرفتن اهمیت سئو سایت و گرفتن بک لینک سایت های کوچک نیز فرصتی برای دیده شدن دارند. یکی از شاخصه ها که برا یگوگل اهمیت دارد گرفتن بک لینک از سایت های دیگر است که باعث بهبود رتبه سایت شما خواهد شد. اگر بک لینک شما در صفحاتی که بازدید بیشتری دارند گذاشته شود نرخ کلیک را افزایش میدهد.

طریقه-گرفتن-بک-لینک

معرفی انواع لینک ها

در زمان ایجاد هر لینک شناسه ای برای آن مشخص میشود که گوگل تشخیص میدهد که این لینک به چه صورتی است. به صورت کلی 4 نوع لینک سازی داریم :

 1. لینک فالو یا دو فالو : یک یاز مهمترین نوع لینک، لینک فالو است. زیرا خزنده های گوگل در صورت فالو بودن یک لینک را دنبال کرده و آن را ایندکس میکنند.
 2. لینک نوفالو : لینک نوفالو توسط خزنده های گوگل نه فالو میشود نه ایندکس میشود بنابراین در موتورهای جتسجوگر نیز دیده نمیشوند.
 3. لینک تولید شده توسط کاربر : این لینک ها در بخش نظرات در سایت ها و انجمن ها ایجاد میشوند.
 4. لینک اسپانسری : این لینک ها به صورت پولی هستند.

بیشتری اهمیت را لینک های فالو دارند و کمترین اهمیت را لینک های نوفالو دارند. میتوانید از هر حالت در سایت خود استفاده کنید.

فاکتورهای-مهم-در-ساخت-بک-لینک

فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک

روش های زیادی برای ساخت بک لینک وجود دارد. استفاده اصولی آن است که از این روش ها برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید :

 1. به صورت کامل اصول سئو داخلی را رعایت کنید. که در مقاله سئو داخلی به آن پرداخته شده است.
 2. برای صفحات مختلف از سایت خود بک لینک دریافت کنید و همچنین از انکرتکست های مختلف استفاده کنید. زیرا در صورت تمرکز بر روی یک کلمه کلیدی اثرات خوبی نخواهد داشت.
 3. در یک زمان مشخص و در سر ساعت لینک سازی را انجام ندهید.
 4. در سایت هایی که میزان Spam Score آن ها بیشتر از صفر است اقدام به لینک سازی نکنید. سایت هایی که اعتبار بالا دارند برای لینک سازی موثرتر خواهند بود.
 5. در سایت خود هم لینک های فالو و هم لینک های نوفالو داشته باشید.
 6. به جای اینک صدتا لینک بی ارزش بدهید بهتر است سعی کنید که لینک کمتر ولی با ارزش ارائه دهید
 7. لینک سازی را فقط مختص صفات اصل سایت ایجاد نکنید
 8. لینک سازی بر روی کلمات متنوع با عبارت کلیدی متفاوت باشد
 9. ساخت بک لینک را در بازه های زمانی نزدیک انجام ندهید
 10. در گروه سایت هایی که با هم تبادل لینک انجام میدهند شرکت نکنید.
چگونه-بک-لینک-ایجاد-کنیم-؟

چگونه بک لینک ایجاد کنیم ؟

روش های زیادی برای دریافت لینک از سات های دیگر وجود دارد که باید به درستی انجام شوند.

ایجاد پست مهمان

برخی از سایت ها به افرادی که ثبت نام میکنند اجازه میدهند که پست مهمان در آن ایجاد کرده و منبعی برا یآن درنظر داشته باشند. در واقع یکی از بهترین شیوه های دریافت بک لینک، انتشار پست مهمان است. البته باید دقت کنید که صاحبان سایت ها لینک های شما را نوفالو نکرده باشند. این شیوه هزینه ای ندارد و بسیار آسان است.

بک لینک در رپورتاژ

رپورتاژ آگهی هزینه بر برای شما خواهد بود. به این صورت است که شما مقاله ای را در سایت دیگر قرار میدهید و در صورت پرداخت هزینه آن سایت مذکور به شما لینک میدهد. گرشتن رپورتاژ آگهی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. اگر روش های درست آن را بدانید باعث میشود که لینک های قوی  و موثرتری ایجاد کنید.

ساخت بک لینک در هدر، فوتر، منو، سایدبار

در هر سایت یبه تعداد صفحات آن هدر، فوتر و سایدبار وجود دارد. این بخش ها در همه صفحات سایت شما ثابت هستند با ساخت بک لینک میتوانید در هر کدام از این قسمت ها لینک ایجاد کنید. بساری از سایت ها برای اینکه لینک شما را در هدر، سایدبار یا در فوتر خود قرار دهند هزینه ای را دریافت میکنند.

استفاده از فروم یا انجمن

یکی از روش ها برای دریافت بک لینک،  قرار دادن پست در سایت های فروم ها یا انجمن ها است. البته باید سه مزیت را در این نوع سایت ها درنظر داشته باشید. اول اینکه میتوانید لینک دهی کنید و به صورت دو فالو باشد. دوم اینکه میتوانید لینک سایت خود را در پروفایل خود یا درون مطالب منتشر شده در انجمن قرار دهید. و تعداد زیادی سایت انجمن و فروم وجود دارند که یک منبع بی نهایت برای لینک سازی خارجی شما محسوب میشوند.

استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی متنوع و زیادی وجو دارند که میتوانید در هر کدام به صورت رایگان اکانت داشته و اقدام به پست گذاری کنید. ورود به این نوع شبکه ها و قرار دادن پست های مرتبط با سایت خود باعث میشود که افراد زیادی لینک شما را ببینند که این لینک به سایت باعث ایجاد ک بک لینک میشود که نرخ کلیک خوبی نیز دارد.

اظهارنظر در بلاگ ها

یکی از روش های زیرکانه این است که زیر پست های مربتط با کار خود لینک قرار دهید.

بازاریابی ویدیویی

میتوانید در سایت هایی مانند آپارات و یوتیوب محتوا ویدیویی تولید کنید و به سایت خود نیز لینک بدهید. که بازخورد بسیار خوبی برای شما خواهد داشت.

ایجاد کردن وبلاگ

میتوانید یک وبلاگ با نام سایت ایجاد کرده و در آن پست گذاشته سپس آن ها را به صورت نوفالو به سایت خود لینک دهید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...