شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
هوش مصنوعی منبع باز موزیلا برای به چالش کشیدن ChatGPT و Bard

هوش مصنوعی منبع باز موزیلا برای به چالش کشیدن ChatGPT و Bard

موزیلا 30 میلیون دلار برای ایجاد یک شرکت هوش مصنوعی غیرانتفاعی برای به چالش کشیدن OpenAI ChatGPT و Google Bard سرمایه گذاری می کند.

هایلایت خبر

موزیلا از تأسیس یک ابتکار منبع باز برای توسعه هوش مصنوعی خبر داد که شفافیت، مسئولیت پذیری و قابل اعتماد بودن را در خط مقدم محصولات هوش مصنوعی منبع باز قرار می دهد که برای به چالش کشیدن مایکروسافت، OpenAI و گوگل خواهند ساخت.

بسیاری از مهم ترین محصولات نرم افزاری که زندگی مدرن را ممکن می کنند، مانند اندروید، وردپرس، پی اچ پی، نگینکس و آپاچی، همگی منبع باز هستند.

در صورت موفقیت، موزیلا در خط مقدم تغییر آینده هوش مصنوعی خواهد بود.

با ایجاد شرکتی که فعالانه هوش مصنوعی منبع باز و رایگان ایجاد می کند، آنها نقش فعال تری در به چالش کشیدن شرکت های فناوری بزرگ مانند OpenAI و Google دارند.

موزیلا 30 میلیون دلار برای توسعه جایگزینی برای سیستم های بسته توسعه یافته توسط شرکت های بزرگ فناوری که سود را در اولویت قرار می دهند، متعهد شد.

رویکرد موزیلا، مانند هر چیز دیگری که می‌سازد، ابتدا انسان خواهد بود.

موزیلا مدت‌هاست که از دنیایی دفاع می‌کند که در آن هوش مصنوعی قابل اعتمادتر است، سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، حمایت از قوانین، و بسیج عمومی برای تمرکز بر آژانس انسانی و مسئولیت‌پذیری در هوش مصنوعی. اکنون ما در حال برداشتن گام بعدی هستیم: ایجاد یک شرکت - و گردآوری یک جامعه - برای ساختن یک اکوسیستم AI منبع باز قابل اعتماد."

هوش مصنوعی غیرمتمرکز و منبع باز

موزیلا اعلام کرد که قصد دارد یک جامعه هوش مصنوعی غیرمتمرکز ایجاد کند که بتواند به عنوان یک وزنه متقابل در برابر شرکت‌های بزرگ متمرکز بر سود عمل کند.

وقتی صحبت از چیزی مانند هوش مصنوعی به میان می‌آید، منطقی است که آینده این فناوری توسط افرادی ساخته می‌شود که بر نفع بشریت متمرکز هستند و نه کالایی کردن انسان‌ها.

در این اطلاعیه آمده است که دو پروژه اول آنها بر ایجاد یک هوش مصنوعی مولد رایگان، قابل اعتماد و منبع باز متمرکز خواهند بود که محصولی مانند ChatGPT و Bard است.

تمرکز دوم آنها بر ایجاد یک سیستم توصیه برای حفظ حریم خصوصی است که “بهزیستی ما را نادرست یا تضعیف نمی کند.”

این نوع محصولات می‌توانند توسط شرکت‌ها برای ساخت برنامه‌ها و دستگاه‌های خود استفاده شوند تا کاربران بتوانند از محصولات مطمئن شوند.

به اشتراک گذاری خبر

ادامه دارد …..

منبع

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

اخبار مرتبط را مطالعه کنید ...