شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی یک نوع تبلیغات متنی معادل واژه advertorial است. این واژه از ترکیب دو کلمه Advertisment و Editorial است. رپورتاژ خبری به آن دسته از تبلغات است که که در قالب یک محتوای آموزشی، گزارشی و خبری منتشر میشود. این تبلیغات از نوع متنی است که برای سایر سایت های معتبر ارسال میکنید تا اینکه محتوای شما را در سایت خود بگذارند و به ازای قراردن آن و ارسال بک لینک هزینه ای دریافت میشود.
فهرست مطالب

در دنیای اینترنت ده ها تبلیغ مختلف را مشاهده میکنید بعضی از این تبایغات آزاردهنده و بعضی دیگر نیز جذاب هستند. رپورتاژ جزو تبلیغاتی است که برای کاربر اصلا خسته کننده نیست. تازه ممکن است که برای کاربر نیز جذاب باشد. در ان مقاله به شما اعلام خواهیم کرد که رپورتاژآگهی چیست و به چه دلیلی ازستفاده از آن توصیه میشود ؟

مزایای رپورتاژ آگهی

مزایای رپورتاژ آگهی

مزیت رپورتاژ آگهی زیاد است. شما در واقع در میان دیگر مقالات و محتوای سایت پربازدید قرار میگیرید. و در این صورت کاربران سایت های دیگر شما را میبینند و با لینکی که به سایت خود دیده اید وارد سایت شما میشوند. بسیاری از کاربران تصور نمیکنند که این یک محتوای تبلیغاتی است. بنابراین خیلی بهتر بر ر.ی کاربر میتوانید اثر بگذارید. البته از آنجایی که رپورتاژ یک نوع دریافت بک لینک نیز میشود برای گوگل نیز  مهم است. بنابراین این امر برای گوگل مهمتر از سایر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما است.

1)احتمال دیده شدن و خوانده شدن رپورتاژ آگهی بالاست

اگر تبلیغات به صورت بنر، پاپ آپ یا هر روش دیگری باشد کاربر متوجه میشوند که آن یک تبلیغات است. اما از آنجایی که رپورتاژ آگهی د رمیان محتواهای یک سایت وجود دارد باعث میشود که شانس دیده شدن و خواند شدن آن توسط افراد بیشتر میشود. زیرا کاربر توصر میکند که این مقاله نیز مانند دیگر مقالات برای وب سایت است.

2)هزینه پایین

معمولا در سایت ها هزینه درج یک رپورتاژ آگهی نسبت به تبلیغاتی بنری بسیار کمتر است. شما میتوانید هزینه کمی پرداخت کنید و در یک صفحه از سایت دیگری در مورد یک موضوعی توضیحاتی بدهید و لینک به سایت خود بدهید. یا اینکه میتوانید به صورت اختصاصی به معرفی خدمات خود و سایت خود بپردازید تا در این صورت افرادی که پست شما را میخوانند با شما بیشتر آشنا شوند.

3)رپورتاژ در سئو سایت تاثیرگذاار است

همانطور که میدانید دریافت لینک از سایر سایت های معتبر میتوانید باعث بهبود رتبه سئو سایت شما در گوگل شود. زیرا یکی از تکنیک های سئو سایت به نام لینک سازی خارجی است. یک لینکی که یک سایت معتبر به شما ارائه میدهد بسیار ارزشمند تر از این است که تعداد زیادی لینک از سایت های کم ارزش بگیرید. در رپورتاؤ آگهی در صورت پرداخت هزینه تبلغیات میتوانید چندین لینک فالو به خود اختصاص دهید. در این صورت بخشی از اعتبار صفحه سایتی که در آن رپورتاژ آگهی خود را منتشر کرده اید به سایت شما منتقل میشود.

4) حضور در نتایج گوگل

یکی از مزیت های بزرگ رپورتاژ آگهی این است که شما میتوانید در نتایج گوگل نیز دیده شوید. اگر محتوای سئو شده ارائه دهید در این صورت کاربران میتوانند با کلمات کلیدی مرتبط صفحه رپورتاژ را مشاهده کنند. در این صورت کاربران هدفمند محتوای منتشر شما در سایت دیگری را مشاهده میکنند. البته کاربران لکث موارد نمیدانند که این صفحه که در آن مطالعه میکنند یک رپورتاژ آگهی است.

5)برندسازی

حضور در رسانه های اجتماعی باعث میشود که کاربران در ایره گسترده تری نام برند شما را ببینند و بشنوند. زمانی که کاربارن نام یک برند را بیشتر بشنوند به آن کم کم اعتماد خواهند کرد. زمانی که در یک سایت خبری محصولات و خدمات شما را معرفی میکند باعث میشود که اعتبار کسب و کار اینترنتی شما افزایش پیدا کند.

دلایل موثر بودن بک لینک در رپورتاژ  آگهی

دلایل موثر بودن بک لینک در رپورتاژ  آگهی

  • بک لینک درون محتوا

بک لینک میتواند در سایدبار، فوتر، بخش کامنت ها و غیره باشد. اما همانطور که میدانید محتوا پادشاه است و باعث میشود که اطلاعات بهتری در مورد لینکی که قرار داده اید ارائه شود. بنابراین ارزش آن بالاتر میرود. تا زمانی که یک لینک در سایت دیگری بگذارید و به ازای آن هزینه را پرداخت نمایید.

  • بک لینک دائمی و فالو

بک لینک ها همانطور که میدانید دو مدل فالو و نوفالو هستند. یکی از مزیت های رپورتاژ آگهی این است که شما میتوانید یک بک لینک دائمی از سایت داشته باشید. بک لینک فالو میتواند باعث اعتابر سایت شما شود. لینکی که دائمی نیست باعث میشود که اثرگذاری آن کاهش پیدا کند. به شما پیشنهاد داده میشود که به نکته تقویت رپورتاژ آگهی بعد از انتشار توجه داشته باشید. 

  • دریافت بک لینک از سایر سایت ها

یکی از موضوعات و نکات در گرفتن بک لینک توجه به اعتبار دامنه سایت است. و همچنین رتبه الکسا و آماز بازدیدکنندگان شما را افزایش میدهد. سایت هایی که Domain Authority بالایی داشته و رتبه الکسا آن پایین هستند ترافیک سایت بیشتری دارند. بنابراین بک لینک را از سایت هایی که اعتبار و کیفیت بالایی از نظر گوگل دارند بگیرید که ابزارهای زیادی برای وجود ارد. اگر این بک لینک ها دائمی باشند باعث میشوند که نتیجه آن به مرور بسیار بهتر باشد. زیرا نشان میدهد که سایت موردنظر شما را به عنوان یک منبعی درنظر گرفته و به شما لینک داده است که کمتر سایتی این کار را انجام میدهد.

  • دریافت بک لینک فراوان از منابع دیگر

اگر در یک سایت خبری رپورتاژ آگهی انجا داده اید معمولا در چندین سایت دیگر محتوای شما منتشر میشود و هر کدا از این ها یک بک لینک برای شما محسوب میشوند. البته توجه کنید که تا حد امکان وضوع سایت منبع و مرجع با هم یکی باشد. زیرا برقراری ارتباط معنایی میان لینک ها و صفحات بسیار مهم است که گوگل نیز به آن توجه زیادی میکند. و همچنین باعث میشود که کاربارن هدف بیشتری به سمت سایت شما جذب شوند. یک سزی از سایت ها هستند که میتوانید به صورت رایگان در آنجا تولید محتوا کرده و به سایت خود دعوت کنید.

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت

یک یاز فواید مهم استفاده از رپورتاژ آگهی این است که باعث میشود که رتبه سئو سایت شما بهتر شود. زیرا یکی از فاکتورهای گوگل لینک سازی خارجی یا گرفتن بک لینک از سایت های معتبر است. بک لینک باعث میشود که اعتبار سایت شما از دد گوگل بالا رود. بک لینک هایی که در رپورتاژ آگهی داده میشود بسیار موثر تر از بک لینک های تبلیغاتی و بدون محتوا است.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...