شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به نوعی از بازاریابی گفته میشود که از طریق دستگاه های الکترونیکی و دیجتال صورت میگییرد. بنابراین اگر شما در بازاریابی از ابزارهای دیجیتال بهره ببرید یک دیجیتال مارکتر هستید. ضریب نفوذ اینترنت در چند سال گذشته به دشت افزایش پیدا کرده است. دیجیتال مارکتینگ به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین صورت میگیرد. دیجیتال مارکتینگ آنلاین همان بازاریابی اینترنتی است که به کمک اینترنت و ابزارهای دیجیتال تبلیغات خود را انجام میدهید. و نوع آفلاین آن به اینترنت نیازی ندارد.

با طراحی کمپین تبلیغاتی آنلاین میتوانید یه ماراتن تبلیغاتی به راه بیندازید. و پس از اتمام آن سود و زیراد هر کمپین را تحلیل نمایید. اصطلاح Digital Marketing زیر مجموعه ای از بازاریابی است. و از آنجایی که متوسط زمان آنلاین بودن کاربران در اینترنتی زیادی گشته است. به همین دلیل بازاریابی اینترنتی خود تبدیل به یک فیلد تخصصی شده است. رشته دیجیتال مارکتینگ امروزه در بسیاری از دانشگاه ها تدریس میشود. زیرا به خودی خود به عنوان یک دانش مستقل تلقی میشود.

ریتارینگ یک ابزار دیجیتال مارکتینگ است که به شما امکان این را میدهد که بازدیدکنندگان خود را به مشتریان خود تبدیل کنید. زیرا بسیاری از افراد در اولین ورود به سایت شما مشتری شما نخواهند بود.بنابراین اگر سایت شما در صفحه اول گوگل قرار گیرد. شانس بازدید از سایت شما تا حدی زیادی بالا میرود.

نکات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ با توجه به بودجه شرکت یا برند صورت میگیرد. بازاریابان دیجیتال یا دیجیتال مارکترها روی شاخص KPI تمرکر میکنند. و با توجه به شاخص های کلیدی خود هر یک از کمپین های تبلیغاتی را اندازه گیری و ارزیابی میکنند. هر نقش در دیجیتال مارکتینگ تاکتیک های بازاریابی اینترنتی مختص به خود را دارد.

برای مثال مدیر سئو نقش سئو سایت و بهینه سازی رتبه سایت به شیوه ارگانیک را برعهده دارد. مدیر بازاریابی محتوای نقش تولید محتوا و رصد زمان سپری شده کاربر برای خواندن مطالب هر صفحه را بر عهده دارد. مدیر شبکه های اجتماعی مسئول تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و جذب فالورها با به اشتراک گذاشتن مطالب مفید است. مدیر ایمیل مارکتینگ مسئول طراحی صفحه فرود و بالا بردن نرخ کردن بر روی لینک ایمیل ها است.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ به شما بستگی خواهد داشت. مدل آنلاین و آفلاین روش های بازاریابی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برای مثال روش های بازاریابی اینترنتی ارزان تر از روش های دیجیتال مارکتینگ آفلاین هستد. بنابراین با توجه به بودجه و نوع مخاطب خود به طراحی کمپین تبلیغاتی بپردازید و با استفاده از کانال های تبلیغاتی مختلف آمار بازدید از برند خود را افزایش دهید. شرکت دیجیتال مارتنیگ میتواند شما را در این زمینه یاری دهد تا با بودجه مشخص نتایج خوبی کسب کنید.

دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

آنالیز و تحلیل داده ها

پس از برگزاری هر کمپین تبلیغاتی باید به تحلیل و آنالیز نتایج حاصل شده از آن بپردازید. یکی از ابزارهای مفیدی یکه برای این کار استفاده میشود گوگل آنالیتیکس است. این ابزار بسیاری از گزارش ها را به صورت رایگان به شما ارائه میدهد. که شما میتواند به بررسی داده ها و آمارها رفتار مخاطبانتان که در سایت بوده اند را تحلیل کنید.

گوگل آنالیتیکس حتی نشان میدهد که مخاطبان شما از چه طریقی وارد سایت شما شده اند. و چه مسیر ها و صفحاتی را طی کرده اند و چه مدت زمانی در سایت بوده اند. متریکس نیز یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که برای فارسی زبانان طراحی شده است. که نتایج کمپین کانال های تبلیغاتی شما را گزارش میدهد. که یک ابزار Third Party است. بدین صورت متوجه میشوید که رفتار کاربران شما با توجه به کمپین تبلیغاتی شما چگونه بوده است.

سئو و بهینه سازی موتور جستجو

سئو سایت و بهینه سازی سایت یکی از عباراتی است که زیاد میشنوید. و بحث آن این روزها بسیار داغ شده است. زیرا افراد زیادی در تلاش هستند که از تکنیک های سئو سایت برای بهبود جایگاه و رتبه سایت خود در موتورهای جستجوگر استفاده کنند. زیرا اکثر کاربران شما از طریق موتور سرچ گوگل میتوانند به سایت شما بیایند.
یکی از ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ که در سئو سایت کمک میکند ابزار SEMrush است. این ابزار سئو سایت شما را انجام نمیدهد بلکه به شما گزارش میدهد و شما را راهنمایی میکند تا رتبه بهتری در گوگل داشته باشید. برای مثال ابزارهایی میدهد که بک لینک سایر رقبای خود را بیابید. و کلمات کلیدی که در نتایج گوگل مهمتر است را پیدا کنید. البته ابزارهای دیگیری نظیر الکسا، MOZ و غیره هستند. که کمک میکنند رتبه سایت خود و رقیبان خود را رصد کنید. و کانال های ورودی و خروجی بازدیدکنندگان را تحلیل نمایید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از انواع روش های بازاریابی دیجیتال است. که نرخ بازگشت سرمایه آن یا ROI آن خوب است. یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که برای ایمیل مارکتینگ استفاده میشود Mailchimp است. شما میتوانید با استفاده از این ابزار ماهانه 12000 ایمیل به 2000 نفر به صورت رایگان ارسال کنید. که با تقسیم بندی مخاطبان میتوانید از آن آمارها و گزارش های خوبی بگیرید. که برای مثال چه تعداد بر روی لینک ایمیل شما کلیک کرده اند.

ابزارهای دیگری برای دیجیتال مارکتینگ استفاده میشود که میتوان به نسخه های فارسی میل چی، یل تاز و غیره اشاره کرد. و از ابزارهای قدرتمند ایمیل مارکتینگ انگلیسی زبان به Marketo، Mailerlite غیره اشاره کرد. که برای برقراری کمپین تبلیغاتی شما مفید هستند.

تبلیغات کلیکی

برگزاری کمپین تبلیغاتی کلیکی به این صورت است که شما به ازاری بازدید و کلیک کاربران بر روی تبلیغ باید هزینه آن را پرداخت کنید. هزینه تبلیغات شما با توجه به مجموع تعداد کلیک کاربران cost per click محاسبه میشود. با توجه به بودجه خود میتوانید یه تعداد مشخص کلیک دریافت کنید.
باید با تبلیغات مخصوص بتوانید مشتریان بالقوه خود را به خریداران راضی تبدیل کنید.
پلتفرم های تبلیغاتی ایرانی و خراجی متنوعی وجود دارد. که مشتریان بالقوه شما را رصد میکنند. و با ثبت کوکی بر روی مرورگر مانند برچسبی میشود که پلتفرم تبلیغاتی آن ها را ذخیره میکند. و با ورود کاربران به سایت های دیگر محصول و خدمات طراحی سایت شما را به صورت یک تبلیغ به آنان نشان میدهد. شرکت های خارجی tabools , outbrain برای این کار مفید هستند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بخشی مهم از زندگی روزمره مردم هستند. که افراد زیادی اخبار و مطالب مورد علاقه خود را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال میکنند. به همین دلیل تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مورد اهمیت قرار میگیرد. با تبلیغات در شبکه های اجتماعی میتوانید برند سازی کنید. و با طرفداران برند تجاری خود در ارتباط باشید. و سلایق و نظراتشان را بدانید. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.
از ابزارهای تبلیغات در شبکه های اجتماعی میتوان به تگرو، ادونچر، ادسنسور و غیره اشاره کرد. برای مدیریت شبکه های اجتماعی خود از ابزارهای فارسی زبان نوین هاب، کاوان، سوشیالو غیره میتوانید استفاده کنید. تا بتوانید حضور فعال و موثری در شبکه های اجتماعی داشته باشید. با پلتفرم های میدیریت شبکه های اجتماعی میتوانید بازخورد پست ها و کاربران را تحلیل و بررسی کنید.

انتشار رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. که با انتشار آن میتوانید مورد توجه کاربران و مخاطبان خود قرار بگیرید. محتوا و پیام مناب و جذاب در رپورتاژ آگهی بسیار مهم است. با انتشار محتوا در سایر رسانه ها میتوانید آگهی از برند تجاری خود را بالا ببرید و فروش خود را نیز افزایش دهید. از پلتفرم های رپورتاژ آگهی میتوانید استفاده کنید.

برای مثال با تریبون میتواند محتوای خود را در سایت های پربازدید و معتبر قرار دهید. که کمپین تبلیغاتی شما را تحلیل و بررسی کرده و به شما گزارشی ارائه خواهد کرد. تا ببینید که آیان کمیپن تبلیغاتی شما موثر بوده یا خیر.

طراحی سایت رایگان

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ باعث بروز فرصت شغلی بسیار شده است. زیرا یکی از گزینه های بازاریابی است که محدود و به زمان و مکان نیست. و نتایج آن فوق العاده میباشد. که میتوانید به درآمد قابل توجهی برسید. بازاریابی اینترنتی یک راه آسان برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و برندسازی شما است. که با تدوین یک استراتژی بازاریابی میتوانید با کترین هزینه مخاطبان خود را جذب برند خود سازید. شما به راحتی میتوانید ا تمرکز بر روی دیجیتال مارکتینگ ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

اگر چه تصور کنید که دیجیتال مارکتینگ نیاز به تخصص یا دانش ندارد. اما باد بدانید که باید مهارت و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. و با شروع بازاریابی دیجیتالی و گرفتن نتیجه مساعد نباید زمانی کوتاه توقف کنید.

با کسب دانش و تسلط بر روی دیجیتال مارکتینگ باید سعی در یادگیری ابزارها و دانش روز داشته باشد. زیرا این مبحث روزانه بروز میشود. و ابزارهای جدیدی به روی کار می آیند. هر قسمت از آن نکات جدیدی برای یادگیری دارد که باید با تحقیق و خواندن کتاب مهارت خود را بالا ببرید. با تطبیق بازاریابی اینترنتی با سایت سازمانی یا سایت شرکتی خود میتوانید رقیبان را پشت سر خود بگذارید. با تولید محتوا در سایت و با تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به نتایج فوق العاده ای برسید.