طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

یکی از صفحاتی که در سایت ها چه خدماتی، چه فروشگاه و یا چه معرفی مهم است لندینگ پیج ها هستند. طراحی صفحه فرود یا به اصطلاح Landing Page به شیوه ای نوین مخاطبان را به سایت شما هدایت میکند. صفحه فرود دروازه ای به سایت شما است. اگر کسی یک عباراتی را در گوگل سرچ کند. و گوگل نیز در نتایج یک صفحه مرتبط با سایت شما را نشان دهد. صفحه مربوطه لندینگ پیج شما محسوب خواهد شد. برای مثال میخواهید که در رسانه های اجتماعی به ساخت کمیین تبلیغاتی بپردازید و از آن طریق کاربران را به صفحه خاصی از سایت خود رهنمون سازید.

در ایمیل مارکتینگ نیز صفحه ای ویژه طراحی میکنید و مخاطبان شما با باز کردن ایمیل شما و کلیک بر روی آن به صفحه مربوطه به سایت شما بیایند. برای مثال برای مشتریانی که غیر فعال شده اند و به سایت فروشگاهی شما مدتی است سر نزده اند. با طراحی صفحه فرود مختص آنان، پیشنهادات ویژه و تخفیف را ارسال میکنید. و محصولات جدید و مورد علاقه مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را به آنا پیشنهاد میدهید.

نکات طراحی صفحه فرود

شاید متوجه شده اید که برای چه صفحه فرود طراحی میشود بله در طراحی سایت برای صفحه اول است. شما اگر لینک صفحه اصلی سایت را افراد بدهید. به نتیجه مورد نظر خود نخواهید رسید. زیرا افراد با مشاهده پیام تبلیغاتی شما لینک را کلیک میکنند. اما به صفحه اصلی سایت میروند. و نمیدانند که کجا میتوانند به صفحه موردنظر که در تبلیغات آمده است مراجعه کنند. و از این طریق کاربر دچار سردرگمی خواهد شد. به دلیل است که در ساخت کمپین تبلیغاتی باید به طراحی صفحه فرود ویژه و مخصوص هر موضوعی بپردازیم.

طراحی صفحه فرود اگر به صورت استاندارد و هدفمند صورت گیرد. و مناسب با هر ساخت کمپین تبلیغاتی و اجرا میشود. میتواند به شدت مشترین بالقوه را به مشتریان اصلی تبدیل کند. و نرخ بازدید مخاطبان هدفمند را افزایش دهد. محصول یا خدمات هرچه باشد مهم نیست. چیزی که مهم است بتوانید نظر مخاطبان را به سمت خدمات و محصولات خود جلب نمایید. طراحی صفحه فرود بخش مهمی از فرآیندهای تبلیغات کلیکی CPC و PPC است. این صفحه کمک میکند که یک راست مخاطب را به صفحه موردنظر خودشان هدایت کنید.

درباره طراحی صفحه فرود
نکات طراحی صفحه فرود

دراباره طراحی صفحه فرود

گاهی از یک صفحه فرود برای افزایش نرخ بازدید و مدت زمان سپری شده در سایت استفاده میشود. پیش از طراحی لندینگ پیج باید هدف خود را مشخص کنیم. طراحی صفحه فرود باید متناسب با ایمیل یا کمپین تبلیغاتی مورد نظر باشد. بعد از مشخص کردن هدف از طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج باید به نوشتن CTA بپردازیم. محتوای CTA باید متناسب با لندینگ پیج باشد. صفحات فرود اهداف مشخص خود را دارند. که این اهداف محدودت زمانی خواهد داشت. بنابراین در صفحه فرود پیام های مهم به دور از پیچیدگی را مطرح کنید.

متنی که در صفحه فرود خود استفاده مکیند سعی کنید که واضح و در عین حال قانع کننده باشد. تا کاربر کلیک کند و به صفحه موجود در سایت شما بیاید. اشخاصی که به صفحه فرود وارد میشوند افرادی علاقه مند هستند. زیرا در ابتدا بنر تبلیغاتی شما در اینترنت یا ایمیل شا را دیده اند. و با علاقه خود وارد صفحه مورد نظر در سایت شما میشوند. برای مثال اگر میخواهید با طراحی صفحه فرود افراد را ترغیب به خرید در سایت فروشگاهی خود کنید. مراحل خرید و سفارش را تا حد لازم ساده سازی کنید.

سفارش طراحی صفحه لندینگ پیج

طراحی صفحه فرود باید همراه با محتوای مناسب باشد. و از لینک دادن به دیگر صفحات سایت دوری کنید. زیرا وجود لینک های بسیار حواس کاربر را از هدف اصلی خود پرت خواهد کرد. تنها لینک هایی که باید در صفحه فرود شما باشد Call To Action ها است. صفحه فرود موجب تقویت بازاریابی اینترنتی و برندینگ شما خواهد شد. نمونه صفحات لندینگ پیج را مشاده کنید. همانطور که میبینید همه آنا ها میخواهند که خدمات یا محصول خاص شما را ارائه دهند. و از جزئیات دوری خواهند کرد.

اگر طراحی صفحه فرود متناسب با کمپین تبلیغاتی طراحی شده است. باید هماهنگ با یکدیگر باشند. طراحی لندینگ پیج مناسب نیاز به سعی و خطا دارد. فهرستی از پیشنهادات خود را برای کمپین اینترنتی خود تهیه کنید. تا بتوانید به مخاطبان خود کمک نمایید تا به صورت هدفمند از سایت شما استفاده نمایند. بعد از شناخت مشتریان، نیازها، اهداف سازمان و غیره به طراحی میپردازید. و یکی از بهترین پیشنهادات خود در در صفحه فرود قرار میدهید. تا افراد مجاب شوند که بر روی آن کلیک نمیاند.

چرا طراحی صفحه فرود
طراحی لندینگ پیج

طراحی لندینگ پیج 

دکمه فراخوان یا Call To Action ها تاثیر زیادی بر روی رسیدن کاربر به هدف است. در این مرحله باید بتوایند به گونه ای کاربر را قانع کنید تا اقدامی که میخواهید را انجام دهد. که اگر به درستی در این قسمت عمل نکنید کاربر صفحه شما را میبندد. باید در این بخش حس اعتماد در کاربر ایجاد کنید. حس فوریت برای مثال مشخص کردن یک بازه زمانی مشخص باعث میشود. که کاربر از این فرصت استفاده کند. و از آنجایی که ممکن است دیگر این پیشنهاد را نبیند به فروشگاه اینترنتی شما مراجعه میکند.

برای مثال 15 روز به کاربر خود فرصت میدهید تا به سایت فروشگاهی شما بیاید و تخفیف لازم را دریافت کند. یا اینکه محصول مورد نظر شما را با قیمت بسیار پایین خریداری کند. یا در سایت دانلود خود میتوانید بخشی برای دانلود بعضی از فایل های خود به صورت رایگان ارائه دهید. یا برای مثال در سایت خدماتی خود میتوانید بخشی را برای ارائه خدمات ارزان قرار دهید. یا در سایت تبلیغاتی خود میتوانید آگهی های تبلیغاتی فوری را در این بخش قرار دهید. برای مثال در دیجی کالا این ایمیل های تبلیغاتی به مناسب تخفیف های متفاوت ارسال میشود. که در طراحی سایت دیجی کالا این بخش را برای قرار دادن لندینگ پیج های خود ایجاد میکنیم. 

طراحی صفحه فرود

اثرگذاری طراحی صفحه فرود

هر صفحه فرود باید ک فراخوان و یک هدف مشخص داشته باشد. صفحه فرودی که تک منظوره باشد باعث افزایش نرخ تبدیل در لندینگ پیج خواهد شد. دکمه مربوط به طراحی صفحه فرود باید با کل متن و صفحه مورد نظر هماهنگی داشته باشد. و نوع طراحی ظاهری آن باید بسیار جذاب باشد. به همین دلیل سعی کنید از تصاویر جذاب و باکیفیت استفاده کنید. زیرا جلوه های بصری بر روی ذهن بیننده تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.

طراحی صفحه فرود خوب میتواند موجب افزایش اعتبار و جایگاه شما در میان مخاطبان شود. و کاربران حس بهتری نسبت به شرکت یا محصول شما خواهند داشت. صفحه فرود به چند بخش تقسیم بندی میشود. که میتوان به سر تیتر، متن پیشنهادی، فراخوانی و غیره اشاره کرد. یا میتوایند برای اثبات برند و ترغیب کاربران به خرید شواهدی ارائه دهید. برای مثال این شواهد میتواند حاوی آمار مربوطه نسبت به خرید ، نرخ کلیک، دسترس کاربران به خدمات شرکت شما و غیره باشد. باید به طراحی صفحات متعددی بپردازید تا از میان آنان بفهمید که کدام یک نرخ تبدیل بهتری خواهد داشت. ترکیب طراحی خوب همراه با پیام های جذاب نرخ تبدیل را بالا میبرد. بنابراین سعی کنید که بر روی پارامترهای تعیین کننده حرفه بودن صفحه فرود خود تمرکز کنید. 

 

ساخت لندینگ پیج

طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج در بازاریابی اینترنتی بسیار مهم شمرده میشود. شما اگر اصول طراحی صفحه فرود را رعایت کنید میتوانید به صورت روانشناسانه تاثیر بسزایی بر روی جذب مشتریان خود داشته باشید. ساخت لندینگ پیج در ابتدا نیاز به یک پیام قوی و جذاب دارد. تا بتوانید در خاطر مخاطبان خود ماندگار شوید. شما میتوانید با ثبت سفارش طراحی لندینگ پیج از نیروهای مجرب استفاده کنید. تا بهترین کیفیت را در کوتاه زمان داشته باشید. آژانس های دجیتال مارکتینگ زیادی در این زمینه راه اندازی شده اند.

ممکن است از نظر تئوری طراحی صفحه فرود آسان بنظر برسد. اما آنچه که مهم است نتیجه آن است. ممکن است شما دو لندینگ پیج لا قیمت متفاوت را ببینید. اما نتیجه این دو و طراحی روانشاسانه آن ها قطعا با هم تفاوت خواهد داشت. شما باید به عنوان متخصص بتوانید یکی از میان اولویت ها یکی از گزینه ها را انتخا کنید. و بر روی باید ها و نبایدهای صفحه فرود خود تصمیم بگیرید. زیرا این کار ممکن است کم انجام شود. بنابراین فرصت کمی دارید تا بتواند به نتیجه موردنظر خود برسید.

ساخت لندینگ پیج
موارد مهم طراحی صفحه ورود

موارد مهم طراحی صفحه ورود 

هدف از طراحی صفحه فرود نرخ تبدیل کاربران به مشتریان شما است. کاربر محصول یا خدمات تبلیغاتی شما را میبیند. و به دنبال آن کلیک کرده و وارد آن صفحه مشخص از سایت شما میشود. طراحی سایت حرفه ای بسیار مهم است. زیرا کاربران با ورود به سایت شما به قسمت های دیگر سایت مراجعه خواهند کرد. و ممکن است از دیگر خدمات و امکانات شما استفاده کنند. و در صورت رضایتمندی در دفعات بعدی نیز به سایت شما مراجعه نمایند.

کاربران با طی پیشنهادهای لازم به مشتریان دائمی ممکن است تبدیل شوند. میتوانید چندین صفحه فرود در سایت خود قرار دهید. که هر کدام متناسب با کمیپن تبلیغاتی مختص به خود باشد. و هر صفحه فرود تنها یا هدف و نیت را داشته باشد.مسیری که برای هدایت مشتریان درنظر گرفته اید باید شامل کلیات باشد. بنابراین از ارائه مطالب و نکات غیر ضروری پرهیز نمایید.

ظاهر صفحه فرود  یا landing page میتواند شامل ویترین شما باشد. که تنها یک محصول و یک خدمت را در آن قرار داده اید. بناراین به گونه ای زیبا طراحی نمایید تا کاربر بر روی آن کلیک نماید. و تمایل داشته باشد که اطلاعات بیشتری مرتبط با کار شما داشته باشد.

هزینه طراحی صفحه لندینگ پیج

رعایت اصول طراحی صفحه لندینگ پیج و هماهنگی عناصر آن از جمله گرافیک، جلوه های بصری، متن فراخوان، دکنه های کال تو اکشن و غیره جهت خدمت به صفحه اصلی صفحه فرود بسیار مهم است. باید با دید باز این هوشمندی را انجام بدهید تا بتوانید فرصت ها را تحقق بخشید. هزینه طراحی صفحه لندینگ پیج در شرکت ما با توجه به کیفیتی که وجود دارد بسیار مقرون به صرفه است. بنابراین به شما توصیه میکنیم که دل نگرانی بابت کارایی  و نرخ آن نداشته باشید. 

برای اطلاع از هزینه طراحی لندینگ پیج میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به صورت رایگان به شما ارائه خدمات مشاوره بدهند. لازم به ذکر است که در شرکت ما سه نوع طراحی صفحه لندینگ پیج انجام میشود که شما میتوانید یکی از پکیج ها را به دلخواه انتخاب نمایید. برای ارائه طرح گرافیکی و نیازمندی ها میتوانید طی جلسه ای آنلاین یا حضوری با کارشناسان ما صحبت نمایید.

هدف این است که صفحه لندینگ شما بتواند کاربران را به خود جذب نماید و فروش شما را افزایش دهد. به همین دلیل این کار صرفا به طراحی محدود نمیشود. مشاور دیجیتال مارکتینگ در وب سازان مرصاد ( دئووب ) بر روی بالا بردن نرخ کلیک صفحه لنیدنگ شما تمرکز میکند تا بتوانید با هزینه طراحی صفحه لندینگ پیج بسیار ناچیز، سودآوری بسیار زیادی داشته باشید. 

هزینه طراحی صفحه لندینگ پیج