طراحی CRM

سپتامبر 13, 2022 | انواع دیجیتال مارکتینگ

نرم افزار CRM مخفف عبارت customer relationship management است. که یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان است که برای تعامل و ایجاد روابط با مشتریان استفاده میشود. نرم افزار CRM سیستمی است که برای مدیریت روابط با مشتریان است که با مشاغل کمک میکند تا بتوانند تعامل بهتری با مشتریان خود داشه باشند.

تمامی تعاملات مشتریان در سیستم قابلیت ردگیری و مدیریت دارد. CRM تعاملات بین یک کسب و کارو مشتریان را فراهم میکند. که با دارا بودن کلیه اطلاعات مربوط به مشتری باعث بهتر شدن تعاملات میشود. در واقع نرم افزار CRM یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان تعاملات را آُان کرده و باعث ایجاد حفظ روابط قوی با مشتریان شده است.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان به عنوان نرم افزار اتوماسیون نیروی فروش نیز شناخته میشود و به کاربران کمک میکند تا بتوانند داده های خود را مدیریت کنند. مدیریت ارتباط با مشتری کارآمدترین رویکرد در حفظ و ایجاد روابط مشتریان است. نه تنها یک تجارت خالص است بلکه باعث ایجاد پیوند قوی بین افراد یک سازمان در داخل  خارج آن میشود. که با استفاده از این سیستم CRM شما مشتریان خد را همیشه نگه داشته و وفعالیت آن با شرکت خود را رصد میکنید.

فهرست
 • کاربرد نرم افزار CRM
 • مزایای نرم افزار CRM
 •  طراحی انواع نرم افزارهای CRM
 • طراحی نرم افزار CRM
 • طراحی CRM اختصاصی

کاربرد نرم افزار CRM

همه کسب و کار ها به دنبال این هستند که بتوانند بازخورد از مشتریان خود دریافت کرده و آن را تحلیل نمایند. با استفاده از نرم افزار CRM میتوانید نیازهای تجاری سازمان را اتوماتیک کنید. در واع نرم افزار CRM به یک سازمان کمک میکند تا بتوانند فرآیند های تجاری و پیچیدگی های دورن سازمانی را ساده سازی کنند. این نرم افزار فرآیند های فروش، بازاریابی، خدمات را برای کاهش خطاهای انسانی خودکار میکند. که باعث بهره وری و سرعت بخشیدن به عملکرد سازمان میشود که همین مورد رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت. مدیریت ارتباط با مشتریان بر اساس بازخورد مشتری بهترین محصول را ارائه میدهد.

مزایای نرم افزار CRM

 1. پیش بینی نیازهای مشتریان
 2. خودکار سازی فرآیند ها
 3. دستیابی به مشتریان جدید
 4. افزایش اثر بخشی
 5. کمدیریت کارمندان شرکت
 6. هزینه مقرون به صرفه
 7. افزایش سود و فروش
 8. دسترسی به اطلاعات در هر زمان
 9. حداقل رسیدن خطاهای انسانی
کاربرد نرم افزار CRM ابری و تحت وب

 طراحی انواع نرم افزارهای CRM

CRM تحت وب

در نرم افزار CRM تحت وب باید نرم افزار CRM بر روی سروی که انتخاب میکنید نصب شود. باعث میشود که در سفرهای کاری و خارج از شرکت بتوانید به سیست مدیریت ارتباط با مشتریان دسترسی داشته باشید. CRM تحت وب ابلیت توسعه و سفارش سازی را دارد.اگر نمیخواهید که اطلاعاتتان بر روی سرور ذخیره شود میتوانید از نرم افزار CRM تحت وب استفاده کنید که به صورت آنلاین خارج از اداره نیز قابل انجام است.

CRM ابری

پردازش ابری برای CRM هزینه کمتر و امنیت بالاتری دارد. در واقع یک سرویس اشتراکی است که میتوانید با پرداخت هزینه آن به صورت ماهیانه و سالانه از آن استفاده نمایید. داده ها در یک فضای ابری ذخیره میشوند که به جای سرور سازمان در سرویس فروشنده ذیخره میشود. با خرید CRM ابری با پرداخت هزینه اشتراک میتوانید با اتصال به اینترنت از این سیستم استفاده کنید.

تفاوت CRM ابری و CRM تحت وب

اگر یک کسب و کار کوچک هستید که میخواهید برای هر نقشی وظایفی تعریف نمایید سیستم CRM ابری مناسب است. اما اگر زیر ساخت های مناسب در اختیار دارید و امنیت نیز مهم است بهتر است که از CRM تحت وب استفاده کنید.

طراحی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM

مدیریت ارتباط با مشتریان، شامل فرآیند های تو در تویی است که در سیستم اداری شما انجام میشود. برای اینکه بتوانید بهتر این فرآیند ها را مدیریت کنید باید داده ها و اطلاعات مربوط به هر عملکرد در شرکت را دسته بندی و گروه بندی نمایید. قبلا به صورت دست نوشته و Rolodexes بود. اما با ظهور و تکثیر تکنولوژی به شکلی شد که در پایگاه داده های دیجیتالی ذخیره شود. در واقع مدیریت روابط کسب و کار به فرآند حرفه ای و پیچده ای تبدیل شد که کار با آن بسیار ساده است.

نرم افزار CRM برای شرکت های کوچک

اگر تصور میکنید که CRM یک نرم افزار پر هزینه است باید بگویم که این طرز تفکر شما کاملا اشتباه است. شاید اجرا و راه اندازی CRM برای شرکت شما پر هزینه باشد اما با گذشت زمان مقرون به صرفه ترین روش برای بهبود عملکرد شرکت شما خواهد بود. اتوماسیون فرآیند کسب و کار در CRM باعث صرفه جویی در وقت، فعالیت های دستی و سایر منابع میشود. در واقع CRM باعث میشود که مشتریان تجارت خود را به خوبی درک کنند. این بینشی که به شما میدهد باعث پیشرفت شما و برطرف شدن باگ های در سیستم کسب و کار شما خواهد شد. از مزایای نرم افزار CRM بهبود فروش و سود آوری بیشتر با توجه به سندات است.

افزایش بهره وری – سود آوری – بهبود خدمات مشتریان

کاربرد نرم افزار CRM ابری و تحت وب

 • مدیریت قرارداد ها و فاکتورهای فروش
 • مدیریت کمپین های تبلیغاتی
 • یکپارچگی با سیستم های تلفنی
 • مدیریت تامین کالاهای مشتریان
 • پورتال مشتریان یکپارچه
 • اطلاع رسانی عمومیاز طریق سیستم CRM
 • پرداخت آنلاین فاکتورها
 • ارسال خبرنامه های ایمیلی
 • مدیریت بازاریابی تلفنی
 • مدیریت پرداخت مشتریان

 

طراحی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان

طراحی CRM اختصاصی

شرکت دئووب یکی از شرکت های مطرح است که در زمینه های مختلفی فعالیت دارند. از جمله این فعالیت ها میتوان به طراحی نرم افزار CRM اشاره کرد. در پلن CRM آماده در واقع یک نرم افزار بزرگ است که شرکت ما برای همه سیستم های بزرگ کدنویسی کرده که کسب و ارهای مختلف میتوانند آن را سفارشی سازی کرده و استفاده نمایند. اما اگر CRM اختصاصی از ابتدا نوشته شود باید مطابق با نوع کسب و کار و میزان اندازه سازمان یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان منحصر به فرد ایجاد شود که صرفا مختص شرکت شما باشد. در این روش لازم به ذکر است که هزینه طراحی CRM اختصاصی بسیار بالا بوده چون همه موارد از ابتدا مطابق با نوع درخواست شما کدنویسی و طراحی میشود که با سایر CRM ها متفاوت باشد.

رفع نیازهای مشتری با CRM

CRM در واقع برای مشتریان شما طراحی میشود که بتوانند وارد شده و فرم و خواسته های خود را ارسال نمایند. تا در این صورت تیم فروش شما بتواند مطابق با سفارشات و شرایط راهکارهایی را ارائه دهند تا مشتریا را به مشتری وفادار تبدیل نمایند. در واقع شما به راحتی متوجه میشوید که مشتری در چه شرایط و چه هدفی دارد به راحتی مشتریان را هدایت میکنید.

مدل تجاری 3C

هر تجارتی باید از مدل 3C پیروی کند که این مدل شامل شرکت، مشتریان و CRM است. که مهمتری هدف هر شرکت به دست آوردن مشتریان جدید و نگهداری مشتریان پیشین است که با CRM امکان پذیر است. در واقع مشتریان همیشه در مرکز وجود داشته . CRM در بیرونی ترین جزئ این سیستم است که مشتری و کارمندان شرکت را دربرمیگیرد.

معروف ترین نرم افزارهای CRM

ZOHO

این سیستم به راحتی قابل اجرا بوده و ارزان قیمت است که برای کسب و کارهای کوچک بسیار ایده آل است. این سیستم قیمت مناسب و پشتیبانی خوبی دارد.

Keap

این نرم افزار یک نوع سیستم فروش و بازاریابی است که برای کارآفرینان و استارتاپ ها بسیار مناسب است. در واقع طیف گسترده ای از ویژگی ها را فراهم میکند تا بتواند مشاغل کوچک را مدیریت نماید تا خدمات بینظیری را ارائه دهند.

Hubspot

HubSpot ورود آسان به دنیای راه حل های CRM را به پیمانکارهای مستقل و صاحبان مشاغل کوچک ارائه میدهد. در واقع این سیستم بهترین گزینه را دارد که برا مشاغل کم تجربه و کوچک مناسب است.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان چیست ؟

نرم افزار یا سیستم CRM پلتفرمی است که بخش های مختلف تجارت شما را از بازاریابی تا فروش و خدمات مشتریان به هم متصل میکند. و باعث میشود که فعالیت در یک سیستم منسجم سازمان پیدا کنند. هر کاربر در هر لحظه به داده ها دسترسی آسان و مستفیمی دارد. هماهنگی منظیمی میان بخش های مختلف مجموعه و سیستم اداری شما وجود خواهد داشت. هر مشتری میتواند با استفاده از این عملکرد شخصی سازی شود. هر کجا که کاربران ادسترسی به اینترنت داشته باشند میتوانند از نرم افزار CRM ابری استفاده نمایند. داده هایی که ذخیره میشود یک سیستم استراتژیک بوده که باعث پیشرفت قابل توجه مجموعه شما است.

ویژگی های مهم نرم افزار CRM

 • خودکارسازی خدمات
 • بهبود نرخ تبدیل مشتری
 • روند فروش سریع و کارآمد
 • کاهش هزینه های جانبی
 • بهبود تعاملات با مشتریان
 • ایجاد یک بانک اطلاعاتی از نحوه عملکرد سیستم مشتریان و کارمندان

monday.com

 

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد (دئووب) متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

0 نظر