شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
سئو وبلاگ

سئو وبلاگ

به فرآیند نوشتن و بهینه سازی محتوای وبلاگ برای رتبه بندی بهتر سایت در نتایج جستجو سئو وبلاگ گفته میشود. در واقع در هر سایتی بخشی که میتواند به بالا رفتن رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجوگر کمک نماید بخش وبلاگ است. به همین دلی است که در این بخش به صورت اختصاصی به سئو بلاگ پرداخته ایم. شما باید مواردی از جمله تحقیق کلمات کلیدی، نوشتن محتوا، سئو صفحه، ینک سازی و غیره را انجام دهید.

کسب و کارها همواره میکوشند تا بتوانند با استفاده از بازاریابی محتوایی و تبلیغات حرف اول را در برند خود بزنند. یکی از مواردی که باعث میشود تا برند شما در میان افزاد بیشتری شناخته شود طراحی سایت است و به دنبال آن باید بتوانید سئو سایت خود را به صورت اصولی انجام دهید. یکی از مواردی که باعث اول شدن شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ میشود سئو سایت است. در واقع سئو وب سایت مجموعه ای از قواعد و قانون ها است که باید رعایت کنید تا سایت شما در رتبه های اولیه قرار بگیرد. سئو سایت دارای مبحث های بسیار زیادی است که یکی از آن ها در مورد سئو وبلاگ سایت شما است که در ادامه به آن پرداخته میشود.

فهرست مطالب

شما باید به گونه ای لینک سازی را انجام دهید تا افراد وارد ولاگ شما نیز شوند. بنابراین باید سعی کنید که کلمات کلیدی هدف را پیدا کرده و آن ها را رتبه بندی نمایید و سپس در محتوای وبلاگ خود استفاده نمایید. در واقع باید پست های هدفمند یرا تولید کنید تا بتواند تضمین کننده ترافیک ثابت از سمت گوگل باشد. در واقع همین وبلاگ ها هستند که باعث میشوند افراد وارد سایت شما شوند. در واقع تصور کنید که شما یک سایت فروشگاهی هستید که هیچ بخشی برای وبلاگ ندارید. مطمئن باشید که نمیتوانید در نتایج جستجو قرار بگیرید. زیرا محتوا است که دائم ربات های گوگل را به سمت سایت شما هدایت میکند.

نحوه نوشتن پست برای بخش وبلاگ سایت برای سئو پست های وبلاگ

در واقع سئو ساتی یک دانشی است که نیاز به تجربه فراوانی دارد. در واقع تصور کنید که با نوشتن پست ههای بی سر و ته میتوانید بازدید از سایت را بالا ببرید. مهمتری نکته این است که تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید و پست های وبلاگ خود را برای سئو ایجاد نمایید.

پیدا کردن کلمه کلیدی

هر پستی که منتشر میکنید باید حول یک کلمه کلیدی اصلی باشد. بنابراین سعی کنید در مورد موضوعاتی مقاله بنویسید که مردم آن ها را جستجو میکنند. نوشتن مطلب در مورد مواردی که در ماه جستجو نشده و یا اینکه درصد آن بسیار پایین است هیچ ارزشی برای بالا بردن رتبه سایت شما نخواهد داشت.

بررسی هدف جستجو

باید به دنبال عناوینی برای مقالات خود باشید که افراد بیشتری به دنبال آن ها هستند. بهتر است که هدف جستجوی کاربران خود را بشناسید و بر اساس آن مقالات سایت خود را منتشر نمایید. بنباراین راز دریافت ترافیک خوب از گوگل این است که پست های شما همان چیزهایی باشد که کاربران نیاز دارند و وارد سایت شما شوند.

برای این منظور میتوانید عناوانی که میخواهید بر اساس مقاله ای بنویسید را در گوگل تایپ کنید و در این صورت راهی عالی برای شناسایی هدف کاربر جستجو کنید. برای مثال افراد عموما به دنبال مقالات آموزشی هستند. اگر آموزش وردپرس را ارائه داده اید باید بتوانید تنظیمات وردپرس و سایر نکات فنی را نیز در ابتدای مقاله که بسیار کاربردی هست را بیان کنید.

قالب برنده

زمانی که کاربران یک کلمه کلیدی را در اینترنت جستجو میکنند اولین چیزی که به آن ها نمایش داده میشود تگ H1 در صفحه است. باید عنوان به چیزی که کاربر میخواهد نزدیک باشد میتوانید از عناوین جذاب و طولانی تر نیز استفاده نمایید. برای مثال زمانی که کاربر راه های درمان جوش صورت ار جستجو میکند عموما بر روس عناوینی کلیک میکند که شامل روش های کاربردی هستند. در واقع کاربران اغلب دوست دارند که این روش ها بسیار آسان و کم هزینه باشدو. در واقع کاربران بر روی عناوینی که از اعداد نیز استفاده کرده اند کلیک میکنند و این باعث میشود که بیشتر سئوکاران به دنبال راه هایی برای بالا بردن نرخ کلیک از طریق عنوان مقالات باشند که این موضوع در سئو وبلاگ بسیار مهم است.

ساخت طرح کلی داده محور

داشتن ایده از مواردی است که باید در پست های وبلاگ بخوانید. میتوانید یک طرح های کلی را ارائه دهید که بر اساس داده و تحقیقات باشد که کمتر جایی به آن پرداخته شده است.

تاثیر علائم نگارشی بر روی سئو

سئو محتوای وبلاگ : انتشار پست

در واقع تولید محتوا شامل یک سری اصول و قواعد است که باید در ابتدا آن ها رعایت کنید. باید طرح کلی که انتخاب کرده اید را یادداشت نمایید. سپس شروع کرده و با تمرکز کامل شروع به نوشتن کنید و مواردی که مهم است را تک به تک ذکر کرده و در مودر آن ها توضیح دهید. بهتر است که هر بخش از مقاله شامل یک تصویر مرتبط با آن بخش وجود داشته باشد. که در بخش سئو تصاویر نیز میتوانید نحوه بهینه سازی تصاویر در سایت را ملاحظه نمایید.

بعد از قرار دادن مطلب و تصاویر در وبلاگ باید شروع به بازخوانی و ویرایش آن کنید.به ترتیب زیر عناوین را از مهم به غیر مهم نوشته و توضیحات مربوطه را برای هر یک ارائه دهید. سپس نوبت به لینک سازی داخلی میرسد باید صفحات دیگر سایت و گوگل بداند که شما یک پستی را منتشر کرده اید. برای این منظور باید از ولاگ به سایر صفحات و از سایر صفحات به این مقاله منتشر شده لینک بدهید.

یک لینک خارجی نیز موف هستید که در مقالات خود بدهید که بهتر است اگر از منابعی استفاده میکنید لینک سایت آن ها را بیاورید. حتما باید به مقاله که منتظر کرده اید حداقل یک لینک را ارائه دهید. زیرا باعث میشود که مقاله شما قابلیت دسترسی داشته باشد که این لینک سازی ها به سئو وبلاگ و به سئو جنرال سایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. شاید تصور کنید که سئو مقالات راحت است اما اگر میخواهید که جزو 10 سایت برتر در SERP باشید باید بتوانید از اصول آن هابه صورت حرفه ای بهره ببرید

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...