شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
آموزش تولید محتوا برای محصول سایت فروشگاه

تولید محتوا برای محصول سایت فروشگاه

تولید محتوا برای محصولات یکی از موارد مهمی است که باید در زمان ساخت سایت فروشگاهی اینترنتی به آن توجه داشته باشیم. زمانی مشتری به خرید از سایت ترغیب میشود که توضیحات و محتوای محصول و خدمات کاملا جامع و مفید باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که اصلا محصول نویسی یا تولید محتوا برای محصول چیست و چرا در سایت های فروشگاهی بسیار مهم است.

محصول نویسی چیست ؟

بسیاری از افراد تصور میکنند که تولید محتوای خوب میتواند در جذب مشتری بسیار موثر باشد. اما این نکته بسیار مهم است که محتوای یک سایت اگر به صورت اصولی سئو شده باشد ارزشمند است. محصول نویسی نیز به تولید محتوا در فروشگاه اینترنتی است.

در این بخش برای هر محصول باید از کلمات کلیدی متناسب در متن به همراه لینک های داخلی مرتبط استفاده کنید و اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار مشتریان قرار دهید. زیرا همان طور که میدانید کاربران محصولات را به صورت آنلاین خریداری کرده و آن را از نزدیک مشاهده نمیکنند. بنابراین شما نیز برای حذف اعتماد کاربران تمامی سولاتی که ممکن است داشته باشند را نیز در ادامه بخش پرسش و پاسخ های هر صفحه محصول قرار دهید.

فهرست مطالب
تکنیک های تولید محتوا برای محصولات

تکنیک های تولید محتوا برای محصولات

شناخت مخاطبان

اولین قدم برای تولید محتوا ین است که بدانید این محتوا را برای چه گروهی از مخاطبان مینویسید. بنابراین شناخت مخاطبان هدف اولین گام برای تولید محتوای است. با شناخت کاربران میتوانید بدانید که افراد به دنبال چه ویژگی هایی در محصولات هستند و آن ها را صورت ویژه و بولد قرار دهید. برای اینکه مخطابان خود را بشناسید میتوانید تحقیق کرده و نظرسنجی برگذار نمایید.

 به سولات زیر در مورد شناخت مخاطبان توجه نمایید :

  • چرا مشتریان به محصولات فروشگاه شما علاقه دارند ؟
  • کدام ویژگی ها و مزیت های محصولات شما برای مشتریان جذاب است ؟
  • علاقه مشتریانی که به صفحه سایت شما مراجعه میکنند چیست؟
  • مشتریان از چه طریقی فروشگاه شما را پیدا کرده و به دنبال کسب چه اطلاعاتی هستند ؟

تمرکز بر مزایای محصولات

در تولید محتوا تمام مزایایی که محصولات برای مشتریان دارند را بنویسید. در واقع شما باید مشتریان را متقاعد کنید که محصولات را از شما بخرند. مشتریان زمانی از شما خرید میکنند که آن محصول مورد نظر سود و منفعتی داشته باشد. بنباراین حتما مزیت ها و ویزگی های محصولات را به صورت کامل توضیح دهید.

دارا بودن لحن طبیعی

در تولید محتوای محصول سعی کنید که لحنی داشته باشید تا با مشتریان ارتباط داشته باشید. استفاده از لح طبیعی باعث ایجاد حس اعتماد و جذب مشتری میشود. سعی کنید که سبک و لحن مخصوص به خودرا داشته باشید. برای این کار بهت راست که مشتریان خود را به خوبی بشناسید و ویزگی های خود را انتخاب نمایید. برقراری ارتباط در شبکه های اجتماعی و بررسی نظارت کاربران میتواند در این امر به شما کمک نماید

داشتن لحن طبیعی و سبک مطابق با سلیقه مشتریان توصیه شده است. اما سعی کنید مطالب را ساده و به گونه ای بگویید که مشتریان با شما احساس راحتی داشته و احساس بهتری را دریافت نمایند.

از کلمات هیجان انگیز استفاده کنید

در تولید محتوا محصولات سعی کنید که از کلمات هیجان انگیز استفاده کنید. این نوع کلمات و عبارات در طول محتوا میتواند احساسات مخاطبان را برانگیزد تا ترغیب شوند و خرید خود را انجام دهند. اگر محصول شما یک پیراهن است میتوانید از جملاتی مانند با این لباس بدرخشید و غیره استفاده کنید. در خدمات تولید محتوا دئووب تمامی این موارد برای فروشگاه اینترنتی شما رعایت خواهد شد.

بهینه سازی محتوا

تمام مطالب که در فروشگاه اینترنتی نوشته میشود باید بهینه سازی شوند. اولین قدم این است که کلمات کلید یمرتبط با محصولات داشته باشید. باید به دنبال کلمات کلید یباشید که کاربران در یافتن محصولات از آن استفاده میکنند. میتوایند این کلمات کلید یرا در عنوان، توضیحات محصول، توضیحات متا دیسکریپشن و غیره استفاده کنید.

تهیه تصویر با کیفیت از محصول

قبل از اینکه مشتریان توضیحات مربوط به محصول را بخوانند باید به تصاویر آن ها توجه نمایید. در فروش اینترنتی تنها راه برای مشاهده محصولات استفاده از تصاویر با کیفیت از محصولات از زوایای مختلف است. البته نوع عکاسی از محصولات به نوع محصول نیز بستگی دارد. برای مثال برای یک کرم باید عکاسی به گونه ای باشد که رنگ و بافت کرم به خوبی نیز در عکس دیده شود. اما برای یک ادکلن نیازی نیست که از زوایای مختلف گرفته شود. برای مثال از یک گوشی موبایل میتوانید تصویر سه بعدی در سایت خود قرار دهید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...