شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
شوک محتوا چیست ؟

شوک محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا بسیار مهم است و هر کسب و کاری با تولید محتوای مناسب میتواند در نتایج اولیه حستجو قرار بگیرد. امروزه به دلیل افزایش تولید محتوا در شکل های متنوع جذب مشتریان نیز سخت شده است زیرا شرح توقعات کاربران نیز بالا رفته است. به همین دلیل مفهومی ایجاد شد که این کسل شدگی را رفع نماید. که به آن شوک محتوا گفته میشود. در ادامه در مورد شوک محتوایی و تاثیرات آن در دیجیتال مارکتینگ صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

یکی از استراتژی های بازاریابی داشتن استراتژی مناسب برای تولید محتوای جذاب  و کاربرپسند است. این عوامل در واقع محتوای تولید شده شما را مشخص میکند. شوک محتوا یک اصطلاح است که توسط مارک شافر تعریف شد.  بر اساس این استدلال محتوای وب هر سال دو برابر میشود. عرضه خدمات ارائه محتوا زیاد است اما تقاضا برای مصرف کاربر کم است. زمانی که عرضه ها بیشتر از تقاضا باشد باعث میشود که هزینه ها کاهش پیدا کنند. به همین لیل است که وب سایت ها وثت میگذارند و محتوای رایگان نیز در اختیار کاربران قرار میدهند. زیرا سایت ها از محتواهای متنوع اشتباع شده است.

فهرست مطالب

پدیده شوک محتوا در دیجیتال مارکتینگ

شوک محتوا در واقع پدیده است که با حجم زیادی از محتوا روبه رو میشوید. حتی اگر دقت کنید در اینستاگرام نیز افارد عادی اقدام به تولید محتوا میکنند. کاربران رسانه ها و سایت ها با دیدن حجم زیاد محتوا خسته میشوند و اعتماد خود را به هر یک از آن ها از دست میدهند. حال در این اوضاع که با اشباع تولید محتوا روبرو هستیک باید کاری کنیم که حجم کاربان نصیب حتواهای ما شود. این کار نیاز به ایده و روش های خلاقانه دارد که بهتر است از آن ها استفاده نمایید.

در سال ها پیش مساله تولید محتو به شکل امروزی نبود. شما با حجم اطلاعات زیادی روبرو نبودید و کاربرا باید جستجوهای زیادی را انجام میداد تا آنچه را میخواست به دست بیاورد. شما امروزه میبینید که هر موضوعی را سرچ کنید در مورد آن محتوا نوشته شده است.

دلایل شوک محتوا

نفوذ اینترنت و در دسترس بودن آن

محتوا همیشه و همه جا از طریق موبایل، کامپویتر و هر رسانه دیگری در اختیار کاربر قرا رمیگیرد. این دسترسی های متداول باعث شده است که اکثر وبمسترها به تولید محتوا بپردازند. حتی افراد عادی نیز در شبکه های اجتماعی به تولید محتوا میپردازند تا بتوانند طرفداران خود را داشته باشند و از این طریق درآمدزایی داشته باشند.

افزایش بسترهای عرضه محتوا

هر روز شاهد این خواهید بود که پلتفرم های جدید در اینترنت وجود دارند. هر پلتفرمی جدیدی که وارد بازار میشود سعی میکند که با سایرین به رقابت بپردازد. هر بستر و پلتفرمی مانند شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، لینکدین و غیره میتوانند افراد را به خود جذب نمایند.

افزایش حجم محتوای رایگان

کسب و کارهای زیادی که در راستای بازاریابی هستند سعی میکنند تا حد امکان تولید محتوای آن به صورت جامع باشد تا احساس نیاز کاربران برطرف شود. تصور کنید که شما مطلبی را جستجو کرده اید ولی سایت موردنظر خلاصه ای از آن را قرار داده است. به همین دلیل شما نیز به دنبال سایت های دیگری میروید که در مورد مطلب موردنظرتان کامل تر توضیح داده باشد. به همین دلیل اگر به تولید محتوا میپردازید به صورت تکمیلی باشند که کاربران نیازی پیدا نکن که دوباره جستجو انجام دهد.

غلبه بر شوک محتوا

حال بعد از اینکه در بالا توضیح داده شد که شوک محتوا چیست باید ببینید که چگونه میتوانید آن را در بازاریابی استفاده نمایید. در واقع هیچ تکنیکی جز تبلیغات سارسری نیست که بتواند محتوای شما را به صورت برجسته نشان دهد. شما باید تولید محتوای اورگانیک و بهینه کنید همین اگر ادامه پیدا کند مطمئن باشید که کاربران زیادی به سمت سایت شما خواهند آمد.

زمانی که محتوایی را تولید میکنید باید محتوای شما یک منبع خوب ببرا یحل مشکل کاربران باشد. برای مثال شما در مورد مناطق دیدنی گیلان مینویسید. باید در اینجا تولید کننده محتوا اطلاعات کاملی شامل تصویر و ویدیو نیز ارائه دهد تا کاربر بتواند راحت تر موضوع را درک کند. در محتوای آموزشی نیز شما باید سعی کنید تا حد امکان موضوع را برای کاربر ساده سازی کنید.

محتوایی که تولید میکنید نیاز به این دارد که ارتقا پیدا کند تا در نتایج بهتری در جستجو قرار بگیرد. در این صورت مخطابان شما آن مطلب را دیده و با آن درگیر خواهند شد. اگر فعالیت های اولیه را انجام ندهید محتوای شما جا به جا نخواهد شد. سعی کنید در تولید محتوا به مسائلی بپردازید که رقابت سخت تری بر سر آن وجود دارد .

برای این منظور میتوانید محتوایی را ایجاد کنید که رقابت کمتر اما سرچ بالایی داشته باشد. در واقع به شما توصیه میشود هر محتوایی را که منتشر میکنید برای هر مشکلی برای کاربر باشد. نه اینکه صرفا بخواهید صفحات سایت خود را سیاه کنید. زیرا بسیاری از سایت ها بر این اصل هستند که محتواهای خود را منتشر کنند تا گوگل آن ها را بپسند. اما بدانید که بدون رضایت کاربارن جایگاهی نخواهید داشت. هرچه رتبه شما خوب باشد اما تا زمانی که هدفی غیر از سیاه کردن صفحات ساتی خود داشته باشید میتوانید به نتایج خوبی برسید.

مثال پدیده شوک محتوا چیست ؟

برای مثال شما در مورد مسائل سئو وب سایت که جستجو کنید اصل محتوایی یکسانی را میبینید که کمی جمله بندی ها تغییر کرده است. بنابراین هرچه تعداد محتواها زیادتر میشود رقابت بر سر بازاریابی محتوایی نیر بیشتر میشود. در واقع تقتضای افراد همان انرژی است که به پای مطالب سایت ها میگذارند. که اگر ناسب باشند هزینه مالی نیز میکنند و محتوای را خریداری میکنند. باید برای رشد کسب و کار خود از محتوای با کیفیت ، منحصر به فرد و کاربردی استفاده کنید. زیرا مشتراین همواره به دنبال محتوایی هستند که بتوانند مظر کاربان را لب خود کنند. بنباراین باید از شیوه های نویت تولید محتوا برای سرگرم کردن کاربران استفاده نمایید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...