شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
چگونگی ارزیابی کیفیت محتوا

ارزیابی کیفیت محتوا سایت

ارزیابی کیفیت محتوا سایت باید توسط تولید کننده محتوا و مدیر سایت انجام گیرد. کیفیت محتوای سایت بسیار مهم است زیرا تعیین کننده رتبه و بازدیدکنندگان است. اگر کیفیت محتوا بالا باشد مطمئن باشید که در رتبه های بالایی در موتورهای جستجوگر قرار خواهید گرفت. البته لازم به ذکر است که کیفیت بالا همراه با روش نوشتاری بر اساس قوانین سئو سایت است که باید به آن توجه کنید. دربازاریابی محتوایی همانطور که گفته شد کیفیت بسیار مهم است و باعث بازدهی بیشتر بازاریابی شما میشود. باید بدانید که کیفیت محتوای خود را با چه معیارهایی میتوان تعیین کردو چه عواملی باعث میشود که کیفیت تولید محتوا کم یا زیاد باشد.
فهرست مطالب

ارزیابی کیفیت محتوا توسط گوگل

در هنگام بهینه سازی سایت و تولید محتوا باید به موردی توجه نمایید. باید بدانید که گوگل چگونه محتوای باکیفیت را از محتوای بی کیفیت تشخیص میدهد. باید ببینید که ما چگونه میتوانیم مقالات باکفیت و بیکیفیت خود را شناسایی کنیم. بدین منظور بهتر استکه فاکتورهای محتوا باکیفیت را استخراج نماییم. عواملی مانند رفتار کاربران، نرخ تبدیل، ترافیک سایت و یغره میتواند باعث تعیین کننده کیفیت محتوای سایت باشند. گوگل تنها از الگوریتم های خود برای ارزایبی کیفیت محتوا سایت استفاده نمیکند. گوگل از الگورتیم ها و معیارهایی استفاده میکنند که بسیاری از افراد از آن اطلاعی ندارند.
برخی از معیارها را میتوان بر اساس رفتار گوگل تشخیص دهیم. گوگل در مورد محتوای با کیفیت معیارهایی را در توییت های خود و در مقالات مختلف منتشر کرده است که در مثال زیر آورده شده است :

  • محتوا سایت باید یونیک و منحصر به فرد باشد
  • باید از شیوه لینک سازی داخلی درست استفاده شود. هر لینک باید در جای مرتبط با موضوع و مناسب قرار بگیرد.
  • بازخورد کاربران را میتوانید در مورد کیفیت تولید شده ارزیابی کنید و به آن ها در این زمینه پاسخ بدهید.

عوامل موثر در سنجش کیفیت محتوا

عوامل موثر در سنجش کیفیت محتوا

تولید محتوا شاید از نظر شما واژه ساده ای باشد اما تولید محتوای خوب آسان نیست. بسیاری از محتوهایی که تولید میشوند مورد استقبال کاربران قرار نمیگیرند. البته اگر مورد استقبال قرار نگیرد باز هم خوانندگان را به مشتری تبدیل میکند. شما برای اینکار نیاز به بازاریابی محتوایی دارید. باید معیارهایی را درنظر بگیرید که به سنجش کیفیت محتوای شما کمک کند.

تعداد بازدیدکنندگان

افزایش ترافیک در صفحه محتوا نشان میدهد که شما محتوای باکیفیتی تولید کرده اید. ابزارهای راگیان و غیر راگیان وجود دارند که از آن میتوانید میزان ترافیک سایت، رتبه SERP، زما نبندی و غیره را متوجه وشدی. یکی از این ابزارهای مهم گوگل آنالیتیکس است. که شما میتوانید تمامی موارد را رصد فرمایید.

جذب مشتریان

استفاده از شبکه های اجتماعی به شما کک میکند که بدانید که چه نوع محتوایی تولید میکنید. شما باید محتوا وطمالب خود را در شبکه های اجتماعی به انتشار برسانید. و در این نظر میتوانید تعداد لایک ها، اشتراک گذاری ها، نظرات، امتیازدهی ها و غیره را متوجه شوید. باعث شوید که بازدیدکنندگان با کلید های اشتراک گذاری ها درگیر باشد. عواملی مانند مدت زمان بازدید باعث شده است که کیفیت و سرح مطلب را نیز نشان میدهد.

سرعت بارگزاری عالی

کندی بارگزاری صفحات وب سایت در کیفیت محتوا نیز تایثیر گذار است. اگر ساختار و سرعت صفحات سایت شما درست نباشد محتوای باکفیت شما اصلا به چشم نخواهد آمد. گوگل سرعت بارگزاری صفحات، ریپانسیو بودن صفحات و دسترسی های سریع را پارامترهایی برای سنجش کیفیت محتوا سایت درنظر گرفته است.

نگارش محتوا با کیفیت

یکی از معیارها و سنجش های محتوانویسی رعایت اصول نگارشی است. گوگل غلط های املایی را متوه میشوند و متوجه میشود که مقاله ویراستاری نشده و بی کیفیت است. رعایت اصول نگارشی در تولید محتوای سایت بسیار مهم است. گوگل مقالات شما را ترجمه میکند. و به اصول نگارشی مسلط است. بنابراین اگر میخواهید که جایگاه بهتری کسب کنید بهتر است که اصول نگارشی را در متون خود رعایت کنید.

استفاده از تگ ALT برای تصاویر

در کنار تولید محتوای متنی به تولید محتوای تصویری نیز بپردازید. محتوای یک صفحه وب میتواند شامل متن، تصویر، الکان گرافکی، ویدیو، پادکست و غیره باشد. شما باید از تصاویر مرتب استفاده کنید. تا کاربر با دیدن تصاویر تا حدی بتواند موضوع مقاله را در ذهن خود مجسم کرده و متوجه شود. تاصویری که مربوط به یک بخش از نوشته شما هستند باید حاوی عنوان برابر با عنوان متن شما باشند. برای مثال اگر در مورد قیمت طراحی سایت نوشته اید و عکسی از پیش فاکتور قرار داده اید باید نام تصویر، تگ Alt و توضیحات تصاویر برابر با عنوان متن در آن بخش باشد. زیرا اگر تصویر شما بارگزاری نشود به جای عکس عنوان تگ Altرا نشان میدهد.

بک لینک های بیشتر

لینک دادن به صفحات سایت باعث میشود که مقالات شما اعبتار پیدا کنند. وب مسترها از بک لینگ گیری برای افزایش بازدید از سایت و اعتبارسنجی به ساتی استفاده یکنند. هرچه لینک های ورودی به یک صفحه سایت بیشتر باشد گوگل متوجه میشود که کیفیت محتوای این صفحه بالا است. در این تکلنیک لینک های خراجی ارزش بالاتری از لینک های خراجی دارند. زیرا یک سایت دیگر به شما لینک میدهد. اما در لینک سازی خارجی شما صفحات را برای چیوندسازی و ارتباط موضوعی به یکدیگر لینک میدهید. لینک ساز خارجی بسیار مهم هستند عده ای از افراد برای اینکه اعتبار و کیفیت محتواهای خود را بالا نشان دهند به تبدل لینک و موارد دیگر میپردازند که گوگل این موارد را رد میکند. با کیفیت محتوای شما به صورت اورگانیک مناسب و با کیفیت باشد.

نرخ تبدیل بالاتر

ارگر فراخوان های خود را مانند دکمه های Call to Action در انتها قرار دهید و کاربر بر روی آن کلیک کند به این معنی است که کاربر فراخوان شما را در انتها دیده و فهمیده است. بااین روش بازدیدکنندهها به محصول و خدمات شما علاقه مندی خود را نشان میدهند. برای مثال ما در انتهاب هر صفحه طراحی سایت ها و طراحی اپلیکیشن ها دکمه ای در انتها برای سفارش طراحی سایت ، سفارش طراحی اپلیکیشن یا سفارش سئو سایت قرار داد ایم. اگر کاربر مطلب را بخواند و وارد صفحه مربوطه شود متوج میشیم که کاربر نسبت به محتوا ما علاقه مندی داشته است.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...