شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
تدوین استراتژی سئو سایت

تدوین استراتژی سئو 2023

در این پست خواهید دید که چگونه میتوانید یکی استراتژی حرفه ای برای سئو تدوین کنید بهتر است که به صورت گام به گام با ما همراه باشید.
فهرست مطالب

استراتژی سئو چیست ؟

استراتژی سئو فرآیندی است که در آن برنامه ریزی شده و گام به گام اجرا میشود تا رتبه اورگانیک سایت را افزایش دهد. به عبارت دیگر استراتژی سئو پروسه ای است که شما آن را دنبال میکنید تا بتوانید ترافیک اورگانیک بیشتر یرا به دست بیاورید. در ادامه گام های تدوین استراتژی سئو در سال 2022 را خواهید دید :

1) ساخت یک لیست از کلمات کلیدی

تحقیق کلمه کلیدی اولین قدم برای این است که بخواهید استراتژی سئو را بنویسید. و یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدف این است که بدانید مشتریان شما چه چیزی را جستجو میکنند.

پیشنهادات گوگل

زمانی که شما کلمه ای را در باکس جستجوی گوگل وارد میکنید خواهید دید که به شما پیشنهاداتی را ارائه میدهد. این معمولا باعث میشود که کلیدواژه های خوبی را برای سئو مقاله خود داشته باشید. زیرا این پیشنهادا چیزهایی بوده که مردم جستجو کرده اند.
به علاوه کلمات طولانی که اصطلاحا به آن ها Long TAil Keyword گفته میشود رقابت کمتری با کلمات کلیدی کوتاه دارند. بدرست است که نرخ رقابت کلمات کلید یطولانی کمتر است اما به راحتی میتوانید در این کلمات در رتبه های اولیه قرار بگیرید. اگر میخواهید که میزان جستجو و میزان رقابت را برای کلمات کلیدی بدانید از ابزارهایی که وجود دادر مانند keyword tool، Semrush و غیره استفاده نمایید.
به شما توصیه میکنم که

2) آنالیز صفحه اول گوگل

خوب حالا که یک کلمه کلیدی خوب پیدا کرده اید بهتر است که یک جستجویی در گوگل کنید تا ببینید که چه سایت هایی با آن کلمه کلیدی بالا آمده اند. به نوع قالب عناوین و توضیحات توجه داشته باشید. اگر یک کلمه کلیدی را جستجو کرده اید و مشخص شد که بیشتر صفحات در صفحه اول گوگل از محتوای لیستی استفاده کرده اند شما نیز بهتر است که استفاده کنید.

3) ساخت چیزی متفاوت و بهتر

بهتر است که یک محتوای با کیفیت و کاربردی را منتشر نمایید. زمانی که صحبت از سئو محتوا میشود دو تا آپشن جلوی راه شما خواهد بود :
آپشن اولیه این است که چیز جددی را خلق نمایید
آپشن دوم این است که چیز بهتری را ایجاد کنید.
گاهی اوقات چیز بزگ و بهتری را ایجاد میکنید اما گاهی بهتر است که کلا محتوای متفاوتی را خلف نمایید. حال میپرسید چرا ؟
زیرا به شما کمک میکند که بتوانید به صورت متفاوت دیده شوید.

4) استفاده از Hook

در سال 2022 نیز برای اینکه رتبه بالاتری داشته باشید باید ادقام به دریافت بک لینک کنید. طبق مطالعاتی که در شرکت MOZشده است به این نتیجه رسیده شده است که هنوز هم لینک ها ارتباط قوی با رتبه سایت در صفحه اول گوگل دارند. خوب حالا باید ببینیم که چطور میتوانیم این کار را انجام دهیم. و مردم چرا به یک بخش از محتوای شما لینک میدهند ؟
در واقع Hook جمله ای است که در ابتدای عنان نوشته میشود. برای مثال روزنامه ها را دیده اید که از عناوینی استفاده میکنند که باعث جل نظر کاربران میشود. برای مثالی استفاده از کلماتی مانند آموزش جامع، رایگان، استفاده از آمار در عنوان اولیه و غیره میتواند تعداد بک لینک به سایت را افزایش دهد.

قدم های استراتژی سئو

5) بهینه سازی سئو داخلی

در این بخش در مورد بهینه سازی کلمه کلیدی برای محتوا صحبت میکنیم. لینک سازی داخلی لیکی است که بین صفحات داخلی شما توزیع میشود. در واقع برای اینکه رتبه یک صفحه را بهبد دهید باید به آن تعداد لنیک های داخلی بیشتری را بدهید. بنابراین سعی کنید که صفحه ای را بدون لینک داخلی رها نکنید.
طبق مطالعاتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که URL کوتاه رتبه بهتری نیست به URL بلند خواهد داشت. سعی کنید که URL شما نهایت سه کلمه ای باشد.

سئو معنایی

برای سئو معنایی بهتر است که کلماتی را انتخاب کنید که به کلمه کلید یهدف مرتبط است و آن ها را در متن خود به کار ببرید. برای این کار میتوانید کلمه کلید یهدف خود را در Google Images جستجو نمایید. و گوگل نیز به شما کلمات و عباراتی را میدهد که موضوع اصلی نزدیک است.

6) بهینه سازی برای جستجوی هدف

بیشتر محتواهایی که رتبه بالایی گرفتند

 

7) تمرکز بر روی طراحی محتوا

در بازاریابی محتوایی طراحی محتوا و نوع محتوا نویسی بسیار مهم است.

استفاده از گراف و جدول

سعی کنید که در هر پست یک جدول داشته باشید. زیرا باعث میشود که داده های شما به راحتی به کاربر منتقل شود. مردم گاهی اوقات از جداول شما در پست ها استفاده کرده و به شما لینک خواهند داد.

تصویر اسکرین شات

استفاده از اسکرین شات در هر پست میتواند به فهم کاربران کمک کرده و افزایش رضایت کاربران شود. زمانی که چیز فنی توضیح داده میشود بهتر است که حتما از اسکرین شات استفاده کنید. اما اگر غیر فنی است میتوانید از تصاویر مرتبط استفاده کنید.

بنر پست های بلاگ

برخلاف گراف و اسکرین شات ، پست وبلاگ تاثیری در فهم کاربران ندارد اما میتواند برای کاربران مناسب باشد.

گراف و محتوای بصری

گراف و محتوای بصری میتواند شامل جداول باشد. به جای اینکه داده ها را نمایش دهند مفهوم را ترسیم میکنند.
در واقع هرچه محتوای بصری و دیزاین محتوایی که ارائه میکنید بهتر باشد تجربه کاربری شما نیز افزایش پیدا میکند.

8) ساخت بک لینک برای سایت

گرفتن بک لینک هم همانطور که میدانید به محتوای خوب بستگی دارد و اینکه میتوانید به سایت های مختلف ایمیل بزنید که محتوای شا را در سایت خود اشاره ای داشته باشند. برای مثال شما میتوانید لینک های شکسته سایت های مخلتف را پیدا کرده به آن ها ایمیل بزنید و اعلام کنید که به سایت شما ریدایرکت کنند.

آنالیز رقیب ها

در واقع مقایسه و آنالیز رقیبان شاید کاری قدیمی باشد اما هنوز هم جواب میدهد. سایت یکه برای یک کلمه کلیدی رتبه خوبی دارد را پیدا کنید. بک لینک های آن ها را پیدا کنید. و از تعدادی از بک لینک ها یآن ها استفاده کنید. بنابراین میتوانید از سایت AHref وارد شده بر اسا اعتباری که دارند آن ها را دسته بندی کرده و به تریتب دامنه هایی که به سایت اصلی بک لینک داده اند را بررسی کنید. شما میتوانید به سایت موردنظر رفته و بخواهید که لینک شما را نیز ر بخش مراجع قرار دهد.

متد Evangelist

این استراتژی در مرد لینک سازی است و بیشتر در مورد اینکه محتوای خود را به مردم مناسب نشان دهید.

9) بهینه سازی و بروزرسانی محتوای صفحات

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

منبع

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...