شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
نکات بازاریابی محتوا بهینه مناسب سئو سایت

بازاریابی محتوا بهینه و سئو شده

طبق تجزیه و تحلیلی که بر روی 912 میلیون پست های بلاگ انجام شد به نتایجی در زمینه بازاریابی محتوایی رسیدیم که در ادامه خدمت شما خواهیم گفت. در واقع ما به فاکتورهای فرمت محتوا، تعداد کلمات، هدر و غیره توجه کردیم. نکات بازاریابی محتوا بهینه مناسب سئو سایت در ادامه لیست شده است.
فهرست مطالب

نکات بازاریابی محتوا بهینه مناسب سئو سایت

1) محتوای طولانی مناسب سئو

محتوایی که طولانی تر باشد حدود 77.2 درصد بیشتر لینک خواهد گرفت. محتوای طولانی برای گرفتن بک لینک مناسب تر خواهد بود.
همانطور که گفته شد هرچه محتوای مقالات شما از نظر کلمه ای بیشتر باشد باعث میشود که بک لینک های بیشتری را دریافت کنید. همانطور که در سایر مقالات نیز توضیح دادیم ارتباط میان محتوای طولای بودن در صفحه اول گوگل وجود دارد. در واقع مشخص نیست که چرا محتوای طولانی این دقر در رتبه بندی سایت تاثیرگذار است. اما یکی از مواردی که میتان اشاره کرد این است که بک لینک دلیلی برای محتوای طولانی سایت های برتر هستند.
نکته : محتواهایی که بیش از 3000 کلمه باشند لینک ها از دامنه های مختلفی را دریافت میکنند تا اینکه مقاله شما بخواهد زیر 1000 کلمه باشد.

2) قابلیت به اشتراک گذاری بیشتر مقالات طولانی تر

طبق تحقیقات برای اینکه محتوا قابلیت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را داشته باشد. هرچه طولانی تر باَد نسبت به مقالات کوتاه تر مففید تر خواهد بود. اما نتایجی داشته ایم که برای مقالات بالای 2000 کلمه این روند کاهشی بوده است.

در واقع هرچه تعداد کلمات محتوای شما بیشتر باشد باعث میشود که بیشتر به اشتراک گذاری گذاشته شود. جستجوهای ما نشان میدهد که برای اشتراک گذاری باید تعداد لمات یک حدی داشته باشد برای مثال طبق نمودار زمانی که بیشتر از 2000 کلمه شد نرخ اشتراک گذاری آن نیز کاهش پیدا کرد. در واقعا بهترین تعداد کلمه برای مقالات شما برای اینکه بخواهید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید بین 1000 تا 2000 کلمه است. که با این تعداد کلمه نرخ اشتراک گذاری پست شما در شبکه های اجتماعی به حدود 56.1 درصد خواهد رسید.

3) دریافت بک لینک برای محتواهای منتشر شده

 طیف گسترده ای از محتواهای آنلاین اشتراک گذاری کم شده و بک لینک کمتری دریافت میکنند. در واقع 94 درصد از مقالات و پست ها دارای لینک خارجی نیستند.
در واقع اینکه بک لینک ها برا رتبه بندی گوگل مهم هستند رازی نیست که برای کسی پوشیده باشد. و طبق تحقیقات به دست آروده ایم که به دست آوردن بک لینک های خوب سخت است. در واقع تحقیقات ما نشان داده است که حدود 94 درصد از محتواهایی که وجود دارند هیچ لینک خارجی ندارند. به همین دلیل که در رتبه های برتر صفحاتی از وب قرار میگیرند که به آن ها بک لینک داده شده است. و از همه سخت تر این است که از سایت های مختلف بک لینک دریافت کنید که بسیار معتبر هستند. در واقع حدود 2.2 درصد از محتوا محتواهایی که وجود دارند از سایت های مختلف بک لینک دریافت کرده اند. در واقع از آنجایی که روزانه مقالات بسیار متعددی منتشر میشود دریافت بک لینک نیز روز به روز سخت تر خواهد بود.
نکته : لینک سازی برای بازاریابی محتوایی بسیار چالش انگیز است.

4) آمار به اشتراک گذاری پست ها در شبکه های اجتماعی

 درصدر کمی از پست های قدرمند هستند که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشوند. که حدود 1.3 درصد مقالات در 75 درصد رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشوند.
حدود 1.2 درصد ا مقالات در 75 درصد از رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشوند.

بازاریابی محتوا بهینه و سئو شده

5) ارتباطی میان بک لینک ها و اشتراک گذاری پست ها

 در واقع هیچ ارتباطی میان بک لینک ها اشتراک گذاری ها در شبکه های اجتماعی نیست. ارتباطی میان محتوایی که قابل اشتراک گذاری است و محتوایی که مرذم به آن بک لینک میدهند وجود ندارد.
در واقع محتوایی که بک لینک زیادی دریافت میکند به این معنی نیست که در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته میشود. و برعکس آن محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود لزومی ندارد که بک لینک های زیادی را دریافت کند. در واقع شبکه های اجتماعی کمک میکند که محتوای سایت شما دیده شود و ممکن است از میان بک لینکی نیز به شما داده شود.
نکته : اگر میخواهید که در فیسبوک وایرال شوید میتوانید از پست هایی که لیستی هستند استفاده کنید. اگر میخواهید که بک لیک های بیشتری را دریافت کنید بهتر است که محتوای گرافیکی بیشتری در سایت خود استفاده کنید. در واقع ارتباطی میان محتوای قابل اتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و محتوایی که بک لینک بیشتر دریافت میکند هست اما خیلی کم.

6) هدلاین و تیترهای مقالات

در واقع هر چه هدلاین یا تیتر های مقالات طولانی تر باشد باعث میشود که بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. هدلاین هایی که در این منظور است بین 14-17 کلمه است که حدود 76 درصد بیشتر از هدرهای کوتاه به اشتراک گذاشته میشوند.
در واقع تحقیقات نشان داد که میان عنوان طولانی و اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی ارتباز وجود دارد. در واقع هدلاین زیر عنوان و عنوان در ابتدای مقاله را شامل میشود.
در واقع میخواهیم بدانیم که چرا هدلاین های طولانی بهتر از هدلاین های کوتاه برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماع یعمل میکنند.
اول اینکه هدلاین های طولانی اطلاعات بیشتری را در همان ابتدا به کاربر ارائه مدیهند. و باعث جذابیت شده که افراد تا انتها آن را مطالعه نمیاند. اطلاعات اضافی به مردن کمک میکند تا ادادمه مطلب را بخوانند.
از طرفی هدلاین های طولانی دارای کلمات بیشتری هستند که میتوانند در نتایج گوگل شانس دیده شدن بیشتری داشته باشند. که در شبکه های اجتماعی مردم با جستجوی مشابه میتوانند ان پست را یافته و مطالعه کنند.

7) هدلاین های پرسشی

در واقع هدلاین هایی که دارای علامت سوال هستند بیشتر به اشتراک گذاشته میشند.

 تایتل هایی که با علامت سوال به پایان برسد حدود 23.3 درصد بیشتر از سایرین در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشود.

8) زمان انتشار پست

در واقع هیچ روز مشخصی برای انتشار محتوا جدید وجود ندارد. در واقع باید بتوانید پست های خود را در طول هفته توزیع کرده و منشر کنید.

9) پست های لیست وار

پست هایی که به صورت لیستی هستند بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته میشند. پست های لیستی بیش از 218 درصد بیشتر ا پست های “چگونه” و بیش از 203 درصد بیشتر از اینفوگرافی به اشتراک گذاشته میشوند.

10) فرمت محتواها

در واقع اگر محتوای شما در فرمت های مختلفی باشد باعث میشود که بک لینک بیشتری دریافت کید. پست هایی که با چرا و چیست شروع میشوند و یا اینکه دارای اینفوگرافی هستند حدود 25.8 درصد بیشتر لینک در مقایسه با پست هایی که با چگونه شروع شده و دارای ویدیو هستند دریافت میکنند.

11) اشتراک گذاری پست ها

برای پست های یک ولاگ حدود 9.7 برار بر پست هایی است که در سایت های B2b وB2C است میباشد.

 

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

منبع

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...