شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
اصول سئو در تولید محتوا

اصول سئو در تولید محتوا

تاکنون در مورد اهمیت تولید محتوا در سایت شنیده اید . اما واقعیت این است که هر محتوای برای سئو سایت مناسب نیست. باید اصول سئو در تولید محتوا را رعایت کرده باشید. تا بتوانید با سیر کسب و کارهای هم صنف خود به رقابت بپردازید. شاید همه تصور کنند که تولید محتوا کار آسانی است. اما همین کار آسان اگر توجه نشود به جای اینکه رتبه شما را کاهش دهد باعث افت جایگاه سایت در گوگل میشود.
فهرست مطالب

تولید محتوا با کلمات کلیدی هدفمند یک یا زمهمترین اصول سئو کلاه سفید است که گوگل همواره به آن تاکید کرده است. تولد محتوا سبز، تازه و با کفیت چیزی است که هم گوگل به دنبال آن است. و هم انکه باعث افزایش رضایتمندی کاربران خواهد شد. شما امروزه هر مطلبی را ه سرچ کنید مقاله هایی مشابه با آن به زبان فارسی خواهید دید در صورتیکه در گذشته به این صورت نبوده است. وبمسترهای زیادی هستند که در حال تولید محتوا بهینه در سایت خود هستند زیرا متوجه شدند که اولین اصل برای دیده شدن در گوگل، داشتن مقاله های باکیفیت در سایت است. که از همین روش میتوانند ورودی های مناسبی را دریافت نمایند. تولد محتوا باید بر اساس سئو و با استراتژی مشخصی باشد.

12 اصول سئو در تولید محتوا

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی در تولید محتوای مناسب اولین اصل است. شما باید در ابتدا کلمات و عبارات کلیدی که مناسب با نوع کسب و کار شما اس را پیدا کرده و مورد آن مقاله ای منتشر نمایید.

عنوان جذاب

عنوان جذاب اول اینکه باعث میشود که کاربران با دیدن آن در نتایج جستجو بر روی سات شما کلیک کنند. همین کلک بر روی سایا باعث افزایش نرخ کلک میشود. کاربران بدین صورت وقت بیشتری برای خواندن مطالب خواهند گذاشت. و میزان ماندگاری کاربارن در سایت نیز بیشتر خواهد بود. عناوینی که برای مقالات خود استفاده میکنید سعی کنید که جذاب و معرف محتوای شما باشد. طول عبارت کلیدی نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند باشد. در نوشتن عنوان مقاله خلاقیت داشته باشد باید طوری مطلب بنویسید که کلمات کلیدی در اوایل عنوان شما طاهر شود. و در ادامه مطالبی را بنویسید که کاربران ترغیب شوند که مطلب مورد نظر را مطالعه نمایند.

تگ های عنوان

یکی از تگ های مهم در HTML همانطور که میدانید تگ عنوان اصل یا تگ H1 است. باید عنوان اصلی شما تنها در تگ H! قرار بگیرد. و سایر تگ ها به ترتیب اهمیت و مرتبط بودن در تگ های H2 تا H6 قرار بگیرند. تگ عنوان در سایت تنها یکبرا استفاده میشود اا سایر تگ ها میتوانند چندین بار استفاده شوند.

گوگل به URL توجه میکند

خزنده های گوگل به آدرس URL هر صفحه شما اهمیت میدهند. بنابراین توجه کنید که آدرس آن صفحه شامل کلمات کلیدی باشد. برای مثال اگر عنوان سایت شما در مورد آموزش سئو سایت رایگان است. بهتر است که URL نیز به همین عنوان باشد. البته توجه کنید که طول URL شما بلند نباشد در این صورت آن را خلاصه بنویسید. استفاده از URL فارسی یا URL انگلیسی مانعیت ندارد. چیزی که اهمیت دارد این است که عنوان URl شامل کلمات کلیدی مقاله شما حتما باشد. نکته مهم دیگری در مورد منحصر به فرد عناوین مقاله است.

متن محتوا را سئو کنید

بیشتر بخش از سایت را محتوای متنی تشکیل میدهد. بسیاری تصور میکنند که هرچه محتوا یآن ها در سایت بیشتر باشد رتبه بهتری خواهند گرفت. این تصور اشتباه است زیرا باکفیت بودن یک مطلب از  کمت آن مهم تر است. باید از محتوای مرتبط و باکیفیت استفاده کنید تا هم نظر کاربر را جلب کنید . و هم اینکه خزنده های گوگل بهتر مطالب سایت شما را تبدیل نمایند.

بهتر است طول مقاله شما حداقل 900 کلمه باشد زیرا از نظر گوگل مقالاتی که خیلی کوتاه هستند بار کیفی ندارند. و نکته مهم دیگر اینکه توزیع کلمات کلیدی در محتوا شما یکسان باشد. بنابران عبارت کلیدی خود را در یک بخش تکرار نکنید در صورتیکه در سایر بخش ها به آن اشاره ای نکرده اید.

دو نکته مهم در اصول سئو در تولید محتو این است که در استفاده از کلمات کلیدی در سایت خود پرهز کنید. اگر میخواهید واژه کلیدی را به کار ببرید سعی کنید که از مترادف های آن استفاده نمایید که بسیار پسندیده تر است.

اضافه کردن کلمات کلیدی

کلمات کلیدی خود را علاوه بر انکه به صورت متناسب توزیع میکنید در تگ های عنوان، آدرس URL، متا تگ ها و ALT تصاویر نیز استفاده نمایید.

تصویر و ویدیو اضافه کنید

محتوای بصری همیشه برای افراد جذاب تر بوده است. بهتر است که برای بالا بردن کفیت خوانایی مقالات از تصاویر مرتبط استافده کنید که باعث میشود کاربر از خواندن مطالب خسته نشود. قرار دادن ویدیو باعث میشود که نرخ ماندگاری کاربر در صفحه بالا رود.

لینک سازی

بعد از اینکه مقاله خود را نوشتید آن را به بخش های مختلف سایت خود لینک بدهید. عنوان لینک یا همان انکرتکست ها باید حاوی عبرات کلیدی مرتبط با همان صفحه ای باشد که به آن لینک میدهید. اگر از مقالات سایا دیگر استفاده میکنید حتما لینک آن ها را در مقاله خود بدهید. لینک ساز داخلی در سایت بسیار مهم است.

برچسب گذاری

اگر چند مقاله شما با هم ارتباط نزدیک دارند بهتر است که ان ها را دسته بندی کرده و یک برچسبی را به آن ها اضانه کنید. برای مثال برای همه مقالات مرتبط با سئو خارجی سایت میتوان این تگ را انتخاب کرد. البته سعی کنید که در برچسب گذاری زیاده روی نکنید.

دسته بندی مطالب

مطالب ساتی را به صورت طبقه بند یشده و دسته بندی شده در سایت قرار دهید. و یک آرشیوی ارزشمند در سایت خود ایجاد کنید.

تکمیل عنوان سئو

عنوان متا و توضیحات متا بسیار مهم است. این دو هستند که در SERP دیده میشوند بنابراین از کلمات کلیدی مرتبط و جذاب استفاده کند. طول عنوان سئو باید کمتر از 70 کارارکتر باشد.

توضیحات متا

توضیحات متا در بخش پایین عنوان سئو قرار میگیرد. این بخش نیز باشد شامل کلیمات کلیدی مرتبط با مقاله شما باشد. میتوانید در این بخش از کلمات کلدی جذاب استفاده کرده تا کاربارن را جذب نمایید.

به اشتراک گذاری پست ها

جمع بندی 

رعایت این 12 اصول سئو در تولید محتوا در بهبود جایگاه سایت کسب و کار شما در موتورهای جستجوگر بسیار مهم هستند. اگر مقالات شما اختصاصی و باکیفیت باشند باعث بازگشت کاربران به سایت شما میشوند.

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...