شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
دلایل هک شدن سایت وردپرس

دلایل هک شدن سایت وردپرس

بحث هک و امنیت یکی از مباحث مهم در کسب و کارهای اینترنتی است. در واقع کسب و کارهای زیادی هستند که به دلیل اسنکه توسط سایر افراد هک شده اند با مشکل زیادی روبرو شده اند. زمانی که کسب کار شما در دنیای اینترنت شکل خوبی به خود میگیرد فرقی نمیکند که طراحی سایت وردپرس یا اختصاصی داشته باشد هر طور شده هکرها و رقیبان شما میخواهند که شما را از دور خارج نمایند. در واقع هک سایت وردپرسی یک مشکل برای شما خواهد بود.

هر پلتفرمی که داشته باشید امکان هک آن دور از ذهن خواهد بود. به همین دلیل در این بخش برای شما دلایل هک سایت وردپرسی را آورده ایم تا بتوانید با کسب آگاهی موارد یکه اعلام شده را برطرف نمایید تا بتوانید امنیت سایت را افزایش دهید. درست است که هر پلتفرمی قابلیت هک شدن دارد اما در کنار آن راه های جلوگیری از آن نیز وجود دارد که بسیار موثر خواهد بود. و خواهید دید که این نگرانی را از شما دور خواهد کرد.

فهرست مطالب

11 دلیل هک شدن سایت وردپرس

هک سایت به دلیل آسیب پذیری رفع نشده

هر پلتفرم و سایت یک سری آسیب پذیری هایی دارد که بهتر است آن ها را پیدا کرده و برطرف سازید. در واقع هکرها نیز با وجود این بخش های آسیب پذیر وارد سیستم شما شده و آن را خراب میکنند. بنابراین همواره بخش های مختلف سایت وردپرسی خود را برطرف کنید تا جایی برای آسیب پذیری در آن وجود نداشته باشد.

میزبانی وب نا امن

تمامی سایت های وردپرسی بر روی وب سرور هستند. برای این کار نیز شما باید یک هاست مناسب انتخاب کرده و وردپرس خود را راه اندازی کنید. بسیاری از شرکت ها به صورت اختصاصی برای وردپرس یک پلتفرم ویژه و امن ندارند. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم که حتما از شرکت هایی هاست تهیه کنید که هاست مختص برای وردپرس داشته باشند. زیرا این هاست ها هم امنیت بسیار بالایی دارند و هم اینکه خوب و پر سرعت هستند.

هک سایت وردپرس به دلیل رشد آن

در واقعا بعضی وقت ها بعد از محبوبیت پیدا کردن بسیاری از رقیبان شما وارد عمل شده و سعی میکنند که با هک سایت شما را از دور خارج نمایند. بنابراین سعی کنید که وب سایت شما به گونه ای نبود که سوی شهرت پیدا کند.

استفاده از رمز عبور ضعیف

سعی کنید که برای اکانت پنل مدیریتی وردپرس، کنترل پنل هاستینگ، و غیره یک رمز عبور قوی منحصر به فرد انتخاب کنید. در این صورت کار هکرها بسیار سخت خواهد بود. سعی کنید هر نوع پلتفرمی که دارید حتما از یک رمز عبور قوی استفاده کنید.

دسترسی غیر مجاز به پوشه wp-admin وردپرس

به طور کلی سفارشی سازی سایت های وردپرسی در پیشخوان انجام میشود. هکر ها همواره سعی میکنند که وارد پیشخوان سایت وردپری شما شوند. سعی کنید که یک احراز هویت برای پوشه ap-admin خود داشته باشید.

سطح دسترسی فایل نادرست

تا به حال با ارور 403 مواجه شده اید برای رفع این مشکل باید سطح دسترسی فایل های وردپرسی خود را 644 و پوشه ها را به 755 تغییر دهید. با استفاده از این امر به وب سروها کمک میکنید تا بتوانند دسترسی ها و وردها را به فایل ها سایت وردپرسی کنترل نمایند. اگر این کار را انجام ندهید هکرها میتوانند به فایل های شما دسترسی داشته باشند.

آپدیت نبودن وردپرس، قالب و افزونه ها

بسیاری از افراد تصور میکنند که با بروزرسانی وردپرس ساتی آن ها ممکن است دچار مشکل شود. اما همواره به شما اعلام میکنیم که حتما سایت وردپرس و پوسته را بروزرسانی کنید. وردپرس با هر آپدیتی که ارائه میدهد میتواند خطاهای قبلی را از بین ببرد. حال اگر این ترس را دارید که با بروزرسانی وردپرس ممکن است سایت شما بهم بریزد توصیه میکنیم که حتما به صورت روزانه از سایت خود بک آپ بگیرید. بنابراین همین حالا بروزرسانی خودکار وردپرس را فعال نمایید. همچنین افزونه ها و قالب وردپرسی را نیز بروز نمایید.

استفاده از نام کاربری admin برای مدیر

از نام کاربری به نام دامنه استفاده نکنید بهتر است که نام کاربری شما متفاوت باشد.

هک وردپرس به دلیل قرار گرفتن در معرض هکرهای اتوماتیک

در حالی که داشتن یک سایت مانند وردپرس ممکن است که کمی آسان بنظر برسد. اما در زمان تغییر و بروزرسانی ها، تولید محتوای منظم بای اینکه در نتایج جستو باشید باعث میشود که سایت وردپرسی شما را خطر حملات اتوماتیک قرار دهد. در واقع این بات ها قصد خرابکاری در سایت شما را ندارند اما باید حتما جلوی آن را بگیرید تا سایت شما را از بین نبرند.

هک سایت وردپرس به دلیل ارتباط های شخص ثالث

باید دید که آیا با شرکت ایمیل کار میکنید یا اینکه با Google Mpas ارتباط دارید. و یا اینکه از ویژگی های اتصال به فیسبوک استفاده میکنید ؟ همه این موارد و ویزگی ها برای مشتریان مناسب هستند اما میتوانند باعث شوند که هکرها وارد سایت شما شوند.

استفاده از قالب و افزونه های نال

بسیاری از وب سایت ها قالب ها و افزونه هایی که به فروش میرسانند به صورت نال شده است. به این صورت است که فرد با کذشت مان متوجه خواهد شد. و در این صورت سایت هک شده یا بخشی از اطلاعات از بین رفته است. بنابراین سعی کنید از منایع قابل اعتماد دانلود خود را انجام دهید. توصیه میشود که از قالب های آماده استفاده نکرده و از طراحی قالب اختصاصی وردپرس را سفارش دهید تا امنیت آن از سوی تیم توسعه دهنده برقرار شود.

خوشبختانه اگر از سایت شما به صورت مداوم بک آپ گرفته شود در این صورت است که میتوانید محتوای خود را بازگردانید. باید همواره بخش ها یمختلف را ارزیابی کنید که ببینید چه بخش هایی تغییر پیدا کرده اند. باید ببینید که آیا هکرها به این اطلاعات محرمانه شما دسترسی پیدا کرده اند یا خیر.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...