شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
چگونگی افزایش فروش اینترتی

چگونگی افزایش فروش اینترتی

افزایش فروش اینترنتی یکی از دغدغه هایی است که صاحبان کسب و کار ها ی اینترنتی با آن روبرو میشوند. هزینه راه اندازی سایت، نگهداری سایت و توسعه وب سایت کم نیست. و همچنین نیاز به نیروی کار دارید. بنابراین برای اینکه بتوانید سایت خود را سرپا نگه دارید باید درآمد مناسبی از سایت خود کسب کنید. در این مقاله سعی داریم که در مورد چگونگی افزایش فروش اینترنتی در سایت های فروشکاهی توضیحاتی ارائه دهیم با رعایت این اصول میتوانید مشتریان خود را افزایش دهید.
فهرست مطالب

راه های افزایش فروش اینترنتی

راه-های-افزایش-فروش-اینترنتی

1)صداقت و اعتمادسازی

هرگز در سایت فروشگاهی خود در مورد محصولی به دروغ ننویسید زیرا باعث میشود که سطح توقع مشتریان شما به صورت کاذب بالا رود. و زمانی که محصولی را از شما خریداری کرده اند نارضایتی ایجاد کنند. در مورد همه چیز از حملع کیفیت محصول، گارنتی، خدمات پس از فروش، قیمت، جزئات فنی و غیره به صورت کامل و صادقانه اطلاعات را ارئه دهید. بابا حفظ صداقت مشتریانی که محصول را از شما خرداری میکنند رضایت کامل خواهند داشت. زیرا همان محصولی است که در شما در سایت خود درباره آن توضیحات کاملی داده اید.

2) افزایش کیفیت محصول

سعی کنید محصولاتی که در سایت خود قرار میدهید کیفیت کافی و لازم را داشته باشند. قیمت و کیفیت مناسب باعث میشود که مشتریان خرید های بعدی را نیز از سایت شما انجام دهند. و حتی به دیگران شما را نیز پیشنهاد میدهند. درست است که با بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه ها، میزان سود شما را کاهش دهد. اما یک سرمایه گذاری بلند مدت برای شما خواهد بود. زیرا با گذشت زمان مشتریان زیادی به جای سایت های دیگر به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

3) بازدیدکننده های هدفمند

فروش محصولات اینترنتی دو مرحله ساده جذب مشتری و تبدیل مشتری را دارد. هرچقدر که ترافیک سایت شما بالاتر باشد امکان نرخ تبدیل کاربر به مشتری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. باید در میان بازدیدکننده هایی که به سایت شما می آیند، بازدیدکننده های هدف را شناسایی کنید. بازدیدکننده هدف کاربری است که دقیقا به محصول یا خدمات شما نیاز دارد. بنابراین باید بهینه سازی و سئو سایت فروشگاهی خود را بسیار جدی بگیرید. کاربر هدف در گوگل به دنبال محصولی میگردد و لیستی از نتایج را مشاهده میکند. اگر سایت شما با کلمات کلیدی مرتبط سئو شده باشد باعث میشود که کاربر سایت شما را در نتایج اولیه دیده و وارد سایت شما شود. برا یمثال کاربر در گوگل خرید کفش ورزشی بچگانه را جستجو میکند. طبیعتا سایت هایی که به او نشان داده میشود سایت هایی هستند که برا یاین کلمه کلیدی سئو شده اند.

4) تخفیفات شگفت انگیز

تخفیف دادن همیشگی نیست اما اگر هوشمندانه عمل کنید میتوانید با ارئه تخفیف های دوره ای مشتریان بسیار زیادی را به خود جذب کنید. زمانی که برای تخفیفات ها یک محدوده زمانی مشخص میکنید باعث میشود که کاربران بیشتر ترغیب شوند که محصول شما را خریداری کنند. تخفیفات شما متواند شامل ارسال رایگان، دریافت کارت هده، شرکت در قرعه کشی، آفر قیمت و دگر موارد باشد. باید این تخفف ها را در صفحه اول در طراحی سایت فروشگاهی خود قرار دهید.

5) اهمیت دادن به ظاهر سایت

آنچه که بیشتر مشتریان هنگام ورود به یک سایت مشاهده میکنند ظاهر آن سایت است. اگر سایت شما به گونه ای باشد که گرافیک و ظاهر زیبایی داشته باشد بر روی خرید مشتریان تاثیر زیادی خواهد گذاشت. همچنین باید سایت شما ریسپانسیو باشد زیرا بسیاری از کاربران تنها با گوشی همراه خود وارد سایت شما میشوند. تمامی موارد ظاهر سایت به UI و UX سایت شما بستگی خواهد داشت.

6) فرآیند خرید محصول را کوتاه کنید.

سیستم فروشگاهی خود را به گونه ای طراحی کنید تا مشتری بتواند در زمان کوتاه محصول خود را خریداری کند. هرچه فرآیند خرید کوتاه تر باشد باعث بهبود ترجبه کاربری و رضایت کاربر میشود. که همین باعث میشود که کاربر در زمان دیگر نیز به سایت شما مراجعه نماید.

سعی کنید در حین خرید اطلاعات صروری را از مشتریان بگیرید. همچنین میتوانید امکانی را فراهم کنید که افراد مهمان نیز خرید خود را انجام دهند و اطلاعات ضروری مانند شماره تماس و آدرس و زمان تحول را وارد کرده و سایر اطلاعات را در پروفایل کاربری خود تکمیل نمایند.

7) دده شدن اعتبار کسب و کار

سایت شما باید حرفه ای و معتبر باشد. کاربری که وارد سایت شما میشود نمتواند در بار اول به شما اعتماد کند. باید اعتماد سازی انحام دهید. با بهره گیری از استراتژی تولید محتوا میتواند کاربر را تشویق به خرید کنید. مبحث قیف فروش که ارائه شد مربوط به بازاریابی محتوا است. همچنین مدارکی معتبر نظیر اینماد را در سایت خود قرار دهید. این مجوزهها باعث میشود که کاربران بیشتر به شما اعتماد کنند.

8) ضمانت برای محصولات و خدمات

در بعضی از سایت های فروشگاهی نظیر دیجی کالا، محصولات ضمانت بازگشت دارند. همین باعث میشود که کاربران بدون تردید و نگرانی خرید خود را انجام دهند. شما نیز میتوانید از این روش و روش های دیگر ضمانت خرید را به کاربران ارائه دهید.

9) معرفی کامل هر یک محصولات

مانی که کارر وارد صفحه محصول میشود باید بتواند تمامی جزئات مربوط به آن را دریافت نمیاد. و درایفت این اطلاعات در مورد محصول باعث میشود که بتواند به سوال های درون ذهن خود پاسخ دهد.  علاوه بر اینکه توضیحات جامعی در مورد محصولات مینوسید تصاویر باکفیتی از محصول را نیز قرار دهید. همچنین میتوانید بخشی را برای سوالات متداول قرار دهید.

10) بازخورد ها و امتیازدهی ها

پشنهادات و انتقادات مشتریان یکی از کلیدهای مهم رای شما است که میتواند در افزایش فروش انترنتی شما تاثیر مثبتی داشته باشد. در صفحات محصولات یا خدمات بخشی برای درج نظرات کاربارن قرار دهید. همچنین کاربران بتوانند به محثول موردنظر امتیاز بدهند. انتقادهایی که توسط کاربران میشود باعث شده تا بتواند آن ها را رفع کرده و کسب و کار خود را بهود دهید.

11) قرار دادن ویدیو معرفی محصول

یکی از روش های جذب مشتری قرار دادن ویدیو مربوط به محصول است. شما با این روش اعتمادسازی خواهید کرد. و مشتریان نیز بهتر میتوانند تصمیم گیری نمایند.

12) خدمات پس از فروش

بعد از اینکه محصول خود را فروختید ، تصور نکنید که کار شما با مشتری به اتمام رسیده است. با استفاده از ایمیل و شماره تماسی که از کاربر میگیرید میتواند آن ها را دعوت کنید تا دوباره با سایت شما بازگردند. میتوانید تخفیف های متنوعی را به آن ها ارائه دهید. البته زیاد در این کار زیاده روی نکنید.

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...
قیف فروش چیست
دیجیتال مارکتینگ
قیف فروش