شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
اینماد چیست ؟

اینماد چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که اینماد یا نماد اعتماد چیست و چرا به این نماد در سایت نیاز دارید. شرایط دریافت این نماد الکترونیکی چیست و اینکه چه هزینه و انرژی برای دریافت آن باید صرف شود. و در آخر به شما کمک خواهیم کرد و سوال شما را که در مورد چگونگی دریافت اینماد هست را پاسخ خواهیم داد.
فهرست مطالب

زمانی که کاربران وارد یک سایتی میشوند تصور نکنید که از همان ابتدا میتوانند به شما اعتماد کنند. باید بسترهای مناسب اعتماد سازی را فراهم کنید. میتوانید با برگزاری کمپین های تبلیغاتی مختلف این کار را انجام دهید. یا اینکه شخص مورد اعتماد شما یک سایتی را برای خرید معرفی نماید. مشتریان بدون شناخت قبلی از کسب و کار شما نمیتوانند اعتماد کنند. اگر یک سایت فروشگاهی راه اندازی کرده اید به اینماد اکیدا نیاز دارید زیرا بدون آن افراد کمتری به شما اعتماد خواهند کرد. حال باید دید که اینماد چیست ؟ پس تا انتها همراه ما باشید. 

یکی از معروفیت های دیجی کالا تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش و تعویض کالا است. زمانی که کاربران با سایتی مانند دیجی کالا مواجه میشوند میدانند که اگر ناراضی باشند میتوانند هزینه را پس بگیرند. اما آیا سایت فروشگاهی شما همچنین خدماتی را ارائه میدهد ؟. از همه مهمتر درگاه های پرداخت شما تمامی مجوزهای لازم را دریافت کرده است ؟ در واقع یکی از همین مجوزهای مهم در سایت های فروشگاهی دریافت اینماد است. این نماد به قدری اهمیت دارد که اگر یک مشتری بالقوه وارد سایت شما شود با دیدن این نماد تبدیل به مشتری بالفعل میشود. شما با این نماد اعتبار سایت را به میزان زیادی افزایش میدهید. زیرا دریافت اینما دبرای هر کسب و کاری ممکن نیست و مراحلی دارد که برای دریافت آن باید طی کنید.

چگونگی-دریافت-اینماد

نماد اعتماد چیست ؟

اینماد در واقع یک نماد الکترونیکی است که صاحبان سایت ها آن را تهیه کرده و در سایت خود قرار میدهند. تا بتوانند اعتبار پرداخت های آنلاین را به کاربران نشان دهند. این نماد از طرف یک مرکز توسعه تجارت های الکترونیکی داده میشود که دارای قوانین و ضوابط مشخصی است.

پس از اینکه صحبت دریافت نماد اعتماد را داشته باشید پس از مدتی این نماد برای شما فعال میشود. به شما یک لینکی داده میشود که میتواند به کاربر یک سند از دریافت این نماد را نشان دهید. اگر سایت شما فروشگاهی نیست یعنی اینکه نیازی به درگاه پرداخت ندارید نماد اعتماد برای شما کاربردی نخواهد داشت. اگر طراحی فروشگاهی اینترنتی انجام داده اید حتما به دنبال دریافت اینماد باشید تا اعتبار فروشگاه خود را میان بازدیدکنندگان افزایش دهید. با دریافت اینماد میتوانید درگاه پرداخت مستقیم به بانک ها را نیاز داشته باشید. ه برای بسیاری از مشتریانی که از شما خرید اینترنتی میکنند بسیار مفید است.

چرا باید اینماد در سایت داشته باشیم ؟

این نماد یک کاربردی که دارد این است که باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران به شما خواهد شد. در واقع سایت یکه اینماد دارد به سازمان خدمات کسب و کارهای اینتنرتی متعهد شده است که هیچگونه اقدام خلاف قانون نباید انجام دهد. و رضایت کاربر اولین شرط است زیرا اگر کاربری شکایت کند این نماد از شما گرفته میشود. کاربرد دوم دریافت اینماد به دلیل این است که راه راحتی میتوانید درگاه مستقیم بانکی دریافت کنید. اگر محصولات شما فیزیکی است و میخواهید که از طریق پست آن ها را ارسال کنید به این نماد نیاز دارید.

لازم به ذکر است که برای دریافت اینماد نیاز به انجام فرآیند پیچیده یا هزینه زیاد نخواهید داشت. بلکه میتوانید با خواندن این مقاله در مورد اینماد اطلاعات کسب کرده و اقدام به دریافت آن کنید.

شرایط و چک لیست الزامات نماد اعتماد

برا اینکه به دنبال دریافت نماد اعتماد باشید در ابتدا باید سایت شما یک سایت فروشگاهی باشد. یعنی باید حداقل یک محصول برای فروش داشته باشید که این محصول میتواند مجازی یا غیر مجازی باشد. در واقع اینماد امکان خرید آنلاین برای مشتریان را راحت تر میکند. دو اینکه باید اطلاعات و جزئیاتی که در مورد محصولات خود مینویسید کامل و جامع باشند. و سوم اینکه باید صاحب دامنه سایت و صاحبه سایت این درخواست را ثبت نماید. در متقاضیان حصوقی باید نا دامنه به نام شرکت یا یکی از اعضای هیئیت مدیره باشد.

چگونگی دریافت اینماد

مرحله اول) ثبت نام کنید

باید به سایت  https://reg.enamad.ir/Panel رفته  و یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر یک شرکت هستید باید شخصیت حصوقی را انتخاب کنید. و اگر یک شخص هستید باید شخصیت حقیقی را انتخاب نمایید. بعد از اینکه اطلاعات خود را تکمیل کردید در بخش پایین دو گزینه دیده میشود که باید تیک هردو آن ها را فعال کنید. بعد از اینکه شناسه کاربری شما تایید و ساخته شد وارد پنل خود شوید.

مرحله دوم) تکمیل اطلاعات در پنل

بعد از اینکه به پنل خود وارد شده اید باید اطلاعات بشتری از خود را ارائه دهید. در فرم اطلاعات باید یک اطلاعات عمومی از خو ارائه دهید.  و سپس مدارک مورد نیاز خود را آپلود نمایید. ر مرحله سوم باید از طریق تلف همراه با نوشتن کد ارسال شده توسط اس ام اس هویت خود را احراز کنید.

مرحله سوم) افزودن کسب و کار

بعد از اینکه اطلاعات عمومی خود را ارائه داد اطلاعاتی در مورد کسب و کار خود ارائه دهید. آدرس شما باید احراز شود به همین دلیل باید از سامانه شهروند کد رهگیری دریافت کرده و آن را وارد کنید. برای دریافت کد رهگیری آدرس پستی بر روی دکمه موردنظر کلیک کرده و با پرداخت مبلغی میتوانید آدرس خود را وارد کنید. طریق احزار صحت آدرس این است که بسته ای به شما از طریق پست ارسال میشود تا صحت آدرس شما مشخض شود. یک نام کاربری و پسور نیز برای خود مشخص کنید.

مرحله چهارم)تکمیل اطلاعات کسب و کار

در این مرحله باید اطلاعات کسب و کار شما نز احراز شود که پرونده شما برای بررسی به کارشناس مربوطه ارجاع داده میشود. در پنجره ا که میخواهید ارسال پرونده جهت کارشناسی را تایید کنید یک چک لیستی وجود دارد که بهتر است تمامی موارد را کلیک کنید. بعد از اینکه تمامی موارد تکمیل و به کارشناس ارسال شد حدود چند روزی باید منتظر بمانید. بعد از اینکه توسط کارشناس تایید شد میتوانید بعد از تعهد و مبلغ 180 هزار تومن میتوانید اینماد را دریافت کرده و داخل سایت خود قرار دهید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...