شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
سختی کلمات کلیدی یا keyword difficulty چیست ؟

سختی کلمات کلیدی یا Keyword Difficulty در سئو چیست ؟

در این بخش میخواهیم ببینیم که منظور از کلمات کلیدی سخت در سئو چه چیزی است. در واقع Keyword Difficulty یعنی سئو سخت یا کلمات کلیدی رقابتی.در پروسه ارزیابی سختی قرار گرفتن در نتایج اول گوگل متوجه خواهید شد که برا یهر کلمه کلیدی چه درجه سختی وجود خواهد داشت تا بتوانید در لیست نتایج اولیه قرار بگیرید. سختی کلمات کلیدی بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشود که میتوان به اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و محتوای باکیفیت اشاره کرد. درجه سختی برای کسبو کارهای مختلف متفاوت است و میتواند به رقیبان شما نیز بستگی داشته باشد.
فهرست مطالب

چرا سختی کلمات کلیدی مهم است ؟

یکی از بخش های مهم در پروسه سئو، جستجوی کلمات کلیدی است. بر اساس نرخ جستجو ماهانه و فاکتورهای دیگر میتوانید درجه سختی کلمات کلیدی را بیابید. و از این رو بهترین کلمات را برای سئو انتخاب کنید. یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که ابزارهای مختلف که نرخ کلمات کلیدی رقابتی و سخت را نشان میدهند آمار متفاوتی نسبت به هم دارند. در واقع کلمات کلیدی سخت در همه جا جستجو میشوند و عموما مردم نیز اقیقا همان عبارت کلیدی را جستجو میکنند.

ابزارهایی برای مشاهده کلمات کلیدی سخت

نصب Mozbar

این ابزار یک پیمایشگر رایگان است که درجه سختی کلمات کلیدی را از آسان به خیلی سخت درجه بندی میکند. حال میتوانید با نصب این ابزار بر روی مرورگر کروم خود ببینید که اطلاعات یک سایت در صفحه اول نتایج گوگل به چه صورتی است.

دریافت اعتبار دامنه

در واقع گوگل سایت ها را درجه بندی نمیکند، صفحات است که گوگل آن ها را درجه بندی میکند.
در واقع اعتبار دامنه یک سایت نقش پررنگی را بازی میکند. برای اینکه در ربته های اولیه قرار داشته باشید باید اعتبار صفحات سایت شما بالا باشد.
یکی از بهترین مقیاس های اندازه گیری یک صفحه اعتبار صفحه در موزبار است. PA مقیاس اندازه گیری صفحه و DA اعتبار دامنه سایت است.

چک کردن دامنه های ارجاع داد هشده

در واقع گوگل یک موتور جمع آوری رای است. هرچه رای بیشتری به یک سایت داده شود باعث یشود که رنک بالایی پیدا کند و این رای در اینجا همان تعداد بک لینک ها از سایت های معتبر است.
تصور میکنید که لینک ها اهمیتی ندارد ؟ در واقع طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم به این نتیجه رسیده که تعداد دامنه های ارجاع داده به سایت شما که اعتبار و رنک بالایی دارند فاکتور بسیار مهمی برای سئو سایت شما است.
درواقع دامنه های ارجاع داده شده یکی از موضوعات مهمی است که ارزش دارد صد در صد از آن استفاده کنید. ابزارهای زیادی هستند اما هیچ یک از ان ها به اندازه این ابزارها نمیتواد صفحاتی که به سایت ارجاع داده شده است را لیست کنند. شما دو راه دارید میتوانید از Ahref استفاده رده یا اینکه از Mozabar ساتفاده کنید. البته Ahref با اینکه هزینه زیادی دارد ولی به شما پیشنهاد میکنیم که از آن استفاده کنید. شما به راحتی میتواند یک دامنه را در ahref وارد کرده و Reffering domain های آن را مشاهده کنید.

دیدن اعتبار دامنه

نمیخوام به شما بگویم که گوگل تا چه اندازه بک لینک گرفتن از سایت های مهمی مانند Wikipedia و Amazon را دوست دارد.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

منبع

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...