شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
نحوه استفاده از search intent یا هدف جستجو

هدف جستجو یا search intent چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

درک هدف جستجو یک فرآیند مهم در رتبه بندی وب سایت در نتایج جستجو یا SERp است. هدف جستجو یا Search intent را اگر بشناسید میدانید که از چه کلمات کلیدی باید در صفحات خود استفاده کنید. بهترین راه برای شناسایی اهداف جستجو این است که میتوانید کلمه کلیدی که میخواهید را در گوگل جستجو کنید و سپس عبارات و عناوین کلیدی نتایج سه صفحه اول را مشاهده کنید. در این مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم تا بهتر بتوانید هدف جستجو کاربران خود را پیدا کنید و سپس از آن ها در فرآیند تولید محتوا استفاده کنید.
فهرست مطالب

چرا هدف جستجو برای رتبه بندی مهم است ؟

هدف هر سازنده محتوا انتشار محتوایی است که مخاطبان بالایی داشته باشد. بنابراین شما باید نیاز مخاطبان خود را بشناسید و آن را بهتر درک و شناسایی کنید تا بتوانید صفحات خود را بر اساس کلمات کلیدی مهم در صنعت خود بهینه سازی کنید.

باید خود را به جای مخاطبان خود بگذارید. تصور کنید که میخواهید چیزی را جستجو کنید. اگر وارد صفحات نامربوطی شوید که پاسخ خود را دریافت نکنید چه احساسی پیدا خواهید کرد ؟
مهمترین هدف برآورده کردن نیاز یک پرس و جو است. جستجوگران این انتظار را دارند که بتوانند بسیا سریع پاسخ سوالات خود ا دریافت کنند.

 

چرا دانستن هدف جستجو در استراتژی سئو مهم است ؟

دلیل اینکه هدف جستجو در استراتژی شما مهم است این است که کمک میکند تا بتوانید :
محتوای باکیفیتی را ایجاد کنید : زمانی که بدانید مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند سعی میکنید که محتوای ارزشمندی را برای رفع نیاز آن ها ایجاد کنید که به سراغ وب اسیت های دیگر نروند.
کاهش نرخ پرش صفحات سایت : نرخ پرش نسب بازدیدکنندگانی که وس سایت را ترک میکنند به کل بازدید های سایت است. بنابراین اگر شما نتوانید هدف جستجو کاربارن خود رادرک کنید در این صورت نرخ پرش بالا و میزان ماندگاری کوتاهی را در وب سایت خود داشته باشید.
افزایش ربته سایت در نتایج جستجو : موتورهای جستجو مانند گوگل سعی میکنند که همواره بهترین نتایج را نشان دهند که مطابق با نیاز کاربر باشد. بنابراین ترافیک وب سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد اگر محتوای باکیفیت و مطابق با هدف جستجو بگذارید
بالا رفتن ترافیک سایت : اگر محتوایی ایجاد کنید که نیازهای مخاطبان را برآورده سازد بنابراین تعداد مخاطبان شما نیز افزایش پیدا میکند.
افزایش اعتبار سایت : با تولید انبوه محتوای با کیفیت در طول زمان میتوانید صدای برند خود را به گوش مخاطبان صنعت خود از طریق گوگل برسانید.

همواره سعی کنید که مقالات خود را برای کاربران بنویسید نه برای گوگل . بنابراین همواره از جملات خوانا و با دستور نگارشی درست در متن استفاده کنید. محتوای ضعیف به رتبه سایت شما آسیب میرساند زیرا مخاطبان را دور میکند.

درک هدف جستجو در پشت کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی با هدف درک بهتر هف جستجو کاربران همراه است. بهینه سازی کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک میکند تا بفهمند که صفحه شما در مورد چیست ؟هدف جستجو به شما کمک میکند که بدانید کلمه کلیدی چه معنا و ارزشی دارد و مخاطبان با جستجوی این عبارت چه انتظار و نیازهایی دارند.

اولین قدم برای درک هدف جستجو دانستن اهداف جستجوگر در سایت است :
در این پنج مرحله ای که در ادامه خدمت شما گفه میشود نوع پرس و جو و میزان آگاهی کاربان را در مورد یک پرس و جو مشخص میکند که در ادامه بررسی میشود :
• مرحله پیش آگاهی: جستجوگرانی که مشکل دارند اما انگیزه ای برای جستجوی راه حل ندارند.
• مرحله آگاهی: جستجوگرانی که شروع به احساس گزشی از مشکل یا نگرانی خود می کنند و برای درک آن تلاش می کنند.
• مرحله بررسی: جستجوگرانی که از منبع مشکل خود اطلاع کافی دارند و به دنبال بهترین راه حل برای مشکل هستند.
• مرحله تصمیم نهایی/خرید: جستجوگرانی که راه حل ثابتی در ذهن دارند به دنبال نوع خاصی از راه حل می گردند. این مرحله از سفر قبلاً همه عوامل را قبل از خرید در نظر گرفته است.
• مرحله وفاداری: جستجوگر به یک برند خاص عادت کرده است. آنها به دنبال محصول یا خدمات برند مورد علاقه خود می گردند و از جایگزین های دیگر اجتناب می کنند.

انواع هدف جستجو

چهار نوع هدف جستجو در پشت هر پرس و جو وجود دارد که نشان میدهد که کاربران چگونه به صورت آنلاین جستجو کنند.

  • Navigational search intent (هدف جستجوی ناوبری)
  • Commercial search intent ( هدف جستجوی تجاری)
  • Informational search intent ( هدف جستجوی اطلاعاتی)
  • Transactional search intent ( هدف جستجوی معامله)
به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...
Core web vitals چیست ؟
آموزش سئو و بهینه سازی
Core web vitals