شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat SEO چیست ؟

سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat SEO چیست ؟

استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه گاهی مشخص نمیشود. اما زمانی که فرا برسد و الگوریتم های گوگل سایت شما را زیر زره بین ببرند. با تحلیل خواهند فهمید از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید. سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat همان سئو کلاه سیاه است اما هنوز الگوریتم های گوگل متوجه آن نشده اند و تصور میکنند که سئو کلاه سفید است. در ادامه توضیح میدهیم که چه مواردی سئو کلاه خاکستری محسوب میشوند.

گاهی سئوکاران کمی عجول بوده و نمیتوانند صبر کنند که سایت شما با سئو کلاه سفید مسیر زیادی تا رسیدن به صفحه اول گوگل صبر کند. به همین دلیل از راه های مخفی به دور از چشم گوگل از تکنیک های غیر قاونی سئو استفاده میکنند که سئو کلاه سیاه محسوب میشوند. اما با تکنیک های متفاوت جلوی متوجه شدن الگوریتم های گوگل را به نحوی میگیرند که سایت مورد نظر را جریمه نکنند. البته لازم به ذکر است که هیچ چیز از گوگل پنهان نمی ماند و بالاخره نوبت به جریمه سایت های با سئو کلاه خاکستری میرسد.

فهرست مطالب

چرا سئو کلاه خاکستری زیاد شده است ؟

یکی از فاکتورهایی که برای گوگل مهم است سئو خارجی یا همان گرفتن بک لینک از سایت های معتبر است که هرچه تعداد سایت ها بیشتر اشد به اعتبار سایت شما نیز کمک میکند. اما متاسفانه در ایران شما هرچقدر هم که سایت خوبی باشید سایر سایت ها به شما لینک نخواهند داد مگر اینکه پولی بابت آن پرداخت نمایید یا به اصلاح بک لینک خریداری نمایید. سئو کاران نیز با دیدن این موضوع شروع به خرید بک لینک های مختلف و رپورتاژ آگهی میشوند. که گوگل نیز ممکن است که متوجه این کار شود یا اینکه مدتی بعد مچ شما را بگیرد. خوب پس راهکار چیست ؟ سئو کاران نیز برای استفاه از تکنیک سئو کلاه خاکستری به گونه ای لینک بیلدینگ انجام میدهند که گوگل متوجه آن نشود. هر چند مدت تعدادی بک لینک خریداری میکنند و آن را به بک لینک های قبلی اضافه میکند. که این سایت مورد نظر در کلماتی که بک لینک خریده است افزایش رتبه پیدا خواهد کرد.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

لازم به ذکر است که بسیاری از سئو کاران بعد از استفاده از سئو کلاه خاکستری دچار مشکل شده اند. باید سئوکار برای انجام کار بسیار حرفه ای و با تجربه باشد. که به شما توصیه میکنیم که اگر کار شما فورس نیست بهتر است که همان تکنیک های سئو کلاه سفید را استفاده کنید. در ادامه تکنیک های کلاه خاکستری که سئوکاران استفاده میکنند به شما گفته میشود که تمامی این موارد 50 – 50 باعث موفقیت شما میشوند.

  • طراحی دوباره صفحات

گوگل به اینکه محتوای سایت خود را آپدیت و بروزرسانی کنید بسیار اهمیت میدهد. شما میتوانید با استفاده از تکنیک سئو خاکستری صفحات سایت خود را دوباره طراحی کنید زمانی که کدهای سایت شما تغییر کند ربات ها تصور میکنند که محتوای شما نیز آپدیت شده است. سعی کنید که محتواهای ثبلی سایت خود را بروز کنید. در مقالات قدیمی حدود یک پاراگراف و تصویر اضافه کنید تا گوگل متوجه شود که شما صفحات را بروز کرده اید.

  • لینک سازی کلاه خاکستری

خرید رپورتاژ آگهی

رپورتاژ محتوای یک صفحه حدودا 1000 کلمه را به سایت شما لینک میدهند. بسیاری از سایت ها از سایت های خبری معروف استفاده میکنند برای مثال سایت خبری ایسنا را تصور کنید که با خرید رپورتاژ آگهی چه تعداد اعتباری دریافت خواهید کرد

سوالی که پرسیده میشود این است که خرید رپورتاژ قاقونی و تایید شده است اما چرا از نظر گوگل سئو کلاه خاکستری است ؟ در واقع گوگل به بهبود رتبه سایت به شیوه اورگانیک اعتقاد دارد. زیرا سایت هایی که میتوانند هزینه کنند مبلغ زیادی پرداخت میکنند و با خرید رپورتاژ های گوناگون به صفحه های بالا می آیند. در مقابل سایت هایی هستند که از سئو کلاه سفید استفاده میکنند. ولی چون هزینه تبلیات و خرید بک لینک را ندارند پیشرفت چندانی نمیکنند. در واقع گوگل میخواهد که عدالیت میان سایت های مختلف حفظ شود و اصل بر پایه تولید محتوای کاربرپسند باشد.

  • لینک سازی چند گره ای

گوگل روی فرآیندهای لینک بیلدینگ بسیار حساسیت دارد و به اعتبار دامنه و سایت توجه زیادی میکند. بنابراین حتما سایت هایی که از آن ها لینک خریداری میکنید اعتبارشان را چک کنید. در تکنیک لینک چند گره ای یتوانید اعتبار بسیار خوبی به سایت خود بدهید. شما میتوانید برای سایت خود تعدادی لینک با اعتبار بالا را خریداری کنید. و سایتی را برای رپورتاژ آگهی انتخا کنید که خیلی اعتبار چندان بالایی نداشته باشد که هزینه رپورتاژ ددر آن سر به فلک بکشد. در نتیجه با هزینه کمتر لینک بیلدینگ های خود را بهبود میدهید.

  • خرید دامنه های منقضی

این تکنیک سئو کلاه خاکستری است که بسیاری از سئو کاران از آن استفاده میکنند. سایت هایی که قبلا رتبه خوبی داشته ولی حال فعالیت ندارند باعث میشود که هزینه و زمان کمتری برای سئو سایت بگذارید. بنابراین میتوانید دامنه های با اعتبار بالا را انتخاب نمایید. بنبرایان سعی کنید که Domain Authority را چک کنید.

  • کامنت مارکتینگ

زمانی که یک صفحه از سایت مورد توجه زیادی قرار میگیرد گوگل متوجه مشود که محتوا به گونه ای مفید بوده است که کاربران در مورد آن صحفت کرده اند. در روش سئو کلاه خاکستری شما میتوایند از دوستان و آشنایان خود بخواهید که در سایت کامنت های مختلفی را بگذارند. البته این فرآیند به صورت زمان بندی شده و باید خیلی عادی انجام شود تا الگوریتم های گوگل متوجه سئو کلاه خاکستری آن نشوند.

  • سوشیال سیگنال

سوشیال سیگنال ها این روزها نیز برا ی گوگل جایگاه خود را دارد که باعث بالا رفتن اعتبار یک سایت میشوند. پست های شبکه های اجتماعی برای مارکتینگ مهم هستند بنباراین باید به گونه ای باشند که مخاطبان را جذب نمایید. میتوانید سیگنال برای شبکه ها یاجتماعی را خدیداری کنید که تمامی لایک ها، کامنت ها و سایر موارد برای شما انجام میشود. میتوانید از آشنایان خود بخواهید که لینک پست ها را به اشتراک بگذارند که این تکنیک بسیار موثر است. بسیاری از وبمستران در شبکه ها یاتماعی فعال بوده و به تولید محتوا در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، لیندکین و توییتر میپردازند. یا اینکه میتوانید از اینفلوئنسرها بخواهید که شما را تبلیغ کنند.

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...