شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
الگوریتم رنک برین یا Rankbrain گوگل چیست ؟

الگوریتم رنک برین یا Rankbrain گوگل چیست ؟

الگوریتم رنک برین گوگل یا همان rankbrain algorithm بر پایه هوش مصنوعی است. این الگوریتم نیز مانند سایر الگوریتم ها وظیفه دارند که بر اساس عبارت کلیدی که کاربر تایپ کرده است بهترین نتایج را به او بدهند. الگوریتم های گوگل در تلاش هستند که نزدیک ترین و بهترین اطلاعات را به کاربر بدهند. الگوریتم هایی که به گوگل اضافه شد هریک وظایفی دارند تا بهترین نتایج را به کاربر بدهند. بعد از اعمال یک سری تغییرات در سال 2013 الگوریتم Hummingbird ارائه شد.

در نسخه های ابتدایی از الگوریتم های گوگل توجه ویژه ای به کلمات و نگارش آن ها میشد. با استفاده از الگوریتم هایی مانند پنگوئن و پاندا هدف بافتن بهترین ارتباط میان معنا و مفهوم جکلات و کلمات کلیدی بود. الگوریتم های گوگل تلاش میکنند تا با جمع آوری اطلاعات بهترین پاسخ را به کاربران ارائه دهند. از گذشته تا به امروز شرکت گوگل در این سعی بوده است که بر پایه هوش مصنوعی خدمات خود را ارائه دهید. که این خدمات رسانی با سرعت بسیار زیادی انجام میشوند.

فهرست مطالب
الگوریتم رنک برین گوگل چگونه کار میکند ؟

الگوریتم رنک برین گوگل چگونه کار میکند ؟

در گذشته تر زمانی که شما جستجویی انجام میدادید اگر کسی قبل ا شما آن را جستجو نکرده باشد به شما نتیجه ای نشان نمیدهد. که گوگل تصمیم گرفت با استفاده از الگوریتم رنک برین منظور کاربر را درک کند و صفحاتی را نمایش دهد که مرتبط با منظور کاربر است.

اگر نتیجه ای پیدا نشود گوگل کمک میکند تا بتوانید عبرات را به صورت کلی تر بنویسید و املای کلمات را درست کنید. و یا اینکه عبرات دیگری را برای جستجو به شما پیشنهاد میشود.

متخصصان گوگل متوجه شند که جستجوهای جدید مفهوم جدیدی ندارند بلکه همان مفهوم های قبلی هستند اما عبرات کلیدی تغییر کرده است. به همین دلیل است که با استفاده از هوش مصنوعی این موضوع را حل کرده است. برای شما ممکن است پیش آمده باشد که جمله بندی و کلماتی که جستجو میکنید متفات باشند اما متوجه میشوید که نتایج کوگل تغییر خاصی نمیکنند زیرا مفهوم عبارات کلیدی که وارد میکنید با هم مترداف هستند.  گوگل با استفاده زا الگوریتم رنک برین در این سه مرحله بهترین نتایج را به کاربر نشان میدهد :

  • درک مفاهیم جملات و ارتباط آن ها در صفحات
  • درک منظور کاربر و معادل سازی عبارت مترداف و هم خانواده
  • رتبه بندی نتایج بر اساس مفهوم هر صفحه در وب
الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

چگونگی سئو برای الگوریتم رنک برین

حال بعد از اینکه الگوریتم رنک برین را شناختید باید ببنیید که چگونه باید سئو سایت خود را بر اساس آن بهبود بدهید. تمامی فعالیت های سئو برای افزایش رتبه سایت بر اساس کلمات کلیدی مشخصی در گوگل است. الگوریتم رنک برین عبارت کلیدی را دریافت میکند و با تحیلیل نتایجی را نشان میدهد که مرتبط ترین حالت ممکن با کلمه کلید یکاربر است. ممکن است شما طراحی سایت سفارشی سرچ کنید اما به شما صفحاتی که د رمورد طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت حرفه ای است نیز نشان دهد. زیرا تمامی این طراحی ها به صورت منحصر به فرد و پیشرفته انجام میشود.

برای مثال در طراحی سایت آژانس مسافرتی ما از کلمه دفتر هواپیمایی استفاده نکردیم. اما در نتایج  جستجو به جای طراحی سایت دفتر هواپیمایی در سایت های دیگر از صفحه ما نیز در نتایج جستجو استفاده کرده است. الگوریتم رنک برین عبارت جستجو شده را دریافت میکند و پس از تحلیل و مطابقت با سایر سایت ها بهترین نتیجه را به کاربر نشان میدهد که روز به روز این الگوریتم در حال یادگیری و ارتقا است.

استفاده از کلمات کلیدی بلند

رقابت در عبارت کلیدی زیر سه کلمه زیاد است. صاحبان سایت ها سعی میکنند که در مقالات خود از کلمات کلیدی کوتاه استفاده کنند اما این کار اشتباه است. زیرا باید از کلمات کلیدی بلندی که کاربران سرچ میکنند استفاده کنید. زیرا بیشتر کاربران از کلمات کلیدی بلند استفاده میکنند تا منظو رخود را به گوگل برسانند. بنباراین میتوانید با انتخاب کلمات کلید یبلند جمعیت زیادی از کاربران را به سمت خود جذب نمایید. این کلمات درست است که نسبت به سایرین کمتر جستجو شده و رقابت کمتری دارند اما شما میتوانید در ابتدا با کلمات کلیدی بلند در رتبه های اولیه گوگل قرار بگیرید. و به مرور بر روی کلمات کلید یکوتاه تر و سخت تر نیز کار کنید. Long Tail Keyword جزوی از اصول سئو سایت است که میتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

تولید محتوای اورگانیک

تولید محتوای سئو شده و اورگانیک یکی از معیارهای مهمی است که باعث میشود گوگل سایت شما را بشناسد و به آن اهمتیت بدهد. زیرا محتوای با کیفیت برای گوگل بسیار مهم است زیرا رضایت کاربر را دربر خواهد داشت. بنابراین به تولید محتوای ارزشمند وبهینه بپردازید تا کاربران زیادی را به خود جذب کنید. امروزه بیشتر کاربران به دنبال محتواهای به روز و جدید و با کیفیت هستند بنابراین اگر محتوای سایت شما مناسب نیست بهتر است که برای آن فکری کنید.

به کار گرفتن جستجوی معنایی و صوتی

جستجوی معنایی فعالیت هایی است که در رنک برین انجام میشود. گوگل با استفاده از جستجوی معنایی میتوانید بفهمد که کفهوم عبرات کلیدی جستجو شده چه چیزی است. و در این صورت صفحات با بیشتری ارتباط را نشان دهد.

همچنین شما میتوانید از جستجوی صوتی استفاده کنید. و گوگل نتایجی را به شما نشان میدهد که مطابق با عباراتی است که شنیده است. گوگل کلمات هم معنی ، مترداف، هم خوانواده و غیره را در یک دسته قرار میدهد. و اصل نکته ای که از جستجو میخواهید بدانید را به شما نشان خواهد داد.

نتیجه گیری

الگوریتم رنک برین یکی از الگوریتم های گوگل است که با استفاده از سیستم یادگیری ماشین کمک میکند تا صفحات با مفایهم مرتبط را شناسایی کند. و اینکه هر صفحه از وب چه نیازی از کاربران را میتواند رفع نماید. ممکن ایت که کاربر جستحوی انجام دهد و در نتایج صفحه ای را نشان دهد که کلمه کلیدی کاربر در آن به کار نرفته ات اما چون معنا دار است به کاربر پیشنهاد داده میشود. در واع این الگوریتم به کاربر کمک میکند تا کاربر هدف را درک کند و مرتبط ترین محتوا را به او پیشنهاد دهد.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...