شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

آپدیت الگوریتم گورخر گوگل

گورخر یک آپدیت است که برای هسته الگوریتم گوگل است. این بروزرسانی ها یکی از راهکارهایی برای مبارزه با فروشگاه های اینترنتی بی کیفیت است. از آنجایی که گورخر به دلیل ره راه بودن میتواند خود را استتار کند. سایت های فروشگاهی نیز هستند که با داشتن ظاهر خوب اما بی کیفیت هستند. همین موضوع و اظهار نظر باعث شد تا علما در مورد فعالیت Zebra نظر بدهند. این آپدیت برای فروشگاه های آنلاین غیر معتبر است.

جمعیت وب فارسی حدود 40 الی 50 میلیون نفر است در حالی که وب انگلیسی و عربی خدود چند میلیارد کاربر دارد. همین موضوع باعث شده است الگوریتم ها و آپدیت های گوگل به سراغ سایت هایی بروند که به این دو زبان هستند. و با تاخیر شما آپدیت الگوریتم های گوگل را بر روی سایت های فراسی متوجه خواهید شد. به همین دلیل بهتر است که آینده نگر باشید و در مورد آپدیت های جدید الگوریتم ها اطلاعاتی کسب نمایید.

هرچیزی که فروشگاه ما را به عنوان فروشگاه معتبر بشناسد خوب است. اما گاهی الگوریتم های هوش مصنوعی با بررسی دقیق سایت فروشگاهی ما متوجه میشوند که باید سایت جریمه شود. و اینجا است که گرفتار جریمه الگوریتم گورخر خواهیم شد.

فهرست مطالب

در فروشگاه اینترنتی محتوای باکیفیت بنویسید

محتوا شاه سئو است و همیشه راز موفقیت در وب بوده است. یکی از راه هایی که باعث میشود که اعتبار سایت فروشگاهی شما بالا رود این است که محتوای مفید در سایت فروشگاهی خود منتشر نمایید. وجود محتوای باکیفیت در مورد محصول و خدماتی است که ارائه میدهید. بنابراین برای هر صفحه محصول وقت بگذارید و جزئیات دقیقی از محصول ارائه دهید. بعضی از سایت های فروشگاهی صرف یک عکس و قیمت قرار میدهند و انتظار دارند که کاربران آن محصول را خریداری کنند و گول نیز آن ها را در رتبه های اولیه قرار دهد. نباید محتوای صفحات شما تکراری باشد. لینک های داخلی صفحات محصول شما مرتبط با هم باشند و صفحات یتیم در سایت خود نداشته باشید.  الگوریتم های گوگل وجود صفحات یتیم در سایت را دوست نخواهند داشت.

 

به UI و UX  سایت توجه کنید

 تجربه کاربری و رابط کاربری در سایت بسیار مهم است. کاربران باید متوجه شوند که یک سایت اعتبار مناسبی دارد. بنابراین طراحی آن ها نیز مهم است. متاسفانه بعضی اشتباهات ظارهری در سایت باعث میشود که سایت فروشگاهی شما بی کیفیت از نظر مشتری شناخته شود. که گوگل نیز این تجربه های کاربری را تحلیل میکند. برای مثال شما اگر فونت نامناسب داشته باشید یا تصاویر شما بسیار بزرگ بی کیفیت باشند تاثیر منفی خواهد داشت.

باید در سایت های فروشگاهی نمادهای اعتماد نیز قرار دهید. باید دکمه های Call to Action ها در حای مناسبی قرار بگیرند. باید توضیحات محصول در جای مشخص و بخش بندی شده در صفحه قرار بگیرد.

در ضمن ریسپاسنیو بودن سایت نیز نکته مهم است چون قطعا میدانید دیگر به آن اشاره نخواهیم کرد. سایتی که ریسپانسیو نباشد بیش از نیمی از کاربران را از دست خواهد داد.

 

نشانه گذاری

نشانه گذاری ها بر روی سئو سایت و تجربه کاربری تاثیر بسیار خوبی دارد. این نشانه گذاری ها میتواند به گوگل این اطمینان را دهد که شما یک سایت معتبر هستید. این نشانه گذاری ها در فروشگاه های اینترنتی تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت میگذارند.

 

ویدیو

سایت های کمی هستند از از محتوای ویدیوی برای معرفی محصولات خود استفاده میکنند. از

آنجای یکه دیدن این ویدیو نرخ ماندگاری کاربران را در سایت  افزایش میدهد برای الگوریتم های گورخر نیز بسیار مناسب هستند. سایت های فروشگاهی بزرگ با اضافه کردن ویدیو محصولات با بالا بردن تجربه کاربری سئو سایت خود را بهبود میدهند. برای اینکه ویدیو قرار دهید نیازی نیست که حتما آن را در سایت خود آپلود کنید. بلکه میتوانید آن را در سرویس های اشتراک ویدیو مانند آپارات قرار دهید.

 

چت زنده

چت زنده یکی از قابلیت هایی است که به کاربران اجازه میدهد که با تیم پشتیبانی محصول به صورت آنلاین در ارتباط بوده و سوال های خود را بپرسند. بسیاری از افراد قصد خرید محصول را دارند اما هنگام خرید آن دچار تردید میشوند. بنابراین شما میتوانید به این افراد کمک کنید تا تصمیم جدی برای خرید محصول بگیرند. و نرخ تبدیل مشتری در سایت شما بالا خواهد رفت. افزونه های مختلفی برای این کار وجود دارند که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

 

سرعت سایت

در سایت های انگیلیسی زبان کاربارن بیشتر از 3 ثانیه برای لود یک سایت معطل نمیمانند در صورتیکه در سایت های فارسی زبان تا 5 ثانیه تخمین زده شده است. یکی از مواردی که گوگل  به آن اهمیت میدهد سرعت سایت شما است. این عامل تعیین کننده رتبه شما در نتایج گوگل است. در سایت های فروشگاهی تصاویر مربوط به محصولات بسیار زیاد است. و همین باعث میشود که سرعت سایت شما تا میزان زیادی کاهش پیدا کند. بنباراین باید فکری کنید و اقداماتی برای بهینه سازی تصاویر سایت خود انجام دهید. میتوانید از ابزارهای آنلاین یا ابزارهایی مانند فتوشاپ برای این کار استفاده نمایید.

 

شرایط و قوانین سایت

باید لینک تمامی صفحات شرایط و ضوابط در اختیار مخاطب قرار گیرد تا کاربر در ابتدا آن ها را مرور کند و در صورت رضایت خرید خود را انجام دهد. میتوانید قوانین سایت را در یک برگه بنویسید و در هدر یا فوتر سایت در مقابل دید مشتری قرار دهید.

 

درگاه های پرداخت

برای پرداخت های اینترنتی کاربران باید به درگاه های مطمئن متصل شوند. بنابراین از درگاه های گمنام استفاده نکنید. در میان درگاه های معتبر زرین پال اعتبار مناسبی دارد که میتوانید از آن استفاده نمایید. البته قابل به ذکر است که سایت های فروشگاهی برای اینکه اعتماد کاربران را جذب کنند بهتر است که ای نماد داشته باشندد. با ای نماد میتوانید به درگاه های بانکی مستقیم متصل شوید.

 

نظرات و امتیازات کاربران

تعداد نظرات فروشگاه و امتیاز کیفیتی که کاربران به محصولات میدهند برای الگوریتم گورخر نیز اهمیت دارد. هرچه امتیازها بالاتر باشد به این معنی است که کرابران به شما اعتماد بیشتری دارند و تجربه خوبی از خرید از سایت فروشگاهی شما داشته اند.

 

سیستم مقایسه محصولات، نوار Breadcrumb در بخش سفارش گذاری، پیشنهاد محصولات مشابه، اعلام تخفیف و غیره در سایت های فروشگاهی باعث بالا رفتن کیفیت سایت شما میشود. و الگوریتم گورخر گوگل نیز به این موارد توجه زیادی دارد. بنابراین بهتر است که این موارد را در سایت خود داشته باشید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...