شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
آپدیت الگوریتم فرد گوگل

آپدیت الگوریتم فرد گوگل

گوگل آپدیت هایی که برای آن ها نامی ندارد را به نام فرد منتشر میکند. این آپدیت ها بر روی هسته موتور جتسجوگر اعمال میشوند. و باعث تغییراتی در رتبه بندی سایت ها میشوند. آپدیت الگوریتم فرد گوگل یا google fred algorithm updates را زیاد شنیده اید که اعلام میشود در ادامه میخواهیم به این مورد بپردازیم.
فهرست مطالب

هدف گوگل از آپدیت فرد

گوگل بعد از اینکه اگلوریتم فرد را تایید رسمی کرد اطلاعاتی در مورد آن ارائه نداد. سایت هایی که محتوای بی کیفیت و کوتاه داشتند جریمه میشدند اما با گذشت زمان کارشناسان سئو متوجه شدند که الگوریتم فرد صرفا برای حذف سایت هایی است که از تکنیک کلاه سیاه استفاده میکنند. این سایت ها محتوای بی کیفیت تولید میکنند و حجم زیادی از تبلیغات اسپم را در سایت خود قرار میدهند. هدف اینگونه سایت ها این است که به سود بیشتری برسند و رضایت مشتری هیچگونه اهمیتی ندارد.

بسیاری از سایت ها تبلیغاتی شده اند و تجربه کاربری و رضایت کاربر را فدای دریافت سود بیشتر کرده اند. بسیاری از این سایت ها بعد از اینکه مطلع شدند که جریمه شده اند تبلیغات خود را کاهش دادند.

 چه سایت هایی توسط الگوریتم فرد جریمه شدند ؟

طبق آمارهای ارائه شده سایت هایی که توسط این الگوریتم جریمه شدند خصوصیات مشابهی نسبت به هم داشتند. اول اینکه محتوای این سایت ها به شدت ضعیف بود که تبلیغات ها در آن ها به شکل آزاردهنده قرار گرفته بودند. کاربر محبور بود برای اینکه محتوای مشخصی را بخواند بر روی لینک های ختلف کلیک کند. بسیاری از سایت ها هستند که صفحات Pop up تبلیغاتی زیادی دارند. عموما این سایت ها تبلیغاتی هستند که اصلا محتوای باکیفیتی ندارند.

جریمه فرد بر روی سایت هایی بود که از سایت های بی ارزش و اسپم لینک گرفته بودندکه این سایت ها بیشتر تبلیغاتی بودند.

گوگل نیز به سایت هایی که محتوای باکیفیتی ندارد و تجربه کاربری آن ها بد است اصلا اعتماد نمیکند. گوگل متوجه میشود که از بک لینک از سایت های دیگر گرفته اند به دلیل کیفیت آن ها نبوده است بلکه به این دلیل بوده است که این لینک ها خریداری شده اند و صرفا جهت یابی برای کاربر نخواهند بود.

بسیاری از سایت ها هستند که با دریافت بک لینک یک شبه پیشرفت میکنند. این سایت ها توسط فرد جریمه شده و تنزل جایگاهی بسیار شدیدی پیدا میکنند.

google-fred-algorithm

امان ماندن از جریمه الگوریتم فرد گوگل

فرد آپدیتی بر روی هسته موتورجستجوگر گوگل است. در واقع فرد الگوریتمی مانند پاندا نیست که بعد از اضافه شدن به طور کلی سایت ها را جریمه کند. بلکه آپدیت هایی است که به موتور جستجوگر اضافه میشود و کارای آن را بالاتر میبرد تا بتواند بهتر سایت های متقلب را شناسایی نماید.  این موتور جستجوگر بر روی سایت شما نظارت میکند. اگر خلاف قوانین عمل کرده باشید ختما شما را جریمه خواهد کرد. بنابراین باید دتسورالعمل هایی را رعایت کرد تا گرفتار جریمه نشوید.

نکته اول) کیفیت محتوا

ر کردن محتوا با کلمات کلیدی جواب نمیدهد. زمانی که پای کیفیت محتوا در میان باشد باید در ابتدا رضایت کاربارن را مدنظر خود قرار دهید. اگر میخواهید که محتوای باکیفیت تولید کنید باید چند نکته را رعایت نمایید:

  • تاجای ممکن سعی کنید که مقالات شما مشابه با دیگر مقالات نباشد
  • مقالاتی را بنویسید که برای مخطبان هدف جذاب باشد و بتوانند جواب خود را دریافت کنند
  • از ابزارهای آنالیز سایت استفاده کنید تا ببینید که کدام مالب بیشتری ترافیک را داشته اند
  • بانس ریت، زمان ماندگاری در سایت و دیگر پارارمترها را اعتبارسنجی نمایید
  • ست های منظم در سایت خود قرار دهید که سایت شما را همیشه به روز نگه دارد و مخاطبان نیز برای دریافت مطالب بهتر به سایت شما مراجعه نمایند. محتوای همیشه سبز نیز بسیار مهم است زیرا از ارزش آن ها کم نمیشود و همیشه به آن ها لینک میدهید. برای مثال طراحی فروشگاه اینترنتی همیشه سبز است زیرا همیشه مورد جستجو قرار میگیرد. زمانی که نرخ بازگشت کاربر به سایت شما بالا رود باعث میشود که اعتبار دامنه شما نیز افزایش پیدا کند.
  • از محتوای تصویری، ویدیویی، پادکست استفاده کنید
  • در شبکه های اجتماعی به فعالیت بپردازید. فعالیتشما در این شبکه ها باعث میشود که مخطبان زیادی را از طریق شبکه های اجتماعی به سایت خود وارد کنید.

نکته دوم ) تجربه کاربری خوب

استفاده از سایت باید برای کاربران جذاب باشد اگر میخواهید که تجربه کاربری بالا باشد بهتر است که دستورالعمل زیر استفاده کنید :

  • برای مخطابن پرسونا تعریف نمایید
  • از تست A/B استفاده کنید تا ببینید که مخاطبان چه چیزی را ترجیح میدهند
  • از Heat Map استفاده کنید تا متوجه شوید که کابران به کدام نقاط در سایت توجه دارند

 نکته سوم) تناسب تبلیغات در سایت

تبلیغات یکی از حقایق در دنیای اینترنت است. گوگل نیز این را میداند اما هر چیزی باید به صورت باکیفیت ارائه شود. شما نیز خودتان سایت هایی که پر از تبلیغات هستند را دوست ندارید. زیرا محتوای اصلی در آن ها دیده نمیشود. برای مثال شما آموزش سئو را جستجو میکنید اما وقتی ارد آن صفحه از سایت میشوید با تبلیغات زیادی مواجه میشوید که به ناچار صفحه سایت را میبندید.

بسیاری از این سایت ها نیز از ترفند هایی استفاده میکنند که مخاطبان را به سایت خود جذب کنند در حالی که محتوای موردنظر را ندارند و صرفا از عنوان موضوع در سایت خود استفاده کرده اند. کاربارن نیز این سایت ها را دوست ندارند و گوگل نیز متوجه خواهد شد زیرا نرخ پرش از این سایت ها بسیار زیاد است. برای اینکه تبلیغات در سایت را رعایت کنید بهتر است که از لینک های نوفالو به جای دوفالو استفاده کنید.

کاربرا باید به محض ورود به سایت به مطالبی که در نتایج جستجو کرده است درست یابد اینکه بخواهد کلیک های متوالی انجام دهد تا مطلب خود برسد کار جالبی نخواهد بود.

 

 نکته چهارم) بک لینک های سایت را بازبینی کنید

در گذشته هر سایتی که بک لینک بیشتری داشته است رتبه بهتری هم کسب میکرد. اما گوگل متوجه شد که این گونه رتبه دهی و امتیاز دهی اصلا مناسب نیست. زیرا بسیاری از سایت ها که هیچگونه ارتباطی با هم داشتند لینک دهی میشدند. گوگل طولی نکشید که این گونه لینک دهی ها را جریمه کرد. البته هنوز هم که هنوزه بک لینک تاثیر خوبی در سئو سایت دارد اما به این شرط که سایتی که بک لینک میدهد ممعتبر باشد.

سایت های معتبر مانند این هستند که شما از یک فرد معتمد اسم یک مدرسه خوب را میپرسید این فرد نیز بدون اینکه غرض ورزی کنید به شما بهترین مدرسه را معرفی میکند. اگر بک لینک از سایت هایی دارند که معتبر نیستند حتما آن ها را Disavow  کنید. البته گاهی اوقات رقیبان از سایت های اسپم به شما لینک میدهند که باید این لینک دهی ها را هر چند مدت یکبار چک کنید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...