شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

طریقه ساخت رایگان در گوگل

یکی از ابزارهایی که میتوایند به صورت راگیان سایت اینترنتی خود را ایجاد کنید با استفاده از گوگل است که خیلی سریع و راحت میتوانید این کار را انجام دهید. تصمیم گرفتیم که آموزش ساخت سایت در گوگل را برای شما تهیه کنیم. هر چیزی که رایگان باشد توجه ما را به خود جلب خواهد کرد. خیلی ها به دنبال چیزهای رایگان هستند و به کاربرد آن توجهی دارند. حل در انتها متوجه خواهید شد که ساخت سایت راگان مناسب شما است یا خیر

گوگل سرویس Google sites را ارائه داده که بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارند. با استفاده از این سرویس رایگان میتوانید برای دامنه هزینه پرداخت کنید. هدف از گوگل این است که سرویس راه اندازی Sites به صورت رایگان به مردم ارائه شود.

برای دارا بودن یک سایت خوب باید هزینه کنید. هدف گوگل این نیست که سایت حرفه ای را به صورت راگیان ارائه دهد. سایت هایی که با گوگل ایجاد میشوند ابتدایی بوده اما برای بسیاری از اشخاص ممکن است که مناسب باشد. بنابراین اگر به دنبال یک سایت حرفه ای هستید بهتر است که در ادامه مسیر با ما همراه باشید. در ادامه روش استفاده از سایت ساز گوگل را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

فهرست مطالب

ساخت وب سایت در گوگل

ساخت سایت در گوگل سخت نیست و تنها نیاز به یک اکانت در گوگل دارید. برای شروع میتوانید وارد آدرس Sites.google.com شوید. اگر با استفاده از اکانت جیمیل وارد شوید مستقیم به صفحه ساخت سایت منتقل خواهید شد.

طراحی آن به گونه ای است که میتوانید بر روی قسمت های مختلف کلیک کنید تا بتوانید تغییرات لازم را بدهید. سایت هم از بخش های اصلی مانند هدر و فوتر و بادی تشکیل شده است که میتوانید در بخش Body محتواهای خود را قرار دهید.

قدم اول در طراحی سایت این است که صفحه اصلی شما متناسب  و جذاب باشد. صفحه اصلی در جذب کاربر تاثیر بسیار زیادی دارد که میتوانید در طراحی ها از آن استفاده کنید. به سادگی و با کمی حوصله میتوانید یک سایت اینترنتی مناسب با گوگل ایجاد کنید. برای زیباتر شدن میتوانید عکس های با کیفیت در سایت خود قرار دهید. سایت ها معموملا جندین صفحه اصلی شما درباره ما تماس با ما صفحه اصلی و بخش خدمات و مقالات دارند. میتانید یک صفحه نیز برای قرار دادن نمونه کارهای خود قرار دهید.

حال که با ساخت سایت با گوگل آشنا شده اید این سوال در ذهن شما خواهد بود که این سایت به چه دردی میخرد.

 

مزایا و معایب ساخت سایت در گوگل

هدف گوگل این نیست که یک سایت خوب و کامل به شما ارائه دهد. گوگل این سرویس را آماده کرده است که با شیوه ساخت سایت به صورت الیه آشنا شوید. این سایت ها برای درآمدزایی یا راه اندازی کسب و کار مناسب نیستند و قابلیت تجاری خاصی ندارند.

 

معایب سایت ساز گوگل

 • امکان ساخت سایت فروشگاهی، نمایش تبلیغات و درآمدزایی
 • دارا بودن فونت های محدود برای ساخت سایت فارسی
 • داشتن المان و بخش های کم برای طراحی صفحات
 • طراحی چند منو برای سایت
 • امکان ثبت نام کاربر
 • امکان آپلود فایل
 • عدم امکان ساخت وبلاگ
 • سایتی با گوگل میسازید محدودیت های زیادی دارد.
 • مزایای ساخت سایت در گوگل
 • ساخت سایت در گوگل رایگان بوده و هزینه ندارد
 • برای ساخت سایت نیاز به دمنه و هاست ندارید

 

کار کردن با این سایت ساز بسیار راحت است و سایت شما بدون برنامه نویسی ساخته میشود.

 

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...