شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

متا تگ یا (Meta tags) چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد ؟

بعد از گذشت زمان گاه متوجه میشویم که باید قالب سایت خود را تغییر دهیم. اما باید ببینیم که تغییر قالب سایت چه تاثیری بر روی سئو سایت ما دارد. و اینکه اگر شما قالب سایت را تغییر دهید ممکن است که در نتایج گوگل افت رتبه پیدا کنید. و یا اینکه تغییر قالب میتواند باعث بهبود سئو سایت شما شود ؟ در این مقاله سع داریم که در مورد اثرات تغییر قالب سایت بر روی سئو سایت توضیحاتی را ارائه دهیم.

اگر قالب سایت شا اختصاصی است و مشکل سایت شما به حدی است که نمیتوان آن را با توسعه سایت بهبود داد بهتر است که اقدام به طراحی مجدد سایت خود کنید. اگر ساتی شما وردپرسی است باید در ابتدا اقدامات بهینه سازی بر روی قالب فعلی سایت شما انجام شود اگر جواب نداد باید از پوسته دیگری برای سایت وردپرسی شما استفاده شود. و یا اینک هقالب سایت وردپرسی از ابتدا طراحی شود. اگر میخاهید از قالب آماده استفاده کنید حتما بای نمونه اورجینال ان را خریداری نمایید تا بتوانید قالب موردنظر را توسعه دهید.

فهرست مطالب

به هرحال بروز مشکلات در قالب سایت بر روی سئو ساتی تاثیر دارد. شاید تصور کنید که قالب سایت شما چیزی که ربات های گوگل متوجه نمیشوند. درست است که ربات های خزنده ظاهر ساتی شما را نمیبینند. اما در عوض به کدهای سایت شما مراجعه میکنند. کدهای ساتی شما حاوی اطلاعاتی است که آن را تجزیه و تحلیل میکنند. زیرا تحلیل ربات ها با چیزی که کاربران و شما از سایت درک میکنید متفاوت است. آن ها خوب بودن ظاهر سایت شما را با تحلیل رفتاران کاربران تشخیص میدهند که همین مشکلات باعث تاثیر منفی در سئو سایت شما میشود.

نکاتی در مورد تاثیر قالب سایت وردپرس بر روی سئو سایت

تاثیر مستقیم قالب بر سرعت سایت

شاید عده ای تصور کنند که قالب سایت، در سرعت سایت تاثر گذار نیست اما اشتباه فکر میکنند. به همین دلیل است که همیشه تاکید میشود از شرکت های معتبر طراحی سایت، بخواهید سایت شما را طراحی کنند. قالبی که سنگین باشد سرعت بارگذاری صفحات شما را کاهش میدهد. سرعت سایت نیز یکی از فاکتورهای مهم گوگل است که هرچه به آینده میرویم این فاکتور مهم تر خواهد شد.

قالب سایت باید در عین پیچیده بودن باید سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد. بنابراین اینکه سای شما پیچیده  تخصصی همراه با امکانات زیاد است. دلیلی بر این نمیشود که سرعت سایت شما نیز پایین باشد. یک قالب استاندارد باید کدنویسی بهینه داشته باشد. باید حجم کدها و فایل های قالب سایت شما بسیار کم باشد. روش های بهینه سازی سایت بسیار مهم است. اقدامات زیادی برای بهینه سازی سایت باید انجام شود. که صاحبان سایت های زیادی هستند که به ما مراجعه میکنند تا قالب سایتشان را بهینه سازی کنیم و سرعت آن را افزایش دهیم. زیرا شرکت طراح سایت قاب، قالب را به صورت بهینه طراحی نکرده است. البته علاوه بر قالب سایت عواملی دیگری هستند که بر سرعت سایت تاثیرگذار است.

استفاده از تگ های صحیح

گوگل به کمک تگ های سات شما میتواند به موضوعات صفحات سایت پی ببرد. در سئو سایت و بهینه سازی سایت، استفاده از تگ ها صحیح بسیار واجب است. در یک مقاله موضوع اصلی باید در تگ عنوان H! باشد و سایر تگ های زیر مجموعه ای از آن میشوند. گوگل با استفاده از تگ h1 متوجه میشود که موضوع اصل سایت شما چه چیزی است. اگر در قالب سایت شما تگ های سایت به درستی قرار نداشته باشند باعث بروز مشکل در سئو سایت شما میشود. بنابراین هر تگ باید در جای خود استفاده شود.

خطاهای سایت

بعد از نصب قالب، گوگل سرچ کنسول خطاهای گوناگون سایت را مشاهده میکند. این خطاها نشان میدهد که در سایت شما باگ هایی وجود دارد که باید سریعا برطرف شود. تایپوگرافی سایت، لینک ها، دکمه ها، فواصل المان ها، نحوه قرارگیری عناصر سایت همگی به نوع طراحی قالب سایت شما بازمیگردد. در search console اگر به بخش Mobile usability بروید متوجه میشوید که هیچ خطایی در قالب طراحی شده وجود ندارد. میتواند تعداد خطاهای هر صفحه را در ستون Pages مشاهده کنید.

تاثیر تجربه کاربری قالب سایت بر روی سئو سایت

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد رعایت اصول درست تجربه کاربری در طراحی سایت است. تجربه کاربری خوب یعنی کاربر با ورود به سایت و استفاده از امکانات سایت شما مشکلی نداشته باشد. هرچقدر تجربه کاربری شما بهتر باشد باعث میشود که کاربر در ارتباط با سایت شما رضایت کامل داشته باشند. و در دفعات بعدی نیز دوباره به سایت شما مراجعه نماید. در تجربه کاربری خوب هر آیتم در جای مشخص و با فواصل استاندارد از هم قرار میگرند. برای مثال زمانی که در سایت فروشگاهی میخواهید خریدی انجام دهید. دکمه خرید و دیگر بخش های مربوط به سفارش در جای خود هستند.
شاید تصور کنید که تجربه کاربری که به ظاهر ساتی مربوط است در سئو سایت تاثیری ندارد. اما گوگل اعلام کرده است که بعد از سرعت سایت تجربه کربری یکی از عامل های مهم برای هبود رتبه شما است. تجربه کاربری خوب به صورت غیر مستقیم باعث بهبود یا افت رتبه سایت شما میشود. باید رتفار کاربران و مخاطبان خود را تحلیل نمایید و بدانید که به دنبال چه چهیزی هستند تا قالب سایت شما بر اساس نیازهای آن ها طراحی شود.

آیا تغییر قالب سایت موجب افت سئو سایت میشود ؟

یک سوالی که مطرح میشود این است که آیا تغییر قالب سایت باعث افت سئو ساتی میشود ؟ جواب به قالب فعلی سایت شما و قالبی که قرار است طراحی شود بستگی دارد. اگر قالب فعلی سایت شما سنگین و کند است با تغییر قالب میتواندید باعث بهبود سرعت سایت خود شوید. اما باید در انتخاب قالب سایت خود دقت کنید. چون قالب هایی که کارایی مناسبی ندارند باعث ایجاد نتایج منفی شده و وضعیت سایت شما را بدتر خواهند کرد. اگر میخواهید قالب شما آماده باشد از قالب های اورجینال استافده کند. اگر قرار است قالب سایت شکا به صورت اختصاصی طراحی شود حتما یک شرکت طراحی سایت معتبر این کار را انجام دهد.

دو مثال از تاثیر تغییر قالب در سئو

بعد ا ز اینکه قالب سایت خود را تغییر دادید ورودی گوگل شما بعد از گذشت دو هفته به بالا تغییراتی خواهد کرد. شما بعد از اینکه قالب سایت خود را تغیر میدهد با دو حالت روبه رو میشوید.

افزایش ورودی گوگل بعد از تغییر قالب

در این مثال به شما نشان میدهیم که بعد از تغییر قالب ورودی این سایت افزایش پیدا کرده است. در این سایتی که نشان داده است در آن افزونه ای نصب نشده و با همان محتوا و ساختار قبلی ورودی بیشتری را کسب کرده است.

کاهش ورودی گوگل بعد از تغییر قالب سایت

در این مورد مربوط به یک سایت وردپرسی است که تغییر قالب داده است و میبینید که ورودی های آن به شدت کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل است که هیشه عرض میکنیم به سراغ شرکت های معتبر طراحی سایت بروید. در قالب جدید از هدینگ نامناسب و مدهای مخرب استفاده شده باشد. که حجم CSS و js ها باید کاهش پیدا میکرد. و سرعت آن در Gtmetrix بسیا رپایین آمده است که به بهبود کدها کمی ورودی ها یآن افزایش پیدا کرد.

تاثیر قالب آماده بر سئو

بسیاری از افراد از قالب های آماده در طراحی سایت خود استفاده میکنند. که هم زمان و هم هزنه پروژه را کاهش میدهد. اما در انتخاب قالب آماده نیز باید دقت کنید. البته تصور نکنید که با نصب قالب آماده بر روی سایت، شما نیازی به انجام کاری ندارید. بلکه باید عملیات بهینه سازی را بر روی قالب آماده خود انجام دهید. قالب های آماده همره با محدودیت ها و کدهای اضافی هستند که باعث کندی سایت و بروز باگ های متعدد میشوند که در آِنده برای شما مشکل ساز خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد است که از قالب های آماده در طراحی سا ارزان استفاده شود.

 

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...