شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
طریقه نوشتن بهترین headline tag جذاب برای صفحات

طریقه نوشتن بهترین headline tag جذاب برای صفحات

نوشتن سرفصل برای هر صفحه ای بسیار هم است. این پست میتواند وبلاگ ، خبرنامه ، صفحه فرود و غیره باشد. هدف یک تیتر خوب جلب توجه خواننده و کنجکاوی وی برای خواندن مطلب است. با جذب توجه خواننده میتوانید آن ها را تبدیل به یک بازدیدکننده وفادار کنید. سرفصل ها آنقدر مهم هستند که اگر از آن ها چشم پوشی کنید محتوای شما ممکن است هیچ خواننده ناشته باشد. خوب باید دید که تیتر برنده برای هر مطلب چیست ؟ چه تیتر هایی خواننده را جذب میکنند ؟ تمام این موارد را در این مقاله به شما خواهم گفت بنابراین با من همراه باشید.
فهرست مطالب

هدینگ برنده چیست ؟

عنوان برنده عنوانی است که بر سایر عناوین رقیب پیروز میشود. زمانی که خواننده تیتر شما را میخواند تصمیم به خواندن یا عبور کردن از آن میکند. کاربرانی که در رسانه های اجتماعی محتوای شما را مشاهده میکنند احتمالا ناوین ، تصاویر و ویدو مربوط به مطالب را نیز مشاهده میکنند. یک تیتر برنده توجه خوانند را جلب کرده و ر رقابت با سایر محتوای بی شماری که در سطح اینترنت وجود دارد پیروز میشود.

ویژگی های یک تیتر برنده چیست ؟

5 ویژگی تیتر برنده

شما در روز ممکن است ده ها یا صدتا سرتیتر ها را مشاهده کنید و تنها از این میان شروع به خواندن مطالبی میکنید که تیترهای آن ها برجسته و داغ تر هستند.

جلب اعتماد ودادن وعده

هر محتوای آموزنده ای یک هدف دارد و هدف اصلی آن ارائه اطلاعات به خوانندگان است. یک تیتر خوب باید این هدف را برآورده سازد که راه حل ارائه دهد تا مشکل خواننده برطرف شود. بنابراین با دادن قول در ابتدا این اطمینان را به خواننده دهید که با خواندن مطالب شما میتواند به هدف خد برسد.
برای مثال در این پست مشاهده میکنید که نویسنده با دادن سرتیتر به این صورت خواسته است که نظر خوانندگان را جلب کند.

ویژگی های یک تیتر برنده چیست ؟

قابل باور
یک تیتر خوب نباید وعده های توخالی را به کاربران دارد. بنابراین از تیتر قابل باور استفاده کنید و سعی نکنید که سرفصل های غیر واقعی را بنویسید کهمانند طعمه باشند. بنابراین سعی کنید که قول قابل باوری را به خوانندگان خود بدهید.

بهترین تگ های هدینگ برای صفحات سایت

در این سرتیتر مشاهده میکنید که قول داده شد ه است که چگونه در عرض 12 ماه کپی رایتر شود و حقوق خوب یکسب کرد.

کوتاه و واضح

یک تیتر خوب باید مختصر بوده و زیاد طولانی نباشد. بنابراین انتخاب صحیح کلمات کلیدی بسیار مهم است. تیترهای کوتاه اگر مفید باشند میتوانند معجزه کنند.

ویژگی های یک تیتر جذاب برای مقالات

برای مثال در این سر تیتر مشاهده میکنید که بسیار کوتاه اهمیت و چکیده الگوریتم E-A-T (تخصص ، اقتدار و اعتماد ) را گفته است.

اطلاع رسانی

یک تیتر خوب باید حاوی اطلاعات کامل و مهمی باشد. شما باید بتوانید در چند کلمه اصل مطلب را به اطلاع کاربر برسانید.

جلب توجه

جل توجه در یک تیتر بسیار مهم است. باید سعی کنید که تیترهای شا نیز جنبه رقابتی داشته باشد تا این انگیزه را بدهد که مخاطب آن را مطالعه کند.

در این عنوانی مشاهده میکنید که چگونه با قرار دادن کلمات حساس خواسته است که انگیزه کاربارن را برای کلیک کردن تحریک کند.

56 -وب سازان مرصاد

 

چگونه یک عنوان خوب برای صفحات سایت بنویسیم ؟

برای نوستن یک عنوان برنده همیشه یک هدف دو بخشی وجود دارد :

بخش اول : جلب توجه خواننده

اولیت اول این است که بتوانید توجه خواننده را به تیتر موردنظر جلب کنید. اگر این کار را به صورت درست انجام دهید نصف مسیر را طی کرده اید. بنابراین برای جلب توجه به عناصر زیر توجه کنید :

 • استفاده از تصاویر جذاب
 • استفاده از کلمات قدرتمند
 • استفاده از اعداد و ارقام
 • استفاده از مراجع موردتوجه

بخش دوم) تشویق به کلیک کردن

ممکن است که روزانه تیترهای زیادی نظر شما را جلب کند اما آیا بر همه آن ها کلیک میکنید ؟ باید این انگیزه را بدهید که کاربر وقت گذاشته و بر روی تیتر شما کلیک کند. راه های زیادی برای این کار وجود دارد که میتوانید آن را انجام دهید :

دادن قول روشن

سعی کنید که یک قلاب کنجکاوی ایجاد کنید و از موضوعات مهم استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که کاربر حتما بر روی متن شما کلیک میکند.
4 نوع هدینگ در بازاریابی محتوایی

 • عنوان پست های وبلاگ
 • متاتگ ها
 • عناوین ایمیل ها
 • عناوین cTA

 

چگونه یک عنوان پست وبلاگ بنویسیم ؟

خواننده عنوان پست را در صفحه SERP مشاهده میکند که عنوان در این صفحات بسیار رقابتی است. برای عنوان یک پست وبلاگ باید سعی کنید که قول واضح و قابل باوری را به کاربر بدهید بدین منظور میتوایند از یک عنصر یا ترکیب آن استفاده کنید.

طریقه نوشتن بهترین عنوان سئو پسند برای مقالات

برای مثال این عنوان یک عنوان وعده ای است.

بهترین تگ های هدینگ برای مقالات سایت

این عنوان یک عنوان ای است که با استفاده از اعداد توانسته است که توجه خواننده را به خواندن مظلب جلب کند.

چگونه یک متاتگ سئو شده بنویسیم ؟

تگ متا عنوان باید برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود ربات های گوگل از این عناوین برای ارزیابی مقالات برای رتبه بندی استفاده میکنند.
یک تیتر عالی باید حاوی موارد زیر باشد :

 • باید حاوی کلمه کلیدی SEO باشد
 • با هدف جستجو مطابقت داشته باشد
 • با دیگران به صورت رقابتی باشد.

عناوینی که از کلماتی مانند چگونه ، چرا و غیره استفاده میکنند شانس بالاتری برای کلیک شدن دارند.

ادامه دارد …..

منبع

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...