شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
انواع کلمات کلیدی در سئو

انواع کلمات کلیدی در سئو

نحوه پیدا کردن انواع کلمات کلیدی در سئو یکی از مباحث بسیار مهم است. در واقع کلمات کلیدی همان عبارات و واژه هایی هستند که کاربر در موتور جستجوگر وارد میکند. زمانی که کاربر عبارت و کلید واژه خود را وارد میکند لیستی از نتایج جستجو را مشاهده میکند که به ترتیب بر روی لینک های نتایج کلیک میکند تا مطلب خود را بیابد.
فهرست مطالب

هر صفحه از سایت ها شامل موضوع و ایده هایی مرتبط با کلید.اژه ای هستند که کاربر سرچ کرده است. زیرا رابت های گوگل بر اسا مطالبی که از سایت ها ایندکس کرده اند آن ها را دسته بندی میکنند. الگوریتم های گوگل نیز مرتبط ترین مطالب را به کاربر نمایش میدهد.

برای مثال کاربری که میخواهد نحوه طراحی سایت با وردپرس را یاد بگیرد از طرق اینترت به جستجو میپردازد. این عبارتی که تحت این عنوان وارد میکند همان عبارت کلیدی است. که شما باید در مقاله های خود از این کلمات کلیدی مشابه استفاده کنید. در واقع عبارت کلیدی همان خواسته کاربران است که از گوگل سوال میکنند. شما با منتشر کردن مطالب و مقاله های مفید در حوزه کلمات کلیدی کاربران میتوانید در نتایج جستجو گوگل دیده شده و بازدید زیادی کسب نمایید.برای مثال کلمه کلیدی طراحی وب سایت ارزان یا طراحی سایت رایگان را زیاد دیده اید. زیرا افراد این کلمات را زیاد حستحو میکنند. با دانستن عبارت کلیدی هدف میتوانید بهتر در نتایج دیده شوید.

معیارهای انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت

چرا کلمات کلیدی در سئو مهم هستند ؟

کلمات کلیدی در واقع چیزهایی هستند که کاربران از سایت ها درخواست میکنند. به طبع سایت هایی که مقالات مرتبط با طراحی سایت را زیاد نوسته اند در این حوزه میتوانند جایگاه خوبی در گوگل داشته باشند. بنابراین واژگان پرکاربرد و پر جستجو راپیدا کنید و بر اساس آن ها مقاله تهیه کنید. البته بدانید که باید در حیطه کاری شما باشد. یکی از مزیت های نوشتن مقاله د رحول کلمات پر بازدید این است که ترافیک سایت شما بالاتر خواهد رفت. برای مثال ما طراحی سایت رایگان انجام نمیدهیم. اما در حوزه مقاله ای تهیه کریدم و از مزایا و معایب این کار به کاربران گفته ایم.

برای اینکه مستقیما از جستجوی گوگل بازدیدکننده داشته باشید با انواع کلمات کلیدی مهم در سئو را بشناسید. باید متوجه شوید که کدام عبارات خواسته کاربران است. البته کلمات کلیدی که مهم هستند عموما سخت نیز میباشند. برای مثال در حیطه کاری ما طراحی سایت یک کلمه کلیدی مهم اما بسیار سخت است. میتوانید در این میان روی کلمات کلیدی نیز تمرکز کنید که مهم هستند اما درجه سختی کمتری دارند. بنابراین تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی پر جستجو ولی کم رقیب بگذارید. تا بدین صورت بتوانید راحت تر بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

فرآیند پیدا کردن کلمات کلیدی پرجستجو در سئو آسان نیست. اگر به خوبی انجام ندهید نمیتوانید نتیجه ای که میخواهید را بگیرید.

معیارهای انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت

میزان جستجو

این کلمات کلید یکه انتخاب کرده اید چندبار در گوگل جستجو شده است که از این طریق میتوانید محبوبیت آن را ارزیابی کنید. ابزارهای مختلفی برای اینکار وجو دارند که میتوانید از آن ها استفاده نمایید.

رقابت 

معیار بعدی که وجو دارد میزان رقابت بر سر جستجوی یک کلمه کلیدی است. باید دقت کنید که رقیبان شما از چه نوع کلمات کلیدی استفاده کرده اند شما نیز از آن ها الهام بگیرید.

تعداد کلمه

زمانی که صحبت از کلمات کلیدی میشود ممکن است از یک کلمه تا یک جمله را داشته باشد. برای مثال کلمه کلیدی آموزش رایگان سئو سایت خود یک کلمه کلیدی محسوب میشود که از 3 کلمه تشکیل شده است.

هدف 

هدف کلمه کلیدی میگوید که کاربر به دنبال چه چیزی است و چه هدفی دارد. برا یمثال هدف کاربر از جستجوی این کلمه کلیدی خرید کردن است یا اینکه صرفا اطلاعاتی را به دست آورد.

انواع کلمات کلیدی بر حسب طول عبارت

انواع کلمات کلیدی بر حسب طول عبارت

کلمات کلیدی کوتاه یا SHORT tail

این نو عکلمات کلیدی کوتاه بوده و شامل یک یا دو کلمه میشوند. برای مثال طراحی سایت ، طراحی اپلیکیکیشن یک کلیدواژه کوتاه است. این نوع کلمات کلیدی کوتاه در اینترنت زیاد جستجو میشوند اما هدف کاربر از جستجو این کلمات کلیدی در گوگ مشخص نیست.

برای مثال مشخص نیست که کاربر به دنبال چه نوع سایت یا چه نوع اپلیکیشنی است. اینکه میخواهد قیمت آن ها را مشاهده کند یا اینکه سفارش بدهد. بهتر است که زیاد به فکر کار کردن بر روی کلمات کلید یکوتاه نباشید. البته نه اینکه استفاده نکنید. منظور این است که تمرکز اصلی خود را بر روی این کلمات کوتاه نگذارید. درست است که جستجوی بالایی دارند اما برای سئو سایت شما مناسب نیستند. زیرا کاربر بدون هدف وارد سایت شما شده و زود هم از سایت شما خارج میشود که تاثیر خوبی بر روی سئو نخواهد داشت.

نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری در کلمات کلیدی کوتاه پایین است. اگر میخواهید که محصولی را به فروش برسانید بهتر است که از عبارت کلیدی چند کلمه ای استفاده کنید.

کلمات کلیدی عبارتی یا Middle Tail

این کلمات کلیدی به نسبت کلمات کلیدی کوتاه جزئیات بیشتری داشته و به هدف کاربر نزدک تر هستند. برای مثال کاربر جستجو میکند طراحی اپلیکیشن فروشگاهی. اما باز مشخص نیست که میخواهد خریداری کند یا اینکه قمت آن را بداند.

کلمات کلیدی طولانی یا long Tail

این عبارات کلیدی منظور  و هدف کاربر را بهتر مشخص میکنند. این عبارت بیش از 3 کلمه هستند و شامل جزئیات بیشتری هستند که به هدف کاربر بسیار نزدیک است. برای مثال کاربر با جستجو سفارش طراحی اپلیکیشن فروشگاهی در تهران یا قیمت طراحی اپلکیشن فروشگاهی این منظو را دارد که میخواد سفارش طراحی اپ را بدهد. بنباراین نیاز دارد که قیمت ها را با هم مقایسه نماید.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی

برای هر صفحه یا مقاله در سایت که مینویسید باید بر روی یک عبارت یا کلمه کلیدی تاکید شود. یا به اصطلاح keyword focus داشته باشیم. باید از این کلمه در صفحه مربوطه ب تعداد مشخص ولی نه زیاد استفاده کنید. نباید بیش از حد از کلمه کلیدی خود استفاده کنید. در Alt تصاویر، برچسب ها، بدنه سایت، تگ عنوان ها و غیره از این عبرات کلیدی به شکل ها یمختلف استفاده کنید. البته توجه کنید که برای اینکه زیاد تکرار نکنید از عبرات کلیدی مرتبط و مترادف نیز استفاده کنید. برای اینکه تنوع در کلمات شما بیشتر باشد. چگالی کلمات کلیدی در متن باید 3 درصد باشد. هرچه متن شما طولانی تر باشد میتوایند بیشتر آن را تکرار کنید.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...