شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

طریقه درآمدزایی از سایت و اینترنت دو موضوعی هستند که بسیاری از نظرات را به خود جلب کرده است. به همین دلیل بسیاری از افراد به راه اندازی کسب و کار اینترنتی روی می آورند. در این مقاله قصد داریم که به شما اعلام کنیم کسب و کار اینترنتی چیست و چگونه میتوانید یکی از آن را راه اندازی کنید. به شما اعلام میکنیم که انواع مدل های کسب درآمد از اینترنت چیست و مزایا و معایب آن چیست ؟ باید در ابتدا توانایی های خود را مشخص کنید. باید بدانید که در چه زمینه ای علاقه یا مهارت لام را دارید. ممکن است که شما مهارت خاصی نداشته باشید اما نویسنده خوبی باشدی بنابراین میتوانید با نویسندگی در اینترنت توانایی های خود را نشان دهید.
فهرست مطالب

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

هر فعالیتی که در بستر اینترنت منجر به درآمدزایی شما شود کسب و کار اینترنتی گفته میشود. اما چیزی که مهم ایست این است که این کسب و کار هرچند هم کوچک یا بزرگ برای شما است و باید پایداری درآمد آن را حفظ نمایید. برای مثال یک شخص با راه اندازی سایت املاک میتواند کسب و کار در حوزه خرید و فروش و اجاره ویلا به صورت اینترنتی را ایجاد کند. یا اینکه یک تیم میتواند کارگاه طلا سازی خود را با طراحی سایت طلا فروشی رونق دهد.

دوم اینکه درآمد از اینستاگرام پایدار نخواهد ود زیرا این شبکه اجتماعی مشخص نیست که آیا فردا نیز وجود دارد یا خیر. هرچه محبوبیت شبکه های اجتماعی کمتر شود بدانید که بر روی کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین شما درآمد پایداری برای خود نخواهید داشت.

انواع مدل های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار فروش اینترنتی کالا

در این مدل از کسب و کار میتوانید کالاهای خود را به صورت مستقیم، غیر مستقیم، مجازی و فیزیکی به فروش برسانید. در طراحی سایت همکاری در فروش نیز ارائه کرده ایم که شما میتوانید به نمونه دیجی کلا نگاه کنید که یک طراحی سایت مارکت پلیس است و محصولات دیگر فروشندگان و همکاران خود را نیز ارائه میدهد.

کسب و کار ارائه خدمات آنلاین

میتوانید به جای اینکه محصل فیزیکی یا غر فیزیکی را به فروش برسانید. خدمات متعددی به صورت آنلاین ارائه کنید. در این نوع دل به این صورت است که شما صرفا خدمات خود را ارائه میدهید و یا اینکه به عنوان واسط عمل کرده و خدمات سایرین را ارئه میدهید. برای مثال میتوان به اپلیکیشن آچاره اشاره کرد که در حوزه های مختلف فنی و شستشویی از متخصصان دیگر استافده میکنید. سایت آچاره با طراحی اپلیکیشن آچاره توانسته است توجه زیادی را به خود جلب کند.

به مثال دیگه ای که میتوان توجه کرد این است که یک شرکت هاستینگ و دامنه در واقع یک واسطی هستند برای فارسی زبانان که خدمات را از شرکت های دیگر دریافت کنند. در واقع این شرکت ها زیر ساختی برای ارائه خدمات هاستینگ ندارند بلکه فقط سفارش گرنده بوده و سود خود را از میان میان برمیدانرد.

کسب و کار ارائه فروش محتوا

تولید محتوا برای درآمدزایی به دو صورت انجام میشود. اول اینکه شما یک سایت مانند خبری، اطلاع رسانی یا آموزش های رایگان راه اندازی میکنید. در این سایت به صورت مکرر محتواهای باکیفیت و بروز قرار میدهید. شما برای ارائه اطلاعات و آموزش های مختلف هزینه ای از کاربر دریافت نمیکنید. اما اگر بر روی سئو سایت خود کار کنید و به تولید محتوای سئو شده و باکیفیت بپردازید باعث میشود که سایت شما در رتبه خوبی در گوگل قرار گرفته و بازدیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا کند. شما از طریق ترافیکی ورودی میتوانید درآمد کسب کنید. میتوانید تبلیغات های مختلف را در سایت خود قرار دهید و به ازای آن ها هزینه ای را دریافت کنید.

روش دوم به این صورت است که شما یک محتوا آموزشی و منحصر به فرد تولید کرده و آن را به فروش میرسانید. سایت های زیادی در این زمینه هستند که میتوان به طراحی سایت مشابه فرادرس اشاره نمود. البته توصیه ما این است که در سایت خود در کنار محتوای غیر رایگان، محتوای رایگان نیز ارائه دهید. که این باعث میشود که کاربران بیشتری به سمت شما جذب شوند.

 

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

1) عدم محدودیت جغرافیایی

در اکثر کسب و کارها تنها میتوان به یک بخش سرویس دهی کنید. زیرا افرادی که در یک محله هستند برای برطرف کردن نیازهای خود به فروشگاه ها و خدمات رسانی های نزدیک مراجعه میکنند. شما اگر یک کسب و کار در اینترنت داشته باشید میتوانید به شهر ها و حتی کشورهای دیگر نیز سرویس های خود را ارائه دهید. شما دیگر هیچگونه محدودیت موقعیتی نداشته و میتوانید همینجا در دسترس باشید.

2) هزینه های پایین بازاریابی و تبلیغات

هزینه های بازاریابی به صورت فیزیکی بسیار هزینه بر است و ممکن است که بازخوردی که میخواهید را نگیرید. اما در کسب و کارهای اینترنتی شما میتوانید یک تبلیغ با هزینه پایین انجام دهید و نتیجه بهتری دریافت کنید.

3) دسترسی سریع به آمارها

در کسب و کارهای اینترنتی به اینکه پرسنل های مختلفی را برای هر بخشی استخدام کنید. شما صرفا میتوانید تمام موارد را با وب اپلیکیشن انجام دهید. سایتی که در آن امکان گزارش گیری، تحلیل و اراه گزارش و دیگر موارد که برای خرید و فروش در بازار است وجود داشته باشد.

4) مدیریت همزمان کسب و کارها

کسب و کارهای فیزیکی زمان و انرژی زیادی از شما میگیرید در صورتیکه کسب و کارهای اینترنتی به گونه ای هستند که اگر هوشمندانه آن را طراحی کنید نیازی نیست که زان زیادی را صرف اقدامات وقت گیر کنید.

5) راه اندازی با سرمایه اولیه کم

هزینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی ناچیز است. در صورتیکه در دنیای واقعی شما باید هزینه ها گزاف را بابت آن ها پرداخت نمایید. شما برای راه اندازی یک تجارت نیاز به یک دفتر، پرسنل، پرداخت هزینه های دفتر و تجهیزات را دارید. در صورتی که برای راه اندازی کسب و کار در اینترنت صرفا نیاز به هزینه برای راه اندازی وب سایت یا یک بستر در اینترنت دارید.

6) کسب درآمد به صورت 24 ساعته

در اینترنت محدودیت زمانی وجود ندارد شما میتوانید در هر زمان سفارش های خود را دریافت کنید. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به صورت دقیقه ای در حال درآمدزایی هستند. در صورتیکه در دنیای واقعی شما در راس ساعت های مشخصی مشتری خواهید داشت.

7) بازاریابی به صورت هدفمند

در بستر اینترت شما میتوانید به صورت هوشمند مشتریان هدف را جذب کنید. و نیازی نیست که تبلیغات شما در سراسر اینترنت وجود داشته باشد. سئو سایت یکی از موارد مهم است که همیشه به ضرورت آن پرداخته میشود.

صرفا افرادی باید وارد سایت شما شوند که نیاز به محصول یا خدمات شما داشته باشند. نه اینکه اشتباهی وارد ساتی خود کنید و آن ها نیز سایت شما را ترک کنند. برای مثال اگر یک شرکت گردشگری هستید افراد باید با کلید واژه رزرو تور یا بلیط و غیره که به شما مرتبط میشوند سایت شما را مشاهده کنند.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...