شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

بعد از اینکه وردپرس را نصب کرده اید دو بخش برای تولید محتوا در سایت برای شما وجود دارد که میتوان به نوشته ها و برگه ها اشاره کرد. بسیاری نمیدانند که تفاوت میان برگه و نوشته ها در چه چیزی است. نوشته ها و برگه ها درست است که از نظر ساختاری شبیه به هم باشند اما دارای تفاوت هایی هستند. بهتر است که ابتدا برگه ها و نوشته ها را به صورت جداگانه توضیحی بدهیم تا در نهایت تفاوت آن ها را درک نمایید.

نوشته وردپرس چه تفاوتی با برگه  دارد ؟

نوشته های وردپرس برای اطلاع رسانی و اعلام اخبار روز برای سایت استفاده میشوند. با استفاده از نوشته ها میتوانید به راحتی یک مطلب جدیدی را در سایت منتشر نمایید. همین مقاله ای که در حال خواندن آن هستید یک نوع نوشته در سایت است که خصوصیت اصلی آن محتوای مربوط به موضوعی است. نوشته ها را میتوان در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کرد به همین دلیل قابلیت اشتراک گذاری، کامنت و غیره را دارند. در نوشته ها امکان مشخص کردن تگ برچسب و دسته بندی وجود دارد که بتوانید با استفاده از آن نوشته های خود را دسته بندی کنید. نوشته ها به صورت پیش فرض قابلیت انتخاب و نمایش نویسنده را دارند. نوشته ها به هم افزایی و افزایش مشارکت کاربران به وسیله دیدگاه و اشتراک گذاری کمک میکند.

 

برگه وردپرس چه تفاوتی با نوشته دارد ؟

برگه ها نوعی نوشته در وردپرس هستند که به عنوان یک صفحه ثابت در سایت هستند. صفحات اصلی شما باید برگه باشند. این صفحات نیازی به آپدیت ندارند پس مانند نوشته ها زمان محور نیستند. اما در صورت لزوم باید هر چند وقت یکبار بروزرسانی کنید. در برگه ها شما نیازی نیست که برگه یا برچسب تعریف نمایید. با استفاده از قابلیت سلسله مراتبی میتوانید برگه ها را در زیر مجموعه هم قرار دهید که البته در حال حاضر چنین کاری انجام نمیشود و با استفاده از لینک ها میتوان ارتباط برگه ها را نشان داد. نویسنده برگه ها نمایش داده نمیشود اما برای نوشته ها نویستنده نیز قابلیت نمایش دارد. در برگه ها درج نظرات وجود ندارد و کاربران میتوانند برای اعلام نظر یا درخواست فرم های تماس را ارسال نمایند.

فهرست مطالب

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست ؟

در وردپرس، برگه (Page) و نوشته (Post) دو نوع محتوای اصلی هستند که می‌توانید در سایت خود ایجاد کنید. تفاوت اصلی بین برگه و نوشته در وردپرس عبارت است از:

هدف و استفاده: برگه معمولاً برای ایجاد صفحات ثابت و اطلاعات دائمی مانند صفحه درباره‌ما، تماس با ما، خدمات و… استفاده می‌شود. در حالی که نوشته برای انتشار مطالب و محتواهای بلاگ و نوشته‌های زمان‌بندی شده بکار می‌رود.

ساختار URL: برگه‌ها به صورت پیوند ثابت با URL ساخته می‌شوند و به عنوان قسمت‌های اصلی سایت شما در نظر گرفته می‌شوند. در مقابل، نوشته‌ها به صورت پیوند‌های دینامیک با استفاده از تاریخ و نام نوشته ساخته می‌شوند و معمولاً به صورت لیستی از نوشته‌ها در بخش بلاگ یا آرشیو نمایش داده می‌شوند.

ساختار صفحه: برگه‌ها می‌توانند ساختار صفحه بهتر و پیچیده‌تری داشته باشند. شما می‌توانید از صفحه‌سازهای ویژوال یا افزونه‌هایی مانند Elementor استفاده کنید تا برگه‌ها را به طور دقیق طراحی و ساختاردهی کنید. در حالی که نوشته‌ها معمولاً به صورت خطی و بدون ساختار صفحه در بخش محتواهای بلاگ نمایش داده می‌شوند.

تفاوت‌های دیگر: برگه‌ها معمولاً به صورت پیشفرض در منوی ناوبری سایت نمایش داده می‌شوند و از طریق آنها به سادگی به دسترسی کاربران به بخش‌های اصلی سایت کمک می‌شود. علاوه بر این، برگه‌ها می‌توانند برچسب‌های دسته‌بندی و برچسب‌های سفارشی نداشته باشند، در حالی که نوشته‌ها به صورت عمومی با برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها سازماندهی می‌شوند و کاربران می‌توانند آنها را براساس این معیارها جستجو کنند.

مدیریت محتوا: نوشته‌ها به طور معمول مطالب قابل بروزرسانی و انتشار مرتب دارند. می‌توانید به آنها نظرات کاربران را درج کنید و آنها را به روز کنید. در مقابل، برگه‌ها معمولاً محتوایی را نشان می‌دهند که کمتر به روز می‌شود و نظرات کاربران در آنها نمایش داده نمی‌شوند.

استفاده در قالب‌های مختلف: برگه‌ها و نوشته‌ها می‌توانند در قالب‌ها و قالب‌بندی‌های مختلف نمایش داده شوند. با این حال، ممکن است برخی از قالب‌ها یا صفحه‌سازها به طور ویژه برای نوشته‌ها یا برگه‌ها طراحی شوند و بهترین نمایش را برای هرکدام فراهم کنند.

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس
نوشته ها قابلیت درج نظر، امتیازدهی را دارند اما در برگه ها همچنین چیزی دیده نمیشود.
در نوشته ها نام نویسنده میتواند به همراه دسته بندی و برچسب ها وجود داشته باشد اما در برگه ها که صفحات اصلی ساتی هستند همچنین چیزی وجود ندارد.
لازم به ذکر است که نوشته ها با برچسب ها و دسته بندی ها از هم جدا شده و مدیریت میشوند اما در برگه ها همچنین چیزی نیست و بر اساس سیستم سلسله مراتبی ارتباط پیدا میکنند.
در برگه ها ساختار زمانی اهمیت چندانی ندارد اما در نوشته ها به گونه ای ات که زمان انتشار و آپدیت آن درج میشود که باید حداقل هر 3 ماه درمیان نوشته ها بروز رسانی کنید. صفحات ثابت سایت مانند صفحه اصلی، تماس با ما، درباره ا، محاسبه قیمت و غیره میشود که باید از برگه استفاده کنید.
شما میتوانید هر چند تعداد نوشته که میخواهید داشته باشید اما برگه ها باید یک تعداد محدود بوده و فقط برای صفحات اصلی سایت باشند.

 

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...