رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی چیست ؟

رپورتاژ آگهی چیست ؟

در دنیای اینترنت ده ها تبلیغ مختلف را مشاهده میکنید بعضی از این تبایغات آزاردهنده و بعضی دیگر نیز جذاب هستند. رپورتاژ جزو تبلیغاتی است که برای کاربر اصلا خسته کننده نیست. تازه ممکن است که برای کاربر نیز جذاب باشد. در ان مقاله به شما اعلام خواهیم کرد که رپورتاژآگهی چیست و به چه دلیلی ازستفاده از آن توصیه میشود ؟

فهرست
 • مزایای رپورتاژ آگهی
 • تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت
 • دلایل موثر بودن بک لینک در رپورتاژ  آگهی

رپورتاژ آگهی معدل واژه advertorial است. این واژه از ترکیب دو کلمه Advertisment و Editorial است. رپورتاژ خبری به آن دسته از تبلغات است که که در قالب یک محتوای آموزی، گزارشی ئ خبری منتشر میشود. این تبلیغات از نوع متنی است گه برای سایر سایت های معتبر ارسال میکنید تا اینکه محتوای شما را د سایت خود بگذارند و به ازای قراردن آن و ارسال بک لینک هزینه ای دریافت میشود.

مزیت رپورتاژ آگهی زیاد است. شما در واقع در میان دیگر مقالات و محتوای سایت پربازدید قرار میگیرید. و در این صورت کاربران سایت های دیگر شما را میبینند و با لینکی که به سایت خود دیده اید وارد سایت شما میشوند. بسیاری از کاربران تصور نمیکنند که این یک محتوای تبلیغاتی است. بنابراین خیلی بهتر بر ر.ی کاربر میتوانید اثر بگذارید. البته از آنجایی که رپورتاژ یک نوع دریافت بک لینک نیز میشود برای گوگل نیز  مهم است. بنابراین این امر برای گوگل مهمتر از سایر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما است.

مزایای رپورتاژ آگهی

مزایای رپورتاژ  آگهی

1)احتمال دیده شدن و خوانده شدن رپورتاژ آگهی بالاست

اگر تبلیغات به صورت بنر، پاپ آپ یا هر روش دیگری باشد کاربر متوجه میشوند که آن یک تبلیغات است. اما از آنجایی که رپورتاژ آگهی د رمیان محتواهای یک سایت وجود دارد باعث میشود که شانس دیده شدن و خواند شدن آن توسط افراد بیشتر میشود. زیرا کاربر توصر میکند که این مقاله نیز مانند دیگر مقالات برای وب سایت است.

2)هزینه پایین

معمولا در سایت ها هزینه درج یک رپورتاژ آگهی نسبت به تبلیغاتی بنری بسیار کمتر است. شما میتوانید هزینه کمی پرداخت کنید و در یک صفحه از سایت دیگری در مورد یک موضوعی توضیحاتی بدهید و لینک به سایت خود بدهید. یا اینکه میتوانید به صورت اختصاصی به معرفی خدمات خود و سایت خود بپردازید تا در این صورت افرادی که پست شما را میخوانند با شما بیشتر آشنا شوند.

3)رپورتاژ در سئو سایت تاثیرگذاار است

همانطور که میدانید دریافت لینک از سایر سایت های معتبر میتوانید باعث بهبود رتبه سئو سایت شما در گوگل شود. زیرا یکی از تکنیک های سئو سایت به نام لینک سازی خارجی است. یک لینکی که یک سایت معتبر به شما ارائه میدهد بسیار ارزشمند تر از این است که تعداد زیادی لینک از سایت های کم ارزش بگیرید. در رپورتاؤ آگهی در صورت پرداخت هزینه تبلغیات میتوانید چندین لینک فالو به خود اختصاص دهید. در این صورت بخشی از اعتبار صفحه سایتی که در آن رپورتاژ آگهی خود را منتشر کرده اید به سایت شما منتقل میشود.

4) حضور در نتایج گوگل

یکی از مزیت های بزرگ رپورتاژ آگهی این است که شما میتوانید در نتایج گوگل نیز دیده شوید. اگر محتوای سئو شده ارائه دهید در این صورت کاربران میتوانند با کلمات کلیدی مرتبط صفحه رپورتاژ را مشاهده کنند. در این صورت کاربران هدفمند محتوای منتشر شما در سایت دیگری را مشاهده میکنند. البته کاربران لکث موارد نمیدانند که این صفحه که در آن مطالعه میکنند یک رپورتاژ آگهی است.

5)برندسازی

حضور در رسانه های اجتماعی باعث میشود که کاربران در ایره گسترده تری نام برند شما را ببینند و بشنوند. زمانی که کاربارن نام یک برند را بیشتر بشنوند به آن کم کم اعتماد خواهند کرد. زمانی که در یک سایت خبری محصولات و خدمات شما را معرفی میکند باعث میشود که اعتبار کسب و کار اینترنتی شما افزایش پیدا کند.

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت

یک یاز فواید مهم استفاده از رپورتاژ آگهی این است که باعث میشود که رتبه سئو سایت شما بهتر شود. زیرا یکی از فاکتورهای گوگل لینک سازی خارجی یا گرفتن بک لینک از سایت های معتبر است. بک لینک باعث میشود که اعتبار سایت شما از دد گوگل بالا رود. بک لینک هایی که در رپورتاژ آگهی داده میشود بسیار موثر تر از بک لینک های تبلیغاتی و بدون محتوا است.

دلایل موثر بودن بک لینک در رپورتاژ  آگهی

 • بک لینک درون محتوا

بک لینک میتواند در سایدبار، فوتر، بخش کامنت ها و غیره باشد. اما همانطور که میدانید محتوا پادشاه است و باعث میشود که اطلاعات بهتری در مورد لینکی که قرار داده اید ارائه شود. بنابراین ارزش آن بالاتر میرود. تا زمانی که یک لینک در سایت دیگری بگذارید و به ازای آن هزینه را پرداخت نمایید.

 • بک لینک دائمی و فالو

بک لینک ها همانطور که میدانید دو مدل فالو و نوفالو هستند. یکی از مزیت های رپورتاژ آگهی این است که شما میتوانید یک بک لینک دائمی از سایت داشته باشید. بک لینک فالو میتواند باعث اعتابر سایت شما شود. لینکی که دائمی نیست باعث میشود که اثرگذاری آن کاهش پیدا کند. به شما پیشنهاد داده میشود که به نکته تقویت رپورتاژ آگهی بعد از انتشار توجه داشته باشید. 

 • دریافت بگ لینک از سایر سایت ها

یکی از موضوعات و نکات در گرفتن بک لینک توجه به اعتبار دامنه سایت است. و همچنین رتبه الکسا و آماز بازدیدکنندگان شما را افزایش میدهد. سایت هایی که Domain Authority بالایی داشته و رتبه الکسا آن پایین هستند ترافیک سایت بیشتری دارند. بنابراین بک لینک را از سایت هایی که اعتبار و کیفیت بالایی از نظر گوگل دارند بگیرید که ابزارهای زیادی برای وجود ارد. اگر این بک لینک ها دائمی باشند باعث میشوند که نتیجه آن به مرور بسیار بهتر باشد. زیرا نشان میدهد که سایت موردنظر شما را به عنوان یک منبعی درنظر گرفته و به شما لینک داده است که کمتر سایتی این کار را انجام میدهد.

 • دریافت بک لینک فراوان از منابع دیگر

اگر در یک سایت خبری رپورتاژ آگهی انجا داده اید معمولا در چندین سایت دیگر محتوای شما منتشر میشود و هر کدا از این ها یک بک لینک برای شما محسوب میشوند. البته توجه کنید که تا حد امکان وضوع سایت منبع و مرجع با هم یکی باشد. زیرا برقراری ارتباط معنایی میان لینک ها و صفحات بسیار مهم است که گوگل نیز به آن توجه زیادی میکند. و همچنین باعث میشود که کاربارن هدف بیشتری به سمت سایت شما جذب شوند. یک سزی از سایت ها هستند که میتوانید به صورت رایگان در آنجا تولید محتوا کرده و به سایت خود دعوت کنید.

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد (دئووب) متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

sitemap

نقشه سایت چیست ؟

نقشه سایت (sitemap)

نقشه سایت xml به موتورهای جستجوگر کمک میکند تا بتوانند به راحتی در میان صفحات حرکت کرده و صفحات را ایندکس نمایند. سایت مپ لیستی از محتوای وب سایت است که فرمتی برای موتورهای جستجوگر است که بتوانند صفحات را پیدا کرده و ایندکس کنند. اولیه اصل برای بهینه و سئو سایت ساخت sitemap است تا موتورهای جستجو بتوانند صفحات شما را یافته و ایندکس کنند. مانند این است یک یک نقشه خوان برای آن ها طراحی میکنید و تمام صفحات و برگه های خود را در آن معرفی میکنید.

به طور معمول سایت مپ برای بازدیدکنندگان قابل نمایش نیست و فقط برای موتورهای جستجوگر کاربرد دارد. در این مقاله میخواهیم توضیح دهیم که sitemap xml چیست و چگونه میتواین یک نقشه سایت برای وردپرس خود ایجاد نماییم.

نقشه سایت چیست ؟

نقشه سایت xml یک فایل با پسوند .xml است که لیستی از تمام محتوای وب سایت را در یک قالب xml ذخیره میکند. در گذشته وب سایت های دولتی در منوی خود یک لینک داشند که در آن لیست تمام صفحات خود را قرار میدادند تا سایر کارمندان بتوانند به بخش های مهم آن دسترسی داشته باشند. امروزه sitemap ها به جای اینکه در قالب html در سایت قرار بگیرند. در قالب xml ارائه شده و منتشر میشوند که فقط برای موتورهای جستجوگر هستند. اساسا نقشه سایت xml یک راهی برای صاحبان وب سایت ها است که بتوانند موتورهای جستجو را از صفحات خود آگاه کنند.

زمانی که بروزرسانی در صفحات خود قرار میدید این تاریخ ها در بخش sitemap شما تغییر کرد و ربات های جستجوگر با مشاهده تاریخ های بروز شده به صفحات رفته و آن ها را ایندکس و بروزرسانی میکنند. با وجود این نقشه و تاریخ ها دیگر نیازی نیست که هر دفعه تمامی صفحات شما را جستجو نمایند. زیرا نرخ یا بودجه خزش آنقدری نیست که بتوانند هر دفعه در ایندکسینگ این کار را انجام دهند. موتورها جستجو با وجود نقشه سایت xml میتوانند محتوای بیشتری از وب سایت شما داشته و آن را در نتایج جستجو نشان دهند.

نقشه سایت (sitemap)
چرا به نقشه سایت نیاز دارید ؟

چرا به نقشه سایت نیاز دارید ؟

نقشه سایت به صورت مستقیم بر روی رتبه بندی موتور های جستجوگر تاثیر ندارد. اما برای این است که موتورهای جستجو از صفحات ایندکس شده شما مطلع شوند.

برای کسانی که ساتی خود را به تازگی راه اندازی کرده اند sitemap لازم و ضروری است. البته تصور نمیکنم که چرا دارم از فواید سایت مپ میگویم. در واقع سایتی که sitemap نداشته باشد مانند شخصی است که برای مسافرت با پای پیاده بدون نقشه حرکت میکند.

سایت هایی که تازه تاسیس شده اند هیچ بک لینکی ندارند. این امر کار موتورهای جستجوگر را راحت میسازد. موتورهای گوگل و بینگ به صاحبان سایت ها کمک میکنند تا بتوانند sitemap خود را در webmaster معرفی کنند. این به ربات ها کمک میکند تا بتوانند محتوای تمامی صفحات را پیدا کرده و ایندکس کنند.

لازم به ذکر است که sitemap ها این امکان را فراهم میکند که بخشی از وب سایت خود را مهمتر از سایر بخش ها است را علامت گذاری کنید. شما میتوانید با استفاده از این نقشه به موتورهای جستجوگر اجازه دهید که محتوای صفحات را ببینند یا نببیند. یا اینکه تنها بتوانند بخشی از محتوای صفحات را مشاهده نمایند.

نقشه سایت 

نحوه ایجاد نقشه سایت برای وردپرس

پس از اینکه دانستیم نقشه سایت چیست حال باید ببینیم که چگونه میتوانیم برای وب سایت وردپرسی یک سایت مپ ایجاد کنید. در واقع شما در وردپرس از دو طریق میتوانید sitemap خود را ایجاد کنید.

روش اول : ایجاد نقشه سایت با استفاده از yoast seo

یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد sitemap در وردپرس با استفاده از افزونه yoast seo است. این افزونه یکی از بهترین افزونه ها است که میتوانید با استفاده از آن محتوای سایت خود را بهینه سازی نمایید. شما میتوانید به بخش تنظیمات این افزونه رفته و در بخش امکانات یک المان نقشه های xml سایت وجود دارد که میتوانید آن را خاموش یا روشن کنید. پس از ذخیره برای اینکه ببینید کار شما درست بوده است میتوانید بر روی مشاهده نقشه سایت بزنید تا به شما نمایش بدهد. پس از اینکه بر روی این لینک لیک کردید میتوانید به صفحه xml sitemap بروید.

 • برای اینکه صفحه sitemap خود را مشاهده کنید میتوانید به سادگی به انتهای آدرس وب سایت خود یک عبارت site_index.xml اضافه کنید.

برای مثال :

My-domian.com/sitemap_index.xml

لازم به ذکر است که yoast SEO برای پست ها ، برگه ها، نویسنده ها، دسته بندی ها و غیره نقشه سایت به صورت جداگانه ایجاد میکند. البته شما میتوانید این نوع ساختار چندگانه ای نقشه بر راساس محتواهای مختلف را تغییر دهید و تعداد آن ها را کم یا زیاد کنید.  گر از سیستم فروشگاهی ووکامرس استفاده میکنید میتوانید یک سایت مپ برای محصولات خود ایجاد کنید. البته در سئو سایت فروشگاهی و سئو محصولات به صورت مفصل به آن پرداخته میشود.

روش دوم : ایجاد نقشه سایت برای وردپرس با استفاده از پلاگین google xml sitemap

این روش برای کاربرانی است که از افزونه yoast seo استفاده نمیکنند. اولین چیزی که مورد نیاز است این است که پلاگین google xml sitemap را نصب کند. بعد از فعال سازی این پلاگین به صورت خودکار یک نقشه برای وب سایت وردپرسی شما ایجاد میکند. برای مشاهده سایت مپ ایجاد شده میتوانید به انتهای آدرس خود عبارت sitemap.xml اضافه کنید.

برای مثال :

My-domian.com/sitemap.xml

نحوه ایجاد نقشه سایت برای وردپرس
چطور به موتورهای جستجوگر نقشه سایت را معرفی کنیم ؟

چطور به موتورهای جستجوگر نقشه سایت را معرفی کنیم ؟

موتورهای جستجوگر در یافتن سایت مپ وب سایت ها به صورت هوشمند عمل میکنند. زمانی که شما یک محتوای جدیدی را ایجاد میکنید در واقع یک پینگ به موتوهای جستجوگر google و  bing ارسال میشود که آن ها از تغییر sitemap مطلع میشوند. شم میتوانید به صورت دستی نقشه وب سایت خود را در موتورهای جستجوگر ثبت کنید.

ثبت نقشه سایت به گوگل

بعد از اینکه متوجه شده اید که نقشه سایت چیست باید به سراغ معرفی آن بروید. شما به راحتی میتوانید از ابزار google search console استافده کنید که به صورت رایگان وجود دارد. در این صورت صاحبام وب سایت میتوانند به راحتی تغییرات خود را به اطلاع گوگل برسانند. باید وارد google search console شده و لاگین کنید. میتوانید برای این کار با یک اکانت گوگل وارد شده و وب سایت خود را ثبت نمایید. بعد از اینکه وارد داشبورد خود شدید میتوانید در google search console بر روی گزینه sitemap  کیک کنید.

در قسمت add new sitemap باید آدرس نقشه سایت خود که در بالاتر ایجاد کرده اید را وارد کرده و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید. گوگل نیز سایت مپ شما را بررسی کرده و مطابق با سایر سایت ها آن ها را در جایگاه های مشخصی قرار میدهد. اطلاعات یک سایت مپ شامل تعداد لینک ها ، صفحات ایندکس شده ، تاریخ ثبت و بروزرسانی و غیره است.

ابزارهای سنجش تجربه کاربری

ابزارهای سنجش UX

ابزارهای سنجش تجربه کاربری

باید متوجه شویم که تجربه کاربری سایت ما از نظر گوگل چه امتیازی خواهد داشت. یکی از این راهکارها برای سنجش UX بررسی معیارهای در گوگل آنالیتیکس است. پارامترهای زیادی در آن وجود دارد که میتوانید نرخ ها را بررسی کنید. پارامترهایی همچون Bounce Rate و Session duration تعاملات و رفتارهای کاربران در سایت را نشان میدهد. چند ابزار مهم گوگب برای بررسی کیفیت سایت و تجربه کاربری در ادامه توضیح داده خواهد شد که عبارت هستند از :

ابزار Pagespeed insights : این ابزاربرای بررسی و آنالیز سرعت سایت است.
ابزار Mobile Friendly Test : بین ابزار برای تست سازگاری و واکنش گرایی سایت با دستگاه های موبایل است.
ابزار dev : به صورت کلی عملکرد سایت را از نظر تجربه کاربری را بررسی میکند.
ابزار Lighthouse : این ابزار یکی از مهمترین ابزارها برای سنجش UX است. که به طور کامل فاکتورهای UX را بررسی و آنالیز میکند.

 پیروی گوگل از تجربه کاربری

گوگل در جستجوی اینترنتی خود به تجربه کاربری بسیار اهمیت داده است. وظیفه موتور جستجوگر این است که محتوای موجود در دنیای وب را بر اساس نیاز کارر طبقه بندی کنید. و سایت هایی که در این زمینه بهترین محتوای مرتبط را دارند به کاربر معرفی کند.

مقاله تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری را مشاهده نمایید.

ابزار سنجش تجربه کاربری

ابزار Lighthouse گوگل

لایت هاوس یکی از ابزارهای اپن سورس گوگل است که به تازگی از آن رونمایی کرده است. وقتی آدرس سایت خود را در این ابزار وارد میکنید. گوگل بر اساس 75 فاکتور به سایت شما بر اساس عملکردی که دارید نمره خواهد داد. این فاکتورها به چهار دسته تقسیم میشوند.

 1. پارامتر عملکرد سایت : عملکرد یا  performance محاسبه میکند سرعت دسترسی به محتوای صفحات چقدر است.
 2. پارامتر دسترسی : دسترسی یا Accessibility محسابه میکند که آیا دسترسی کاربر به بخش های مختلف سایت سریع و ساده است یا خیر.
 3. پارامتر بهترین تکنیک ها : در این فاکتور Best Practices محاسبه میشود که آیا صاحب سایت از قئانین گوگل برای بهبود تجربه کاربری خود بهره برده است یا خیر.
 4. پارامتر سئو : این فاکتور هم که بررسی میکند که قوانین سئو سایت گوگل تا چه میزان رعایت شده است.

هدف این ابزار این است که طریق بهبود سرعت سایت شما را نشان دهد. اما منظور از این سرعت، سرعت انتقال داده و تعامل کاربر با سایت است. بنابراین این مهم است که کاربر برای رسیدن هدف خود زمان زیادی در سایت شما صرف نکند.

معیارهای اصلی لایت هواس برای بررسی تجربه کاربری

 • معیار First Meaningful Paint : نشان میدهد که چقدر طول میکشد تا اولین محتوای قابل فهم و معنادار به کاربر نشان داده شود.
 • معیار First Interactive : نشان میدهد که اولین معیار قبال کلیک مانند دکمه ها و لینک ها چه زمانی در سایت لود میشوند.
 • معیار Consistently Interactive : نشان میدهد که چقدر طول میکشد تا تمام المان های تعاملی و قابل کلیک در سایت ظاهر شوند.
 • معیار Perceptual speed index : نشان میدهد که محتوای صفحات شما اعم از متن، تصویر، ویدیو با چه سرعتی لود شده و به کاربر نمایش داده میشوند.
 • معیار Estimated Latency Input : نشان میدهد که المان های صفحه با چه سرعتی به دستورات کاربران واکنش میدهند. برای مثال زمانی که کاربر کلیک میکند تا پاسخی دریافت نماید.
 • معیار Critical Request Chain  : نشان میدهد که چه منابعی از سرور باید دریافت شود تا به درخواست کاربر پاسخ داده شود.
ابزار google Lighthouse

دلایل استفاده از ابزار Lighthouse گوگل

لایت هوس برای سئوکاران، نویسندگان محتوا سایت و برنامه نویسان بسیار مفید است. افرونه این ابزار نیز وجود دارد که میتوانید آن را در مرورگر خود نصب کنید. هر وبمستری نیاز به این نوع ابزار برای سنجش کیفیت سایت خود دارد.

لایت هاوس توصیه های کاربردی را در اختیار وبمستران قرار میدهد. توصیه هایی که به شما شده است را اگر رعایت کنید. میتوانید مشکلات مربوط به سایت خود را برطرف نمایید. همه این باگ ها و راه حل ها کاملا درست است. و باید به دنبال رفع آن ها باشید.

مهندسان گوگل این ابزار Lighthouse را طراحی و پیاده سازی کرده اند. و چون مطابق با قوانین گوگل است لازم است که برای بهود عمکلرد سایت خود این گزارش ها را جدی بگیرید.

باید خودتان را به جای کاربر سایت خود قرار بدهید. قسمت های مختلف سایت خود را تست و بررسی نمایید. باید مخاطبان خود را بشناسید. و بدانید که هنگام ورود به سایت شما دنبال چه چیزی هستند. چه چیزی منجر به نارضایتی آن ها میشود. با شناخت رفتار کاربران خود میتوانید تجربه کاربری سایت خود را بهبود دهید.

طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون

توسعه دهندگان وب همیشه در استفاده از بهترین و کارآمدترین ابزارها برای ساخت و طراحی سایت همیشه سعی میکنند. زبان برنامه نویسی یکی از ابزارهایی است که همواره بحث برانگیز است. فاکتورهای زیادی مانند کاربری پروژه و میزان بزرگی پروژه بر روی آن تاثیر دارد. هدف ما معرفی پایتون و مباحث پیرامون آن مانند طراحی سایت با پایتون است. در واقع پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی قدرتمند است که مورد توجه بسیاری از توسعه دهندگان قرار گرفته است.

پایتون چیست ؟

یکی از زبان های ساده و آسان برنامه نویسی پایتون است که بسیاری از افراد آن را سطحی میدانند در صورتیکه چنین نیست. در واقع این زبان اپن سورس است که پیچیدگی سایر زبان های برنامه نویسی مانند C را ندارد. هر شخصی میتواند با مطالعه در مدت زمان کوتاه آن را یاد بگیرد. و با آن سایت هایی که نیاز دارد را طراحی و راه اندازی نماید.

مزایای طراحی سایت با پایتون

یکی از مزیت های خوب پایتون این است که یادگیری با این زبان برنامه نویسی آسان است. افراد مبتدی میتوانند با استفاده از این روش تبدیل به یک توسعه دهنده حرفه ای شوند. این تسریع در یادگیری باعث میشود که بتوانید زود وارد بازار کار شوید.

پایتون هم برای پروژه های کوچک و هم برای پروژه های بزرگ مناسب است. با استفاده از این زبان میتوانید یک وب سایت کوچک تا یک پورتال حرفه ای را طراحی کنید. قابلیت آمارگیری و تجزیه و تحلیل در این وب سایت ها به راحتی انجام میشود.

یکی از مزایای مهم پایتون این است که توسعه دهنده برای تولید سامانه محدودیتی ندارد. شما میتوانید در حال حاضر یک سایت ساده با پایتون داشت هباشید اما در آینده آن را ارتقا داده و تبدیل به یک وب سایت حرفه ای کنید.

طراحی سایت با پایتون

سفارش طراحی سایت با پایتون در وب سازان مرصاد

کارفرمایان عزیز چنانچه شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد را برای پروژه پایتون خود انتخاب نموده اید، در درجه اول باعث افتخار ماست که توانسته باشیم شما را در این مورد همراهی کرده باشیم . در درجه دوم می توانید از طریقفرم زیر درخواست خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند .

با دیدن این ویدئو با فرآیند طراحی سایت با پایتون آشنا خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی وب سایت با پایتون به شما پیشنهاد میدهیم که این ویدئو را تا انتها مشاهده کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

کدام بهتر است python یا php

اگر به عنوان کارفرما میخواهید بین زبان برنامه نویسی پایتون و پی اچ پی یکی را انتخاب نمایید. موضوع بسیار پیچیده به نظر میرسد. در این صورت انتخاب زبان برنامه نویسی برای شما تبدیل به یک چالش خواهد شد. در ابتدا بهتر است که یک دید کلی نسبت به هر کدام از این زبان ها در ابتدای کار داشته باشید تا بتوانید تفاوت میان این دو را احساس کنید.

ویزگی های مشترک میان پایتون و پی اچ پی : چند منظوره بودن ، سطح بالا و نزدیک به زبان انسان

تفاوت ها : پایتون کمی قدیمی بوده و در سال 1990 ارائه شد و در مقاله پی اچ پی در سال 1994 در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت. زبان php چند منظور است اما بیشتر برای طراحی و توسعه وب استفاده میشود. اما پایتون دارای کستردگی های بیشتری است که برای اپلیکیشن ها ، داده کاوی ، طراحی وب و غیره نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی های پایتون

 • امنیت پایتون بیشتر از php است زیرا بسیاری از اشتباهات رایج امنیتی در آن صورت نمیگیرد.
 • زبان برنامه نویسی پایتون محاسبات علمی را به خوبی و با قدرت بالا انجام میدهد.
 • برای یادگیری ماشین پایتون گزینه بسیار مناسبی است.
 • با توجه به اینکه خود زبان برنامه نویسی پایتون چند منظوره است. در این صورت دیگر نیازی نیست که برای انجام کارهای مختلف زبان های برنامه نویس یمختلف یاد گرفته شود. زیرا با دانستن زبان پایتون به تنهایی میتوان کارهای مختلف را انجام داد.

کدام بهتر است python یا php

طراحی سایت با پایتون

بهترین فریمورک های پایتون

به مجموعه ای از کتابخانه ها و قوانین که برای برنامه نویسی مورد استفاده قرار میگیرد فریمورک گفته میشود. تا با استفاده از این کتابخانه ها نیازی نباشد که کارهای تکراری را انجام بدهید. همچنین سرعت عمل را موقع کدنویسی افزایش میدهد. در اداکه به چند فریم ورک یا همان کتابخانه های پایتون پرداخته میشود که میتواند برای پروژه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

فریم ورک جنگو

این فریمورک ریگان و اپن سورس است که از الگوری MVT استفاده میکند. توسعه آسان و سریع در این فریمورک قابل لمس است. با استفاده از این کتابخانه میتوانید یک اپلیکیشن تحت وب ایجاد کنید که خاصیت مقیاس پذیری ، امنیت و سرعت بالا داشته باشد. همچنین این فریم ورک به گونه ای است که برای طرایح سایت بهینه شده و سئو بیس است.

فریمورک وبتوپای

یکی دیگر از فریمورک های پایتون web2py است که از معماری mvc استفاده میکند. برای پیاده سازی اپلیکیشن ها و امنیت بالای داده ها برای کارهایی مانند ردیابی و تست خطاها استفاده میکنند.

فریمورک فلسک flask

بسیاری از برنامه نویسان که قبلا کدنویسی با زبان برنامه نویسی جاوا انجام میدادند اما حال میخواهند با زبان برنا مه نویسی پایتون کار کنند از فریمورک فلسک استفاده میکنند. این کتابخانه نزدیک به جاوا است به همین دلیل افراد از آن استافده میکنند. در پروژه های بزرگ جانگو گزینه هوبی است و در پروزه های کوچک فلسک گزینه بهتری است.

فریمورک توربوگیرز

این فریمورک قابلیت های زیادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار میدهد. و همچنین از الگوری model view controlled استفاده میکند.

پایتون یک زبان برنامه نویسی خوب و قدرتمندی است که میتوانید با آن اپ های مختلفی را توسعه دهید. شما میتواند پروژه های بزرگ و کوچک در حوزه وب ، هوش مصنوعی ، برنامه های تجاری ، iot و غیره انجام دهید. شرکتهای زیادی هستند که طراحی سایت با پایتون انجام داده اند که میتوان به ناسا ، موزیلا، یوتیوب ، اینستاگرام ، اسپاتیفای ، گوگل ، پینترست و غیره اشاره کرد.

 

سوالات متداول طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون به چه صورت است ؟

طراحی سایت در ابتدا از پرسش در مورد فعالیت شما آغاز میشود . نیاز های شما سنجیده میشود این موضوع را باید بدانید که پرسش و پاسخ در مورد فعالیت شما از اهمیت بالایی در وب سازان مرصاد برخوردار است . این امر باعث میشود تا کارشناسان ما راهنمایی های بهتری را برای شما داشته باشند . بعد از این مرحله عقد قرار داد خواهد شد و وارد پرسه طراحی خواهیم شد . شما می توانید طرح اولیه خود را برای ما ارسال نموده تا طبق همان طرح برای شما کد نویسی شود . حال می خواهد طراحی سایت با وردپرس باشد و یا طراحی سایت اختصاصی .

پشتبانی سایت بعد از طراحی سایت به چه صورت است ؟

بعد از طراحی سایت به مدت 6 ماه پشتیبانی رایگان داریم . در صورت تمایل می توانید برای پشتیبانی سایت قرارداد جدیدی بسته خواهد شد .

بهترین شرکت طراحی سایت کدام شرکت است ؟

تا به الان هیچ مرجع مشخصی در مورد اینکه کدام شرکت طراحی سایت می تواند بهترین شرکت باشد ، اعلام نشده است . برای این منظور خود کارفرما می تواند با مشاهده نمونه کارها و همچنین سوابق کاری خود تصمیم در این مورد را بگیرد .

قیمت طراحی سایت در وب سازان مرصاد به چه صورت است ؟

قیمت طراحی سایت بستگی به نوع طراحی سایت دارد . یکی دیگر از عواملی که در قیمت طراحی سایت می تواند تاثیر گذار باشد امکانات سایت می باشد که شما می تواند در بخش مربوطه بیشتر مطالعه بفرمایید .

برترین سایت های مارکت پلیس ایران

برترین سایت های مارکت پلیس ایران

مارکت پلیس نامی است که این روزها بسیار آن را میشنوید. وب سایت هایی که به عنوان مارکت پلیس فعالیت میکنند در واقع خود تامین کننده یا تولید کننده کالاها نیستند. بلکه آن ها را بستری را فراهم میکنند که تامین کنندگان و تولید کنندگان کالاها بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند. در طراحی سایت فروشگاهی مارکت پلیس برای واسطه گری آنلاین صورت میگیرد. در واقع مارکت پلیس یک واسط بین خریدار و فروشنده است. صاحبان مارکت پلیس نیاز ندارند که همه محصولات خود را در وب سایت قرار دهند. تامین کنندگان هستند که محصولات را به دست مشتری میرسانند. همانطور که میدانید مارکت پلیس در ایران از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. ما امروز نیز شاهد این بوده ایم که شرکت هایی مانند دیجی کالا به قدری پرطردفار شوند که بسیاری از افراد بخواهند سایت مشابه با آن را داشته باشند. 

برترین سایت های مارکت پلیس ایران

همانطور که افراد در خرد حضوری در یک مجتمع تجاری چندین فروشگاه را برای خرید ملاحظه میکنند. تا بتوانند جنس و کیفیت و قیمت محصولات مشابه را با هم مقایسه کنند. در سیستم های فروشگاهی مارکت پلیس نیز به همین شیوه است. در این مدل از وب سایت ها چندین نوع کالا از چندین فروشنده در فروشگاه قرار داده میشود. که مشتریان برای مثال از یک نوع محصول میتوانند چندین فروشنده یا چندین قیمت را ملاحظه نمایند. و بستی به انتخاب خود دارد که کدام فروشنده را انتخاب کنند.

در واقع مارکت پلیس برای فروشندگان ، خریداران و صاحب فروشگاه بسیار سودمند است.

فروشندگان نیز بدون اینکه هزینه ای بابت سایت پرداخت کنند میتوانند به راحتی محصولات خود را قرار دهند. و در این فروشگاه های مارکت پلیس فرصت خوبی برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک است که بتوانند محصولات خود را در جامعه بزرگی ارائه دهند.

مشتریان نیز وارد سایت میشوند و میتوانند تنوع محصولات را مشاهده کنند. و همچنین از هر محصول میتواند چندین فروشنده وجود داشته باشد که هر کدام ضمانت و قیمت و کیفیت متفاوتی دارند. که خریداران میتوانند به راحتی امکان مقایسه و خرید آنلاین را به صورت مستقیم از فروشندگان مختلف داشته باشند.

صاحب و دارنده فروشگاه نیز یک بستر امن برای خریداران و فروشندگان ایجاد میکند و درصدی از فروش محصولات را به عنوان سود دریافت میکنند.

مقاله طراحی سایت مشابه ترب و ایمالز را مشاهده نمایید.

معرفی برترین مارکت پلیس های ایران

معرفی برترین مارکت پلیس های ایران

دیجی کالا

یکی ازوب سایت های قدرتمند و معتبر در زمینه خرید و فروش محصول دیجی کالا است که قابلیت چند فروشندگی آن زبان زد است. این سایت در سال 1396 با ایجاد فروشگاه چند فروشندگی و و اسطه گری در زمینه رونق تجارت های کوچک و بزرگ نقش مهمی داشته است.

اگر شما دارای یک فروشگاه هستید یا اینکه تامین کننده محصولی هستید و نیاز دارید که در یک فضا محضولات خود را به فروش برسانید به شما دیجی کالا را پیشنهاد میدهمیم.زیرا بستر مناسبی برای شما خواهد بود که بتوانید به راحت محصولات خود را به فروش برسانید.

همه ما با گستردگی محصول و خدمات دیجی کالا آشنایی داریم. در این نوع سایت انواع محصولات اعم از موبایل، لوازم جانبی، خوراک، پوشاک، زیور آلات و غیره به فروش میرسد. بنابراین نگران نباشید در هر حوزه ای که کار میکنید میتوانید با دیجی کاالا همکاری داشته باشید.

مزایای طراحی سایت دیجی کالا را میتوانید ملاحظه کنید. و شما نیز اگر میخواهید که یک وب سایت مشابه دیجی کالا داشته باشید نکات زیر را حتما و جدا رعایت بفرمایید :

 • طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری بسیار عالی و کاربرپسند باع میشود که کاربران بتوانند به راحتی تمامی مراحل را به سادگی انجام دهند.
 • تضمین کیفیت کالا و ارائه بهترین قیمت باعث میشود که مشتریان بتوانند با خیال راحت اقدام به خرید نمایند.
 • برگرداندن وجه کالا بعد از لغو سفارش کالا
 • گارانتی مرجوعی کالا و بازگشت وجه از 7 الی 30 روز
 • طراحی بخش سرچ کاملا هوشمند و سریع که باعث میشود مشتریان بتوانند خیلی زود به محصول مورد نظر خود برسند.

فرانش

سایت فرانش از جمله مارکت پلیس هایی است که در زمینه آموزش محصولات است که مدرسان مختلف میتوانند در زمینه های مختلف ویدیو و فایل های آموزشی تهیه کرده و در سایت برای فروش قرار دهند. که میتوانید در طراحی سایت فرانش مشاهده نمایید.

تخفیفان و نت برگ

یکی دیگر از مارکت پلیس هایی که دیده اید طراحی سایت مشابه نت برگ و تخفیفان است. این سایت ها به این صورت هستند که تامین کنندگان و صاحبان مشاغل باید با درصدی از تخفیف محصول و خدمات خود را برای ارائه در سایت قرار دهند. در این نوع سایت هر نوع تخفیف مربوط به هر نوع سرویس و محصولی را مشاهده میکنید. تخفیف های متنوعی در حوزه های تفریحی مانند باشگاه، شهربازی.

 

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز یکی از درخواست هایی است که مشتریان از ما مطالبه میکنند. سایت ترب یک موتور جستجوگر پیشرفته کالاهای اینترنتی است. که میتوانند انواع محصولات مختلف موجود در فروشگاه های اینترنتی را شناسایی کند. و به صورت لیست در اختیار کاربر قرار دهد. برای مثال شما دنبال گوشی با مدل خاصی میگردد. میتوانید مدل این گوشی را در سایت ترب بنویسید. و فروشگاه های اینترنتی که این نوع از گوشی را دارند مشاهده کنید.

قیمت گذاری های محصولات در سایت های فروشگاهی ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل سایت مشابه ترب به شما کمک میکند. که به مقایسه میان فروشگاه های اینترنتی بپردازید. و به طبع قیمتی را که مناسب تر است را انتخاب کنید. مقایسه محصولات میان سایت های فروشگاهی بسیار کاربردی خواهد بود. و به همین شیوه میتواند به مشتریان که میخواهند خرید اینترنتی کنند کمک نمایید.

فروشندگانی که با ترب همکاری دارند. این امتیاز را پیدا میکنند که محصولاتشان توسط افراد مختلف جستجو شود. این یک شیوه تبلیغاتی برای این سایت ها خواهد بود. و از طرفی شما به مشتریان امکان را میدهید که محصول مورد نظر را با بررسی بیشتری خریداری کنند. شما محصولی برای فروش ندارید ولی به همین شیوه واسطی میان فروشندگان و خریداران میشوید.

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز

سفارش طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز در وب سازان مرصاد

کارفرمایان عزیز چنانچه شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد را برای پروژه شبیه ترب و ایمالز خود انتخاب نموده اید، در درجه اول باعث افتخار ماست که توانسته باشیم شما را در این مورد همراهی کرده باشیم . در درجه دوم می توانید از طریقفرم زیر درخواست خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند .

با دیدن این ویدئو با فرآیند طراحی سایت ترب و ایمالز آشنا خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی وب سایت شبیه ترب و ایمالز به شما پیشنهاد میدهیم که این ویدئو را تا انتها مشاهده کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

طراحی سایت شبیه ترب

طراحی سایت شبیه ترب

طراحی سایت مشابه ترب امکاناتی مشابه با سایت فروشگاه اینترنتی خواهد داشت. اما تفاوت هایی در آن به چشم میخورد. یکی از این تفاوت ها موتور جستجوگر ترب است که میان سایت های مختلف در گردش خواهد بود. تا بتواند محصولات مشابه را برای شما دسته بندی کند. بنابراین باید در ابتدا رقبای خود و بازار هدف را بررسی کنید. ببینید که آیا میتوانید با سایت های همچون ترب و ایلماز به رقابت بپردازید. مشاوران دئووب شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

سایت های شبیه ترب و ایمالز در آینده ای نزدیک بسیار طرفدار پیدا خواهند کرد. زیرا بسیاری از افراد خریدهای خود را اینترنتی انجام میدهند. سایت ترب ممکن است بیش از سایت های همون دیجیکالا بازدید داشته باشد. زیرا افراد سعی میکنند که محصول موردنظر را با شرایط و قیمت بهتر خریداری کنند. که سایت هایی همون ترب این امکان را به افراد خواهد داد.

امکانات طراحی سایت مشابه ترب

انواع محصولات دیجیتال، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم شخصی و غیره را میتوان در دسته بندی های جداگانه قرار داد. از آنجایی که تعداد و انواع دسته بندی های محصولات زیاد است. به شما توصیه میشود که از منوهای بزرگ استفاده نمایید. تا کاربر بتوانند دسته بندی ها را به درستی انتخاب نماید.

ویژگی و مشخصات هر محصول باید به همراه جزئیات برای کاربر درج شود. استفاده از تصاویر با کیفیت نقش مهمی در انتخاب کاربر دارد. بعد از جستجوی محصول موردنظر در موتور سرچ کاربر

فروشندگان اینترنتی که آن محصول موردنظر را دارند مشاهده میکند. و میتواند وارد سایت فروشگاهی هر یک از فروشندگان شود. و به طور مستقیم به صفحه محصول موردنظر منتقل شوند. البته شما میتواند به گونه ای عمل کنید که کاربر به سایت فروشنده منتقل نشود. و خرید را از طریق سایت شما انجام دهد.کاربر باید بتواند از طریق جستجو به طور مستقیم ه کالای موردنظر برسد.

شما میتوانید مقایسه گری قرار دهید تا کاربر مقایسه ای میان محصولات فروشگاه ها داشته باشد. در طراحی سایت مشابه ترب به این صورت است که میتوانید به ازای کلیک هایی که کاربران میکنند از فروشنده هزینه دریافت کنید. یا اینکه میتوانید امکانی فراهم کنید که کاربران از طریق سایت شما خرید را انجام دهند. در واقع سایت شما یک نوع طراحی سایت تبلیغاتی محسوب خواهد شد. در طراحی سایت شابع ترب میتوانید محصولات را به دسته های تخفیف ها، گران ترین، ارزان ترین، پر فروش ترین و غیره تقسیم بندی کنید.

 

سوالات متداول طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز به چه صورت است ؟

طراحی سایت شبیه ترب و ایمالز در ابتدا از پرسش در مورد فعالیت شما آغاز میشود . نیاز های شما سنجیده میشود این موضوع را باید بدانید که پرسش و پاسخ در مورد فعالیت شما از اهمیت بالایی در وب سازان مرصاد برخوردار است . این امر باعث میشود تا کارشناسان ما راهنمایی های بهتری را برای شما داشته باشند . بعد از این مرحله عقد قرار داد خواهد شد و وارد پرسه طراحی خواهیم شد . شما می توانید طرح اولیه خود را برای ما ارسال نموده تا طبق همان طرح برای شما کد نویسی شود . حال می خواهد طراحی سایت با وردپرس باشد و یا طراحی سایت اختصاصی .

پشتبانی سایت بعد از طراحی سایت به چه صورت است ؟

بعد از طراحی سایت به مدت 6 ماه پشتیبانی رایگان داریم . در صورت تمایل می توانید برای پشتیبانی سایت قرارداد جدیدی بسته خواهد شد .

بهترین شرکت طراحی سایت کدام شرکت است ؟

تا به الان هیچ مرجع مشخصی در مورد اینکه کدام شرکت طراحی سایت می تواند بهترین شرکت باشد ، اعلام نشده است . برای این منظور خود کارفرما می تواند با مشاهده نمونه کارها و همچنین سوابق کاری خود تصمیم در این مورد را بگیرد .

قیمت طراحی سایت در وب سازان مرصاد به چه صورت است ؟

قیمت طراحی سایت بستگی به نوع طراحی سایت دارد . یکی دیگر از عواملی که در قیمت طراحی سایت می تواند تاثیر گذار باشد امکانات سایت می باشد که شما می تواند در بخش مربوطه بیشتر مطالعه بفرمایید .