شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

گوگل ادورز یا گوگل ادز

یکی از روش هایی که در دنیای دیجتال وجود دارد تبلیغات گوگل است. بتلیغات فرصت مناسبی برای شما ایجاد میکند تا بتواند بهتر برند خود را معرفی کنید. با استفاده از پلتفرم های آنلاین گوگل ادز میتوانید تبلیغات در گوگل انجام دهید. تبلیغات اینترنتی که شرکت گوگل ارائه میدهد گوگل ادز یا گوگل ادورز نام دارد. که بسیاری از کسب و کارها برای دیده شدن این پلتفرم تبلیغاتی را خریداری میکنند تا با سرعت بیشتری دیده شوند.
فهرست مطالب

شرکت گوگل برای کسب و کارهای مختلف در موتور جستجوگر خود تبلیغاتی را ارئه میدهد. که سرویس که google ads شناخته میشود میتواند تبلیغات شما را در Youtube, gmail, google adsanse قرار دهد. با تبلیغات در پلتفرم های مختلف گوگل میتوانید کاربران هدف بیشتری را به خود جذب نمایید. در این سیستم تبلیغاتی، متن تبلیغ به همراه آدر سایت و یا تصویری از سات باعث میشود که بیشتر دیده شوید.
سیستم پرداخت در گوگل ادز به این صورت است که شما به صورت کلیک بر روی سایت پرداخت انجام میدهید. اگر بر روی سایت شما کلیکی نخورد لازم نیست که هزینه ای را پرداخت نمایید. تبلیغ شما در صحفات مختلف از نتایج سرچ گوگل میتواند قرار گیرد.

تبلیغ شما به چه اشخاصی نشان داده میشود ؟
در سروس گوگل شما میتوانید مخاطبان هدف خود را مشخص کنید که این پارامترها شامل رده سنی، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، علایق، دستگاهی که با آن به اینترنت متصل میشوند و Remarketing است. در بازاریابی مجدد یا Remarketing برای کاربرانی است که به سایت شما مراجعه کرده اند اما خریدی انجام نداده اند.
تبلیغات در گوگل اگر به درستی مدیریت شود میتواند بسیار مفید باشد. اما باید اطلاعات افی از راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در گوگل را داشته باشید که ضرر نکنید.
انتخاب کلمه کلیدی درست، اکگر اصولی و درست مدیریت شود میتواند بسیار موثر باشد. برای هر کلمه کلیدی تنظیمات صحیحی قرار دهید. تبلیغات جذاب و هدفمند بنویسید. که با رعایت این سیاسیت ها میتوانید باعث شود که تبلیغات در گوگل برا یکسب و کار شما نتیجه بخش باشد.

هرکسی میتواند از تبلیغات گوگل ادز استفاده کند ؟
راه اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل ادز نیاز به این دارد که با سیستم گوگل ادز آشنایی داشته باشید. پس از یادگیری باید یک حساب در این سرویس ایجاد کنید. برای مدیریت تبلیغات ادوردز اکانت مدیریت شده را سفارش دهید. میتوانید راه اندازی کمپین تبلیغتی گوگل خود را برون سپاری کنید.

گوگل ادز در ایران
گوگل ادز ایران را برای ارائه سرویس های خود تحریم کرده است. اما میتوانید از راه های دیگر استفاده کند که بتوانید به مشتریان خود سرویس ارائه دهید. کمپین های مختلفی که گوگل ادز ارائه میدهد شامل موارد زیر است :
کمپین جستجوی گوگل : این کمپین یکی از روش های موثر برای تبلیغات در ایارن است. که تبلیغات را در نتایج جستجوی گوگل نشان میدهد.
کمپین نمایش گوگل : یکی از راه های استفاده از این کمپین بازگرداندن کاربرانی است که از سایت شما دیدن کرده اند. به این کمپین به اصطلاح ریمارکتینگ گفته میشود.
کمپین نصب اپلیکیشن : این کمپین برای اپلیکیشن ها موجود در پلی استور وجود دارد.
کمپین ویدیویی : این کمپین در سایت هایی مانند Youtube قرار میگیرد.
کمپین خرید : این کمپین به دلیل وجود تحریم ها در ایران قابل استفاده نخواهد بود
کمپن هوشمند : این کمیپ ن نیز در ایران نیست

مزایده در کمپین های گوگل ادورز
بعد از اینکه کلمات کلیدی و تبلیغات را در اکانت گوگل ادوردز خود ثبت کرده اید میتواند در مزایده گوگل شرکت کنید. حداکثر هزینه مربوط به تبلیغ دهندگان است که پیشنهاد میدهند و آن هایی که به کفیت امتیاز میدهند. زمانی که شخصی جستجویی در گوگل انجام میدهد موتور جتسجوگر این درخواست را پردازش کرده و مبلغ پرداختی برای هزینه ها یتبلیغات را مشخص میکند.
ان مزایده ها به حدی زیاد هستد که شاید میلیاردها از آن ها در ماه انجام شود. با استفاده از این مزایده ها کاربران میتوانند تبلیغات با کمترین هزینه و هدفمند ترین حال ارائه دهند. گوگل از این راه درآمد بسیار زیادی به دست خواهد آورد.

مزایده در گوگل ادوردز چگونه است ؟
نمایش یا عدم نمای شتبلیغات شما به Ad Rank تبلغ شما بستگی دارد. هرچقدر که Ad Rank شما بالاتر باشد باعث میشود که جایگاه بالاتری در گوگل کسب نمایید. رتبه آگهی ضریبی از قمت است که گوگل برای کیفیت تبلیغات شما درنظر خواهد گرفت.
بعد از آن رتبه و جایگاه تبلیغات شکا مشخص میشود که میتوانید به ازای هر کلیک هزینه واقعی را پرداخت نمایید. هزینه پیشنهادی هزینه ای است که برای تبلغ رتبه بندی شما است. استثنایی که برای این کار وجود دارد این است که باید حداکثر قمتی که برای هر کلیک پذیرفته اید را پرداخت نمایید.
امتیاز کیفیت یا Quality Score در مزایده گوگل ادوردز بسیار مهم است. آگهی هایی که امتیاز آن ها پایین است باید قیمت بالاتری برای هر کلیک پرداخت نمایند. و حتی با پرداخت قیمت بالا نیز احتمال کمی وجود دارند که نمایش داده شوند. افرادی که کیفیت آن ها بالا تر است میتوانند با پرداخت هزینه کمتری نیز برای هر کلیک رتبه خوبی را کسب نمایند.

تبلیغات گوگل در چه رسانه هایی نمایش داده میشود >
شبکه نمایش گوگل یا Google Display Network
در شبکه نماش بیش از دو میلیون سایت، ویدیو و اپلیکیشن وجود دارد که میتوانید تبلیغات خود را در آن ها قرار دهید. این تبلیغات به صورت بنری و کرافیکی هستند. شما با استافده از این شبکه میتوانید تبلیغات خود را به مشتریانی که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند نشان دهید. که این کمپین ها تبایغاتی ریمارکتینگ نیز هستند.
شبکه جستجوی گوگل google search network
شبکه جستجوی گوگل به رسانه هایی که متعلق به گوگب هستند اشاره دارد. این شبکه از میلیون ها کاربر هدف تشکیل شده است که روزانه عبرات های مختلفی را در موتور جستجوگر گوگل سرچ میکنند. باید انواع روش های تبلیغات را بشناسید. عباراتی که کاربران سرچ میکنند اصطلاحا search query است.

انواع تبلیغات در گوگل
تبلیغات متنی : این تبلیغ به صورت متن نوسته شده در شبکه جستجوی گوگل به کاربارن نشان داده میشود. شما متناسب با خدماتی که میخواهید تبلیغ کنید متنی برای تبلیغ خود مینیسید.
تبلیغات متنی واکنشگرا : این تبلیغات نز به صورت متن یوجود دارد و تفاوت آن در این است که عبارات به صورت ترکیب تصادفی کنار هم قرار میگیرند.
تبلیغات فقط برای تماس : این تبلیغات به صورت متن وجود دارد که هدف از این تبلیغات برا افزایش ورودی ساتی نیتس برای این است که شماره تماس شما در سات قرار بگیرد.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...