شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

معیارهای سنجش سئو سایت

یکی از سخت چیزها در مورد سئو این است که چگونه میتوان فهمید که آیا شما اصول سئو را به درستی انجام میدهید. در واقع این سوال بسیار سخت است در واقعا ماه ها طول میکشد تا نتیجه سئو را ببینید که میتواند خوب یا بد باشد. خوب حالا میخواهیم معیارهایی برای سنجش سئو به شما ارائه دهیم تا بتوانید آن را ردیابی کنید. و نوشتن اینکه چه چیزی میتواند موجب شود که مسیر درست را پیدا کرده و در آن جهت حرکت نمایید. این مواردی که د رادامه گفته میشود مهمترین معیارهای سئو سایت هستند :
فهرست مطالب

معیارهای سنجش سئو

1 ) مجموع لینک ها

در انتهای هدف سئو این است که ترافیک بسیار بیشتری را دریافت نمایید. حال میتوانید از اینکه ترافیک سایت شما تغییری میکند میزان تاثیر سئو سایت خود را بررسی نمایید. اگر سئو سایت شما خوب باشد طبیعتا باید تترافیک سایت شما صعودی باشد در غیر این صورت نزولی خواهد بود. شما میتوانید همچنین تعداد کلیک هایی که بر روی سایت شما شده است را در ابزار google search console مشاهده نمایید. در واقع این گزارش به شما نشان میدهد که چه تعدادی از مردم به صورت اورگانیک سایت شما را در نتایج گول دیده و بر روی آن کلیک کرده اند.
همچنین معیارها و اطلاعات ارزشمندی از جمله impression و CTR نیز وجود دارد. در واقع این دو معیار به اندازه تعداد کلیک هایی که شده مهم نیستند اما میتواند در سئو سایت شما تاثیر گذار باشد. در واقع هرچه این آمار و مقادیر بالاتر رود نشان دهنده این است که کار شما در سئو درست بوده است اگر نه که باید استراتژی خود را در سئو تغییر دهید.

2) core web vitals

کور وب وایتل به این معنی است که تجربه کاربری سایت خود را افزایش دهید. در واقع همانطو رکه میدانید گوگل در مورد سیگنال های تجربه کاربری و رضایت کاربری اهمیت زیادی میدهد. به همین دلیل باید دقت کنید که سایت شما UX و ساختار خوبی برای مخاطبان شما داشته باشد.
در واقع بک لینک ها تنها معیارهای مهم گوگل نیستند. یکی از معیارهایی که گوگل با آن سایت شما مورد ارزیابی قرار میدهد تجربه کاربری سایت است. از آنجایی که شما سایت را برای مردم راه اندازی میکنید بنابراین باید طبق نیازها و خواسته های آن ها نیز رفتار نمایید تا بتوانید رضایت آن ها را جل نمایید. در غیر این صورت راه اندازی سایت شما هیچ کاربردی نخواهد داشت. در واقع الگوریتم رنک برین برای این است که میزان تعامل کاربران با صفحات وب را بسنجند و از آن جا متوجه میشوند که یک سایت تجربه کاربری خوب یا بدی دارد. د رواقع کار الگوریتم پیج رنک این است که بهترین نتایج را به کاربر نشان دهد و سپس ببیند که کاربر بر روی کدام صفحات وب کلیک میکند اگر در آن صفحه ماند به این معنی است که آن صفحه از سایت موردپسند کاربر بوده و بنابراین ارتق رتبه پیدا میکند. اما اگر از آن صفحه خارج شده و به صفحه دیگری برود به این معنی است که آن صفحه مورد پسند کاربر نبوده است بنابراین ممکن است با افزایش این تعداد سایت دیگری را جای سایت دومی قرار دهد.
بنابراین بهتر است که گزارش Core Web Vitals را مشاهده کنید.

3) referring Domain

در واقع طبق تحقیقاتی که شده است لینک ها یخش کلیدی از الگوریتم های گوگل هستند. اگر شما هم ی سئو کار هستید باید بدانید که صفحاتی که در رتبه های اولیه قرار دارند بک لینک های بیشتری نسبت به صفحات پایین تر دارند. و سایت هایی که تعداد زیادی Referring domain یا همان دامنه هایی که از آنجا بک لینک گرفته شده است دارند رنک بالاتری دارند. در واقع Reffering domain ها اهمیت دارند از آنجایی که سایت های متنوعی به شما لینک داده اند و ارزش بیشتری نسبت به اینکه از یک دامنه لینک زیادی دریافت نمایید. در واقع زمانی که از یک دامنه لک لینک های زیادی را میگیرد ارزش کمتری هر کدام از آن ها دارند و واقعا میشود گفت که فرقی نمیکند شما یک بک لینک معتبر

 

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...