شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد
منشن بدون لینک یا linkless mention چیست؟

منشن بدون لینک یا linkless mention چیست؟

منشن بدون لینک یا linkless mention یعنی اشاره متنی و بدون لینک به سایت بدون اینکه بخواهید به آن لینکی را بدهید. در واقع به شکل متن به یک سایت اشاره میشود بدون آنکه به آن لینکی داده شود. اما همین میتواند باعث شود که جایگاه آن بهبود یابد.

همانطور که میدانید لینک سازی خارجی یا بک لینک سازی بسیار مهم است اما حال یکی از فاکتورهایی نیز جدیدا مطرح شده که به آن منشن بدون لینک گفته میشود. برای مثال دیجی کالا یکی از برندهایی است که زیاد به آن اشاره میشود. حال در این مقاله میخواهیم به این بپردازیم که چگونه منشن کردن برند ما بدون دادن لینک میتواند بر روی سئو سایت تاثیر داشته باشد.

فهرست مطالب

سئو سایت دارای بیش از 200 فاکتور مهم است که وب مستران و سئوکاران در طی تجربه به آن رسیده اند. یکی از موارد مهم که مربوط به سئو خارجی سایت است به لینک سازی یا لینک بیلدینگ میتوان اشاره کرد. در واقع شما اگر محتوای خوب تولید کنید و سعی کنید که اعتبار خارجی خوبی نیز کسب کنید باعث میشود که رتبه خوبی نیز در گوگل داشته باشید.

  حال سوالی که پرسیده میشود این است که چرا از منشن بدون لینک استفاده میشود ؟ یا اینکه چطور استفاده شود و همچنین چند نوع منشن بدون لینک دهی داریم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد linkless mention توضیحاتی را ارائه دهیم.

اهمیت منشن بدون لینک در سئو چیست ؟

اهمیت منشن بدون لینک در سئو چیست ؟

در مقالات صحبت کردیم که سئو سایت به طور کلی به 3 دسته سئو داخلی ، سئو خارجی و سئو تکنیکال دسته بندی میشود. در واقع منشن بدون لینک نیز جزو سئو خارجی است که اعتبار برند شما را بررسی میکند. در واقع ربات های گوگل دائم در حال بررسی رفتار کاربران و محتوای سایت ها هستند. بنابراین اگر سایتی در مورد برند شما صحبت کند نشان دهندده این است که چقدر معتبر و شناخته شده هستید که مخطابان به شما علاقه دارند.

گوگل تمامی فاکتورها را با هم بررسی میکند و یک برآیندی دارد از اینکه سایت شما را در چه جایگاهی قرار بدهد. بنباراین شما باید تمامی تکنیک های لازم را رعایت کنید تا بتوانید نتیجه بهتری را کسب کنید.

در واقع زمانی که یک وب سایت معتبر باشد در سایت های مختلف نیز به آن لینک داده میشود. بنابراین هرچه تعداد و اعتبار سایت هایی که به شما اشاره کرده و لینک میدهند بیشتر باشد باعث میشود که اعتبار سایت شما نیز افزایش پیدا کند.

همانطور که میدانید بسیاری از سایت ها با روش های سئو کلاه سیاه شروع به لینک سازی خارجی میکنند تا اعتبار سایت خود را افزایش دهند. گوگل نیز به فکر این است که رفتار مخاطبان را در شرح وب  و شبکه های اجتماعی نسبت ب ه یک برند مورد بررسی قرار دهد که در مبحث سوشیال سیگنال ها به آن اشاره میشود.

استفاده از منشن لینک

شما میتوانید در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته  وبرند خود را در توضیحات مختلفی که مینویسید منشن کنید. البته بهتر است که با اکانت های مختلف این کار را انجام دهید زیرا تاثیر بیشتری خواهد داشت.

شما میتوانید در سایت هایی که اجازه انتشار محتوا را میدهند برند خود را منشن کنید. سایت هایی که میتوایند عکس ، ویدیو یا پادکست قرار دهید یکی از منبع های خوب برای برند منشن هستند.

میتوانید اسم برند خود را در بخش نظرات در سایت های مختلف قرار دهید. در این صورت که به صورت طبیعی به آن اشاره میشود باعث شده که به عنوان یک بحث آزاد به نظر بیاید. همواره توجه داشته باشید که این لینک ها حالت اسپم نداشته باشند در غیر  این صورت ممکن است که باعث برندسازی منفی برای شما شوند.

بازخورد از منشن ها

هرچه منشن های بیشتر در سایت های معتبر داشته باشید باعث شده که قدرت سایت شما نیز بیشتر شود. در واقع زمانی که شما یک منشن برای برند خود قرار میدهید توسط مخاطبان زیادی دیده شود. بسیاری بعد از خواندن متن ترغیب شده و برند شما را جستجو میکنند. برا یانکه بدانید در سطح وب در چه جاهایی نام برند شما آورده شده است میتوانید از ابزار google alerts استفاده کنید. با ورود و ثبت نام در این ابازر میتوانید تعیین کنید که نام برند شما در چه جاهایی به کار برده شده است.

 چند نوع منشن بدون لینک داریم ؟

هر متنی که اشاره ای به سایت و برند شما کند بدون اینکه لینک داده شود یک نوع منشن بدون لینک است.

  • URL سایت یا صفحه بدون لینک مانند siteURL.com
  • نام برند به فارسی و انگلیسی
  • نام مدیر سایت
  • نام برند مانند وب سازان مرصاد یا دئووب
  • نام محصول مانند دوره سئو وب سازان مرصاد
  • نام برند + کلمه کلیدی مانند شرکت طراحی سایت وب سازان مرصاد

  Linkless mention

دقیقا مانند همان منطقی که برای لینک سازی خارجی گفته شد اگر یک وب سایت دارای اعتبار باشد مخاطبان و افراد نیز در سطح وب در مورد آن صحبت میکنند. تعدادی از این صحبت ها میتوانند همراه با دادن لینک و تعدادی بدون لینک باشد . متونی که به شما لینک داده میشود بک لینک میسازند که میتوانند به صورت فالو و نوفالو باشند و به متن های بدون لینک نیز linkless mention گفته میشود. هرچه در سطح وب منشن های بدون لینک بیشتر باشد نشان میدهد که واقعا کاربران در مورد شما صحبت میکنند و نظر مخاطبان را واقعا جلب کرده اید بنباراین همچه چیز از دید گوگل طبیعی خواهد بود.

به اشتراک گذاری پست ها

ادامه دارد …..

تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

پست های مرتبط را مطالعه کنید ...