ماه عسل گوگل

ماه عسل گوگل

ماه عسل گوگل

هر از گاهی مخاطبان در بخش پرسش و پاسخ سوال میکنند که چرا یک صفحه از وب سایت آن ها مدتی از در صفحه اول گوگل قرار گرفته و ناگهان با افت شدید مواجه میشود. خوب این به دلیل ماه عسل گوگل یا google honeymoon اتفاق میفتد. در این مقاله میخوهیم که به صورت کامل توضیحاتی را در این باره خدمت شما ارائه دهیم. همجنین متوجه خواهید شد که تفاوت سندباکس گوگل یا ماه عسل گوگل در چیست .

در واقع ماه عسل گوگل یک نوع رفتار است که گوگل نسبت هب صفحات تازه انتشار یافته نشان میدهد. به این صورت که صفحات تازه منتشر شده ربا به نتایج اولیه میبرد تا این فرصت را به آن ها بدهد که کاربران بررسی و مشاهده کنند. و به این صورت اگر رضایت کاربران زیاد باشد طبیعتا افت رتبه پیدا خواهد کرد اما نه چندان زیاد. اما اگر زیاد مورد استقبال کرابران مواجه نشود به صفحات خیلی عقب تر میرود.

شما نیز دیده اید که صفحه ای را تازه ایجاد میکنید  در این صورت ترافیک کرابران نیز افزایش پیدا میکند و با جستجو میتوجه میشوید که در در رتبه های اولیه گوگل هستید. و با گذشت زمان متوجه میشوید که ترافیک این صفحه به صفر رسیده است زیرا به صفحه های عقب تر نتایج رفته است. این رفتار ماه عسل گوگل است که با سایت های تازه وارد و صفحات تازه منتشر شده دارد تا بتواند یک فرصت و شانسی را برای دیده شدن به آن ها بدهد.

ماه عسل گوگل چیست ؟

خوب تا اینجا متوجه شده اید که ماه عسل گوگل چیست و حدودا چه مدت زمانی طول میکشد. خوب حال میخواهیم بدانیم که دلیل این کار گوگل برای چه چیزی است ؟

مهمترین چیزی که باعث شده است تا گوگل اقدام به راه اندازی هانی مون کند به دلیل بررسی کیفیت و تجربه کاربری محتوای تازه انتشار یافته است. گوگل میخواهد ببینید که با قرار دادن این محتوا در صفحه اول بداند چه تعداد کلیک ، چه نرخ ماندگاری و غیره را خواهد داشت.

زمانی که کاربران در نتایج جستجو صفحه ای رایمیبنند اما به سرعت از آن بیرون می آیند نشان دهنده این است که این صفحه کیفیت لازم چه از نظر محتوایی ، ساختاری یا ظاهری را ندارد. هرچه نرخ پرش کی سایت بیشتر باشد گوگل متوجه میشود که این سایت کیفیت لازم را ندارد.

نرخ پرش پایین نیز نشان دهنده این است که هر کاربر یکه وارد این سایت میشود رضایت کافی را کسب میکند. هر چه زمان ماندگاری کاربران در یک صفحه ای بیشتر باشد گوگل متوجه میشود که این سایت برای کاربران مفید بوده و توانسته است که نظ رکاربران را به خود جلب کند بنابراین شانس آن را میدهد که در رتبه های بالاتری قرار گیرد.

در واقع گوگل برای این که متوجه شود این صفحه تازه انتشار یافته چه کیفیتی دارد از نظرات کاربران استفاده میکند. که با توجه به توضیحات بالا نرخ پرش و نرخ ماندگاری ، تعداد کلیک ها از روی رفتار کاربران محاسبه میشود.

مدت زمان ماه عسل گوگل

آمار دقیقی نمیتوان در مورد ماه عسل گوگل داشته باشیم. اما طبق تجربه هایی که مطرح شده زمانی که شما صفحه ای را ایجاد کرده و محتوایی را منتشر میکنید گوگل آن را ابتدا به صفحه های اولیه برده و بعد از گذشت یک هفته ای که در صفحه اول میماند آن را به جایگاه اصلی خود بازمیگرداند که میتواند صفحه های بسیار عقب تر در نتایح باشد.

 

آیا همه صفحات دچار ماه عسل میشوند ؟

لازم به کر است که این اتفاق برای همه صفحات اتفاق نمیفتد که گوگل آن ها را بعد از انتشار در رتبه های اولیه خود قرار دهد. اما تعداد زیادی ا زمقالات دچار ماه عسل میشوند که در آن سئو وبهینه سازی محتوایی نیز رعایت شده است.

الگوریتم ماه عسل گوگل

آیا کاهش رتبه های ناگهانی صفحات سایت ها به دلیل ماه عسل گوگل است ؟

البته اگر با توجه به اتفاقاتی که برای صفحات سایت میفتد نباید این برداشت را کرد که ا زسمت الگوریتم ماه عسل گوگل است بعضی از مواقع کاهش رتبه سایت یک خطر بسیار بزگی است که باید برای راه حلی برای رفع مشکل پیدا کنیم که در ادامه به آن اشاره میکنیم :

پنالتی گوگل : ممکن است که شما به دلیل رعایت نکردن بعضی از قوانین که گوگل بر روی آن ها حساسیت دارد جریمه شوید. اشتباهات و تکنیک های سئو کلاه سیاه باعث بروز همچین مشکلی میشوند که بسیار خطرناک است.

آپدیت الگوریتمی : زمانی که گوگل یک الگوریتم جدید را معرفی میکند خیلی از سایت ها به دلیل اینکه مواردی خلاف جه آن الگوریتم را انجام داده اند دچار افت رتبه میشوند. اگر سایت شما با قوانین الگوریتم تضاد نداشته باشد گوگل آن را به جایگاه قبلی بازمیگرداند اما اگر خلاف آن باشد کاهش رتبه بسیار شدیدی را خواهد داشت.

رقابت : هیچ موقع نباید رقبای خود را دست کم بگیرید. زمانی که شما فعالیت کمتری دارید بدانید که احتمالا آن ها بر روی سئو و بهینه سازی سایت زمان بیشتری گذاشته اند که رتبه و جایگاه خود را به رقبا داده اید.

google honeymoon

تفاوت google honeymoon و sandbox

بعضی از مواقع است که کاربران ماه عسل گوگل را با سندباکس اشتباه میگیرند. در واقع سندباکس حالتی است که برای سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند یا سایت هایی که تازه از جریمه گوگل رها شده اند اجرا میشود و یک الگوریتم است. گوگل دامنه های تازه کار را در یک جعبه شنی مانند قرار میدهد که بتواند فعالیت های آن ها بهتر زیرنظر داشته باشد که حدود 3 الی 6 ماه طول میشکد تا گوگل متوجه شود که هدف از راه اندازی این وب سایت چه چیزی است. باید شما در این مدت کاری کند که گوگل به شما اعتماد کند که میتواند با تولید محتوای خوب و کسب رضایت کاربران ممکن بسازید. سندباکس هیچ گاه مورد تایید گوگل نشده است و سئوکاران نیز به صورت تجربی متوجه آن شده اند.

Core web vitals

Core web vitals

طبق آمار ارائه شده 53 درصد از کل ترافیک وب سایت با استفاده از جستجوی اورگانیک به دست می آید. به همین دلیل است که بیشتر سایت ها در تلاش هستند که رتبه سایت خود را بهبود داده و دیده شوند زیرا در این صورت است که میتوانند ورودی بیشتری را از گوگل دریافت کنند. گوگل معیار کیفی به نام core web vitals یا هسته حیاتی گوگل دارد که بر اساس سرعت لود صفحات است. با توجه به این فاکتور باید برای بهبود سرعت ساتی خود تلاش کنید تا بتوانید تجربه کاربری خود را بهبود دهید. در این مقاله با هم میخواهیم بدانیم که core web vitals چیست و شامل چه معیارها و فاکتورهایی میشود.

Core web vitals پارامتر مهم گوگل

در سال های اخیر گوگل به سمت یک رویکرد کاربر محور برای بهینه سازی صفحات وب در حرکت است.بر اساس هسته حیاتی گوگل  وب سایت هایی که سرعت بارکذاری بالایی دارند و باعث بالا رفتن میزان تاخیر در وروی میشوند رتبه کمتری را به خود اختصاص میدهند. هسته حیانی گوگل معیارهای استاندارد شده google است که به توسعه دهندگان کمک میکند تا بتوانند سای را از دید کاربر درنظر داشته باشند.

معیارهای core web vitals چیست

 این فاکتور کیفی مجموعه ای از معیارها است که به سرعت، پاسخگویی و ثبات ظاهری وب سایت ها توجه میکنید. در واقع هرچیز یکه میتواند بر روی تجربه کاربری تاثیرگذار باشد مربوط به این معیار است. فاکتور های مهم core web vitals شامل موارد زیر است :

بارگیری یا LCP – Largest Contentful Paint

تعامل یا FID – first Input Delay

پایداری ظاهری یا CLS cumulative layout shift

این معیارها برای اجاد تجربه کاربری به تنهایی کایفی نیستند اما با هم دیگر میتوانند کمک کنند که تجربه کاربری تا حدی بهبود یابد.

 

Largest contentful paint

معیار اصلی و حیاتی هسته گوگل است. مدیران سایت ها میتوانند از این معیار برای ارزیابی تجربه کاربری استفاده کنند. سایت ها به صفحاتی نیاز دارند که سریع بارگذاری شوند زیرا تعداد سایت ها در حدی زیاد است که اگر صفحه شما 3 ثانیه دیر لو شود کاربران به سراغ یک سایت دیگر میروند. بنابراین برای اینکه نرخ تبدیل بالاتر داشته باشید سعی کنید که زمان بارگذاری صفحات را کاهش دهید.

LCP زمان برگیزی بخش های محتوایی مختلف در صفحه نمایش کاربر است که به شما میگوید محتوا به چه سرعتی در صفحه به کاربران نشان داده شود که این معیار باید حداکثر 2-3 باشد.

شما میتوانید با استفاه از بهینه سازی و سئو تصاویر و اندازه مناسب، بهبود سرعت سرور، بهبود فالی های CSS و  JS lcp را بهبود دهید.

CUMUlative layout shift

مدیران سایت ها باید تعامل با لینک ها و دکمه های سایت را آسان نمایند تا نرخ تبدیل افزایش پیدا کند. با استفاده از معیار لینک ها یا دکمه هایی که پس از بارگذاری صفحات وب به هم میریزد توسط گوگل شنایایی میشود. در واقع اگر کاربران هنگان تعامل با عناصر سایت با مشکل روبه رو شوند. یعنی رندر صفحات تجربه کاربری خوبی به همراه نداشته باشد و کال تو اکشن و دکه ها و لینک هایی که مهم هستند در خارج از محدود باشند باعث منفی شدن این معیار میشوند.

در واقع CLS نشان دهنده عناصر ظاهری در زمان لود شدن سایت است. با استفاده از این معیار میتوانید متوجه شوید که آیا محتواها، المان ها، دمه ها، بنر ها و غیره هنگام لود شدن در دیوایس های مختلف ثبات ظاهری دارند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که تمام محتوا پس از بارگزی در مرورگر در جای خود باقی میماند. در واقع با استفاده از معیار CLS میزان پایداری ظاهری صفحات سایت شما از دید کاربر مشخص میشوند. میتوانید برای هر یک از عناصر در صفحه میزان لود را تعیین اولویت نمایید.

 

 

core web vitals

 

First input delay

این معیار برای تعیین میزان تاخیر ورود اول یا نمایش اولیه عناصر است. زمان پاسخ و اولیه تعامل با کاربر را از لحظه ورود کاربر اندازه گیری میکند. تا صفحاتی که دارای تاخیر زیاد هستند باعث ناامیدری مخاطبان شوند. وب سایت ها مجموعه ای از ویجت ها و ویژگی های متحرک و پویا هستند که برای ارائه هر چه بهتر محتوا ایجاد شده اند. این نوع المان ها میتوانند کیفیت محتوای سابت را بهبود دهند. توسعه دهندگان باید مدت زمانی که کاربران در انتظار پاسخگویی هستند را کاهش دهند.

معیار FID یا First Input Delay میزان پاسخگویی عناصر صفجه را هنگام تعامل کاربر اندازه گیری میکند. این معیار رویدادهایی را مانند کلیک و فشار دکمه ها را ثبت میکند. برای اینکه یک تجربه کرابری خوب داتشه باشید باید این معیار کمتر از 100 میلی ثانیه باشد.

میتوانید با بهینه سازی کدهای جاوا اسکریپت محتوای صفحات را بهبود دهید. لازم به ذکر است که اندازه گیری FID دشوار است. البته سرعت اینترنت کاربران نیز تاثیر گذار است اما آنقدر نیست که این معیار را بتواند جابه جا نماید.

 

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور

الگوریتم موش کور کسب و کارهای محلی را فیلتر میکند اما با این حال گوگل در حال تست کردن و ایجاد تغییرات در این الگوریتم است. بنابراین بهتر است که بر روی استراتژی بازاریابی جستجوی محلی خود کار کنیدممکن است که گوگل سایت شما را در برخی از جستجو ها نشان ندهد اما میتوانید بر روی استراتژی هایی کار کنید که سایت برای مشتریان قابل دسترسی باشد.

الگوریتم موش کور یکی از الگوریتم هایی است که برای تکمیل دیگر الگوریتم هایی مانند کبوتر ابداع شده است. این الگوریتم جزو الگوریتم های ناشناخته گوگل است. این الگوریتم به این صورت است که باعث میشود برخی نتایج کسب و کارهای محلی فیلتر شوند. یا اینکه باعث میشود که برخی نتایج در SERP تغییر جایگاه داشته باشند در ادامه میخواهیم به این الگوریتم بپردازیم :

الگوریتم موش کور یا Possum چیست ؟

یکی دیگر از الگوریتم هایی که گوگل آن را در سال 2016 معرفی کرد موش کور یا Possum است. در واقع قبل از به روی کار آمدن این الگوریتم کسب و کارهای محلی شانس این را نداشتند که بتوانند در رتبه های اولیه در گوگل قرار بگیرند. برای مثال اگر شما رستوران در رشت را جستجو میکردید نمیتوانستید رستوران هایی که در رشت هستند را مشاهده نمایید. در واقع این الگوریتم کمک کرد تا کسب و کارهای محلی بتوانند در جستجوی محلی در نتایج اولیه دیده شوند. بنابراین اگر شما رستوران های در شمال تهران را جستجو میکنید نباید رستوران هایی که در مرکز شهر هستند به شما نمایش داده شود.

علت نام گذاری الگوریتم possum

تمرکز اصلی موش کور بر روی جستجوی محلی و نزدیک است. و تمرکز اصلی این الگوریتم بر روی سئو محلی است. با توجه به دقت زیادی که این الگوریتم دارد باعث شده است که یک سایت به ازای یک کلمه کلیدی نشان داده شود و گاهی اوقات نیز دیده نشود و برخی سئوکاران تصور کرده که شاید دچار پنالتی شده اند. به همین علت است که به این الگوریتم مش کور گفته میشود.

کمک به کسب و کارهای محلی

همانطور که در این مقاله گفته شد هدف الگوریتم موش کورد این است که کسب و کارهای محلی را در رتبه های خوبی قرار دهد. یکی از تمرکز های اصلی این الگوریتم بر روی موقعیت های مکانی است. الان فرقی نمیکند که در چه حوزه و چه شهری مشغول به فعالیت هستید. شما میتوانید با انجام سئو محلی در شهر خود بازدید کننده از گوگل داشته باشید. برای مثال افراد زمانی که رستوران در شهر لاهیجان را جستجو میکنند بتوانند رستوران های آن شهر را ببیند نه اینکه رستوران های شهر رشت در نتایج اولیه ظاهر شود.

الگوریتم موش کور گوگل
possum algorithm

اقدامات لازم در مواجه با الگوریتم موش کور گوگل

یکسان سازی آدرس

یکی از مواردی که در الگوریتم موش کور مهم است یکسان سازی آدرس است. در واقع این الگوریتم بر اساس آدرسی که در گوگل مپ وارد کرده اید شما را در سئو محلی در نتایج اولیه قرار میدد. آدرس را به صورت صحیح و کامل وارد کرده و به هیچ عنوان از دو آدرس استفاده نکنید. زیرا این الگوریتم فقط یکی از آدرس ها را نشان میدهد و دیگری را فیلتر میکند. اگر آدرس شما تغییر کرده است را حتما در ابزارهای گوگل اصلاح نمایید تا آدرس فعلی شما را نشان دهد.

اهمیت موقعیت مکانی نسبت به قدمت کسب و کار

در الگوریتم موش کور موقعیت مکانی برای بالا آمدن در سرچ گوگل بسیار مهم است. در واقع از این طریق کسب و کارهای نوپا میتوانند در جستجوهای محلی بالا آمده و دیده شوند.

اگر کسب و کار شما محلی است حتما از کلمات کلیدی محلی استفاده نمایید. در واقع آدرس کسب و کار شما بر روی نقشه بسیار مهم است. برای این کار حتما در اولین فرصت آدرس محل کار خود را در گوگل مپ یا Google my business وارد نمایید.

بررسی و اصلاح اطلاعات محلی

بهتر است که اطمینان حاصل نمایید که شرکت شما اطلاعات تکراری و نادرستی را در سایت نداشته باشد. اطلاعات نادرست میتواند ربات های گوگل را برای ارائه نتیجه بهتر گیج نماید. در واقع انچه برای الگوریتم موش کور اهمیت دارد این است که برای نتایج مرتبط اهمیت بیشتری قائل میشود.در واقع سعی میکد کس و کارهایی را نمایش دهد که با عبارت سرچ شده مرتبط تر باشد.

الگوریتم موش کور یک آپدیتی برای رتبه بندی جستجی لوکال و محلی گوگل است . الگوریتم possum تصمیم میگیرد که سایت و کسب و کارهای محلی را در گوگل نمایش دهد. بیزینس شما اگر در محل در و خارج از محدوده شهر است اصلا نگران نباشید با روی کار آمدن این الگوریتم به راحتی در محدوده مورد نظر خود در نتایج جستجو گولگ دیده میشوید.

الگوریتم موش کور

آپدیت الگوریتم موش کور

موش کور در واقع یک آپدیتی برای الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل است. و تعیین کننده این است که چه زمانی یک بیزینس در نتایج دیده شده و چه زمانی باید فیلتر شود در واقع با جستجوی یکان کسب و کار های محلی ممکن ات همیشه نشان داده نشوند.

کسب و کارهای خارج از محدوده جستجو شده هستند باز هم در نتایج گوگل دیده میشوند حتی با اینکه ممکن است کمی از محدوده مورد نظر دورتر باشد.

اگر د کسب و کار در یک ساختمان باشند در نتایج یکسان  در رتبه نزدیکی ممکن است قرار نیگرند. ممکن است که دو دندانپزشک در یک ساختمان کار کرده اما کارشان به هم بی ربط باشد.

کسب  کارهایی که چندین شعبه دارند اما برای یک نفر سهیتند به این صورت است که اگر جستجو کنید هر دفعه ممکن است با یکی از شعبات و وفاتر روبرو شوید. برای مثال تصور کنید که دکتر دندانپزشکی دارای دو مطب است اما هر دفعه که جستجویی را انجام میدهید یکی از مطب های آن فیلتر شده و در نتایج نشان داده نمیشود.

بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار محلی هستید حتما سئو سایت محلی را انجام دهید. و در نقشه گوگل حتما شماره های تماس و آدرس خود به همراه دقیق و جامعی را وارد نمایید. در این صورت موتورهای جستجوگر راحت تر میتوانند شما را پیدا کنند و همچنین کاربران محلی نیز جذب کسب و کار شما شده و درآمد را افزایش میدهند.

سئو وبلاگ

سئو وبلاگ

سئو وبلاگ

کسب و کارها همواره میکوشند تا بتوانند با استفاده از بازاریابی محتوایی و تبلیغات حرف اول را در برند خود بزنند. یکی از مواردی که باعث میشود تا برند شما در میان افزاد بیشتری شناخته شود طراحی سایت است و به دنبال آن باید بتوانید سئو سایت خود را به صورت اصولی انجام دهید. یکی از مواردی که باعث اول شدن شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ میشود سئو سایت است. در واقع سئو وب سایت مجموعه ای از قواعد و قانون ها است که باید رعایت کنید تا سایت شما در رتبه های اولیه قرار بگیرد. سئو سایت دارای مبحث های بسیار زیادی است که یکی از آن ها در مورد سئو وبلاگ سایت شما است که در ادامه به آن پرداخته میشود.

به فرآیند نوشتن و بهینه سازی محتوای وبلاگ برای رتبه بندی بهتر سایت در نتایج جستجو سئو وبلاگ گفته میشود. در واقع در هر سایتی بخشی که میتواند به بالا رفتن رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجوگر کمک نماید بخش وبلاگ است. به همین دلی است که در این بخش به صورت اختصاصی به سئو بلاگ پرداخته ایم. شما باید مواردی از جمله تحقیق کلمات کلیدی، نوشتن محتوا، سئو صفحه، ینک سازی و غیره را انجام دهید.

شما باید به گونه ای لینک سازی را انجام دهید تا افراد وارد ولاگ شما نیز شوند. بنابراین باید سعی کنید که کلمات کلیدی هدف را پیدا کرده و آن ها را رتبه بندی نمایید و سپس در محتوای وبلاگ خود استفاده نمایید. در واقع باید پست های هدفمند یرا تولید کنید تا بتواند تضمین کننده ترافیک ثابت از سمت گوگل باشد. در واقع همین وبلاگ ها هستند که باعث میشوند افراد وارد سایت شما شوند. در واقع تصور کنید که شما یک سایت فروشگاهی هستید که هیچ بخشی برای وبلاگ ندارید. مطمئن باشید که نمیتوانید در نتایج جستجو قرار بگیرید. زیرا محتوا است که دائم ربات های گوگل را به سمت سایت شما هدایت میکند.

سئو وبلاگ

نحوه نوشتن پست برای بخش وبلاگ سایت برای سئو پست های وبلاگ

در واقع سئو ساتی یک دانشی است که نیاز به تجربه فراوانی دارد. در واقع تصور کنید که با نوشتن پست ههای بی سر و ته میتوانید بازدید از سایت را بالا ببرید. مهمتری نکته این است که تحقیق کلمات کلیدی انجام دهید و پست های وبلاگ خود را برای سئو ایجاد نمایید.

پیدا کردن کلمه کلیدی

هر پستی که منتشر میکنید باید حول یک کلمه کلیدی اصلی باشد. بنابراین سعی کنید در مورد موضوعاتی مقاله بنویسید که مردم آن ها را جستجو میکنند. نوشتن مطلب در مورد مواردی که در ماه جستجو نشده و یا اینکه درصد آن بسیار پایین است هیچ ارزشی برای بالا بردن رتبه سایت شما نخواهد داشت.

بررسی هدف جستجو

باید به دنبال عناوینی برای مقالات خود  باشید که افراد بیشتری به دنبال آن ها هستند. بهتر است که هدف جستجوی کاربران خود را بشناسید و بر اساس آن مقالات سایت خود را منتشر نمایید. بنباراین راز دریافت ترافیک خوب از گوگل این است که پست های شما همان چیزهایی باشد که کاربران نیاز دارند و وارد سایت شما شوند.

برای این منظور میتوانید عناوانی که میخواهید بر اساس مقاله ای بنویسید را در گوگل تایپ کنید و در این صورت راهی عالی برای شناسایی هدف کاربر جستجو کنید. برای مثال افراد عموما به دنبال مقالات آموزشی هستند. اگر آموزش وردپرس را ارائه داده اید باید بتوانید تنظیمات وردپرس و سایر نکات فنی را نیز در ابتدای مقاله که بسیار کاربردی هست را بیان کنید.

قالب برنده

زمانی که کاربران یک کلمه کلیدی را در اینترنت جستجو میکنند اولین چیزی که به آن ها نمایش داده میشود تگ H1 در صفحه است. باید عنوان به چیزی که کاربر میخواهد نزدیک باشد میتوانید از عناوین جذاب و طولانی تر نیز استفاده نمایید. برای مثال زمانی که کاربر راه های درمان جوش صورت ار جستجو میکند عموما بر روس عناوینی کلیک میکند که شامل روش های کاربردی هستند. در واقع کاربران اغلب دوست دارند که این روش ها بسیار آسان و کم هزینه باشدو. در واقع کاربران بر روی عناوینی که از اعداد نیز استفاده کرده اند کلیک میکنند و این باعث میشود که بیشتر سئوکاران به دنبال راه هایی برای بالا بردن نرخ کلیک از طریق عنوان مقالات باشند که این موضوع در سئو وبلاگ بسیار مهم است.

ساخت طرح کلی داده محور

داشتن ایده از مواردی است که باید در پست های وبلاگ بخوانید. میتوانید یک طرح های کلی را ارائه دهید که بر اساس داده و تحقیقات باشد که کمتر جایی به آن پرداخته شده است.

سئو پست های وبلاگ

سئو محتوای وبلاگ : انتشار پست

در واقع تولید محتوا شامل یک سری اصول و قواعد است که باید در ابتدا آن ها رعایت کنید. باید طرح کلی که انتخاب کرده اید را یادداشت نمایید. سپس شروع کرده و با تمرکز کامل شروع به نوشتن کنید و مواردی که مهم است را تک به تک ذکر کرده و در مودر آن ها توضیح دهید. بهتر است که هر بخش از مقاله شامل یک تصویر مرتبط با آن بخش وجود داشته باشد. که در بخش سئو تصاویر نیز میتوانید نحوه بهینه سازی تصاویر در سایت را ملاحظه نمایید.

بعد از قرار دادن مطلب و تصاویر در وبلاگ باید شروع به بازخوانی و ویرایش آن کنید.به ترتیب زیر عناوین را از مهم به غیر مهم نوشته و توضیحات مربوطه را برای هر یک ارائه دهید. سپس نوبت به لینک سازی داخلی میرسد باید صفحات دیگر سایت و گوگل بداند که شما یک پستی را منتشر کرده اید. برای این منظور باید از ولاگ به سایر صفحات و از سایر صفحات به این مقاله منتشر شده لینک بدهید.

یک لینک خارجی نیز موف هستید که در مقالات خود بدهید که بهتر است اگر از مناسعی استفاده میکنید لینک سایت آن ها را بیاورید.  حتما باید به مقاله که منتظر کرده اید حداقل یک لینک را ارائه دهید. زیرا باعث میشود که مقاله شما قابلیت دسترسی داشته باشد که این لینک سازی ها به سئو وبلاگ و به سئو جنرال سایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. شاید تصور کنید که سئو مقالات راحت است اما اگر میخواهید که جزو 10 سایت برتر در SERP باشید باید بتوانید از اصول آن هابه صورت حرفه ای بهره ببرید.

الگوریتم E-A-T گوگل

الگوریتم E-A-T گوگل

الگوریتم E-A-T گوگل

حال سوالی که مطرح میشود این است که چگونه باید کیفیت سایت را ارزیابی کنید. E-A-T گوگل مهمترین منبع برای ارزیابی و سنجش کیفیت سایت ها است. در واقع گوگل به صورت مرموزانه با استفاده از این متد برای نمره دهی به سایت ها استفاده میکند.

اولین سوالی که همیشه در ذهن کارشناسان سئو وجود دارد این است که گوگل چگونه میتواند کیفیت صفحات سایت را ارزیابی کند. ربات های گوگل مثل انسان قادر به درک کیفیت محتوای سایت ها نیستند. اما به هر حال راهی وجود دارد که میتوانند مانند مغز انسان کیفیت صفحات وب سایت ها را آنالیز کنند. حال میخواهیم در این مقاله به متد E-A-T گوگل بپردازیم. در این صورت شما نیز به راحتی میتوانید کیفیت محتوای سایت را بهبود دهید.

نام E-A-T ازکجا آمده است ؟

در ابتدا باید بدانید که این عبارت مخفف چه کلماتی است. زمانی که متوجه شوید گگا به چه فاکتورهایی از محتوا اهمیت میدهد در این صورت میدانید که چگونه محتوای با کیفیت تولید کنید.

لازم به ذکر است که E-A-T مخفف کلمات زیر است :

  • Expertise – تخصص
  • Authoritativeness – اعتبار
  • Trustworthiness – اعتمادپذیری

حال متوجه شدید زمانی که از E-A-T صحبت میشود منظور تخصص ، اعتبار و اعتماد پذیری یک سایت است. در قسمت بعد به صورت مفصل به این کلمات پرداخته میشود.

الگوریتم E-A-t چیست ؟

الگوریتم EAT گوگل

تخصص ( Expertise)

با توجه به فرهنگ لغت کلمات ، تخصص در مورد یک حوزه مشخص یعنی این است که دانش و مهارت بالایی داشته باشید. اما در حوزه سئو و بهینه سازی سایت تنها با داشتن تخصص یا همان دانش به هدفی که میخواهید نمیرسید. باید بدانید که چگونه میتوایند از این دانش برای رفع نیاز کاربران استفاده کنید بنابراین باید تجربه لازم را داشته باشید. به سه نکته زیر توجه نمایید :

  • در ابتدا توجه نمایید که مخاطبان شما چه چیزی را جستجو میکنند. زمانی که بتوانید تا حدی پاسخ این سوال را پیدا کنید میتوانید محتوای خود را نزدیک به جستجوی کاربران هدف کنید. بخش زیادی از این مراحل با تحقیق کلمات کلیدی در سئو شروع میشود.
  • هدف کاربر از جستجوی عبارات را بفهمید. برای مثال اگر کاربر “سئو چیست” را جستجو میکند یعنی اینکه میخواهد به زبان ساده بفهمد که سئو چه چیزی است. ولی اگر عبارت نحوه سئو کردن سایت را جستجو میکند یعنی اینکه میخوهد بداند به صورت تخصصی چگونه میتواند سایت خود را سئو کند.
  • سعی کنید که تعادل یک موضوع را حفظ کنید. یعنی هم در عین ساده بیان کردن مطلب نکات مهم را گفته و در آن عمیق شوید. به محتوای متنی بسنده نکنید و از تصاویر جذاب و ویدیو نیز استفاده کنید. در این صورت میتوانید محتوای ساتی خود را جذاب تر کنید. میتوانید از اینفوگرافی های زیبا استفاده کنید.

 

Google EAT

اعتبار (Authoritativeness )

اینکه در یک حوزه متخصص باشید و دانش لازم را داشه باشید بسیار عالی است اما کافی نیست. زمانی میتوانید مطمئن باشید که در یک موضوع دانش و مهارت بالایی دارید که دیگران نیز شما را تایید کنند. بنابراین باید سعی کنید که اعتبار کافی به دست بیاورید. حال سوالی که مطرح میشود این است که چگونه میتوان اعتبار به دست آورد ؟

بک لینک از سایت های معتبر و مرتبط

با لینک سازی خارجی یکی از راه های شناخته شده و تاثیرگذار برای کسب اعتبار در گوگل است. بنابراین میتوانید با لینک سازی اصولیو طبیعی اعتبار دامنه خود را نزد گوگل بالا ببرید. زمانی که د رمورد لینک سازی صحبت میشود یعنی اینکه از سایت های با دامنه آتوریتی بالا لینک داشته باشید. وقتی یک سایت با اعتبار و دامنه بالا به وب سایت شما لینک میدهد باعث میشود که رتبه سایت شما نیز افزایش پیدا کند. البته اگر DA سایت پایین باشد باز هم به برندینگ سایت ما کمک زیادی میکند.

Linkless backlinks

نوع دیگری از لینک ها هستند که با نام linkless backlink  شناخته میشوند. این بک لینک ها بیش از اینکه حاوی آدرس باشند به شکل منشن به برند اشاره میکنند. یکی از منشن ها به سرچ نام برند در گوگل مربوط میشود. هرچه افراد بیشتری نام برند شما را در گوگل جستجو کنند. این سیگنال به گوگل میرسد که سایت شما اعتبار بالایی نزد کاربران دارد.

شبکه های اجتماعی

اینکه بخواهید نزد گوگل اعتبار کسب کنید. اما در میان مردم ناشناخته باشید شبکه های اجتماعی میتوانند به شناخته تر شدن هر چه بیشتر شما کمک کنند. اگر بتوانید سوشال سیگنال های خوبی کسب کنید. میتوانید نزد گوگل اسم و رسم داشته باشید.

سوشال سیگنال و اعتبار برند یکی از موضوعات مهم در سئو هستند که میتوانید به آن ها توجه داشته باشید.

 اعتماد پذیری (Trustworthiness)

در دنیای واقعی جلب اعتماد سایرین سخت است. باید مدت زمان زیادی بگذرد تا این اعتماد شکل بگیرد. در سئو نیز قانونی وجود دارد. در واقع جلب اعتماد گوگل کار آُسانی نیست و نمیتوانید با فعالیت چند ماهه این اعتما درا به خود جلب کنید. بهترین راه برای کسب اعتماد گوگل این است که همواره به فعالیت های مداوم و منظم در حوزه کاری که دارید ادامه دهید. از شما میخواهیم که به موارد زیر نیز توجه داشته باشید :

  • برای سایت های فروشگاهی بهتر سات که مشخصات و امکانات محصولات همراه با نقد و بررسی در سایت موجود باشد.
  • برای سایت های وبلاگی بهتر است که یک بیوگرافی از نویسنده قرار دهید. لینک دهی به منابع معتبر میتواند کمک زیادی به اعتمادپذیری گوگل کند.
  • سایت شما دارای شرایط و قوانین ، سوالات متداول است که به اعتماد بیشتر کاربر به سایت کمک میکند.

اگر بتوانید دو مورد قبلی را به خوبی انجام دهید در این صورت میتوانید اعتماد گوگل را کسب نمایید. البته بسیاری باور دارند که نمیتوانید گوگل را مجبور کنید که به شما اعتماد کند.

الگوریتم E-A-T گوگل برای سئو

 

ریشه یابی E-A-t در سئو ، گوگل فقط چند الگوریتم نیست!

گوگل با هزاران نفر در دنیا قرارداد همکاری دارد که بتواند نتایج جستجو را ارزیابی کند. این افراد جستجوهای واقعی در گوگل را مشاهده کرده و صفحات ارزیابی میکنند. اصطلاحا به آن QUALITY RATER گفته میشود.

هر به روز رسانی عمده قبل از اینکه به صورت عمومی منتشر شود توسط Search quality rates  گوگل تایید میشود. بعد از آنکه گزارش هایی متخصصان تست کیفیت محتوا به گوگل ارائه میدهند با نتایج گوگل مقایسه میشود و در نهایت گوگل میتواند این دو مورد حاصل از تست کیفیت واقعی با نتایج ربات های هوشمند مقایسه کنند. حال چیزی که ارائه میشود این است که این QUALITY Raters اطلاعات لازم برای ارزیابی سایت ها را از کجا می آورند ؟

در واقع گوگل یک کتاب راهنمای 164 صفحه ای تحت عنوان searcher quality guidelines را تهیه کرده که در واقع راهنمایی دقیقی برای ارزیابی کیفیت صفحات وب توسط انسان و ارائه گزارش ها به گوگل است.

چرا EAT گوگل اینقدر مهم است ؟ تاثیر E-A-T بر روی سئو به چه صورتی است ؟

اگر سایتی تخصص ، اعتبار و اعتماد پذیری خوبی نداشته باشد در این صورت گوگل به دنبال جایگزین برای آن خواهد بود. در واقع گوگل با استفاده از فاکتورهای EAT میتواند با شناخت فاکتورهای اهمیت مغز انسان در مواجه با وب سایت ها تبدیل به یک موتور پاسخگو نزدیک به انسان باشد.

انتخاب بهترین عنوان در سئو

انتخاب بهترین عنوان در سئو

انتخاب بهترین عنوان در سئو

منظور از عنوان سئو همان تگ تایتل است که در وردپرس و یواست نیز به همین عنوان است. یکی از بخش های مهم در سئو محتوا بر اساس کلمات کلیدی مورد جستجو کاربران توجه به عنوان سئو سایت است. سایت هایی که بلاگ محور هستند مانند خبری ، آموزشی و غیره باید بیش از سایت های دیگر به عنوان سئو خود توجه داشته باشند. انتخاب بهترین عنوان در سئو فقط مختص به مقالات نیست بلکه باید برای صفحه اصلی ، محصولات، برگه ها و سایر بخش ها به درستی صورت گرفته و قوانین نگارشی برای آن انجام شد.

یکی از عامل های مهم برای جذب کاربران در نگاه اول عنوان سایت است. بسیار مهم است که شما از چه عباراتی برای مقاله سئو خود استفاده میکنید. یکی از دلایل مهم آن نرخ کلیک یا CTR است. انتخاب بهترین عنوان در سئو تاثیر مستقیمی بر روی این دارد کاربر ترغیب شود بر روی لینک وب سایت شما کلیک کند. بنابراین برای اینکه نرخ کلیک را افزایش دهید باید از عناوین جذاب و زیبا استفاده کنید.

دلایل اهمیت عنوان سایت

عنوان صفحه در سئو سایت به ربات ها و کاربران کمک میکند که متوجه شوند محتوای صفحه در ارتباط با چه موضوعی است.

بهینه سازی عنوان سئو به شما کمک میکند تا راحت تر بتوانید برای کلمه کلیدی درنتایج جستجو گوگل رتبه بگیرید.

در صورتی که عناوین جذاب بنویسید کاربران بیشتری روی لینک شما کلیک کرده و در این صورت ترافیک سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

در واقع گوگل برای اینکه صفحات را رتبه بندی کند بعد از اینکه متن صفحه شما را تحلیل کرد به عبارت کلیدی که در عنوان سئو خود استفاده میکنید نیز توجه میکند. در واقع یکی از معیارهایی که باعث  افزایش رنکینگ سایت شما میشود مربوط به ctr است. گوگل سایت هایی که در یک صفحه قرار دارند را بر اساس بالا یودن میزان نرخ کلیک جا به جا میکند.

انتخاب بهترین عنوان در سئو

بهینه سازی عنوان صفحات برای سئو

عباراتی که برای عنوان سئو درج میکنید میتواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیرگذار باشد.

عبارات کلیدی در عنوان سئو

عبارت کلیدی اصلی محتوا باید حتما در عنوان صفحه وجود داشته باشد. بهتر است که عنوان صفحه شما نیز با کلمه کلیدی اصلی صفحه شروع شود. برای این منظور باید کلمه کلیدی اصلی در ابتدای عنوان قرار بگیرد.

طول عنوان سئو

طول عنوان سئو باید حدااکثر 60 کاراکتر باشد. گوگل در واقع 600 پیکسل از تگ عنوان را در SERP نمایش میدهد. درست است که میتوانید بیش از این بنویسید اما عنوان شما در این صورت به صورت کامل در نتایج جستجو نمایش داده نمیشود و دادمه عنوان خود را به صورت خط چین خواهید دید. بهتر است که از عبارات کلیدی طولانی یا long tail keyword به جای کلمات کلید کوتاه استفاده نمایید. زیرا کلمات کلیدی طولانی تر شانس بیشتری دارند تا در نتایج اولیه گوگل قرار بگیرند. بعد از این که رتبه های مدنظر را در گوگل گرفتید میتوانید عناوین خود را کوتاه تر نمایید.

منحصر به فرد بودن عنوان

یکی از خطارهایی که صورت میگیرد و بسیار نیز دیده شده است این است که عنوان دو یا چند صفحه مانند هم هستند. این خطا duplicate content است که برای اجتناب از آن باید هر صفحه از سایت شما دارای عناوین منحصر به فرد باشد. برای  اینکه از تکرار عناوین جلوگیری شود میتوانید از افزونه هایی که برای وردپرس وجود دارد استفاده کنید. اما به شما توصیه میشود که هنگام انتشار یک مقاله توجه داشت هباشید که عناوین مانند هم نباشند.

باید عناوین شما نزدیک به عناینی باشد که کاربران در گوگل جستجو میکنند. برای اینکه بدانید گاربران بیشتر چه چیزهایی را جستجو میکنند میتوانند از ابزارهای مختلف استفاده کنید اما راحت تر روش توجه به پیشنهادات گوگل است.

عنوان سئو کجا است

اگر افزونه یواست را نصب کنید عنوان سئو وردپرس در بالای توضیحات قرار دارد. هر عبارتی که در این فیلد است در تگ title صفحه وجود دارد. میتوانید برای مشاهده تگ عنوان یک صفحه به سورس آن مراعه کرده و تایتل آن را مشاهده نمایید.

چرا گوگل گاهی از برپسب عنوان استفاده نمیکند ؟

گاهی اوقات گوگل عناوینی را به شما نشان میدهد که با تگ عنوانی که نوشته اید مطابقت ندارد برای این است که گوگل آن را بازنویسی کرده است. چند احتمال وجود دارد

اول اینکه تگ عنوان شما از کلمات کلیدی پر شده باشد

دوم اینکه تگ عنوان با کوئری جستجو مطابق نباشد که در این صورت گوگل عنوان شما را بازنویسی میکند.

دارا بودن عنوان جایگزین

 ممکن است که عناوین جایگزین در بخش های دیگر داشت هباشید مانند توییتر و فیسبوک و گوگل از آن ها استفاده کند.

 

نوشتن تگ عنوان خوب برای سئو

توجه به طول تگ

اگر عنوان تگ خیلی طولانی باشد موتورهای جستجو تمام تایتل شما را نشان نداده و ممکن است آن را با سه تا نقطه به پایان برسانند. و در این صورت کلمات کلیدی که میخواهید در نتایج نشان داده نمیشود. بنباراین سعی کنید تگ عنوان شما بین 50 تا 60 کارکتر باشد. البته بستگی به نوع کاراکترها دارد. زیرا بعضی کارکترها فضای بیشتری را میگیرند.

بهینه سازی بیش از انداره برای تگ عنوان نکنید

اگر عنوان صفحه سایت شما با کلمات کلیدی تکراری وجود داشته باشد هم برای کاربران و هم برای گوگل ناخوش آیند است. برای مثال به عنوان زیر دقت کنید :

خرید نرم افزار ، طراحی نرم افزار ، بهرترین نرم افزار و غیره

نباید کلمات کلیدی خود را دائم در عنوان سئو تکرار کنید. این عناوین هم از نظر کاربران و هم از نظر موتورهای جستجوگر قابل قبول نیست. زمانی گه گوگل متوجه شود ما به عمد کلمات کلیدی را به شکل های مختلف در عنوان سئو خود قرار دادید در این صورت است که باعث سئو منفی سایت میشود. بنابراین همواره توجه داشته باشید که بهینه سازی بیش از حد نکنید.

هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد

عناوین منحصر به فرد به موتورهای جستجوگر کمک میکند تا بتوانند محتوای صفحات را از یکدیگر تفیکیک نمایند. شاید سایت شما جزو سایت هایی باشد که صفحات زیادی در آن داشته و درنظر گرفتن عناوین منحصر ب فرد کمی دشوار باشد. برای همین به شما توصیه میشود که میتوانید برای هر محصول خود از الگوی زیر استفاه کنید :

نام محصول دسته بندی محصول – نام تجاری

شاید پیش خود بگویید که چرا به صورت نام محصول – دسته بندی محصول – نام تجاری نوشته نشده است. به این دلیل که هر عبارت بین خط فاصله یک کلمه کلیدی محسوب میشود که باید منحص به فرد باشد. و شما یک صفحه دسته بندی محصول دارید که تعداد زیادی محصول هستند. بنابراین بهتر است که دسته بندی  در کنار نام محصول قرار گرفته باشد.

کلمات کلیدی مهم در ابتدای عنوان صفحه باید قرار بگیرید.

سعی کنید که کلمه کلیدی شما در ابتدای تگ عنوان باشد. در این صورت برای سئو عنوان شما نیز بهتر خواهد بود. همچنین افراد نیز به کلمات اولیه توجه بیشتری میکنند که این باعث میشود نرخ پرش در سایت شما افزایش پیدا کند.

 استفاده از مزیت برند

حتما سع یکنید که نام برند خود را در انتها عنوان اضافه کنید. زیرا باعث شناخته تر شدن وب سایت شما میشود.

نوشتن تگ عنوان مختص مشتریان

تگ های عنوان برای سئو بسیار مهم هستند.باید ب گونه ای جذاب بنویسید که مشتریان که هدف شما هستند بر روی آن کلیک کنند. تگ عنوان اولین تعامل کاربران با برند شما است. بنباراین سعی کنید که عنوان شما حاوی پیامی باشد که آن ها به دنبال آن هستند.

نوشتن تگ عنوان خوب برای سئو

تماس با ما

پشتیبانی واتس اپ

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها