دلایل موفقیت دیجی کالا

دلایل موفقیت دیجی کالا

دلایل موفقیت دیجی کالا

فهرست
 • دلایل موفقیت سایت دیجی کالا
 • راز های موفقیت دیجی کالا

دیجی کالا دو خصوصیت بسیار مهمی دارد که سبب محبوبیت آن شده است. دو ویژگی نظرات کاربران و مقایسه محصولات بسیار مهم است. از دلایل موفقیت دیجی کالا در واقعاین است که با استفاده از دو خصوصیت توانسته است که رقبای خود را از میدان بردارد. راز موفقیت دیجی کالا به دو دسته تقسیم میشوند. یکی ظاهر سایت آن است که تجربه کاربری و رابط کاربری بسیار خوبی دارد. و دیگری به ساختار و استراتژی به کار گرفته در آن بستگی دارد.

دلایل موفقیت سایت دیجی کالا

1) جمع آوری مشخصات کاربران و ارسال پیوسته ایمیل

طبق تحقیقات انجام شده بر روی رفتار کاربران، خدود 95 درصد از کاربران بعد از این که سایتی را ترک میکنند آن راگم میکنند و دیگر نمتیوانند به آن مراجعه نمایند. به همین دلیل است که از شما خواسته میوشد که در خبرنامه ها عضو شوید و یا اینکه شماره تماس و ایمیل خود را موقع ثبت نام ارائه دهید.

دیجی کالا در واقع شماره های موبایل و ایمیل مشتریان خود را دریافت کرده و در فواصل زمانی مناسب به آن ها ایملی تبلغاتی ارسال میکند. طراحی صفحه فرود در دجی کالا یکی از رازهای موفق آن گشته است. دیجی کالا در مناسبت های مختلف اقدام به طراحی صفحه فرد میکند. و آن ها را از طریق ایمیل به مشتریان سابق خود ارسال میکند تا دوباره به سایت سر بزنند. این باعث میشود که دائم مشتریان نام شما را در ذهن خود داشته باشند.

به شما پیشنهاد میشود مقاله طراحی سایت مارکت پلیس را نیز مشاهده کنید.

2) عوامل ظاهری

 • نظرسنجی قوی، پاسخ دهی پیوسته به نظرات کاربران
  نمودار پیشرفته برای نمایش نوسانات قیمت کالاها
  مقایسه محصولات
  اطلاعات جامع در مورد هر محصول
  رنگ بندی بسیار زیبا در کنار UX کاربرپسند
  بروز بودن موجودی کالا ها نسبت به قبل
  پشتیابنی فعال و همیشگی
  گارانتی برای تعویض محصولات
  ارائه تخفیف و کوپن ها آف به مناسب های مختلف
  جستجوگر پیشرفته بر اساس فیلتر ویژگی ها که میتواند شامل برند، قیمت، جنس، رنگ ، مشخصات تخصصی و غیره باشد.

3) استراتژی سایت دیجی کالا

هدف اصلی طراحی فروشگاه اینترنتی تنها برای این نبوده که کسب درآمد داشته باشند. زیرا کسب درآمد اولیه ترین هدف یک کسب و کار اینترنتی است.
مدیریت قوی همراه با صبوری زیاد
گارنتی بازگشت محصولات و مرجوعی به مدت 7 روز از ارسال کالا
تمرکز بر روی کیفیت سایت و ارائه خدمات حرفه ای تر به کاربران
تولید محتای بهینه و کاربردی

4) به کارگیری سیستم مارکت پلیس

یکی از دلایل موفقیت دیجی کالا استفاده از سیستم چند فروشندگی بوده است. در واقع دیجی کالا توانسته است که به خوبی تمامی بخش های سایت را مدیریت کرده و برای هر فروشنده ای یک پنل دراختیار قرار دهد. در این صورت فروشندگان میتوانند از سراسر ایران محصولات خود را به فروش برسانند. از طرفی کارکت پلیس باعث میشود که تنوع محصولت بسیار افزایش پیدا کند. یکی از مزایای سیستم مارکت پلیس برای خریداران این است که فروشندگان برای ارائه محصول باکیفیت تر با قیمت مناسب تر با هم به رقابت میپردازند. همین تنوع قیمت و رقابت باعث افزایش کیفیت فروش شده است.

رازهای موفقیت دیجی کالا

رازهای موفقیت دیجی کالا

شروع زودتر

یکی از عوامل موفقیت دیجی کالا این است که نسبت به سایر فروشگاه های اینترنی بسیار زودتر شروع به کار کرده است. در واقع دیجی کالا ایده خود را در ایران زمانی به روی کار آورد که سایت های فروشگاهی به این صورت نبودند. البته به این معنی نیست که شما نمیتوانید با این سایت به رقابت بپدازید. سایت هایی در آینده به روی کار خوداهند آمد که دیجی کالا را قورت خواهند داد بنبابراین تصور نکنید سایتی الان برند است فردا نیز همین طور باشد. البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاران دیی کالا باعث موفقیت آن شده اند در حالی که اگر نبودند ممکن بود مانند سایت بیمیلو از رده خارج شود.

تبلیغات اصولی

تبلیغات اصولی در طراحی سایت دیجی کالا بسیار مهم است. تبلیغات دیجی کالا به حدی گسترده بوده است که مردم تصور میرکدند تنها سایتی که برای خرید امن و مناسب است این سایت است. به همین گفته شد که سرمایه گذاران دیجیکالا را برند کردند برای این است که تبلیغات های دیجی کالا بسیار هزینه بر بوده است. به گونه ای که در ابتدا اصلا به سئو سایت خود اهمیت نمدانند. و قرار گرفتن در ربته اولیه خود را مدیون تبلیغات گسترده خود دارند. در واقع برای گوگل برندنیگ نیز بسیار مهم است. اگر ببیند سایتی ورودی کننده زیاد دارد متوجه میشود ک هبرندینگ انجام داده به همین دلیل رتبه اولیه به آن اختصاص میدهد.

مدیریت اصولی

مدیریت سایت بر خلاف تصور عموم اصلا ساده نیست. برای مدیریت خوب باید ب هصورت اصولی رفتار نمایید. مدریان دیجی کالا تسلط بیار خوبی بر روی نحوه عملکرد سایت دارند. و توانسته است که استراتژی خود را روز به روز بهتر سازد.

ساخت اپلیکیشن قوی

از آنجایی که بسیاری از کاربران دیجی کالا با گوشی های همراه خود وارد سایت میشدند دیجی کالا این مشکل را با اصراه اپلیکیشن قوی حل کرد. در این صورت افراد دیگر لازم نبود که حتما آدرس خود را وارد کنند. آن ها به راحتی میتوانند از طریق اپ خود به حساب کاربری خود وارد شده و خریدهای خود را انجام دهند. طراحی اپلیکیشن مشابه دیجی کالا نیز توسط شرکت دئووب انجام میشود که میتوانید آن را مشاهده نمایید.

تنوع محصولات

یکی از مزیت های مهم خرید از فروشگاه دیجی کالا در واقع تنوع محصولات آن است. شما هر محصولی را جستجو کنید میتوانید تعداد زیادی نمونه از آن را مشاهده کنید که در صورت لزوم یکی از آن ها را انتخاب نمایید. در واقع مردن بیشتر به دنبال سایت های مروند که تعئا محصولا و تنوع محصولات زیاد است. در واقع دیجی کالا هر محصول و کالایی که تصور کنید را به فروش میرساند. این سایت هم در زمینه پوشاک، کفش، سوپرمارکت، زیورآلات، کتاب، محصولات پروتئینی، موبایل، ساز موسیقی و غیره را به عنوان محصولات خود دارد که در واقع یک هایپرمارکت اینرتنیی به حساب می آید.

بررسی رفتار مشتریان

یکی از راه های جذب مشتری، پیاده سازی ایده های نو و سودمند است. دیجی کالا توانسته است که با بررسی مشتریان خود هلایق و نیازهای آن ها راتشخیص بدهد. در بخش هر محصولی که وارد شوید پینشهادات مرتبط و به جایی را به کاربران پیشنهاد میدهد که بسیار مناسب و کاربردی است.

دلایل موفقیت دیجی کالا
تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد (دئووب) متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

شوک محتوا

شوک محتوا

شوک محتوا

فهرست
 • شوک محتوا چیست ؟
 • دلایل شوک محتوا
 • غلبه بر شوک محتوا

بازاریابی محتوا بسیار مهم است و هر کسب و کاری با تولید محتوای مناسب میتواند درنتایج اولیه حستجو قرار بگیرد. امروزه به دلیل افزایش تولید مختوا در شکل های متنوع جذب مشتریا نیز سخت شده است زیرا شرح توقعات کاربران نیز بالا رفته است.  به همین دلیل مفهومی ایجاد شد که این کسل شدگی را رفع نماید. که به آن شوک محتوا گفته میشود. در ادامه در مورد شوک محتوایی و تاثیرات آن در دیجیتال مارکتینگ صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

شوک محتوا چیست ؟

یکی از استراتژی های بازاریابی داشتن استراتژی مناسب برای تولید محتوای جذاب  و کاربرپسند است. این عوامل در واقع محتوای تولید شده شما را مشخص میکند. شوک محتوا یک اصطلاح است که توسط مارک شافر تعریف شد.  بر اساس این استدلال محتوای وب هر سال دو برابر میشود. عرضه خدمات ارائه محتوا زیاد است اما تقاضا برای مصرف کاربر کم است. زمانی که عرضه ها بیشتر از تقاضا باشد باعث میشود که هزینه ها کاهش پیدا کنند. به همین لیل است که وب سایت ها وثت میگذارند و محتوای رایگان نیز در اختیار کاربران قرار میدهند. زیرا سایت ها از محتواهای متنوع اشتباع شده است.

برای مثال شما در مورد مسائل سئو وب سایت که جستجو کنید اصل محتوایی یکسانی را میبینید که کمی جمله بندی ها تغییر کرده است. بنابراین هرچه تعداد محتواها زیادتر میشود رقابت بر سر بازاریابی محتوایی نیر بیشتر میشود. در واقع تقتضای افراد همان انرژی است که به پای مطالب سایت ها میگذارند. که اگر ناسب باشند هزینه مالی نیز میکنند و محتوای را خریداری میکنند. باید برای رشد کسب و کار خود از محتوای با کیفیت ، منحصر به فرد و کاربردی استفاده کنید. زیرا مشتراین همواره به دنبال محتوایی هستند که بتوانند مظر کاربان را لب خود کنند. بنباراین باید از شیوه های نویت تولید محتوا برای سرگرم کردن کاربران استفاده نمایید.

پدیده شوک محتوا در دیجیتال مارکتینگ

شوک محتوا در واقع پدیده است که با حجم زیادی از محتوا روبه رو میشوید. حتی اگر دقت کنید در اینستاگرام نیز افارد عادی اقدام به تولید محتوا میکنند. کاربران رسانه ها و سایت ها با دیدن حجم زیاد محتوا خسته میشوند و اعتماد خود را به هر یک از آن ها از دست میدهند. حال در این اوضاع که با اشباع تولید محتوا روبرو هستیک باید کاری کنیم که حجم کاربان نصیب حتواهای ما شود. این کار نیاز به ایده و روش های خلاقانه دارد که بهتر است از آن ها استفاده نمایید.

در سال ها پیش مساله تولید محتو به شکل امروزی نبود. شما با حجم اطلاعات زیادی روبرو نبودید و کاربرا باید جستجوهای زیادی را انجام میداد تا آنچه را میخواست به دست بیاورد. شما امروزه میبینید که هر موضوعی را سرچ کنید در مورد آن محتوا نوشته شده است.

دلایل شوک محتوا

دلایل شوک محتوا

نفوذ اینترنت و در دسترس بودن آن

محتوا همیشه و همه جا از طریق موبایل، کامپویتر و هر رسانه دیگری در اختیار کاربر قرا رمیگیرد. این دسترسی های متداول باعث شده است که اکثر وبمسترها به تولید محتوا بپردازند. حتی افراد عادی نیز در شبکه های اجتماعی به تولید محتوا میپردازند تا بتوانند طرفداران خود را داشته باشند و از این طریق درآمدزایی داشته باشند.

افزایش بسترهای عرضه محتوا

هر روز شاهد این خواهید بود که پلتفرم های جدید در اینترنت وجود دارند. هر پلتفرمی جدیدی که وارد بازار میشود سعی میکند که با سایرین به رقابت بپردازد. هر بستر و پلتفرمی مانند شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، لینکدین و غیره میتوانند افراد را به خود جذب نمایند.

افزایش حجم محتوای رایگان

کسب و کارهای زیادی که در راستای بازاریابی هستند سعی میکنند تا حد امکان تولید محتوای آن به صورت جامع باشد تا احساس نیاز کاربران برطرف شود. تصور کنید که شما مطلبی را جستجو کرده اید ولی سایت موردنظر خلاصه ای از آن را قرار داده است. به همین دلیل شما نیز به دنبال سایت های دیگری میروید که در مورد مطلب موردنظرتان کامل تر توضیح داده باشد. به همین دلیل اگر به تولید محتوا میپردازید به صورت تکمیلی باشند که کاربران نیازی پیدا نکن که دوباره جستجو انجام دهد.

غلبه بر شوک محتوا

حال بعد از اینکه در بالا توضیح داده شد که شوک محتوا چیست باید ببینید که چگونه میتوانید آن را در بازاریابی استفاده نمایید. در واقع هیچ تکنیکی جز تبلیغات سارسری نیست که بتواند محتوای شما را به صورت برجسته نشان دهد. شما باید تولید محتوای اورگانیک و بهینه کنید همین اگر ادامه پیدا کند مطمئن باشید که کاربران زیادی به سمت سایت شما خواهند آمد.

زمانی که محتوایی را تولید میکنید باید محتوای شما یک منبع خوب ببرا یحل مشکل کاربران باشد. برای مثال شما در مورد مناطق دیدنی گیلان مینویسید. باید در اینجا تولید کننده محتوا اطلاعات کاملی شامل تصویر و ویدیو نیز ارائه دهد تا کاربر بتواند راحت تر موضوع را درک کند. در محتوای آموزشی نیز شما باید سعی کنید تا حد امکان موضوع را برای کاربر ساده سازی کنید.

محتوایی که تولید میکنید نیاز به این دارد که ارتقا پیدا کند تا در نتایج بهتری در جستجو قرار بگیرد. در این صورت مخطابان شما آن مطلب را دیده و با آن درگیر خواهند شد. اگر فعالیت های اولیه را انجام ندهید محتوای شما جا به جا نخواهد شد. سعی کنید در تولید محتوا به مسائلی بپردازید که رقابت سخت تری بر سر آن وجود دارد .

برای این منظور میتوانید محتوایی را ایجاد کنید که رقابت کمتر اما سرچ بالایی داشته باشد. در واقع به شما توصیه میشود هر محتوایی را که منتشر میکنید برای هر مشکلی برای کاربر باشد. نه اینکه صرفا بخواهید صفحات سایت خود را سیاه کنید. زیرا بسیاری از سایت ها بر این اصل هستند که محتواهای خود را منتشر کنند تا گوگل آن ها را بپسند. اما بدانید که بدون رضایت کاربارن جایگاهی نخواهید داشت. هرچه رتبه شما خوب باشد اما تا زمانی که هدفی غیر از سیاه کردن صفحات ساتی خود داشته باشید میتوانید به نتایج خوبی برسید.

غلبه بر شوک محتوا
تیم تحریریه وب سازان مرصاد
تیم تحریریه وب سازان مرصاد

تیم تحریریه وب سازان مرصاد (دئووب) متشکل از محتوا نویسان است که به کوشش آن ها مقالاتی برای افزایش دانش شما در زمینه طراحی سایت ، سئو و دیجیتال مارکتینگ تولید میشود.

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ

طبق آخرین آمار به دست آمده بیش از 25 میلیون کاربر هستند که در اینستاگرام پیج تجاری دارند. در واقع این افراد کسب و کار خود را بر بستر اینتساگرام راه اندازی کرده اند و اگر از بین رود دچار خسارت جبران ناپذیری میشوند. اینستاگرام مارکتینگ در ادامه خدمت شما توضیح داده خواهد شد بهتر است توجه فرمایید.

در واقع اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب است که بیش از 800 میلیون کاربر دارد. این شبکه یکی منابع مهم برای کسب درآمد است. به طوری که امروز برای هر تبلیغ کسب و کار افراد به این شبکه مراجعه میکنند. در واقع اینستاگرام مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی اصولی شبکه های اجتماعی است. که با انجام یک سری اصول و قواعد میتوانید باعث رنق کسب و کار خود شوید.

 بازاریابی اینستاگرام

نکات مهم اینستاگرام مارکتینگ

1)عوامل موثر در کسب و کار خود را شناسایی کنید

پیش از انجام هر اقدامی بهتر است که شناخت درستی از عوامل موثر در کار خود داشته باشید.

 شناخت مخاطب

یکی از مهمتری کارهایی که باید انجام دهید شناخت مخاطبان است. در واقع زمانی میتوانید برای فروش خود برنامه ریزی کنید که سلیقه مشتریان را شناسایی کرده باشید. باید بدانید که عمده مخاطبان شما شامل چه ویژگی هایی هستند. باید علایق، سن، جسنیبت و غیره را شنایی کرده و بر اساس آن بازاریابی اینترنتی خود را انجام دهید.

یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که ویژگی های مخاطبان خود را استخراج کنید. برای این کار میتوانید پرس و پاسخ در پیج خود قرار دهید. برای مثال یک استوری ایجاد کرده و در آن پرسشی در مورد سن و علاقه مخاطابن خود نوشته و بخواهید که رای بدهند. و در این صورت است که به راحتی میتوانید خصوصیت های مخطابان هدف خود را شناسایی کنید. و با استفاده از این اطلاعات میتوانید شروع به تولید محتوای بهینه برای سایت خود کنید.

بررسی رقیبان

در بازاریابی اینستاگرام شناخت رقیبان یکی از عوامل مهم در موفقیت است باید همواره به پیج رقیبان خود سر بزنید محتواهای آن ها را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف آن ها را شناسایی نمایید.

شناخت خود

قطعا شما نیز در اوایل شروع کار خود شناخت درستی از نحوه بازاریابی برای کسب و کار خود نداشته اید. بهتر است که نقاط قوت و ضعف خود را نسبت به رقیبان شناسایی کنید.  با شناخت این دو جنبه از کسب و کار خود میتوانید موارد یکه دچار ضعف شما است را برطرف کرده و از طرفی نیز مواردی که باعث قوت شما شده است را اصلاح نمایید.

1)عوامل موثر در کسب و کار خود را شناسایی کنید
2) هدف از بازاریابی در اینستاگرام

هدف از بازاریابی در اینستاگرام

یکی از اشتباهات رایجی که وجود دارد این است که صاحبان کسب و کارها هدف خود را تعیین نکرده اند. فرض کنید که شما دارای یک برند در زمینه محصولات آرایشی هستید. در اینستاگرام تبلیغات گسترده و گزافی را انجام مدیهید اما به نتیجه ای که میخواهید نیرسید و در این صورت است که دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

شما سرمایه زیادی را ممکن است در این راه از دست بدهید. در اقع در بازاریابی اینستاگرامی چیزی که بسیار ارزش دارد این است که بتوانید محصولات خود را به مردن عادی به صورت مستقیم و بدون واسط به فروش برسانید و از این طریق برندسازی نیز برای خدمات و محصولات خود ایجاد کنید.

3) تکنیک های بازاریابی اینستاگرام

نوشتن بیو جذاب و متناسب در اینستاگرام خود

بیو ایسنتارگام شما باید شامل اطلاعات کلی و مفیدی باشد. در واقع بیو پیج شما باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم :

 • جذاب بودن پروفایل و ارائه یک تصویر از کسب و کار خود
 •  هایلایت های پیج – تمام سولات مخاطبان خود را مانند نحوه سفارش، مدت زمان تحویل کالا، هزینه های جانبی مانند پست را بنویسید.
 • در متن بیو خود حتما به نوع کسب و کار و خلاصه ای از آن بپردازید تا باین روش مخاطبان متوجه شند که کسب و کار شما در مورد چه چیزی است.
 • تجاری کردن اکانت اینستاگرام

کسب و کارها میتوانند از حالت بیزینسی و تجاری ایسنتاگرام استفاده نمایند. در واقع مزیت اکانات های تجاری در اینستاگرام این است که شما به راحتی میتوانید آمار بازدید از سایت خود را تحلیل و بررسی نمایید.

استراتژی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

بهتر است که یک تقویم محتوایی داشته باشید و بر اساس آن محتوای اینستاگرام خود را تولید کنید. اگر ایده ای برای استوری و پست های خود ندراید بهتر است که اگر محصول جدیدی دارید آن را استوری کنید. ویدیوهایی از ارسال، بسته بندی محصول و تحویل به مشتری تهیه کنید. با استراتژی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت درست ، میتوانید تجربیات  رضایت مشتریان خود را نیز استوری کنید. لازم به ذکر است که مطلب برای استوری گذاشتن کم نیست اما اگر کسب و کار شما بسیار اصولی  حرفه ای بهتر است که استوری های مرتبط و حرفه ای بگذارید.

3) تکنیک های بازاریابی اینستاگرام
4) افزایش فالوور

4) افزایش فالوور

در واقع یکی از اقدامات مهمی که باید برای اینستاگرام مارکتینگ انجام دهید جذب فالوور است. در واقع هر چه محتواهای شما ارزشمند تر و بهتر باشد باعث میشود که بتوانید فالوور های بیشتری را جذب کنید. بهتر است که برا یجذب فالوور موارد زیر را رعایت کنید :

استفاده از هشتک

در واقع هر پستی که منتشر میکنید باید به راحتی بتواند مخاطبان را به خود جذب نماید برای اینک کار میتوانید از هشتک های مرتبط  پرمخاطب استفاده کنید. در واقع به مرور زمان متوجه خواهید شد که کدام هشتگ ها برای شما بهتر است.

بازاریابی از طریق کامنت

یکی از تکنیک های مهم در بازاریابی اینستاگرام، کامنت مارکتینگ است. شما میتوانید در زیر پست های کسب و کارهای مختلف رفته و کامنتی را ارائه دهید. البته سعی کنید در جاهایی کامنت بگذارید که مرتبط بوده و باعث ترغیب کاربران شود که از پیج شما بازدید نمایند.

برگزاری مسابقه

شما میتوانید به مناسبت های مختلف مسابقه برگزار نمایید. به این صورت است که شرایط مسابقه را در پست و استوری قرار داده  برای آن جایزه ای را تعیین میکنید. در این صرت مخاطبان نیز ترغیب میشند که وارد صفحه شما شده  در قرعه کشی شرکت نمایند. برای مثال چند نفر وارد شده پست شما را لایک کرده  و کامنت بگذارند. یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که هدف شرکت در مسابقه باید به صورت واقعی باشد و مخاطبان واقعی وارد سایت شما شوند.

پست مهمان

پست مهمان چیست

پست مهمان

یکی از روش هایی که برای دریافت بک لینک مناسب است استفاده از پست مهمان است. در این بخش قصد دارم بدانیم که پست مهمان چیست و چه تاثیر بر روی سئو سایت دارد. Guest post در واقع پستی که به جای انتشار در سایت خود در سایت های دیگر منتشر میکنید. برای مثال شما مقاله ای دارید و در بخش انجمن وب سازان مرصاد (دئووب) منتشر میکنید. در این صورت پست شما یک اعتبار به وب سایت شما میدهد که باعث بهینه سازی سئو خارجی سایت شما میشود. زیرا یک لینک از خارج از سایت به شما داده شده است.

مهمترین تاثیری که نوشته مهمان دارد دریافت بک لینک از سایت شما است. میتوانید مقاله ای بنویسید و در انتهای آن به سایت خود لینک بدهید. ممکن است که این لینک دهی تاثیر زیادی نداشته باشد اما اگر تعداد زیادی از این نوع لینک دهی ها انجام دهید تاثیر فوق العاده ای برای سایت شما خواهد شد.

در لینک سازی خارجی گفته میشود که دریافت بک لینک یکی از موارد موثری است که باعث بهبود جایگاه سایت شما میشود و به سایت شما اعتبار میدهد. گوگل علاوه بر اینکه لینک های داخلی سایت شما را چک میکند به بک لینک هایی که به سایت شما می آید را بررسی میکند. هرچه سایت یکه به شما لینک داده معتبر تر و مرتبط تر باش سایت شما باشد رتبه شما را افزایش خواهد د اد.

بخش معرفی در پست مهمان

در انتهای پست مهمان بخشی برای معرفی نویسنده است که فرد میتواند لینک سایت خود را در آن قرار دهد. بهتر است که اطلاعات این بخش کامل و جامع باشد. بهتر است که انکرتکست لینک شما به درستی انخاب شود در یر این صورت استفاده بیش از اندازه از یک انکرتکست باعث جریمه شدن سایت توسط الگوریتم پنگوئن میشود. نوشتن guest post از سال 2013 مورد توجه گوگل قرار گرفت. که گوگل با بررسی اعلام کرد که کیفیت لینک های آمده از پست وبلاگ ها باعث میشود بر روی سئو سایت شما نقش موثری داشته باشد. اما اگر در انتشار پست مهمان زیاده روی کنید باعث میشود که نتیجه معکوس از آن دریافت کنید. یکی از سایت های فارسی زبان که میتوان در آن نوشته قرار داد سایت ویرگول است.

پست مهمان 

 هدف از انتشار پست مهمان

باید هدف خودرا از انتشار پست مهمان در سایت های دیگر مشخص کنید. این اهداف میتواند پیدا کردن مخاطب چدید باشد که از این طریق وارد سایت شما شوند. و یا اینکه میخواهید از این طریق اقدام به برندسازی کنید تا محبوبیت بیشتری کسب نمایید. و یا اینکه میخواهید با سایر وبلاگ نویسان و افراد در حوزه کاری خود ارتباط همکاری داشته باشید.  اما هدف اصلی بهبود رتبه گوگل میتواند باشد زیرا شما اقدام به دریافت بک لینک از سایت های دیگر میکنید. که باعث میشود سایت شما را بروز نگه داشته و به آن اعتبار بدهد.

در واقع Guest post مانند خیابان دوطرفه است. همانطور که بر رو سایت شما اثر مثبت خواهد داشت. برای سایت میزبان نیز اثربخش خواهد بود. فقط نکته مهم این است که باید اصول سئو سایت را در پست های مهمان رعایت کنید تا در گوگل دیده شوید.

 جذب مخاطبان برای پست مهمان

ارگ مطالب خود را در سایت های پربازدید قرار دهید کاربران جدیدتری شما را خواهند دید. اما با روش های زیر میتوانید مخاطبان را جذب نمایید. بهتر است که مطالب خود را در شبکه های اجتماعی معرفی نمایید. این مطالب را در شبکه های مختلف به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری پست شما را ببینند. لینک مطلبی که گذاشته اید را میتوانید در انجمن ها و وبلاگ های مرتبط با کسب و کار خود قرار دهید. بعضی از سایت ها برای پست مهمان مبلغی دریافت میکنند که به آن رپورتاژ آگهی گفته میشود.

 هدف از انتشار پست مهمان

مقاله لینک سازی داخلی را مشاهده نمایید.

موارد مهم در انتشار پست مهمان

موارد مهم در انتشار پست مهمان

گرفتن بک لینک از سایت های دیگر رایگان نیست. اما پست مهمان فرصت مناسبی برای شما خواهد بود که خود یک متن باکفیتی بنویسید و به سایت خود لینک دهید. بدون اینکه بخواهید هزینه ای را بابت آن پرداخت نمایید. قبل از اینکه پستی در سایتی منتشر کنید دقت کنید که سایت مربوطه مرتبط با کسب و کار شما بوده و اعتبار بالایی داشته باشد. در زیر نکاتی را آورده ایم که بهتر است در هنگام انتشار guest post در سایت های دیگر دقت کنید.

 • موضوع سایت

نوشتن مقاله و انتشار آن در سایت های دیگر همیشه نتیجه بخش نخواهد بود. زیرا اگر سایت یکه در آن پست مهمان منتشر میکنید موضوعی مشابه سایت شما نداشته باشد تاثیر معکوس نیز ممکن است داشته باشد.

 • اعتبار سایت هدف را درنظر بگیرید

اعتبار سایت یکه در آن نوشته مهمان منتشر میکنید بسیار مهم است. این سایت باید اعتبار بالایی داشته باشد. میتوایند از ابزار MOZ که برای اعتبارسنجی دامنه ها استفاده کنید.

 • سایت های پربازدید

از سایت هایی برای انتشار مقاله استفاده کنید که بازدید خوبی دارند. این مسئله هم باعث میشود که اعتبار لینک بالا رود و هم باعث میشود که کاربران بیشتری لینک سایت شما را ببینند و وارد سایت شما شوند.

 • انتشار مقاله جامع

تصور نکنید که مقاله ای در سایت دیگر منتشر میشود اهمیتی ندارد همانطور که در سایت خود برای انتشار مقالات وقت میگذارید برای پست مهمان نیز وقت بگذارید و یک مقاله باکیفیت ارائه دهید. زیرا قرار اسست که به سایت خود لینک دهید. هرچه کیفیت نوشته شما بالاتر باشد بر روی اعتبار لینک نیز تاثیر میگذارد.

 • انکرتکست

انکرتکست عنوانی است که برای لینک درنظر گرفته میشود و درون تگ لینک قرار دارد. انکرتکست برای گوگل بسیار مهم است که یکی از موارد مهم در سئو سایت داخلی است. در ضمن سعی کند که تنوع انکرتسکت های شما هوشمندانه باشد زیرا اگر از یک نوع عنوان و انکرتکست برای یک لینک زیاد استفاده کنید باعث بروز مشکلات میشود.

 • در تعداد بک لینک زیاده روی نکنید

اگر سایت شما به شما اجازه دریافت لینک را داد سعی نکنید که بیش از اندازه از آن بک لینک بگیرید. بهتر است که از سایت های مختلف برای صفحات مختلف بک لینک بگیرید.

 • اسپم

مراقب باشید که در هر سایتی اقدام به انتشار guest post نکنید. زیرا این سایت ها از نظر گوگل جریمه شده اند. و همین باعث میشود که اعتبار منفی سایت میزبان به سایت شما وارد شود.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

طریقه درآمدزایی از سایت و اینترنت دو موضوعی هستند که بسیاری از نظرات را به خود جلب کرده است. به همین دلیل بسیاری از افراد به راه اندازی کسب و کار اینترنتی روی می آورند. در این مقاله قصد داریم که به شما اعلام کنیم کسب و کار اینترنتی چیست و چگونه میتوانید یکی از آن را راه اندازی کنید. به شما اعلام میکنیم که انواع مدل های کسب درآمد از اینترنت چیست و مزایا و معایب آن چیست ؟

باید در ابتدا توانایی های خود را مشخص کنید. باید بدانید که در چه زمینه ای علاقه یا مهارت لام را دارید. ممکن است که شما مهارت خاصی نداشته باشید اما نویسنده خوبی باشدی بنابراین میتوانید با نویسندگی در اینترنت توانایی های خود را نشان دهید.

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

 هر فعالیتی که در بستر اینترنت منجر به درآمدزایی شما شود کسب و کار اینترنتی گفته میشود. اما چیزی که مهم ایست این است که این کسب و کار هرچند هم کوچک یا بزرگ برای شما است و باید پایداری درآمد آن را حفظ نمایید. برای مثال یک شخص با راه اندازی سایت املاک میتواند کسب و کار در حوزه خرید و فروش و اجاره ویلا به صورت اینترنتی را ایجاد کند. یا اینکه یک تیم میتواند کارگاه طلا سازی خود را با طراحی سایت طلا فروشی رونق دهد.

بسیاری از افراد هستند که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یک صفحه مربوط به کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند. اما آیا این افراد جرو دسته کسب و کار های مجازی دسته بندی میشوند ؟ خیر زیرا بستری که کسب و کارش ما بر روی آن سوار شده است برای شما نیست. صرفا شما یک پیج از میان میلیون ها پیج ساخته ایدکه فرقی با یکدیگر ندارند.

دوم اینکه درآمد از اینستاگرام پایدار نخواهد ود زیرا این شبکه اجتماعی مشخص نیست که آیا فردا نیز وجود دارد یا خیر. هرچه محبوبیت شبکه های اجتماعی کمتر شود بدانید که بر روی کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین شما درآمد پایداری برای خود نخواهید داشت.

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

انواع مدل های راه اندازی کسب و کار  اینترنتی

کسب و کار فروش اینترنتی کالا

کسب و کار فروش اینترنتی کالا

در این مدل از کسب و کار میتوانید کالاهای خود را به صورت مستقیم، غیر مستقیم، مجازی و فیزیکی به فروش برسانید. در طراحی سایت همکاری در فروش نیز ارائه کرده ایم که شما میتوانید به نمونه دیجی کلا نگاه کنید که یک طراحی سایت مارکت پلیس است و محصولات دیگر فروشندگان و همکاران خود را نیز ارائه میدهد.

کسب و کار ارائه خدمات آنلاین

میتوانید به جای اینکه محصل فیزیکی یا غر فیزیکی را به فروش برسانید. خدمات متعددی به صورت آنلاین ارائه کنید. در این نوع دل به این صورت است که شما صرفا خدمات خود را ارائه میدهید و یا اینکه به عنوان واسط عمل کرده و خدمات سایرین را ارئه میدهید. برای مثال میتوان به اپلیکیشن آچاره اشاره کرد که در حوزه های مختلف فنی و شستشویی از متخصصان دیگر استافده میکنید. سایت آچاره با طراحی اپلیکیشن آچاره توانسته است توجه زیادی را به خود جلب کند.

به مثال دیگه ای که میتوان توجه کرد این است که یک شرکت هاستینگ و دامنه در واقع یک واسطی هستند برای فارسی زبانان که خدمات را از شرکت های دیگر دریافت کنند. در واقع این شرکت ها زیر ساختی برای ارائه خدمات هاستینگ ندارند بلکه فقط سفارش گرنده بوده و سود خود را از میان میان برمیدانرد.

کسب و کار ارائه خدمات آنلاین
کسب و کار ارائه فروش محتوا

کسب و کار ارائه فروش محتوا

تولید محتوا برای درآمدزایی به دو صورت انجام میشود. اول اینکه شما یک سایت مانند خبری، اطلاع رسانی یا آموزش های رایگان راه اندازی میکنید. در این سایت به صورت مکرر محتواهای باکیفیت و بروز قرار میدهید. شما برای ارائه اطلاعات و آموزش های مختلف هزینه ای از کاربر دریافت نمیکنید. اما اگر بر روی سئو سایت خود کار کنید و به تولید محتوای سئو شده و باکیفیت بپردازید باعث میشود که سایت شما در رتبه خوبی در گوگل قرار گرفته و بازدیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا کند. شما از طریق ترافیکی ورودی میتوانید درآمد کسب کنید. میتوانید تبلیغات های مختلف را در سایت خود قرار دهید و به ازای آن ها هزینه ای را دریافت کنید.

روش دوم به این صورت است که شما یک محتوا آموزشی و منحصر به فرد تولید کرده و آن را به فروش میرسانید. سایت های زیادی در این زمینه هستند که میتوان به طراحی سایت مشابه فرادرس اشاره نمود. البته توصیه ما این است که در سایت خود در کنار محتوای غیر رایگان، محتوای رایگان نیز ارائه دهید. که این باعث میشود که کاربران بیشتری به سمت شما جذب شوند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی 

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

2) عدم محدودیت جغرافیایی

در اکثر کسب و کارها تنها میتوان به یک بخش سرویس دهی کنید. زیرا افرادی که در یک محله هستند برای برطرف کردن نیازهای خود به فروشگاه ها و خدمات رسانی های نزدیک مراجعه میکنند. شما اگر یک کسب و کار در اینترنت داشته باشید میتوانید به شهر ها و حتی کشورهای دیگر نیز سرویس های خود را ارائه دهید. شما دیگر هیچگونه محدودیت موقعیتی نداشته و میتوانید همینجا در دسترس باشید.

4) هزینه های پایین بازاریابی و تبلیغات

هزینه های بازاریابی به صورت فیزیکی بسیار هزینه بر است و ممکن است که بازخوردی که میخواهید را نگیرید. اما در کسب و کارهای اینترنتی شما میتوانید یک تبلیغ با هزینه پایین انجام دهید و نتیجه بهتری دریافت کنید.

6) دسترسی سریع به آمارها

در کسب و کارهای اینترنتی به اینکه پرسنل های مختلفی را برای هر بخشی استخدام کنید. شما صرفا میتوانید تمام موارد را با وب اپلیکیشن انجام دهید. سایتی که در آن امکان گزارش گیری، تحلیل و اراه گزارش و دیگر موارد که برای خرید و فروش در بازار است وجود داشته باشد.

7) مدیریت همزمان کسب و کارها

کسب و کارهای فیزیکی زمان و انرژی زیادی از شما میگیرید در صورتیکه کسب و کارهای اینترنتی به گونه ای هستند که اگر هوشمندانه آن را طراحی کنید نیازی نیست که زان زیادی را صرف اقدامات وقت گیر کنید.

1) راه اندازی با سرمایه اولیه کم

هزینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی ناچیز است. در صورتیکه در دنیای واقعی شما باید هزینه ها گزاف را بابت آن ها پرداخت نمایید. شما برای راه اندازی یک تجارت نیاز به یک دفتر، پرسنل، پرداخت هزینه های دفتر و تجهیزات را دارید. در صورتی که برای راه اندازی کسب و کار در اینترنت صرفا نیاز به هزینه برای راه اندازی وب سایت یا یک بستر در اینترنت دارید.

3) کسب درآمد به صورت 24 ساعته

در اینترنت محدودیت زمانی وجود ندارد شما میتوانید در هر زمان سفارش های خود را دریافت کنید. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به صورت دقیقه ای در حال درآمدزایی هستند. در صورتیکه در دنیای واقعی شما در راس ساعت های مشخصی مشتری خواهید داشت.

5) بازاریابی به صورت هدفمند

در بستر اینترت شما میتوانید به صورت هوشمند مشتریان هدف را جذب کنید. و نیازی نیست که تبلیغات شما در سراسر اینترنت وجود داشته باشد. سئو سایت یکی از موارد مهم است که همیشه به ضرورت آن پرداخته میشود.

صرفا افرادی باید وارد سایت شما شوند که نیاز به محصول یا خدمات شما داشته باشند. نه اینکه اشتباهی وارد ساتی خود کنید و آن ها نیز سایت شما را ترک کنند. برای مثال اگر یک شرکت گردشگری هستید افراد باید با کلید واژه رزرو تور یا بلیط و غیره که به شما مرتبط میشوند سایت شما را مشاهده کنند.

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو را باید به طراح حرفه ای بسپارید. زیرا چیزی که با شما تا انتهای تجارت شما است همین لوگوی شما خواهد بود. همه موارد را یک تصویر کوچک به شما نشان خواهد. برای مثال اگر یک لوگوی شرکتی را به شما نشان دهند. باید تشخیص دهید که نوع فعالیت شرکت در چه زمینه ای است. طراحی لوگو حرفه ای ، طراحی است که شخص با دیدن آن به نام برند شما و نوع کسب و کار شما پی خواهد برد. 

لوگو هر طراحی سایت شرکتی یا هر سایت نمایانگر شخصیت کسب و کار شما است. و همچنین اینکه کسب و کار شما در چه زمینه ای میباشد. این که چه کسی هستید. و هدف شما از حضور در تجارت چیست. حتما تا به الان به شرکت های مختلفی مراجعه کرده اید که لوگوی مناسب کسب و کار اینترنتی شما را طراحی کنند. لوگو ترکیبی از کاراکترها و وکتورهای گرافیکی است. برای مشخص کردن نام تجاری یک برند استفاده میشود. شاید تا به امروز نیز یک لوگوی خوب نیاز اساسی شرکت شما بوده است.

انواع لوگو میتوان به لوگو تایپ، لوگو تصویری، لوگو تلفیقی، لوگو اسم اشاره کرد. در لوگو تصویری یک نماد بصری از تجارت شما نمایان میشود. در لوگو تلفیقی از تلفیق تصویرگری و تایپوگرافی ساخته میشود. لوگو تایپ نیز به صورت تایپوگرافی حروف ها را به زیبایی کنار هم قرار میدهد.

هزینه طراحی لوگو

شما باید سادگی را در طراحی لوگو خود رعایت کنید. و به این توجه کنید که آیا لوگوی شما در ذهن ها و خاطره ها باقی میماندو از نکات دیگر طراحی آرم و برند همیشگی بودن آن است. آیا این لوگو در 10 سال آینده یا حتی در 50 سال آینده کاربردی و خوب خواهد بود. از ایده های گمراه کننده در طراحی لوگو خود استفاده نکنید. زیرا باید ایجاد شکل های عجیب و غریب و غیر کاربردی خواهد شد. از فونت ها واستایل های زیبا برای قسمت نوشته خود استفاده کنید.

قیمت طراحی لوگو یک فرآیند چالش برانگیز است که نیاز به بررسی های زیادی خواهد داشت. شما باید تحقیقات خود را در مودر شرکت مربوطه کامل کنید تا بتوانید سروی خوبی به آن ها ارائه بدهید. لوگویی طراحی کنید که شرکت موردنظر آن را دوست بدارد و با آن ارتباط برقرار کند. لوگو را در سایزهای مختلف طراحی کنید تا از آن در جاهای مختلف بتوان استفاده کرد و کیفیت آن تغییری نکند.

نشان تجاری یا همان برند شما باید به ساده ترین حالت ممکن طراحی شود. و نمایانگر هویت، خدمت، شغل و ارزش های تجارت شما باشد. پست هر لوگویی مفهومی انتزاعی وجود دارد. هرچه لوگوی شما در عین سادگی خلاقانه تر باشد و جزئیات کار شما در در خود پنهان کند ارزش بیشتری خواهد داشت.

نکات طراحی لوگو
مزایای طراحی لوگو

مزایای طراحی لوگو 

طراحی لوگو حرفه ای کمک میکند که مشتریان و شرکت های همکار شما را بهتر بشناسند. مهمترین اصل در طراحی آرم و برند حفظ سادگی آن است. اگر به شرکت های معروف نظیر اپل، کوکا کولا، فیسبوک، اینستاگرام و غیره توجه کنید به سادگی در طراحی آرم و برند آنان پی خواهی برد. برای طراحی لوگو نیازی به طراحی پیچیده ندارید. یا اینکه حتما شعار سایت خود را در لوگو درج کنید. چیزی که مهم است شکل ظاهری لوگو است که متناسب با نام برند شما باشد. و همچنین رنگ بندی آن متناسب با رنگ بندی اصلی شرکت یا سایت شما باشد.

برای مثال سایت اپل نیز در طراحی وایرفریم های برای سایت و دیگر موارد از رنگ اصلی نقره همیشه به عنوان رنگ اصلی استفاده میکند. همچنین در بسته بندی و ارسال محصولات خود نیز از رنگ های نقره ای و سفید به عنوان رنگ های مین خود به کار میبرد. که این مورد نیز در دکوراسیون شرکت های اپل نیز به چشم میخورد. بنابراین به رنگ بندی و ساختار گرافیکی لوگو برند خود توجه زیادی کنید. زیرا بعدا همین لوگو نمایانگر برند شما خواهد بود. و مردم آن را هرجایی ببینند یاید شرکت و برند شما خواهند افتاد.

طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو حرفه ای

تحقیق در زمینه کسب و کار

قبل از اینکه طراح لوگو قلم در دست بگیرد و به ترسیم شکل لوگو شما بپردازد. باید در زمینه کسب و کار شما تحقیق نماید. اگر طراح لوگو تجربه یا زمینه ای در مورد کسب وکار شما نداشته باشد. پس باید به تحقیقات در آن مورد بپردازد. باید مشخص کنید که چه چیزی نیاز دارید. ظاهر و حس یک لوگو طراحی سایت آژانس مسافرتی باید با لوگوی یک طراحی سایت بازرگانی متفاوت باشد. طراح لوگو باید به جستجو در مورد لوگوهایی که در آن زمینه ترسیم شده است بپردازد. طراح لوگو باید به اینکه لوگوی آن یونیک و تکراری نباشد دقت کند. لوگوی شما نه باید با دیگر لوگوی رقیبان شما بسیار متفاوت باشد. که معنای کسب و کار شما را از یاد ببرد. و مخاطبان شما را از مسیر اصلی منحرف کند. نه خیلی نزدیک به طراحی رقیبان شما باشد.

شناخت از کسب و کار

شناخت دقیق از کسب و کار و فعالیت برند بسیار مهم است. بعد از آن باید شناخت کاملی از صاحب کسب و کار داشته باشید. باید بدانید که صاحب کسب و کار چه میخواهد و چه فعالیتی را انجام میدهد. همچنین باید مشتریان هدف را به خوبی شناسایی کرد.  باید شما سه سوال را پاسخ دهید. این که صاحب برند چه کسانی هستند. چه کاری میخواهند انجام دهند. و به چه کسانی میخواهند سرویس دهند. بعد از تحقیق و پرس و جو صاحب کسب و کار باید به طور کاملا ارزش های خود را بازگو کند. به این تریب هدف مشخص خواهد شد. و ایده ای به دست خواهد آمد که شرکت هایی هنوپا هستند آگاهی دقیقی از خود به دست آورند. بسیاری از شرکت ها اطلاعات کافی از خود و تفاوت های خود با سایر شرکت ها ندارند. و صرفا یک کلیتی از کسب و کار خود را میدانند.

مراحل طراحی لوگو   

طرح اولیه

طراح لوگو شرکت وب سازان مرصاد (دئووب) دو یا سه طرح را برای شما طراحی خواهدکرد. که از بین این موارد کیتوانید کی را انتخاب کنید. یا خود ایده ای که از لوگو خود دارید را بیان کنید. تا طراحی لوگو مطابق با ایده و نظر شما صورت گیرد. بعد از طراحی بخش هایی از آن میتواند توسط شما مورد بازبینی قرار گیرد. بازبینی و طرح ایده ها ونظرات مختلف از سمت اگر بیشتر از حجم اصلی کار باشد. منجر به این خواهد شد که هزینه بیشتری را بپردازید.

 تجدید نظر

در این مرحله گاهی اوقات یک تغییر جزئی میتواند صورت گیرد. و بعضی از مواقع هم تغییرات بیشتری باید اعمال شود. این تجدیدنظر ها سلایق و ایده های صاحب کسب و کار را خاطر نشان خواهد کرد. گاهی اوقات یک صاحب کسب و کار از ما بازطراحی لوگو از ابتدا را خواهد داشت. که در این صورت شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. زیرا یک طراح لوگو تجربه بیشتری از شما در زمینه طراحی لوگو دارد. البته در مراحل تدید نظر به شما کمک خواهیم کرد تا از مسیر اصلی دور نشوید.

آماده کردن طرح لوگو نهایی

بعد از طراحی پایانی لوگو، تمام فرمت ها و فایل های موردنظر به مشتری ارسال خواهد شد. باید اصل این فایل ها را نگه دارید. تا در مواقع ضروری بتوانید از آن ها برای طراحی بخش های مختلف شرکت یا سایت خود استفاده نمایید. طراحی لوگو برای سایت با طراحی واترمارک روی منو یا بر روی تیشرت ممکن است با هم تفاوت داشته باشند. البته بعضی از شرکت ها این گونه طراحی را دوست دارند. که تمام فایل ها به تفکیک باید در اختیار مشتری قرار بگیرد.

 

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای مانند طراحی سایت حرفه ای نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد. بهترین شرکت طراحی سایت معتبر را انتخاب کنید که خدمات طراحی واترمارک نیز برای شما انجام دهند. شما باید نسبت به بازار هدف خود اقدام به طراحی لوگوی اختصاصی خود کنید. اگر لوگوی شما به صورت حرفه ای طراحی نشده باشد. شرکت شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. اگر نوع طراحی شما اشتباه باشد ممکن است که مشتریان اشتباهی نیز به سمت خود هدایت کنید و برای شما هزینه بر باشد.

طاحی لوگو شما باید متناسب با اهداف سازمانی و کسب و کار شما باشد. با طراحی لوگو حرفه ای میتوانید خلاقیت خود را به رخ رقیبان خود بکشید. شاید به نظر شما طراحی واترمارک چیزی ساده باشد. اما چیزی که مهم است آن است که ساخت لوگو حرفه ای خاطره خوبی از برند شما در ذهن مخاطب جای می اندازد. که همین روش باعث میشود که شما را از یاد نبرد. و هر کجا که برند شما را ببیند یاد شرکت شما بیفتد. و برای بهره گیری از خدمات به سایت شما مراجعه کند.

طراحی لوگو حرفه ای
طراحی لوگو هدفمند

طراحی لوگو هدفمند

قبل از شروع به طراحی و ساخت سایت یا لوگو ابتدا با مشتریان خود در ارتباط باشید. نیازهای جامعه و بازار را بسنجید. و لیستی از اهداف خود تهیه کنید. این اهداف میتواند تمام مواردی باشد که باید برای رسیدن به آن مقاصد تلاش خود را چندبرابر کنید. این مقاصد میتواند برای ظاهر لوگو شما نیز تاثیر بگذارد اگر به این روش عمل کنید لوگوی شما عملکرد بالایی در کسب و کار شما خواهد داشت. و صاحب تجارت نیز تصاویر جدید و خلاقانه ای از خود داشته باشد. که این احتمال موفقیت شما به میزان زیادی افزایش میدهد.

طراحی لوگو زیبا صرفا اصل مسئله نیست. لوگو باید برای دست یابی به اهداف برتر طراحی شود. لوگو باید به گونه ای باشد که شما را برای رسیدن اهدافتان کمک کند. طراحی آرم و برند تجاری بخشی از فرآیند برندینگ شرکت ها و مجموعه ها میباشد. بیش از 75 درصد از تبلیغات اینترنتی شما با لوگوی شما صورت میگیرد. برای اینکه تبلیغاتی موثرتر و بهتر داشته باشید نیازمند طراحی لوگو حرفه ای هستید. شاید شرکت و اشخاص معدودی آن چیزی که میخواهید را به شما میدهند. لوگو در واقع یکی از فرآیند های برندسازی اینترنتی شما است. که شرکت طراح لوگو باید خدمات برندینگ اینترنتی را نیز ارائه دهد.

طراحی واترمارک حرفه ای در سایت حرفه ای در کنار سئو سایت و بهینه سازی سایت باعث میشود. که بتوانید در گوگل به چشم همگان بیایید.